Jump to content

Tarot początki.

roobaczek6

Recommended Posts

roobaczek6

Witam serdecznie!

Mam nadzieję, że znajdę tu niezbędną mi pomoc w pierwszych krokach na mej ezoterycznej drodze.

Mam na imię Marta ( tak pro forma;)) i od pewnego czasu przymierzam się do tarota. Z wyborem talii nie było problemu- to miłość od pierwszego wejrzenia, co bardzo zmotywowało mnie do działania.

Romansuję z Labirinth Tarot spłodzonym przez Luisa Royo i uważam, że to "moje" karty z którymi chcę wróżyć. Problem pojawia się już przy interpretacji. To trochę mroczne, bardzo głębokie znaczeniowo karty oparte na Tarocie Marsylskim jednak odbiegające od pierwowzoru. Nie znalazłam podręcznika do tej talii, z resztą nie jestem zwolenniczką masowyh rozwiązań, i staram się opracować włąsne, indywidualne znaczenie moich kart. Jednak zgłębiając wiedzę spostrzegłam, że moje interpretacje chwilami bardzo dalece odbiegają od "podręcznikowych" (interpretacje porównuję głównie z książką pana Kizińczuka ze względu na obszerne, szczegółowe opisy). Obawiam się trochę, czy nie schodzę na manowce.

Karty traktuję bardzo poważnie, stąd mój post tutaj. CHCĘ być dobrą tarocistką, jednak czuję, iż potrzebuję pomocy na początku tej drogi. Pisałam wiele maili do wróżek, jednak te krzyczą o pieniądze, których ja, zwykła studentka, niewiele mam (swoją drogą przykry jest ten materializm...). Czy ktoś na forum znalazłby chwilę dla przeanalizowania mojej interpretacji? czy ktoś mógłby pomóc laikowi?:)

Mam nadzieję...;]

Swoje interpretacje mogę wysłać na maila tudzież wkleić tu- pozostaje pytanie czy kogoś to interere i czy ktoś by mi odpowiedział;P

Hm... tak w skrócie możnaby powiedzieć, że szukam przewodnika...

werona
Hm... tak w skrócie możnaby powiedzieć, że szukam przewodnika...

Przewodnika to tu raczej nie znajdziesz, bo wszyscy tu się uczymy - jedni dłużej inni krócej, ale jednak uczymy...

Czy ktoś na forum znalazłby chwilę dla przeanalizowania mojej interpretacji? czy ktoś mógłby pomóc laikowi?:)

Jest na forum dział z interpretacjami rozkładów - http://www.ezoforum.pl/interpetacje-rozkladow/. Tam umieszczamy swoje rozkłady wraz ze swoją interpretacją oraz interpretujemy rozkłady innych osób... w ten sposób uczymy się i sprawdzamy swój własny warsztat...

A a'propo wróżek które chcą pieniądze za swoją pracę to mnie to akurat nie dziwi... po pierwsze nie ma nic za darmo a po drugie to też ich czas, wiedza, zaangażowanie... dlaczego miałyby Ci ją "oddawać" za darmo...

Sehnsucht

Jak już będziesz mieć odblokowane wysyłanie pw napisz mi swój adres mailowy.

Mogę Ci przesłać zakres zagadnień na jaki warto zwrócić uwagę przystępując do pracy z tarotem, taki plan pracy do samodzielnej nauki, w miarę usystematyzowany, taki "program zajęć".

Ponieważ jednak nic nie zastąpi samodzielnego zgłębiania wiedzy, będą to jedynie takie hasłowe wskazówki, ewentualnie gdzie czego szukać, treści będziesz musiała sama analizować.

roobaczek6

Jesteście kochani!

Dziękuję bardzo za tak szybką odpowiedź. Chyba zrobię tak, jak mi radzisz, Werono i (na wasze nieszczęście;)) wrzucę do odpowiedniego działu moje opisy,bynajmniej część.

Sehnsucht, a kiedy będę mieć odblokowane PW? Jestem tu zielona jak szczypiorek;] mam bardzo dużo książek traktujących o ezoteryce, jednak celowo jeszcze się w nie nie zagłębiam, ponieważ najpierw opracowuję własną interpretację nie zmąconą jeszcze wiedzą książkową. Później przyjdzie czas na bardzo intensywną naukę. Jednak moje interpretacje czasem daleko odbiegają od podręcznikowych, niepokoi mnie to ogromnie.

Niemniej kiedy już to PW się do mnie uśmiechnie chćetnie zapoznam się z tym, co mogłabyś mi wysłać;]

hmm ja tam radzę pierw rozeznać się w temacie niż nauczyć własnej interpretacji, a potem "zaburzać" ten "bezpieczny" obraz czytaniem książek, warto wiedzieć na co zwracać chociażby uwagę, nie zawsze z obrazka można wywnioskować prawdziwą treść karty, bo przesłanie jest podobne, a rodzaje obrazowania na kartach są liczne... myślę, że interpretacja własna chcąc nie chcąc przychodzi wraz z jakimkolwiek doświadczeniem kiedy znamy karty i potrafimy wyczuć co ponad ich szablonowy przekaz chcą nam powiedzieć.

nie ma co kryć jak na początek wybrałaś sobie dość skomplikowaną talię, ale ogólnych znaczeń kart się naucz i drąż informacje na temat poszczególnych symboli na kartach z LT.

nie mniej jednak życzę powodzenia w przygodzie z ezoteryką:)

roobaczek6

Cóż, doigraliście się i wrzuciłam do działu interpretacji moje wypociny... jakoś trzeba wygenerować te 10 postów;)

Swoją drogą ciekawe, czy będzie Wam się chciało tyle czytać...;]

• 2 months later...

A ja chciałam tylko dodać, że ja sama również korzystam z Labirinth Tarot - był moim pierwszym i prawdopodobnie będzie ze mną już zawsze :)

pozdrawiam

• 3 months later...

Witajcie. Mam kilka pytań co do stawiania tarota.

1.Przeglądałem warsztaty z tarota i natrafiłem na zadania w których określa się np liczbę osób będących na spotkaniu. Na jakiej zasadzie można to określić? Czy każda karta ma przypisaną cyfrę ?

2.Czy za pomocą tarota można wykryć obecność bytów? (np stróżujących przy kimś, opiekunów itd)

3.To pytanie to raczej błahostka. Czy to prawda że tarota nie można stawiać gdy na dworze nie ma już światła słonecznego?

Jeśli ten temat jest w złym miejscu to przepraszam, jestem nowy na forum :).

Edit

A i jeszcze jedno pytanie. Jak bez jakichkolwiek danych o osobie która je zadaje wykonujecie te zadania na warsztatach?

Edited by Satrahuart

Witaj :)

1 liczbę osób określam albo wg osób znajdujących się na karcie albo wg numeru karty np 5 monet - 5 osób to wszystko zależy jak umówisz się ze swoimi kartami lub jak w danym momencie określoną kartę poczujesz

2. nigdy tego nie próbowałam i raczej nie będę próbować, wolę nie bawić się w takie rzeczy ale przypuszczam, że jeśli ktoś używa kart do medytacji to jest to możliwe

3. :) pierwsze słyszę i myślę, że jest to bzdura nie pierwsza i nie ostatnia jakie krążą w świecie tarota

4.jak biorę udział w ćwiczeniach to przy rozkładaniu kart wczuwam się w energetykę osoby, powtarzam sobie (w myślach) jej nick i pytania, które zadała

:)

• 2 weeks later...

Witam,

Dziękuję za te wyjaśnienia. Również przeglądałam warsztaty z tarota i podobne pytania mi się nasuwały. Pracuję z kartami od jakiegoś czasu, jednak używam ich raczej do samopoznania i takiej auto-terapii psychicznej niż do przepowiadania przyszłości. To bardzo ciekawe. Może również spróbuję swoich sił w ćwiczeniach, jak już będę mogła, gdyż jestem nowa na forum.

Pozdrawiam serdecznie