Skocz do zawartości

Książki o REIKI


Swiadomy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytac czy po inicjacji lub przed nią korzytstaliście z książek o Reiki ?

 

Jak tak to jakich.

 

Przeszedłem samoinicjację(poprzez sesje z reiki) i chciałbym powiczyc wyczuwanie/posługiwaniez energią Reiki.

 

I czy teraz po samoinicjacj , 2 stopień u mistrza reiki wymaga pierwszego czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytac czy po inicjacji lub przed nią korzytstaliście z książek o Reiki ?

Jak tak to jakich.

Oj bylo to ponad 12 lat temu. :)

Paula Horan "Sila Reiki", Shalila Shannon i Bodo Baginski "Reiki"

A polecam tez Walter Lubeck i Frank Peter Arjava "Reiki techniki ktorych potrzebujesz".

 

Przeszedłem samoinicjację(poprzez sesje z reiki) i chciałbym powiczyc wyczuwanie/posługiwaniez energią Reiki.

I czy teraz po samoinicjacj , 2 stopień u mistrza reiki wymaga pierwszego czy nie?

 

Zaden zdrowo myslacy Mistrz Nauczyciel Reiki nie da ci 2 stopnia po czyms takim.

Przynajmniej ja bym nie dal.

Inicjacje daje mistrz nauczyciel zeby byla pewnosc ze przekazujesz Reiki a nie jakas przypadkowa energie ktora wydaje ci sie ze jest Reiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytac czy po inicjacji lub przed nią korzytstaliście z książek o Reiki ?

 

Jak tak to jakich.

 

Przeszedłem samoinicjację(poprzez sesje z reiki) i chciałbym powiczyc wyczuwanie/posługiwaniez energią Reiki.

 

I czy teraz po samoinicjacj , 2 stopień u mistrza reiki wymaga pierwszego czy nie?

 

Nie wiem jak jest naprawdę bo w tym nie siedzę, ale uważam osobiście, że wszelkie inicjacje muszą być od "mistrzów". Nie da się chyba samemu "zainicjować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Nie da się chyba samemu "zainicjować"."

 

Owszem da się , w sumie to nie "SAM" jak iż to by była moja robota tylko przez sesje z reiki.Poprostu dostroiłem sie do niej , a wymienione objawy wskazywały na 99% dostrojenie.Powiedziała mi to osoba z która miałem sesję.

 

Dziękuje reiki , szkoda że nie da się osobiscie bo pomogła bardzo a byłem w stanie złym.

 

A dzięki za odpowiedzi , ale temat jak co otwarty dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dowiedziałam się od Lubego- niektórzy twierdzą, że się da :P

Może najlepiej się dowiedzieć od mistrza... jeśli rozważasz drugi stopień- znajdź takiego i po prostu zapytaj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Nie da się chyba samemu "zainicjować"."

Owszem da się , w sumie to nie "SAM" jak iż to by była moja robota tylko przez sesje z reiki.Poprostu dostroiłem sie do niej , a wymienione objawy wskazywały na 99% dostrojenie.Powiedziała mi to osoba z która miałem sesję.

A czy osoba ktra ci robila ta sesje jest nauczycielem Reiki?

Czasami jest tak ze po sesji jaks czas na tyle jest wyregulowany system energetyczny ze szybko regenerujesz poprostu bioenergie. Inna mozliwosc jest taka ze osoba ktora ci robila sesje nie zadbala o odlaczenie sie od ciebie poprostu ciagniesz z niej energie myslac ze to Reiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" A czy osoba ktra ci robila ta sesje jest nauczycielem Reiki?

Czasami jest tak ze po sesji jaks czas na tyle jest wyregulowany system energetyczny ze szybko regenerujesz poprostu bioenergie. Inna mozliwosc jest taka ze osoba ktora ci robila sesje nie zadbala o odlaczenie sie od ciebie poprostu ciagniesz z niej energie myslac ze to Reiki. "-Amethyst

 

Osoba jest po 3 stopniu- sosnowieczanin , jest jedną z bardziej ogarniętych osób z forum z tego co się orientuję.Więc o nieodcięciu nie ma mowy , chyba że był wczorajszy hehe.

 

jak się cytuje na tym polu to ja nie wiem , wiec proszę nie krzyczec-Adminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj sie lepiej sosny,mistrzem jakiego,, kierunku" Reiki jest.Bo ja i Amethyst,jestesmy mistrzami Reiki Tradycyjnego,Usui Shiki Ryoho.I raczej hmm...nie wierze ze raczej dostapiles samoinicjacji.

Samoinicjacja jest mozliwa ale potrzebowalbys ok 7 lat zycia w odosobnieniu,poszukujac tak jak Usui prawdy.Czy spelniles ten warunek?Nie sadze.

Zalozycielem systemu Reiki jest czlowiek ktoremu naprawde zajelo troche czasu odnalezienie zapomnianej sciezki.Wiec nad ta samoinicjacja bym sie dokladniej zastanowil.

 

Natomiast co do ksiazek polecam:Reiki-Edwarda Rozumowskiego i co napisal wyzej Amethyst,klasyka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoinicjacja jest mozliwa ale potrzebowalbys ok 7 lat zycia w odosobnieniu,poszukujac tak jak Usui prawdy.

Z mojego wieloletniego doświadczenia i samodyscypliny ,wiem że wcale nie są potrzebne lata w odosobnieniu ,cała potrzebna wiedza jest w nas przecież ,powiedziałbym że takie wieloletnie odosobnienie wcale nie przybliża do prawdy ,żeby zdobyć prawdę ,Człowiek wcale nie powinien stale żyć w izolacji ,bo zdziwaczeje,i będzie twierdził że poznał prawdę ,powinno się żyć w stanie równowagi ,czasami w izolacji ,czasami między ludżmi ale też nie za długo bo można się uzależnić od cudzych poglądów ,które przesłonią nam nasz własny rozwój ,i zamiast żyć swoją własną prawdą ,będziemy się uzależniać ,i żyć coraz bardziej cudzą ,będąc niezdolnym do samodzielnego myślenia, jakich wielu ludzi można dzisiaj spotkać bowiem przebywając między ludźmi nasz umysł zostaje skażony przez cudze opinie ,tak się dzieje od pokoleń ,Umysłowy odpowiednik Genu nazywa się"MEMEM" i jest czymś niematerialnym ,w przeciwieństwie do biologicznego, materialnego genu ,czym jest "MEM" - http://pl.wikipedia.org/wiki/Mem ,tylko żyjąc w stanie równowagi ,można być pewnym że w końcu człowiek odkryje to co prawdziwe, sens życia.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,wiem że wcale nie są potrzebne lata w odosobnieniu ,cała potrzebna wiedza jest w nas przecież ,powiedziałbym że takie wieloletnie odosobnienie wcale nie przybliża do prawdy ,żeby zdobyć prawdę ,Człowiek wcale nie powinien stale żyć w izolacji ,bo zdziwaczeje,i będzie twierdził że poznał prawdę ,powinno się żyć w stanie równowagi ,czasami w izolacji ,czasami między ludżmi ale też nie za długo bo można się uzależnić od cudzych poglądów

 

Hmm...a mi w dalszym ciagu ciagu chodzi o samoinicjacje w Reiki tradycyjnym,a nie jakas illuminacje czy samoswiecenie :)

Uwazam ze nie jest sie w stanie dostapic samoinicjacji chodzac do pracy,siedzac przed komputerem i ogladajac TV :) Trzeba duzo wiecej wyrzeczen,a przede wszystkim duuuuzo wolnego czasu na kontakt z przyroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że o tym wspomniałeś ,każdy miesza pojęcia i rozbiera jedną jedyną energię na części różnie ją interpretując ,to typowe myślenie dualistyczne ,twierdzić że Bioenergia,Rei Ki ,czy Kundalini są czymś od siebie różnym ,długo poszukiwałem prawdy ,którą znalazłem już jakiś czas tem ,lecz ludzie bardziej wierzą w to co powtarza ludzkość od wieków,a nigdy ludzie którzy poznali siebie czyli przebudzili się z uśpienia duchowego ,w której większość ludzi jest pogrążona ,nie byli traktowani poważnie i dawali wiarę w to co mówią ,ponieważ kiedyś groziło to śmiercią np. -proces czarownic (czyt. uzdrowicielek ) ,i wielu innych którym nie dawało się wiary ponieważ wypowiadali swoją,autentyczną prawdę (przercież bardziej wierzy się w to co mówi większość ) ,-proces Chrystusa dobrym przykładem ,gdzie ludzie którym pomógł opowiedzieli się po stronie większości .

 

To co napiszę wypływa z głębi mej duszy i nie pochodzi z książek czy internetu, weżmy choćby Energię Rei Ki - Rei to po Japońsku " Ręka bądź dotyk" ,a Ki to w Japonii Biologiczna Energia czyli Bio Energia ,tak jak w Chinach ta Energia nazywa się Qi ,natomiast według starożytnego języka Indii (Sanskryt) ,ta wewnętrzna energia nazywa się "Kundalini" ,natomiast zewnętrzna z kosmosu to "Prana" ,oczywiście czymś nieco innym ,jest zewnętrzna energia płynąca do nas z kosmosu ,a czymś innym ta Energia Wewętrzna ,której mając nadmiar możemy ją dawać (leczyć ) ,lecz tak , na różne sposoby i nadając tej Energii wiele nazw na całym świecie , interpretują ludzie z dualistycznym sposobem myślenia ,według Androgenicznego sposobu myślenia wszelkie podziały z czasem się zacierają - Isoty Androgeniczne - Leski Doskonałe , http://pl.wikipedia.org/wiki/Androgynia_(psychologia) ,

I wszelkie te podziały przed wiekami były jednością ,i będą jednością kiedyś.

Mi się udało .

Pozdrawiam.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napiszę wypływa z głębi mej duszy i nie pochodzi z książek czy internetu,

 

To co ja napisze pochodzi z mojego doswiadczenia:

Inicjacja w Reiki nie jest rownoznaczna z oswieceniem,i o to chodzi wlasnie Pit zeby nie mieszac pojec.Nawet inicjacja na mistrza Reiki nie jest oswieceniem,owszem jest to bardzo intensywne doznanie duchowe...ale nie oswiecenie.

 

długo poszukiwałem prawdy

 

Ja jej caly czas szukam nadal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Mr Magick, inicjacja w Reiki moze pomoc "w drodze" do Oswiecenia, ba 4 symbol zwany "symbolem mistrzowskim" jest nawet wyrazeniem idei Oswiecenia czy Oswieconego Umyslu Buddy, ale to tylko wsparcie w procesie transformacji a nie oswiecenie instant jak zupka chinska. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjacja w Reiki nie jest rownoznaczna z oswieceniem,i o to chodzi wlasnie Pit zeby nie mieszac pojec.Nawet inicjacja na mistrza Reiki nie jest oswieceniem,owszem jest to bardzo intensywne doznanie duchowe...ale nie oswiecenie.

 

Ja o tym wiem ,tylko nie umiałem tego ubrać w słowa ,w prosty dualistyczny sposób ,trudno mi opisywać coś ,że tak to ujmę z mojego poprzedniego wcielenia ,kiedy wszystko było dla mnie prostrze ,i nie byłem świadomy wielu rzeczy ,dzięki , Mr. M. ująłeś to znakomicie ,tak to chciałem przekazać .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...