Skocz do zawartości
arabika

Koziorożec

Rekomendowane odpowiedzi

arabika

KOZIOROŻEC (od 20 lub 21 grudnia do 19 lub 20 stycznia w zależności od roku)

 

Dziesiąty znak zodiaku, kardynalny, żeński, pierwszy znak zimy, odpowiadającym okresowi, kiedy noce są dłuższe niż dni.

 

Gdyby nie ta właśnie faza zodiaku, prawdopodobnie w ogóle nie mielibyśmy uporządkowanych struktur społecznych i zawodowych, hierarchii wojskowych, naukowych czy kościelnych, instytucji małżeństwa, a także wielu innych rzeczy związanych z potrzebami porządku, organizacji, hierarchii czy bezpieczeństwa. Do zalet Koziorożca zalicza się: poczucie obowiązku, umiejętność planowania, pracowitość, gospodarność, wytrzymałość, lojalność, prawdomówność i umiłowanie konkretu, do wad: chłód uczuciowy (często będący nie tyle brakiem uczuć, ile nieumiejętnością ich okazywania), autorytaryzm, tępy upór, konserwatyzm, a nawet sadyzm. Cechy skrajne dotyczą oczywiście tylko nielicznych, ale jakaś - mniejsza lub większa - ich część dotyczy wszystkich Koziorożców. Dodajmy, że wśród reprezentantów tej fazy stosunkowo łatwo spotkać można dobry materiał na żonę lub męża, tyle tylko że życie z nim lub z nią bywa nieco monotonne i pozbawione atrakcji. Koziorożcom zaleca się więcej poczucia humoru i dystansu do rzeczywistości, a także tolerancji dla innych.

 

ŻYWIOŁ: ziemia

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Byk, Panna.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta, Lew, Skorpion, Wodnik, Ryby.

CIAŁO NIEBIESKIE: Saturn

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: szafir, onyks, granat.

KAMIENIE NIEZALECANE: rubin, szmaragd, lazuryt.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: beżowy, brązowy, granatowy, czarny.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: czerwony, bordowy, żółty.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wymiar sprawiedliwości, rolnictwo i ogrodnictwo, biznes, przemysł, administracja, nauka, bankowość, rzemiosło, służba zdrowia.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: kultura, szkolnictwo, dziennikarstwo, turystyka, komunikacja, handel.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: pracowitość, oszczędność, wiedza, przewidywalność, wierność, czułość, opiekuńczość.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: nadwrażliwość, zmienność uczuć, nastrojów i poglądów, nieprzewidywalność, porywczość, dążenie do oryginalności za wszelką cenę.

Pora roku: Zima

Żywioł: ziemia

Planeta: Saturn

Kolor: Wszystkie odcienie fioletu i brązu, szczególnie kobaltowej purpury i brązu sepii.

Znak przeciwny i dopełniający: Rak

Skojarzenia anatomiczne: Kolana, skora, kończyny, układ kostny.

Miejsca Geograficzne: Kraje: Albania, Afganistan, Bośnia, Bułgaria, Indie, Meksyk, Litwa.

Miasta: Bruksela, Capri, Mexico, Oxford, Port-Said.

 

 

źródło: m.in Astrologia bez tajemnic R.Kord

 

 

  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Koziorożec - Planecie Saturn została przypisana sobota, a wiec osoby urodzone w tym dniu są pod przemożnym jej wpływem. Natura Saturna jest chłodna, dlatego osoby spod jego znaku są także dziwnie ozięble. Saturn jest zdolny przynieść tym ludziom sporo nieszczęścia. Potrafią jednak one swoją energią rozpędzić czarne chmury, przysłaniające horyzont życiowy. Otóż osoby urodzone pod znakiem Koziorożca są ambitne, rozsądne, stanowcze i pracowite. Zdolne są do czynienia odkryć i wynalazków. We współżyciu w społeczeństwie mogą być życzliwe, przyjacielskie, dyskretne i godne zaufania choć równocześnie zbyt chłodne, nieczułe na zwierzenia bliskich. Nie znoszą mieszania się w ich prywatne, domowe, rodzinne życie - cenią niezależność i wolność osobista. Osoby spod znaku Koziorożca bywają także zarozumiałe, niedostępne i pyszne. Nieraz przywiązują zbyt dużą uwagę do ubioru, kreacji i wyglądu. Postępują zbyt krańcowo - bywają hojne, dobroduszne, to zaś skąpe do przesady - czasem pełne dobrej myśli, a po chwili niezwykle pesymistyczne. I w takich sytuacjach stale podejmują sprawy życiowe wykraczające ponad ich siły. Kobiety spod tego znaku posiadają wiele zalet - są zdolne, systematyczne, wierne, gościnne i oszczędne. Ponad wszystko przedkładają rodzinę i dom. A ponieważ nie odznaczają się łagodnym i delikatnym postępowaniem, rzadko idą w gościnę, natomiast częściej podejmują gości u siebie. Mężczyźni Koziorożca są praktyczni, wygodni i umiejący stosownie ustawić się w życiu. Cenią dobre urządzenie się, ambitnie kierują interesem, uparcie dążą do celu. Z tego powodu nieraz ujawniają zapędy do tyranii, lekceważenia innych, dyktowania drugim swoich przekonań. I choć taki tryb życia przysporzy im wielu kłopotów, to jednak uparcie osiągną swój cel. Nabędą bogactwa i staną się bardzo skąpi. Ich majątek nie trafi w godne ręce i zostanie wkrótce roztrwoniony. Związek Koziorożca z osoba spod tego samego znaku bywa szczęśliwy, owocny i osiąga najwyższe uznanie. Koziorożec nie może łączyć się ze Skorpionem.

Porady dla urodzonych pod znakiem Koziorożca:

Ludzi spod tego znaku oczekują liczne i rożne niespodzianki, dlatego powinni przyjmować je ze spokojem. Często mogą to być zmiany w zawodzie, a nawet pogorszenie na zdrowiu. Bywa, ze cierpiące na "nieuleczalne choroby", nagle zdrowieją i żyją długo oraz szczęśliwie. W takiej sytuacji wyróżniają się w działalności społecznej, osiągają wysokie szczeble hierarchii publicznej, obdarzeni zostaną godnymi zeszytami. Jeżeli pracować będą w przemyśle, musza być przygotowani na dłuższe podróże. Równocześnie musza dawać baczność, by nie wmieszać się w sprawy trudne i kłopotliwe.

  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
she362

Witam. Dlaczego Koziorożec i może łączyć się z Skorpionem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ewwa

a ja sobie wybrałam i skonczyłam turystykke. do handlu tez sie nie nadaje za bardzo. schorzenia to sie zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cantacs

Ja dołączam się do pytania she362,dlaczego Koziorożec nie może łączyć się ze Skorpionem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

To trochę uogólnienie, gdyż patrząc na porównanie osób należy wziąć pod uwagę wieeeeeeeeeele więcej punktów, aspektów horoskopu niż tylko położenie Słońca w znaku zodiaku

Może po części metodyka, chłód saturnowego Koziorożca niezbyt współgra nerwowością Skorpiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
she362

W innym wątku, którego nie mogę teraz znaleźć niestety żeby przytoczyć napisane jest o związku Koziorożca ze Skorpionem i generalnie nie ma wzmianki o tym, że nie powinny się łączyć. Normalnie opisane jest jak wyglądają między nimi relacje. Więc zastanawiałam się czemu w tym wątku zostały użyte tak mocne słowa, że nie MOGĄ się łączyć a w drugim nie stanowi to problemu ma problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

wydaje mi się, że horoskop, horoskopem... ale tak naprawdę ŻYCIE weryfikuje, co można a co nie :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natka2

KOZIOROŻEC(22 XII - 19 I)

 

Znakiem Koziorożca rządzi Saturn. Planeta ta najczęściej niesie ze sobą zmartwienia, pech w życiu, a często "samotność wśród ludzi". Niesie również mądrość zdobywaną bolesnym doświadczeniem, prowadzi do refleksji i analizy własnej osobowości, zdolność do koncentracji, cierpliwość i pracowitość. Koziorożec utożsamia najbardziej skomplikowany charakter człowieka, który zamknięty w sobie, nieufny wobec ludzi, zimny uczuciowo, może sprawiać wrażenie wyobcowanego. Człowiek ten na ogół ma jednak głębokie życie wewnętrzne, którego nie chce i nie potrafi uzewnętrzniać. Tę głębię psychiki można dostrzec u Koziorożców - twórców poprzez charakter ich twórczości, najczęściej smutnej, pogrążonej w refleksjach, nie dla wszystkich zrozumiałej. Koziorożce mają zazwyczaj dużą ambicje i bardzo często dochodzą do prestiżowych pozycji w społeczeństwie lub w swoim otoczeniu. Mają predyspozycje do egoistycznego postępowania. Sprawy innych ludzi najczęściej ich mało obchodzą, a na drodze do swojej kariery zawodowej potrafią bez żenady wykorzystywać najbliższych.

 

PANI KOZIOROŻEC

 

Bardzo ciężko jest jej oddać się uczuciom. Jako dorastająca panna swoje dziewictwo pragnie dobrze zainwestować, a później długo obraca każdy pieniądz zanim go wyda, tak samo długo myśli zanim zdecyduje się na poważny romans. Od wybranego partnera żąda bezwarunkowej wierności i podporządkowania życia domowego jej planom. A plany te, to albo kariera zawodowa, albo pełna dominacja w domu. Jest lojalna i wierna. W każdej sytuacji życiowej można na niej polegać. Sprawy sexu są dla niej trzeciorzędne. Czasami na starość przyśnią się jej młodzi i seksowni chłopcy, ale praktyczna realizacją tych snów jest raczej mało prawdopodobna, ponieważ po pierwsze uroda już się kończy, a po drugie żal jej pieniędzy.

 

PAN KOZIOROŻEC

 

Unika okazywania wzruszeń i namiętności. W młodości sex go bardziej bawi niż podnieca. Nie wie nic lub wie niewiele o uwodzeniu kobiet, wysublimowanym klimacie erotycznym, rozterkach i awanturach miłosnych Długo się będzie zastanawiał zanim zaproponuje kobiecie małżeństwo, choć ożeniłby się najchętniej z wytwórnią papierów wartościowych. Jako mąż będzie wierny i lojalny, ale wymagania będzie miał ogromne. On i jego sprawy mają być zawsze pierwszoplanowe. Nigdy nie zaryzykuje życia rodzinnego, nawet dla najbardziej oszałamiającej przygody. Dla zaspokojenia jego niewygórowanych potrzeb seksualnych żona mu w zupełności wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rettsuya

..to nie może być prawda

 

...na prawdę jak czytam te opisy koziorożców to aż coś mi się dzieje...wydaje mi się że obraz koziorożców tutaj przedstawiony jest delikatnie mówiąc krzywdzący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natka2

Mamy więc okazję poznać prawdziwe oblicze jednego z Koziorożców, sprostowanie teorii, która nie zawsze się sprawdza w praktyce... zapraszam do wypowiedzi. :_usmiech:

PS Na pocieszenie powiem, że wiele z charakterystyki mojego znaku również nie zgadza się.... :pocieszacz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Nie ma "teorii" znaku, to są archetypy dotyczące tylko roli Słońca w horoskopie. Archetyp służy tylko do lepszego zrozumienia podstawy znaku. Ale on może się realizować w horoskopie mocno, tak samo może pozostać niezauważalny, przytłumiony przez resztę znaków, albo planet.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olo711

moim zdaniem jest to starsznei uogulnione tak jakby wszystkie planety były w znaku koziorożca nei wierze w takie ogolne charakterystyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nebula

Charakterystyka pochodząca z książki "Pokaż mi swoją dłoń" Stanisława Majewskiego.

 

 

Koziorożec

 

Skazany na wspinaczkę. Pod tym znakiem astrologicznym spotyka się dwa bardzo odmienne typy. Pierwszy przypomina upartego kozła górskiego, który wciąż wspina się wyżej i wyżej, zawsze do szczytu, drugi zaś upodabnia się do godnego pożałowania zwierzęcia domowego, daremnie biegającego po zakurzonej wiejskiej drodze. Jeden i drugi mają czas na biadolenie, ponieważ pesymizm to cecha wrodzona Koziorożców.

 

Koziorożec cierpi z powodu kompleksu niższości, poczucia mniejszej wartości, stąd okresowy napady czarnego nastroju. Wygląda i ubiera się raczej staromodnie, lubi kolory ciemne, ale tymi sprawami specjalnie się nie interesuje. U Koziorożca wszystko przychodzi we właściwym czasie. Choć to zakrawa o nieprawdopodobieństwo, ten ambitny skoczek górski jakoś zdobywa najlepsze funkcje i stanowiska, osiąga najwyższe uznanie i na koniec przeskakuje wszystkich, którzy nie brali go pod uwagę jako ewentualnego konkurenta. Sami sobie zresztą winni, gdyż nie ocenia się książki tylko po okładce! To jednak dotyczy wyłącznie kozła górskiego, ten drugi zajdzie najwyżej do wiejskich opłotków.

 

Koziorożec jest wstrzemięźliwy, poważny i ofiarny. Może latami przygotowywać i organizować, pozornie bez żadnych widoków na przyszłość ów skok w górę, gdyż głęboko wierzy, że nadejdzie właściwa chwila, by stanąć na szczycie. Jest tak zdyscyplinowany, że nawet własne odczucia odkłada na lepsze czasy, ale ponieważ życia nie da się urzędowo zaplanować, często popada w konflikt między emocjonalnymi tęsknotami i ambitnymi planami. Dlatego zdarza się, że do celu dochodzi samotnie. Na szczęście Koziorożec zawsze ma czas. W miarę upływu lat mijają trudności, przychodzi zadowolenie, a sam Koziorożec wygląda coraz korzystniej. Życie daje mu w końcu to, czego niesprawiedliwie skąpiło mu przez długi czas.

 

 

Dodam, że w moim przypadku opis ten jest bardzo trafny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

KOZIOROŻEC

Miejsce szczególnej godności - Mars. Koziorożec jest miejscem szczytu, wspięciem się. Mars zaś jest aktywnością. Jest to więc najlepsza manifestacja. Ale również z tego względu, że Mars bywa "żołnierzem", zaś Saturn (władca Koziorożca) bywa społeczeństwem, albo potrzebą spełniania celów tegoż. Dlatego Mars słucha się ziemskiego znaku. Ptolemeusz powiadał też, że Koziorożec przynosi niepłodne wiatry (Rak płodne) więc to miejsce dla bezpłodnego i maleficznego Marsa.

Miejsce szczególnego osłabienia - Jowisz. Oprócz motywu z Marsem, zwraca uwagę, że Jowisz jest miejscem do rozwijania się, eksplorowania czegoś, a przecież nie można się za bardzo rozwijać, mając odgórne polecenia, lub będąc na szczycie.

 

Koziorożec nie jest żadną tam "kozicą". Zacytuję Wikipedię: "W wyobrażeniach starożytnych Greków przedstawia on pół kozła, pół rybę, gdyż taką właśnie postać przybrał według nich rogaty bożek Pan, gdy wraz z innymi bogami uciekał przed potworem Tyfonem do Egiptu. Wskoczył do wody i próbował zmienić się w rybę, aby uciec. Niestety jego przeistoczenie nie udało się całkowicie-został w połowie kozłem, w połowie rybą. Za pomoc udzieloną Zeusowi został przez niego umieszczony wśród gwiazd".

 

No - dokładnie. Pół - ryba.

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vianne 22

Koziorożec -kardynalny znak. Mnie się ten znak kojarzy z wytrwałością, byciem opartym, wielką ambicją. Koziorożce mają wielką wytrzymałość, są czasem nie do zdarcia. Niesamowity upór i konsekwencja pomaga im w osiągnięciu celów.

Na pewno nie są zbyt wylewne i uczuciowe, to nie typ, który prawi komplementy i ciągle przytula. Jednak na Koziorożcu można polegać. Jest stały w uczuciach, solidny, odpowiedzialny. Przez czyny pokazuje swoje uczucia. Troszkę te Koziorożce nie docenione są. Justyna Kowalczyk to piękny nasz Koziorożec :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×