Jump to content
arabika

Wodnik

Recommended Posts

arabika

WODNIK (20 lub 21 stycznia do 19 lub 20 lutego, w zależności od roku)

Jedenasty znak zodiaku, stały, męski, drugi znak zimy, odpowiada okresowi, kiedy korzenie zaczynają się rozrastać.

 

To jedna z najbardziej interesujących, ale i najbardziej niejednoznacznych faz zodiaku. Wśród urodzeniowych Wodników spotkać możemy zarówno przedstawicieli skrajnej lewicy, jak i faszyzujących prawicowców, ludzi postępu, jak i nieprzejednanych konserwatystów, zwolenników rewolucji seksualnej, jak i obyczajowych purytanów czy zakamieniałych wrogów pornografii pod wszelkimi postaciami. Tradycja astrologiczna przypisuje tej fazie tolerancję, niezależność, oryginalność i wizjonerstwo, natomiast do wad zalicza brak poczucia rzeczywistości, niepraktyczność, a czasem fanatyzm - zwłaszcza w jednej, wybranej przez samego zainteresowanego dziedzinie, która staje się jego obsesją. W konsekwencji Wodnikom zaleca się częstsze przebywanie wśród ludzi i interesowanie się ich problemami. Nie zaszkodzi też więcej uśmiechu i poczucia humoru na codzień. W kontaktach partnerskich dobrze będzie uszanować zdanie drugiej strony i postarać się zrozumieć jej racje. Szanse rozwoju dla tej fazy zodiaku tkwią w lepszym rozeznaniu ludzkich emocji i wynikających z nich potrzeb. Największym zagrożeniem byłoby natomiast zatrzymanie się na poziomie abstrakcyjnych idei i dążeń nie mających bezpośredniego związku ze społeczną rzeczywistością.

ŻYWIOŁ: powietrze

ZNAKI SPRZYJAJĄCE: Byk, Rak, Waga, Strzelec.

ZNAKI NIESPRZYJAJĄCE: Lew, Panna, Koziorożec.

CIAŁO NIEBIESKIE: Uran

SZCZĘŚLIWE KAMIENIE: ametyst, akwamaryn.

KAMIENIE NIEZALECANE: rubin, diament, kryształ górski.

SPRZYJAJĄCE KOLORY: turkusowy, cynobrowy, zielony.

NIESPRZYJAJĄCE KOLORY: czerwony, czarny.

ZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: technika i wynalazczość, nauka, kultura, komunikacja, handel, rzemiosło.

NIEZALECANE DZIEDZINY ŻYCIA ZAWODOWEGO: służba zdrowia, wojskowość, wymiar sprawiedliwości, administracja.

POŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: tolerancja i wyrozumiałość, otwartość i ciekawość świata, inicjatywa, konsekwencja, zdolności organizacyjne.

NIEPOŻĄDANE CECHY U PARTNERA LUB PARTNERKI: małostkowość, nietolerancja, materializm, chęć zysku za wszelką cenę, konformizm, brutalność, ślepy upór.

 

Pora roku: Zima

Chłodne wiatry wieja nad zamarzniętą ziemią, a mrożone zamienia wodę w lód. Jednak pojawiają się pierwsze oznaki kiełkującego życia - korzenie puszczają pędy.

Żywioł: Powietrze.

Czyste, mroźne, z serca zimy. Podobnie jak symbol tego znaku, powietrze wibruje ponad ponad zamarznięta ziemią, pobudzane przez chłodne wiatry i oślepiający blask słońca.

Kolor: Burgund, wszystkie odcienie szarego i srebra.

Znak przeciwny i dopełniający: Lew

Skojarzenia anatomiczne: nogi, kostki, pięty, nerwy.

Miejsca geograficzne: Kraje : Australia, Chile, Etiopia, Gambia, Mongolia, Szwecja, Watykan, Wenezuela.

Miasta: Brema, Hamburg, Salzburg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
arabika

Wodnik - Kobiety spod znaku Wodnika są gospodarne, zaradne i pracowite, o wielkim temperamencie i szerokim horyzoncie myślowym. Interesują się wszystkim, nierzadko ujawniają się jako intelektualistki. Chwilowe niepowodzenia, które ich także nie omijają, pokonują rozwaga, umiejętnościami współżycia w społeczeństwie. Często także przewodzą mężczyznom. Mężczyźni urodzeni pod znakiem Wodnika stanowią wspaniały typ na idealnego małżonka. A ponieważ planeta niezwykle ukierunkowuje myślenie i działanie mężczyzny - a jest ono typu stoickiego - stad też staja się oni łagodni, pełni pogodnego ducha, dobrotliwi oraz bardzo towarzyscy. Związek małżeński kobiety Wodnika z mężczyzną Wodnikiem jest w każdym przypadku doskonałym związkiem, a rodzą się z niego zdolne dzieci, choć charakterem odbiegające od rodziców. Osoby spod znaku Wodnika ce****e spokój, szczerość, otwartość na towarzystwo, dobroduszność, która nieraz przynosi może zmartwienia. A ponieważ Wodniki są uprzejme, cierpliwe, spokojne, nie denerwują się, nieczęsto ujawniają gniew. Kobietę lub mężczyznę będących pod wpływem Wodnika, można także rozpoznać po zewnętrznym wyglądzie, albowiem przywiązują oni dużą wagę do wyglądu. Są zadbani o subtelnej powierzchowności, gustownie, a nawet elegancko się noszą. Kochają się w tytułach. Nierzadko trąca czas by dowiedzieć się co o nich myślą, sadza inni ludzie, a zwłaszcza osoby spod znaku Wodnika. Te opinie o sobie biorą sobie do serca - by zaś poprawić swoje postępowanie, zasięgają porad osób urodzonych pod znakiem Raka. Rady te jednak nie przypadają im do gustu, dlatego nieraz Wodniki bywają rozczarowane. Mimo to, zawsze emanuje z nich spokój, a mając dar umiejętnego współżycia, są mile widziani w towarzystwie, na które oddziaływają uspokajająco.

Porady dla osób urodzonych spod znakiem Wodnika:

Wpływ Wodnika na osoby urodzone pod jego znakiem jest przemożny, pozytywny i niezwykle korzystny. Chwilowe niepowodzenia w ich życiu szybko przemijają i powraca spokój, lad i koniunktura. Dlatego osoby urodzone pod znakiem Wodnika, mogą i powinny śmiało podejmować plany życiowe, które w 90 procentach realizowane będą pomyślnie. Pisane jest im także powodzenie w zawodzie i duże sukcesy handlowe. Nie powinny zrażać się byle drobnym niepowodzeniem, a także sytuacja o znamionach dramatycznych, bowiem i te szybko przeminą. Wodniki muszą być przygotowane i na to, że tragicznych wydarzeń w życiu mogą mięć kilka, które jednak pozytywny mięć będą epilog. Zdrowie osób spod znaku Wodnika jest ogólnie dobre, mimo to powinny one dbać o właściwa kondycje, troszczyć się o prawidłowy tryb życia, nie forsować swych nerwów, troszczyć się o równowagę ducha.

Share this post


Link to post
Share on other sites
aniusia206

Jak wyglądają kobiety z Ascendentem w Wodniku i jakie mają brwi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natka2

WODNIK (20 I - 18 II)

 

Znakiem tym rządzą Uran i Saturn, a wypadkową ich działań jest intelekt, odkrywczość i nietuzinkowe spojrzenie na istotę żyda. Ludzie urodzeni w tym znaku na ogół nie pragną wielkiego bogactwa ani władzy, a jeżeli to uzyskują, to w wyniku oryginalnych posunięć i nowatorskich pomysłów, ale nigdy majątek i władza nie są celem ich życia. Oryginalne i szersze spojrzenie na sprawy życiowe powoduje, że ludzie ci bywają czasami niezrozumiani. W miłości nie przejawiają specjalnego temperamentu, dla nich rzeczą najważniejszą jest porozumienie duchowe. Podstawowym kryterium wyboru partnera przez Wodnika jest jego intelekt Wodniki na ogół są otwarci na wszelkie formy miłości, nie przerażają ich żadne dewiacje, tak w seksie jak i w życiu ciągle poszukują nowości. W trwałym związku Wodnik zawsze pozostanie indywidualistą, który podświadomie boi się utraty wolności, za to zazdrość u Wodników jest rzeczą rzadką.

 

PANI WODNIK

 

Z uwagi na błyskotliwy intelekt, niekonwencjonalne i niekiedy śmiałe zachowania, panie Wodniki mają duże powodzenie wśród mężczyzn. Ale oszuka się ten, kto od razu liczy na sukces w zalotach. Wybrańcy łych kobiet muszą imponować rozumem i nietuzinkowym sposobem bycia. Należy pamiętać, że panie z pod tego znaku są mistrzyniami w niedotrzymywaniu obietnic seksualnych. Pani Wodnik w miłości najczęściej jest perfekcjonistką o niesłychanie liberalnym podejściu do spraw uczuć i niekonwencjonalnych form miłości. Nie gorszy jej, ale często podnieca fakt mnogości doświadczeń seksualnych partnera. Również bardzo ją może zafascynować tajemniczość kochanka. Z wyrażaniem prawdziwych uczuć najczęściej zwleka.

 

PAN WODNIK

 

Sprawy objęte seksem są u panów Wodników są najczęściej spychane na dalszy plan, chyba, że chodzi o zaspokojenie ciekawości. Wprawdzie temperament ma tylko przeciętny, ale marzy o fascynujących przygodach, nietuzinkowych doznaniach erotycznych, natomiast małżeństwa najczęściej będzie unikał. Jeżeli już się ożeni, to w żonie będzie szukał przyjaciela, zrozumienia, a nie zmysłowego wyrafinowania, które nie jest mu potrzebne. Zawsze będzie robił coś na opak, łamał konwenanse, ale naprawdę będzie czuł niedosyt czegoś, czego sam nazwać nie potrafi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gwiazdologia

Rzadko wypowiadam się na temat znaków zodiaku, ale tym razem się wypowiem. Otóż - ta pani - Filmweb.pl - filmy takie jak Ty! - ma siedem (!) planet w Wodniku. Czyli jest to mega - ultra - nieprawdopodobnie silny Wodnik. I ... wyróżnia się w jakiś sposób jako Wodnik. Zapraszam więc: Bajka o tym, jak siedem planet w Wodniku nie stworzyło nowego Edisona. Ť Gwiazdologia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gwiazdologia

Trochę Wam urozmaicę każdy znak, mam nadzieję, że Arabika się ucieszy.

 

WODNIK

Miejsce szczególnej godności - Saturn oraz Uran. Saturn z tego względu, że Wodnik jest znakiem stałym (otóż to - jednak) i zdania nie zmieni tak często jak znaki zmienne (Bliźnięta, Strzelec np). Bywa nawet apodyktyczny. Uran dlatego, że Wodnik to odkrywcy. A bycie odkrywcą wymaga rewolucyjnego podejścia, albo ... roztrzepania. A Uran to jedno i drugie, częściej też niż zwykle... nagłe wypadki, albo olśnienia (zarówno na polu umysłu, jak i ciała).

 

Miejsce szczególnego osłabienia - Słońce. Ano, z tej przyczyny, że wynalazcy i propagatorzy idei (Wodnikowa świadomość tzw) odkładają swoje ego albo blask na półkę. I im bardziej to zrobią, tym bardziej świat ich doceni (często niestety po śmierci).

 

Ery Wodnika nie mamy. "Wyszła" np P. Leonowi Zawadzkiemu na rok 2200 ;-) . Logonia - 021 z notesu astrologa

Metaforycznie zaś mamy, pod postacią internetu, telefonii, wi-fi, podczerwieni, ekranów dotykowych, etc. Bo elektronika to ogólnie Wodnik.

 

Pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Vianne 22

Bratanica jest wodnikiem i widać już jej silny charakter. Ma swoje zdanie, jest oryginalna i samodzielna, jak na swój wiek ( 10 lat). Ma swój własny styl ubierania już i dobry gust. Dobrze się uczy, zainteresowań ma wiele. Typ przywódczyni- przewodnicząca klasy. Inteligentna, bywa złośliwa i duże poczucie humoru. Dużo mówi, bardzo kontaktowa, śmiała, raczej spokojna. Lubi komputery, nowinki techniczne. Dobrze sobie ogólnie radzi z obsługą różnych urządzeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gwiazdologia

Ja sam jestem Wodnikiem i znam mnóstwo Wodników - cóż, prawdopodobnie każdy przedstawiciel znaku zna więcej swoich pobratymców, niźli on sam.

 

Do Wodników miewam stosunek ambiwalentny - latami ich lubię, latami nie lubię, później znowu lubię. Teraz jestem w fazie lubienia. Co ciekawe, coraz bardziej sympatyzuję z osobami, które urodziły się w tym samym dniu co ja, dzień wcześniej, dzień później. Co jak co - koniunkcja Słońc. W dzieciństwie takich osób urodzonych blisko mnie, nie znosiłem. Ale zmieniło się, zmieniło.

 

Temat bliźniąt astrologicznych, tzn tych co urodzili się tego samego dnia, miesiąca i roku co Wy, pasjonuje mnie, więc jeśli takie osoby znacie, zachęcam do podzielenia się tą wiedzą - wspólnych i różniących się mocno cech.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ezoforum17

jestem wodnikiem i numerologiczną jedynką, jak najbardziej jestem indywidualnością

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...