Skocz do zawartości

Anime i Manga kto czyta/ogląda


La Papesse

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio oglądałem świetne Anime - Usagi Drop. Przedstawia historię faceta, który przygarnął córkę (6-letnią) swojego zmarłego dziadka. Jedno z moich ulubionych jeśli chodzi o gatunek "slice of life", z elementami komediowymi. Anime lekkie i przyjemne. Manga też daje radę, aczkolwiek jej późniejsza część ma rozczarowujące zwieńczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jak widać, anime odeszło od łask parę lat temu : ))

 

Kilka ciekawych serii które mi się spodobało:

 

Cross Game - anime na pierwszy rzut oka sportowe, ale w rzeczywistości ciekawa seria obyczajowa z elementami komedii i dramatu, gdzie głównie przedstawiane są postacie i relacje między nimi.

 

Nodame Cantabile - komedia muzyczna z elementami romantycznymi :) Dużo muzyki klasycznej w dobrej jakości i ciekawej odsłonie. Po tym anime polubiłem muzykę klasyczną, a przynajmniej pewne utwory :)

 

Baby Steps - dopiero co rozpoczęło się, ale manga ma ponad 200 chapterów - moja ulubiona manga o tematyce sportowej (tu - tenis), jakkolwiek bardziej niż o sporcie, to jest chyba o strategii i o tym co dzieje się w głowach graczy (jakkolwiek, mangowych :)

 

Jeszcze może powiem że ciekawe są "anime" - Avatar i kontynuacja Legend of Korra, dla tych którzy nie znają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z anime, które oglądałam, a które były w większości bardzo abstrakcyjne, polecam belzeebuba - świetna komedia o małym szatanie zesłanym na ziemię w celu jej zniszczenia.

Poza tym School Rumble - dziewczyńskie anime, bardzo fajna parodia typowo szkolnych serii, jak great teacher onazuka itp

i moja miłość, do dziś nie wiem, o co tam kaman - Jungle Wa Itsumo Hale Nochi Guu - bardzo fajny opening ma zresztą:

[video=youtube;ej2aTCqmoEw]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Jacek Bartnicki

Z ostatnich badań zamieszczonych w tygodniku Scientist wynika że:

Naukowcy przeprowadzili pewien eksperyment, Badanych w wieku 16-60 lat podzielono losowo na dwie grupy. Pierwsza oglądała codziennie kilka odcinków Anime. Druga grupa natomiast była grupą kontrolną i jej uczestnicy nie mieli codziennych seansów z Anime.

Po dwóch tygodniach otrzymano wyniki:

 

U grupy która codziennie oglądała Anime (z wyłączeniem Death Note, Eifel Life i innych) zanotowano:

 

- obniżenie ciśnienia krwi

- lepszą przemianę materii

- lepsza pamięć i koncentrację

- większą koncentrację czerwonych i białych krwinek

- lepsze spalanie tłuszczu

- cofanie się zmarszczek

 

Co ciekawe naukowcy zaobserwowali, że najlepsze efekty występowały zaraz po obejrzeniu danego odcinka i utrzymywały się do kilku, kilkunastu godzin. Zanotowano także że najlepsze "wyniki" otrzymano gdy badani oglądali następujące serie:

 

- Clannad, Clannad After Story, Kanon, Air (obniżenie ciśnienia krwi, wzrost czerwonych krwinek, mniejsze pocenie)

- Sailor Moon, Dragon Ball (u niektórych badanych wystąpił syndrom powrotu to czasów dzieciństwa utrzymujący się kilka godzin po obejrzeniu odcinka)

- Nodame Cantabile (badani tańczyli)

- Melanholy of Haruhi Suzumiya (część badanych zasnęła lub straciła zmysły przy oglądaniu episodów Endfless Eight)

- K-on!!! (badani zapragnęli kupić gitarę basową i założyć zespół, ewentualnie mieć żółwia)

- Stein:Gate (badani próbowali przenieść się w czasie za pomocą mikrofalówki i telefonu komórkowego)

 

Wyniki dostępne są na stronie http://www.animereserch.uk.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem wielkim fanem serii Dragon Ball. Polecam wszystkim.

 

Code Geass - Japonia została zajęta przez Brytanię za pomocą wielkich robotów. Główny bohater odkrywa przypadkowo tajny projekt Brytanii, który się okazuje być dziewczyną, od której otrzymuje moc Geass, dzięki której może wpływać na ludzi. Bardzo dobre anime.

 

Polecam jeszcze Berserk i Mirai Nikki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdarzy się obejrzeć anime, oczywiście. Już pomijając te anime-bajki z dzieciństwa.

 

Z pewnością Death Note naprawdę fajny, Angel Sanctuary również nawet (oj tam, i co z tego, że shōjo? xd), Bleach (te pierwsze parędziesiąt epizodów, potem już się z tego chłam trochę zrobił), wspomniane wyżej Melanholy of Haruhi Suzumiya - też dawało radę. ^^ Elfen Lied - choć nie obejrzałem całego (kiedyś muszę wrócić :P). A i Samurai Champloo - też zapadł w pamięć. ;]

Edytowane przez arkenas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja ostatnio zabrałem się za Fairy Tail.. jest to anime o świecie magii zdominowanym przez gildie magów.. jest dużo walk i dosyć ciekawego humoru także nudzić się nie będziecie.. jest to anime typu shonnen czyli dla chłopaków, gdzie kładzie się duży nacisk na walkę bohaterów obdarzonych super mocami.

Poniżej macie dwa screeny z anime

 

fairy-tail-hd-wallpaper.png

167128.jpg

Edytowane przez Asmic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Anime i Manga kto czyta/ogląda

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...