Skocz do zawartości
arabika

Ryby

Rekomendowane odpowiedzi

arabika

RYBY (19 lub 20 lutego do 20 lub 21 marca, w zależności od roku)

Dwunasty i ostatnim znak zodiaku, zmienny, żeński, trzeci znak zimy, odpowiadający okresowi odwilży.

Im bliżej końca zodiaku, tym więcej sprzeczności i możliwości błędu. Najdobitniejszym tego przykładem jest właśnie faza Ryb - zdecydowanie najbardziej niejednoznaczna spośród dwunastu, które znamy. Do zalet przedstawicieli tej fazy zalicza się: wrażliwość, intuicję, uczuciowość, altruizm, skłonność do poświęcania się za innych, a nawet masochizm. Często mówi się także o zdolnościach medialnych i skłonnościach mistycznych. Odwrotną stronę medalu tworzą: niezdecydowanie, brak poczucia rzeczywistości, uleganie duchowym kryzysom, złym przeczuciom, a także nałogom. Często można zaobserwować, że kobiety-Ryby bardzo różnią się swymi cechami charakteru od męskich przedstawicieli tej fazy. Jednym i drugim zaleca się jednak to samo: systematyczną pracę, umiar i częstsze interesowanie się codziennymi sprawami tego świata i najbliższego otoczenia. Do obowiązków Ryb powinno należeć codzienne oglądanie programów informacyjnych w telewizji i słuchanie wiadomości w radiu (szczególnie polecane kobietom), czytanie prasy i rozmawianie z tzw. zwykłymi ludźmi. Dobrze zrobiłby też codzienny spacer i bezinteresowna obserwacja otoczenia.

 

ŻYWIOŁ: woda

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Rak, Skorpion, Waga.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Baran, Bliźnięta, Panna, Koziorożec.

CIAŁO NIEBIESKIE: Neptun

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: akwamaryn, turkus, szafir.

KAMIENIE NIEZALECANE: malachit, turmalin, kamień pustyni.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: żółty, pomarańczowy, błękitny, zielony.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: czerwony, czarny, biały.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, szkolnictwo, kultura, rolnictwo i ogrodnictwo.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: wojskowość, wymiar sprawiedliwości, administracja, przemysł, biznes, handel i pośrednictwo, bankowość, komunikacja, turystyka.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: opiekuńczość, wyrozumiałość, czułość, konsekwencja, poczucie siły i własnej wartości.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: ślepy upór, kult siły, nietolerancja, brutalność, gwałtowność, przesadny intelektualizm, oschłość, nieczułość.

 

Pora Roku: Zima

Rośliny przechodzą ostatni etap rozwoju pod ziemia przed wiosennym wzrostem.Pod wpływem powoli powracającego ciepła, śnieg i lód topnieją, zaś gleba staje się znowu nawilżona i chłonna.

Żywioł: woda

Kiedy śniegi topnieją, woda zaczyna krążyć, uzupełniając rozlewiska i regenerując źródła. Rzeki wylewają nadmiar wody z koryta.

Kolor: odcienie niebieskiego,zieleni i fioletu, np.szmaragd lub akwamaryna.

Znak przeciwny i dopełniający: Panna

Skojarzenia anatomiczne: stopy, żyły, przysadka mózgowa.

Miejsca Geograficzne: Wybrzeże Kości Słoniowej, Gambia, Ghana, Gujana Francuska, Portugalia,

Santo Domingo, Tajwan, Tunezja.

Regiony geograficzne: Kalabria, Normandia, Sahara.

Miasta: Aleksandria, Santiago de Compostela, Ratyzbona,Sewilla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arabika

Ryby - Kobiety urodzone pod znakiem Ryb są delikatne, skromne, a nawet bojaźliwe, nieraz nie mają zaufania do siebie. To też nieraz działają zbyt pochopnie, nawet lekkomyślnie. W sumie jednak są dobrymi gospodyniami. Fakt, iż są postaciami delikatnymi, o subtelnych rysach i nie mocnym zdrowiu sprawia, że nie często podejmują decyzje. Brakuje im także energii życiowej, jednak są ciągle pełne optymizmu. Ryby są przeważnie dobrymi i oddanymi żonami a także matkami. Rodzina, znajomi i bliscy obdarzają je sympatia. Mężczyźni, jako brzydsza cześć ludzkości, urodzeni pod dominującym wpływem ryb, są dziwni, podejrzliwi, najczęściej pyszni. Jakże często osobnicy tacy bywają niezaradni, niepraktyczni, rozrzutni, skłonni nawet do roztrwonienia majątku, dorobku całego życia. Przy tym są weseli i mają dobre serce. Mężczyźni posiadając te przywary, są jednak dobrymi mężami, wzorowymi ojcami i sumiennymi pracownikami. Ludzie legitymujący się znakiem Ryb są konserwatystami, przywiązani do swych przekonań, rzadko podejmują zmianę swych decyzji. Ce****e ich wysoka religijność, tendencja do szczerej przyjaźni, dążenie do realizacji szczytnych ideałów, szlachetnych czynów. Miłują piękno. Są ludźmi godnymi zaufania, mimo że działają nieraz impulsywnie, bez zastanowienia. Ryby w połączeniu z Rakiem stanowią najlepszy związek, choć także Ryby z Koziorożcem stanowią stałą jedność.

Porady dla urodzonych pod znakiem Ryb:

Osoby spod znaku Ryb są od urodzenia przeznaczone do stanu małżeńskiego, dlatego nie powinny odwlekać daty zawarcia związku. Tylko wczesne małżeństwo zapewni tym osobom szczęście i całkowite zadowolenie. Bezżennych natomiast może spotkać wiele niepowodzeń, kłopotów i zmartwień. Ryby mogą uzyskać majątek na drodze spadku lub przypadkowych darowizn. Nie należy jednak od urodzenia liczyć na los, albowiem każdy człowiek jest kowalem swojej fortuny. Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb muszą postępować ostrożnie, rozsądnie, by nie ulegać otoczeniu, które nie zawsze szczęśliwe sytuacje może im podpowiadać, sugerować. Nie należy poddać się wpływom obcych osób, które mogłyby doprowadzić do rozbicia rodziny. Przestroga dla Ryb: sprawy prywatne, intymne, osobiste traktujcie rozumowo, cierpliwie, rozsądnie, albowiem tylko te zalety przeprowadza was przez życie szczęśliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiat Lotosu

Wszystko sie zgadza.Cała ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Astra_

No nie do końca :) ale to pewnie przez ten 19 :) już Ryby ale jeszcze trochę Wodnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aniusia206

Jak wyglądają kobiety z Ascendentem w Rybach i jakie mają brwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
befadka
Osoby spod znaku Ryb są od urodzenia przeznaczone do stanu małżeńskiego, dlatego nie powinny odwlekać daty zawarcia związku. Tylko wczesne małżeństwo zapewni tym osobom szczęście i całkowite zadowolenie.

 

To cała ja a to zdanie jest odlotowe bo u mnie takie prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natka2

RYBY (19 II - 20 III)

 

Znakiem Ryb rządzą Neptun i Jowisz, Silnie też na nie oddziaływuje Księżyc. Neptun z Jowiszem niosą wielkie bogactwo uczuć, Neptun sprzyja oderwaniu psychicznemu od rzeczywistości, a z Księżycem niesie intuicję, zadumę, oraz skłonność a czasem talent do nauk abstrakcyjnych i do poczynań artystycznych. Charakter ludzi urodzonych w tym znaku jest najtrudniejszy do ujęcia w skonkretyzowane ramy. Ryby pragną żyć w świecie nastrojów, emocji i uczuć. Sprawy duchowe najczęściej u nich przeważają nad problematyką materialną, ale świat ich zmusza do realnego patrzenia na życie. Z presji tych dwu, tak odmiennych nacisków powstają najróżnorodniejsze charaktery ludzi urodzonych w znaku Ryb. Tym niemniej, Ryby zawsze żyją głębokim życiem wewnętrznym i z tego powodu bywają często niezrozumiałe dla innych osób. Zawsze będą podatne na silne emocje uczuciowe, zwłaszcza w miłości i we wszystkich dziedzinach sztuki. Niebywała intuicja i wysoka, najczęściej inteligencja pozwala im bezbłędnie odczuć zarówno specyfikę sytuacji, w której się znaleźli, jak i nastawienie do nich osób trzecich.. Do pracy, której nie lubią potrafią się przemóc, ale nudne i systematyczne zajęcie wymaga od nich o wiele więcej wysiłku niż od przedstawicieli innych znaków. W dziedzinach artystycznych Ryby sanie do pokonania. Statystycznie najwięcej wielkich, natchnionych artystów jest urodzonych w tym znaku. Ryby posiadają również duże predyspozycje do mistyki, okultyzmu, nauk paranormalnych.

 

PANI RYBA

 

Tak jak każda kobieta pragnie legalnego, bezpiecznego związku, jest jednak pełna sprzeczności. Wybujała uczuciowość, wielka wyobraźnia, skłonność do egzaltacji, powodują że nie zawsze oczekiwania dadzą się pogodzić z realną rzeczywistością. Z jednej strony pani Ryba będzie u mężczyzny szukać siły i poczucia bezpieczeństwa, z drugiej natomiast boi się pełnej konfrontacji z ostrym męskim seksem, bo naruszył by on jej ochronną warstwę marzeń i egzaltacji. Ryba bardzo często przejawia skłonności do miłości platonicznej, wyidealizowanej, ale pełnej romantyzmu. Stąd też często przejawia skłonności do uczuć dziwnych, zazwyczaj niespełnionych, lub odbiegających od norm mieszczańskich. W porywach miłosnych Ryby są zdolne do ponoszenia największych ofiar, potrafią się zdobyć na heroizm o niespotykanej sile, którego źródłem nie jest fizyczna siła człowieka, ale jego hart i moc ducha.

 

PAN RYBA

 

Żyje swoim światem wewnętrznym, przykrytym pozorami realności. Życie erotyczne ma zazwyczaj urozmaicone, nigdy jednak do końca nie odkryje swojego tajemniczego usposobienia, nierealnych marzeń i wewnętrznego osamotnienia. Na ogół preferuje kobiety silne i niezależne, bowiem one wiedzą, czego chcą i stąd układ taki jest mniej absorbujący. Nie potrafi u kobiety wywołać poczucia, że jest w pełni kochaną, ale potrafi stworzyć nastrój, rozmarzyć uwodząc pięknymi słowami i niezapomnianym nastrojem. Ma mnóstwo przyjaciół. Jeżeli jest artystą, to będzie imponować swoim talentem i odmiennym sposobem myślenia. Idealny kolega do rozmowy o sztuce, do kieliszka i na weekend. Często można go podziwiać, ale nie zawsze można na nim polegać, zwłaszcza w odniesieniu do monotonnych i uciążliwych obowiązków małżeńskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ania-1

ciężki znak ale wiekszość jest prawda i niestety trzeba z tym zyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Nie, nie. Rybki są efemeryczne, subtelne, nadwrażliwe i wyjątkowo "nie z tego świata". Znakiem "ciężkim" jest Koziorożec.

 

Oczywiście rozumujemy na poziomie archetypów.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

RYBY

Miejsce szczególnej godności - Jowisz oraz Neptun. Z tego względu, że to miejsce zarówno dla wielkich idei (religii pojmowanych jako moment przejścia - charakterystyczne dla Ryb jako ostatniego elementu mandali zodiakalnej), oraz dla empatii, współodczuwania (motyw neptuniczny). Ryby są kojarzone, także graficznie, z chrześcijaństwem. Wyznają prymat cierpienia nad krytycyzmem. Być może dlatego Kościół, wiara, religia, panicznie boją się tabelek, raportów, szczegółowości, oraz krytycznej recepcji. Wierzysz albo nie - znikaj, a w gorszym przypadku zrobimy Ci krzywdę (vide inkwizycja i inne takie rzeczy).

 

Miejsce szczególnego osłabienia - Merkury. Merkury nie czuje się silny w Rybach, bo zagłębianie się w szczegóły, racjonalność i wiedza empiryczna (Jowisz to wiedza ponadempiryczna, wyłuszczanie idei) nie przystoją religiom i wielkim nurtom, które porywają ludzkość. Dlatego Merkury w wodnym i emocjonalnym znaku Ryb nie czuje się nazbyt komfortowo. Cóż...

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vianne 22

Moja dobra koleżanka, to Ryba. Przede wszystkim jest bardzo wrażliwa, wszystko sobie bierze do serca i bardzo łatwo ją urazić. Bardzo dużą rolę w jej życiu odgrywa wyobraźnia, ciągle buja w obłokach. No i często bywa melancholijna i pesymistyczna. Bardzo emocjonalna, często płacze. Ma zainteresowania artystyczne, bardzo ładnie śpiewa i tańczy.

Czasem żyje bardziej marzeniami i złudzeniami, niż rzeczywistością. Na pewno ma dobre serce i wielką empatię. Chętnie pomaga innym, jest bardzo religijna. Miała wiele zauroczeń, fascynacji. Szuka księcia z bajki, ciężko jej zejść na ziemię :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdologia

Ryby są dla mnie w większości jakimś rozrzewnieniem, jakąś niekonkretnością, marzeniem, rozwianiem. Być może dlatego, że mam Księżyc w rygorystycznej i dokładnej Pannie. Ja się po prostu nie potrafię rozkleić, zempatyzować.

 

Te Rybki potrafią być bardzo wrażliwe i poświęcające się, ale z dwunastu znaków najszybciej się gubią, popadają w chaos. I to nie jest legenda, bajka, mit. Coś w tym, niestety, tkwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Neraida

Ogólnie zgadzam się ze wszystkim co zostało tu napisane, jestem jednak zupełnie typową przedstawicielką Ryb. Ale mam jedno zastrzeżenie - czy na pewno Skorpion to dla nas Ryb sprzyjający znak? Ja mam ze Skorpionem przykre doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×