Skocz do zawartości

Sumowanie kart w tarocie (*dla użytkowników, którzy opanowali podstawy)


Gość Daffne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie z innej beczki - skąd lepiej brać nr karty? Jest jakiś ogólny schemat, czy bierzemy tak jak mamy napisane w talii? Bo np. jeśli z sumowania wychodzi 11 to widzę nieraz na stronach że to jest Sprawiedliwość. A w mojej talii nr 11 ma karta Siły/Mocy

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Malakim napisał:

Ja mam pytanie z innej beczki - skąd lepiej brać nr karty? Jest jakiś ogólny schemat, czy bierzemy tak jak mamy napisane w talii? Bo np. jeśli z sumowania wychodzi 11 to widzę nieraz na stronach że to jest Sprawiedliwość. A w mojej talii nr 11 ma karta Siły/Mocy

Łatwiej jeśli będziesz sugerować się numeracja na swojej talii. W moim przypadku tak działa, mam różne talie na jednej 8 to Sprawiedliwość a w  innej Moc i sumowanie mi się sprawdza 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
2 godziny temu, Malakim napisał:

Ja mam pytanie z innej beczki - skąd lepiej brać nr karty? Jest jakiś ogólny schemat, czy bierzemy tak jak mamy napisane w talii? Bo np. jeśli z sumowania wychodzi 11 to widzę nieraz na stronach że to jest Sprawiedliwość. A w mojej talii nr 11 ma karta Siły/Mocy

 

Różnice wynikają z tego, że w Tarocie Marsylskim 8 karta to Sprawiedliwość i 11 to Moc. Zmiana nastąpiła w XIX wieku, kiedy do Tarota dorwali się okultyści i zaczęli go na siłę przypasowywać do astrologii. Stwierdzili, że oryginalna kolejność jest "błędna" i przestawili te karty, co można zobaczyć np. w talii Raider'a Waite'a albo Crowley'a.

 

Z tego co wiem, to używasz talii Royo i ona silnie bazuje właśnie na Marsylskim.

 

Używaj kolejności, która Tobie osobiście leży najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam rozkład 5 mieczy, Król Buław i Król Kielichów. Po wyciągnięciu karty odpowiadającej do układu dochodzi Sprawiedliwość (w mojej talii oznaczona nr VIII).

 

I tu rodzi się pierwsze pytanie. Czy w sumowaniu kart uwzględniamy również kartę dopowiadającą?

 

I drugie pytanie. Widziałam, że są dwie szkoły sumowania kart. Pierwsza, która mówi, ze Król Buław odpowiada karcie Maga, a Król Kielichów karcie Siły (u mnie XI).
 

Pierwsza opcja, bez karty odpowiadającej, daje 5+1+11= 17 - Gwiazda

Pierwsza opcja, z udziałem karty odpowiadającej, daje 5+1+11+8= 25

25-22=3 -Cesarzowa

 

Druga opcja głosi, że Królowi Buław przypisujemy wartość 36, a Królowi Kielichów wartość 50.

 

Wówczas rachunek przedstawia się inaczej. 
 

Bez karty odpowiadającej mamy 5+36+50=91 

Z kartą dopowiadającą wychodzi o 8 więcej czyli 99.

 

I tutaj tez zastanawiam się nad interpretacją. Problem numer 3.

Jedna szkoła mówi, że odejmujemy od liczby otrzymanej, liczbę 22, do skutku.

 

Wówczas pierwsza możliwość daje kartę Cesarzowej, a druga kartę Siły. 
Natomiast ja widzę jeszcze możliwość zsumowania dwóch cyfr i tak w przypadku pierwszym otrzymamy Koło fortuny, a w drugim Księżyc.

 

Która opcja ma najwiecej sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...