Jump to content
Rytus

Hm. Moje tak jakby mądrości.

Recommended Posts

Rytus

"Wędrowiec"

Gdy wrogowie zostali pokonani Wędrowiec wyjął swój kostur i rozjaśnił ciemność, kończąc jednocześnie największe żniwo w dziejach tego świata. Kiedy odłożył swoją laskę, stanął na kamieniu i przemówił do ludu: "Wszyscy byliśmy skazani na śmierć. To był wyrok tego świata, który jest Sądem Sprawiedliwym. Jednak nie poddaliśmy się wrogowi. Wasza miłość do ojczyzny i nadzieja przezwyciężyły najsilniejsze uczucie nienawiści. Albowiem nigdy na tym świecie nie istniała ani nie będzie istnieć potężniejsza moc od nadziei i miłości w parze. Nawet złowroga nienawiść nie jest w stanie pokonać tej siły. Jednak nie próżnujcie i zapamiętajcie lekcję z tej wojny - po nocy nastaje dzień, ale nikt nie powiedział, że pod dniu nie może nastać ponownie noc. A więc strzeżcie się i żyjcie w miłości z nadzieją, że światłość będzie już wieczna, a mrok nigdy nie powróci.".

Co jakiś czas będę dodawał nowe.

Edited by Rytus

Mag 666

Lubie fantasy :). Całkiem ładnie napisane,może dodaj początek(jak rozpoczeła się wojna,jej przebieg i zakończenie wojny).

Rytus

Pewien adept sztuk walki rzekł do swojego mistrza: "Mistrzu, jak ty to robisz, że całe życie wytrzymujesz bez żony, dzieci i przyjaciół? W jaki sposób polubiłeś samotność?". Nauczyciel spojrzał, uśmiechając się, na ucznia i odpowiedział mu: "Mam żonę - sztukę walki, jestem jej wierny bezgranicznie. Mam dzieci - was, uczniów - chcę dla was najlepiej. Przyjaciół też mam: drzewa, kamienie, rzekę". Zdziwiony uczeń ponownie zadał pytanie: "Dlaczego twoimi przyjaciółmi nie są ludzie, ale drzewa, kamienie i rzeka?". Mistrz odrzekł: "Bo przyjaciele muszą się rozumieć i potrafić wysłuchać. Bo przyjaciele muszą ufać sobie i nie zdradzać swoich tajemnic. Rzeka, ona rozumie moją harmonie i płynnośc tak jak ja ją. Ona wskazuje mi drogę. Kamień pojmuje mój spokój, tak jak ja jego. Drzewa sprawiają, że czuje się spokojny o moje tajemnice, które im powierzam. Wiem, że nikomu ich nie zdradzą. Potrafią rozmawiać tylko między sobą. Nie mówią ludzkim językiem.".

Pit

Rycie ,nie mam nic do napisania ,cytując słowa Mistrza ,podsumowałeś tym całą moja bitwę duchową ,wszystko opisałem na blogu w 33 wpisach .

Argelian

podawalem juz ten link ale zalezy mi na rozglosie^^"