Skocz do zawartości

Joga-początkujący


okultysta

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zacząć ćwiczyć jogę od nowego roku :) tak czytam i czytam i bym chciał się od was dowiedzieć od czego trzeba zacząć lub podajcie jakieś linki do stron gdzie można poczytać jakieś ciekawe artykuły :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nigdy nie 'ćwiczyłam' jogi..lekarka powiedziała mi ,że na mój skrzywiony kręgosłup muszę zacząć właśnie na jogę chodzić. Czy ktoś też miał podobną sytuację? Co mu dała ta joga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joga odmładza i uelastycznia kręgosłup między innymi ,oprócz wielu innych tzw. "cudów" ,jeśli jest wykonywana prawidłowo ,lub pod fachowym okiem ,ja jestem przykładem ,choć mam 43 lata to dają mi 12 lat mniej ,dotego przeszedłem zanik rdzenia kręgowego (przez lekarzy określony jako śmiertelny/nieuleczalny ,dawali mi 6 lat ,a żyję z 10 lat ) ,w pełni zdowia i energii ,z elastycznym kręgosłupem,do tego 12 lat zaburzenie nerwu błędnego (byłem nieraz jak po alkocholu ,nawet posądzono mnie że jestem, pod wpływem i kazano mi dmuchać w balonik - oczywiście balonik wykazał "O" promila ) ,choć w ogóle nie piję nic ,ani piwa ,przeszedłem takrze ciężkie stany depresyjne ,schizofreniczne i inne neurologiczne ,a obecnie po latach samodyscypliny i samodoskonalenia ,oraz 18 letniej medytacji ,która ma wiele wspólnego z Jogą - jestem w pełni zdrowy Umysłowo,Psychicznie i Duchowo ,nie biorę żadnych lekarstw,tabletek i innych środków psychotropowych i psychoaktywnych .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na pewno zapiszę się gdzieś na tę jogę aby wykonywać ją pod fachowym okiem! No ja bardzo młoda jestem a już mam poważne bóle więc mam nadzieję ,że regularne ćwiczenia sprawią ,że poczuję się lepiej i nie będę się czuć jak jakaś staruszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też mam krzywy kręgosóbe a jeśli ma się epilepsje to joga przeszkadza?. Czy mi pomoże się z tego wyleczyć ponoć wycisza mózg a ja biorę leki przeciw padaczkowe na wyciszenie mózgu :). Jeśli nie przeszkadza to będę musiał poszukać gdzieś w szczecinie czy nie ma zajęć z jogi :D.

Edytowane przez okultysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry nauczyciel ,pomoże nauczyć Jogi ,choć teraz trudno o dobrych nauczycieli (żeby nie patrzył na swój interes ,choć bywają owszem ,Ja nauczył bym Jej za darmo ,bo wiem przez co przeszłem ,to było by mi łatwiej ,ale wiem sam po sobie ,ja przypomniałem ją sobie tylko ,

ponieważ Hinduizm i Techniki Jogiczne oraz Szamanizm i potem w Połączeniu z Buddyzmem -Buddyzm Tybetański ,-to dwie najstarsze znane ludzkości cywilizacje , dyscypliny pracy ze zmienionymi stanami świadomości , pracy z własnym umysłem ,z eksperymentami na własnej psychice a ta z kolei oddziałuje na ciało ,Ja miałem poprostu Jogę we krwi od urodzenia (jeszcze w poprzednich wcieleniach ,poprzednich żywotach się jej nauczyłem ),musiałem sobie ją tylko przypomnieć w tym życiu ,pamiętaj wszelka wiedza jest w tobie ,usiądż w ciszy,skoncentruj się i czekaj na to co wypłynie z głębi twojej psychiki -podświadomości ,jest to znane jako medytacja (praca z umysłem ) ,a umysł to całe życie człowieka .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witaj Pit!

 

rety jeszcze sobie nie radze z koordynowaniem tego wsz. :)

Przydałbyś się w Kraku ;>

 

Tak świadomość oddechu jest ważna :

 

Wdech = Życie

 

Zatrzymanie = Śmierć

 

Wydech= Odrodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

A ja polecam do nauki filmy z SPAM Ja uczyłam się z płytą, i gdy poszłam na zajęcia instruktor był zdziwiony moimi umiejętnościami... ;) Mam też z stamtąd mate do jogi bo mają extra jakość. Joga jest pięknym sportem, trzeba po prostu umieć ją poczuć ;) Pozdrawiam

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Też myślę nad jogą, zastanawiam się tylko czy nie jest ona za nudna..ale jak nie spróbuje to się nie dowiem, a przydało by się na uspokojenie :)

 

Ja moge tylko polecic. Mam teraz bardzo dluga przerwe i strasznie mi zaczyna brakowac jogi.

Pomogla mi w utrzymaniu rownowagi emocjonalnej/duchowej jak i np. w umozeniu bolow wyolanych plaskostopiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja bym też poszukała na youtube. Tam zawsze możesz zobaczyć, co i jak powinno wyglądać prawidłowo. Oczywiście przed wszystkim zweryfikuj osobę, która nakręciła dany film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zauważyłam, że Sandra8859 jest ze Szczecina i zaczęła ćwiczyć jogę już jakiś czas temu. Dlatego pozwoliłam sobie napisać w tym wątku. Chodzi mi o to czy wiesz może, która SPAM jest najlepsza ? Ewentualnie chciałabym jakiegoś opiekuna, który mógłby mi pomóc w tym ? Na razie ćwiczę z książką "Joga dla początkujących" bo boli mnie kręgosłup, jednak boję się,że nauczę się złych nawyków i potem trudno będzie mi się tego wyzbyć.

Edytowane przez Ismer
SPAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz, trenera, trzymaj się tego co masz napisane w książce, musisz być konsekwentna. Joga to cierpliwość i wytrwałość. Wzmocni Twoje ciało i umysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...