Skocz do zawartości

4 Denarów


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość truskawka

Znaczenie karty 4 Denarów:

 

Przywiązanie do materii, do dóbr, które osiągnęło się poprzez ciężką pracę, stabilność finansowa, wzrost dochodów. Karta może wskazywać także na dumę z tego, co się posiada, ostrożne zarządzanie pieniędzmi. W negatywnym znaczenie karta może symbolizować także skąpstwo, kurczowe trzymanie się pewnych zasad, materializm.

 

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

 

4 Monety - trwała baza materialna, własne "cztery kąty". Posiadanie; "ciasne, ale własne". Skąpstwo, oszczędzanie. Oparcie się na sobie, upór w trwaniu na wybranym stanowisku. Dogmatyzm, rutyna, uporządkowanie życia. Chronienie tego, co się ma. Zazdrość i zawłaszczanie. Wierność sobie i innym. Ograniczenia, więzy.

 

Odwrócona: wyrwanie się z zamknięcia, przekroczenie granic. Wydatki, zakupy bez oszczędzania na przyszłość. Przekraczanie norm, zakazów i nakazów obyczajowych, nieprzeciętność.

 

Zamknięcie się w sobie, ograniczenie się do swoich problemów i zainteresowań. Chciwość. Skrajny materializm. Interesowność. Ktoś, kogo celem życiowym jest zdobywanie pieniędzy, bogacenie się, nabywanie dóbr materialnych.

 

Odwrócona: Kontestacja, bunt przeciwko materializmowi, skąpstwu. Nieudany interes. Niemożność pokonania biurokracji. Naruszenie zgromadzonego kapitału. Wydatki. Rozrzutność.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Edytowane przez Makrela
dodanie karty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

4 MONET

- zadowolenie z tego co sie nagromadzilo

i pilowanie tego,

skapstwo,pieniadze ktore lerza i nie przynosza zysku,

nie bycie soba,znalenienie sie w opalach,zabezpieczamy przyszlosc

 

4 denary (ODWROCONE)-

chciwosc,

podejrzliwosc,pazernosc,

straty finansowe,

nieprzewidziane wydaki,

klopot,

niezdane egzaminy,strata pracy

 

Czwórka Monet

czyli: Mam i mogę się tym cieszyć

Chociaż w naszej wędrówce po kartach tarota doszliśmy już do Piątek, to pozostała jeszcze do omówienia Czwórka Monet. Wyrównajmy tą zaległość.

 

Przez wieki, kiedy tarot pozostawał ludową francuską grą, na kartach numerowanych rysowano tylko kije, miecze, puchary i monety w odpowiedniej liczbie. W roku 1911 powstała pierwsza talia, w której karty numerowane otrzymały swoje symboliczne obrazy. Była to słynna talia Arthura E. Waite'a, ilustrowana przez Pamelę Coleman-Smith.

 

W talii tej, na karcie Czterech Monet, twórcy umieścili siedzącą postać ponuro spoglądającego, kędzierzawego bruneta, który jest dosłownie obudowany złotymi monetami. Człowieczek ów opiera obie stopy na wielkich (prawie jak on sam) złotych monetach, trzecią monetę trzyma oburącz na piersi (jak tarczę), czwarta zaś spoczywa ponad jego głową.

 

Liczba cztery w starym okultystycznym kodzie jest liczbą żywiołu Ziemi. W tarocie symbolem Ziemi są Monety. Z tego wnioskujemy, że Czwórka Monet jest szczególnie mocną karta, i nie bez przyczyny postać narysowana na tej karcie - istny geniusz posiadania - wygląda jakby był zrośnięty ze swoim złotem.

 

Tarotowe Czwórki oznaczają etap spełnienia, kiedy czyjeś dzieło staje się zamknięta całością. Czwórka Monet oznacza wiec ten moment, kiedy wszelkie wysiłki na rzecz zarabiania pieniędzy i zdobywania innych materialnych dóbr osiągnęły swój skutek. Mam i mogę się tym cieszyć! - oto hasło tej karty.

 

Aleister Crowley nazwał tę kartę Power, co po angielsku oznacza zarówno siłę, jak i władzę. Uznał też, że w horoskopie odpowiada jej Słońce w znaku Koziorożca. Tak więc sensem tej karty jest władza i moc, osiągnięta dzięki pieniądzom, a ściślej dzięki temu, że ma w swoim ręku rozmaite materialne zasoby.

 

Czwórka Monet jest jedną z najlepiej wróżących kart w interesach. Zwiastuje bogactwo, materialne bezpieczeństwo, satysfakcję z tego, co się ma. Oznacza osiągnięcie celu w materialnych staraniach. Jeżeli nawet w zadanym pytaniu nie było dosłownie mowy o pieniądzach, karta ta jednak wskazuje, że to, co robimy, ma na względzie finansowe korzyści.

 

W interesach często ta karta oznacza tan etap, kiedy pieniądz robi pieniądz, i zyski z przedsięwzięcia stają się nieledwie automatem. Dlatego - na karcie Waite'a i Smith - siedząca postać obraca monetą, którą trzyma, niby magicznym młynkiem produkującym złoto.

 

I jeszcze jedno: ta karta oznacza, że bogactwo jeszcze przynosi radość. Gdybym był znudzony forsą, wypadłaby mi nie Czwórka, lecz Siódemka monet.

 

A jakie są złe rzeczy, o których mówi ta karta? Oczywiście jej wadą jest wszechogarniający materializm. (Dopiero Dziesiątka Monet będzie od niego wolna.)

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Czwórka monet czyli posiadam, cieszę się tym co mam i to jest moją mocą

Karta czwórka monet powstaje ze spotkania czwórki, liczby żywiołu Ziemi, oraz Monet, czyli tarotowego koloru związanego z Ziemią. Stąd wynika moc tej karty - połączenie posiadania, satysfakcji z posiadania, oraz władzy i poczucia siły będących skutkiem posiadania.

 

Czwórka Monet jako pierwsza karta, główna w rozkładzie:

 

Sprawą podstawową w istniejącej sytuacji jest stan posiadania, sprawy majątkowe, pieniądze. Przyszedł czas, kiedy gra idzie przede wszystkim o to, aby mieć, a także o to, aby ze swojego majątku zrobić właściwy użytek.

 

Jako karta nr dwa, negatywna i ostrzegająca:

 

Tkwisz w szponach materializmu: wpadłeś w pułapkę pt. Chcę mieć jak najwięcej. To nie ty rządzisz swoimi pieniędzmi: to one rządzą tobą.

 

Jako karta nr trzy, wskazująca najwłaściwsze wyjście:

 

Znakomity moment, aby posłużyć się swoimi pieniędzmi. To, czego pragniesz, możesz po prostu sobie kupić, i to będzie właściwe rozwiązanie w istniejącym stanie rzeczy.

 

Jako karta czwarta w rozkładzie, mówiąca o obciążeniach z przeszłości:

 

Kieruje tobą mnóstwo świadomych i nieuświadamianych nawyków dotyczących pieniędzy. Nauczyłeś się kierować materialnym interesem i to zamyka ci różne drogi rozwoju i czyni ślepym na wiele spraw w życiu.

 

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

 

Ludzie, z którymi idziesz przez życie, są zainteresowani przede wszystkim sprawami materialnymi. (Karta nie rozstrzyga, czy to dobrze, czy to źle.) Czwórka Monet w tej pozycji może oznaczać także po prostu majętnych wspólników.

 

Jako karta nr sześć - zbliżające się przyszłe wyniki:

 

Zbliżają się pieniądze, satysfakcja z powodu posiadania, oraz zwiększenie twoich wpływów i znaczenia, a to z powodu pomnożenia stanu posiadania. Karta zarazem ostrzega, że sprawy materialne mogą cię zanadto zdominować.

 

Karta siódma, niespodzianki losu:

 

Nieoczekiwanie dla ciebie pojawi się sytuacja, w której sprawy materialne wyjdą na plan pierwszy.

 

Karta ósma, sprawy nazbyt oczywiste:

 

Twoim głównym celem (i problemem) są przecież sprawy materialne i musisz się z tym liczyć. (Nie zaniedbuj materialnej treści życia dla jakichś odległych mrzonek.)

 

Karta dziewiąta, szczególne osiągnięcia:

 

Masz szanse swoje umiejętności w pomnażaniu majątku i robienia użytku z majątku rozwinąć w prawdziwą sztukę.

 

Karta dziesiąta, pożytki dla innych:

 

Twój majątek przysporzy korzyści także pewnej szerszej grupie ludzi.

 

Karta jedenasta, chybione przedsięwzięcia:

 

Raczej nie dojdziesz do tego etapu, kiedy można się cieszyć tym, co się ma.

 

Karta dwunasta, uzupełnienie całości rozkładu:

 

Oprócz tego, co mówiły inne karty, masz powodzenie w sprawach materialnych.

 

Karta trzynasta, perspektywy na dalszą przyszłość:

 

Naprawdę satysfakcjonujące cię pieniądze pojawią się dopiero w następnej fazie rozwoju (przyszły rok, przyszłe siedmiolecie, następny cykl Saturna - 29 lat).

 

 

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 Denarów - pomnożenie majątku, liczenie tylko na siebie, mądre inwestycje, umiejętne gospodarowanie czasem, wiarygodność finansowa, stabilizacja materialna.

 

4 Denarów (odwrócona) - zawiść wśród kolegów w pracy, naruszenie zgromadzonego kapitału, nieudany interes, nieprzewidziane wydatki, interesowność, strata finansowa.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

progress.gif

 

Rada z jednej karty:

 

Prześladuje Cię strach przed stratą i niepowodzeniem. Możesz być skąpcem nie tylko w sferze materialnej, ale emocjonalnej. Może boisz otwarcie okazywać swoje uczucia? Jeśli masz trudności w związku partnerskim, wynikają one właśnie z nieumiejętności mówienia o uczuciach.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Karta dnia - dzień w domu, dzień w czterech ścianach, ale nie przymusowo, dobrowolnie.

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

4 denarów

 

Jako karta dnia:

Przepełnia Cię dziś chęć wygrania, dlatego przypomnij sobie o ostrożności, bo w istocie rzeczy brakuje Ci sił i umiejętności, żeby wygrać. Jesteś niepotrzebnie skoncentrowany na czymś, co Ci przeszkadza w realizacji planów, dlatego w ostatecznym rezultacie otrzymasz coś dokładnie odwrotnego, od tego, co chciałeś. Lepiej przypomnij sobie o tym, że każda inicjatywa, która narusza tajemnicę kosmicznych ruchów bywa karana. I na wszelki wypadek sprawdź, , co popchnęło Cię do wmieszania się w bieg wydarzeń - strach o własną przyszłość, czy jednak troska o wyższe sprawy? W zależności od odpowiedzi na to pytanie powinienes budować swoje dzisiejsze plany.

 

 

Jako dobra rada: Działaj tylko na pewniaka, nie decyduj sie na żadne ryzyko.

 

Jako ostrzeżenie: Nie przywiązuj się do nikogo ani niczego, jeśli spotka Cię nieszczęście, to tylko z tego powodu.

 

 

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Działanie:umiejetnosc liczenia tylko na siebie,umiejetnosc poradzenia sobie w kazdej sytuacji,dobra organizacja czasu,przysługa xza przysługe.

 

Praca: stała praca,stabilizacja materialna,ciezka praca przynoszaca pozytywne rezultaty,szacunek do pracy,rozwiazanioe problemow finansowych,dobra organizacja pracy.

 

Uczucia: powrot ukochanej osoby,wewnetrzne napiecia w zwiazku w wyniku braku pewnosci uczuc,zwiazki z wyrachowania lub przymusu,uwiezienie i ograniczenie w partnerstwie.

 

Dorota Słowikowska "Sekrety małych arkanow tarota"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czwórka denarów

Przywiązanie do materii, duma z posiadania, lęk przed utratą.

 

 

Uczucia

 

Karta ta może mieć różne znaczenie w zależności od postawionego pytania. Czwórka monet w ogólnym znaczeniu może symbolizować posiadanie, mocne trzymanie się zdobyczy, na które się zapracowało, może się to odnosić do finansów, jeśli właśnie o nie pytamy, lub do spraw miłosnych, jeśli to właśnie one nas interesują, to także wiążący się z tym strach przed zmianami. Karta może sugerować, że mocno chronimy tego co mamy, chcemy za wszelką cenę zatrzymać partnera/partnerkę przy sobie a więc ze wszystkich sił staramy się, by nie dopuścić do tego, by ukochana osoba wymknęła nam się z rąk. W bardziej negatywnym znaczeniu karta może symbolizować nadmierną, wręcz chorobliwą zazdrość, czy zaborczość, która sprawia, że najchętniej zamknęlibyśmy naszego partnera w złotej klatce. Karta może też oznaczać, że ktoś próbuje zatrzymać kogoś w związku oferując korzyści materialne i wydając pieniądze na kosztowne prezenty chce uzależnić drugą osobę od siebie. Czwórka monet oznacza także bycie z osobą z wygody, liczymy na to, że partner ustawi nas finansowo, albo to my jesteśmy osobą, która swoimi środkami finansowymi próbuje zatrzymać przy sobie drugą osobę. To także małżeństwa zawierana z powody korzyści materialnych, karta ta może wskazywać na wyrachowanie i kierowanie się w życiu swoim interesem. Może oznaczać osoby, które w doborze partnera, przyjaciół kierują się chłodną kalkulacją i zadają sobie pytania, czy ta znajomość przyniesie im zysk. Często więc karta ta wskazuje na związki powstałe z wygody i zamiłowania do komfortu. W innym przypadku karta może oznaczać po prostu skąpstwo w związku, partner tak bardzo boi się o swoje finanse, że trzyma je przy sobie i próbuje kontrolować w ten sposób wydatki. Pojawienie się kart w rozkładzie może także oznaczać, że partner nie pozwoli Ci tak łatwo odejść, albo że będzie trzymał w ręku pewne środki, którymi będzie próbował Cię zatrzymać. To także oznaka, że prześladuje Cię myśl o utracie utratą partnera.

 

 

Finanse

 

Pojawienie się karty w rozkładzie sugeruje, że trzymamy w swoich rękach pieniądze lub posiadane wartości materialne, które udało się nam zdobyć ciężką pracą. Jesteśmy dumni z tego, co mamy, ale wraz ze wzrostem finansowym pojawił się lęk o posiadany majątek. W najlepszym przypadku może chodzić o zwykłą ostrożność , w najgorszym ciągłe napięcie i prześladujące myśli o roztrwonieniu zdobyczy. Nasze obawy o nagłą utratę pieniędzy nie dają nam spokoju i całe nasze wysiłki koncentrują się na ochronie tego, co mamy. Boimy się wszelkich zmian i ryzyka. Uważaj żeby pieniądze nie stały się jedyną wartością, o której myślisz i mówisz. Nie pozwól by wartości materialne zawładnęły Tobą. Jeśli pytamy karty z jakim człowiekiem mamy do czynienia, jaką ktoś jest osobą, to w tym przypadku czwórka monet oznacza człowieka dla którego materia ma pierwszoplanowe znaczenie. Może oznaczać kogoś wyrachowanego, dla którego najważniejszy jest zysk i w życiu kieruje się chłodną kalkulacją. To także oznaka izolacji od ludzi, pracoholizm, koncentracja na karierze i życiu zawodowym, zapewnianie bezpieczeństwa materialnego sobie i bliskim. W innym przypadku karta może oznaczać chciwość, skąpstwo, nieumiejętność dzielenia się bogactwem z innymi osobami, upór, konserwatyzm, to także otrzymanie cennego prezentu, przekonanie, że każdy człowiek ma swoje cenę i wszystko można kupić za pieniądze. Często karta oznacza też obawy przed zmianami w życiu zawodowym. Boimy się zmieniać pracę, nowych przedsięwzięć, inwestycji, wolimy nic nie robić żeby uniknąć rozczarowania. To także lęk przed utratą pracy.

 

Horoskop, Wróżby, Tarot, Numerologia. Runy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
Gość Vampirella

Czwórka Dysków – MOC

 

Zdobycie pieniędzy lub wpływów; prezent.

Pewny zysk materialny: sukces, prestiż, władza, panowanie na ziemi – same w sobie pełne, lecz prowadzące do nikąd. Krzywdząca, łapczywa, podejrzliwa, porządna i troskliwa, ale niezadowolona. Mało przedsiębiorcza i oryginalna. Wszystko w zależności od dobrego lub złego położenia karty.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozycja prosta

 

Znalezienie stałej pracy niekoniecznie dobrze płatnej

 

pozycja odwrócona

 

zgubienie jakiejś rzeczy, utrata stałej pracy, nieprzedłużenie umowy o pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W pytaniach o zdrowie wskazuje na ból stawów rąk, możliwe złamanie ręki, bóle kończyn górnych - w okolicach łokci, nadgarstków.

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

I ból pupy z braku ruchu, od siedzenia, zbytnie "oszczędzanie się". 4 denary to mały Cesarz czyli wszystko to co "blokuje" narządy ruchu-choroby wynikające z braku ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rywka Blumenstein

Mnie często pokazuje takie sztywnienie stawów, raz wyszło przy stwardnieniu rozsianym. A kiedyś pokazało wapnienie żył. Wszystko co jest związane z twardnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako karta dnia:

Poznałam nowa koleżankę-zmienniczkę w pracy, jednak wieczorem dowiedziałam się iż zrezygnowała ona z tej pracy i pokrzyżowało mi to plany na następny dzień.

A na koniec dnia w pracy otrzymałam wypłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokazuje dosc kurczowe trzymanie sie "czegos".

Jednak aby sie trzymac, nalezy to MIEC.

I w 4 Denarach to posiadamy.

I na to wskazuje ta karta-trzymamy cos co posiadamy, bo jest dla nas cenne, bo nie chcemy tego stracic.

Wszystkie czworki pokazuja pewnego rodzaju zastoj, w 4 Denarach ten zastoj wynika z posiadania .

W Pucharach zastoj wynika z nudy, w Mieczach z braku sil, w Denarach ze zgromadzonych dobr.

To "cos"to moze byc zwiazek, ktorego kurczowo sie trzymamy, praca ktora jest stabilna i pewna, a my boimy sie jej utraty,

czy po prostu sytuacja, w ktorej czujemy sie dobrze, dosc wygodnie i nie mamy ochoty ryzykowac.

Czesto pokazuje tzw "siedzenie w 4 scianach", dlatego ze tu nam dobrze, urzadzilismy sie, nie chcemy tego zmieniac.

W finansach posiadanie i gromadzenie pieniedzy, niechec do wydawania, trzymanie na "czarna godzine".

Ciulanie i patrzenie z zadowoleniem jak "stosik rosnie".

Sprawy pieniezne dot. domu, nieruchomosci, inwestycja w nieruchomosci, dlugofalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

4 Denary: "Strach". Obawa przed stratą,przed tym,że czegoś zabraknie,trauma,która chce się uwolnić,poczucie opuszczenia,szukanie komfortu w materialnych sprawach.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

4 Denarów:

Mówią o uzyskaniu stabilizacji materialnej, gromadzeniu dobór materialnych, budowaniu królestwa pieniądza.

Ostrzega by nie wpaść w chciwość i pracoholizm. Naszą wartość stanowią wypracowane w cierpliwości dobra materialne.

Dbamy o swój status quo. Mały cesarz. Ta czwórka mówi o bankach i budynkach związanych z dużą gotówką.

 

(Arkana Małe,Dorota Dukowicz)

 

4 Denarów - Słowa Klucze:

 

Prosta: dobra sytuacja materialna,stałość,solidność

 

Odwrotna: zastój, niechęć do wprowadzenia zmian,skąpstwo

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

4 Denarów

W relacjach:

- zazdrość,czasem lekko chorobliwa

- jesteś moja (mój),nie oddam Cię nikomu

 

4 Denarów

Ogólnie:

- "My Precious" - niczym Golum z pierścieniem,który to ubóstwia w ukryciu i w tajemnicy przed światem. (Tak mi się skojarzyło,intuicyjnie).

- Tylko mój/moje/moja

- Nie oddam nikomu

- W ukryciu,w tajemnicy,napawam się tym,co moje

- Ja i mój "skarb"

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

4 DENARÓW

 

BLASKI: stabilność materialna, wzrost potęgi, przywiązanie do materii, zdany egzamin, przecenianie znaczenia rzeczy materialnych, pracoholizm, duma z posiadania, spadek, chęć posiadania materii i ludzi; manipulowanie ludźmi, pieniędzmi, przekonanie, że każdy człowiek ma swoją cenę, za którą zrobi wszystko; izolacja od świata zewnętrznego i ludzi.

 

CIENIE: nieumiejętność bycia autorytetem, strata pieniędzy, trudności finansowe, skąpstwo, utrata radości życia, egoizm.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Bethany

Ta karta mi zastój pokazuje. Nudę może bardziej 4 Kielichy, bo 4 Denary w kwestiach finansowych nie jest to zła karta, oznacza trzymanie tego, co się już ma ;)

 

W pytaniu o relacje : bez zmian, brak kontaktu mi pokazała- obok był Król Kielichów i Umiarkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Maestro

Przeciążenie kręgosłupa, potrzeba ćwiczen, rehabilitacji

źródło : blog Wróżki Joanny

 

 

Na pytanie Gdzie dana rzecz się znajduje, karta zawsze mi mówi, ze w pomieszczeniu, o którym myślimy (tzn. w domu, w pracy), że rzecz nie została wyrzucona, wyniesiona, etc.

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

4 denarów czasami pojawia mi się na pytanie jak minie mi dzień w pracy. W tym kontekście oznacza totalną porażkę. Nuda, nicnierobienie, poczucie bycia niepotrzebnym i ogólnie dyskomfort z tym związany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Gość Lianna

Zamknięcie w domu mi pokazała. Taka stabilizacja, brak zmian.  Jeśli chodzi o związek- taki, w którym się niewiele dzieje, trochę rutynowy, bez spontanów i porywów serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

U mnie karta pokazała utrzymanie dobrych relacji z siostrą- mimo dość napiętej atmosfery między nami. 4 Denarów pokazała, że obie nie chciałyśmy stracić pewnych profitów które mamy dzięki współpracy. 
4 Denarów to niechęć do zmian. Utrzymanie tego, co się ma. Obawa przed stratą. 

  • O.K 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylosowałam sobie jako kartę dnia, a zaraz potem dostałam maila z paskiem płacowym i spoko sumą na nim ;)

Wydaje mi się, że oddaje trochę mój stosunek do pracy - nie lubię jej, chciałabym stamtąd uciec, ale boję się utraty stabilności i to mnie trzyma.

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

utrzymanie swojej pozycji

dobra organizacja

stawianie granic

trzymanie się tego, co bezpieczne i znane

trzymanie kogoś/czegoś w ryzach

podążanie sprawdzoną ścieżką

myślenie o sobie i swoim samopoczuciu

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ostatnio kilka razy pokazał mi brak kontaktu z powodu nadmiaru obowiązkowe drugiej strony. Nie było tutaj niechęci, ale ograniczenia czasowe, aby się skontaktować. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...