Skocz do zawartości

Talie kart Tarota


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

Cale szczescie, Anatemko, caly czas pojawia sie wiele nowych talii, moze jeszcze cos Ci wpadnie w oko :).

 

A moja lista wyglada tak:

Tarot of the Secret Forest - pierwsza i najtrudniejsza

Rider-Waite-Smith - najbardziej uniwersalna, używam jej obecnie najczęściej

Haindl Tarot - moja jedyna talia osobista, wróżę nią tylko sobie i tylko w wyjątkowych przypadkach. Jedna z najpiękniejszych i najgłębszych interpretacji Tarota, jaką znam.

Fey Tarot - chyba najbardziej wysłużona moja talia. Doskonale się z nią skomunikowałam od pierwszego przełożenia kart. Duszki i wróżki prowadzą przez swój kolorowy świat z ogromną gracją i humorem. Pozytywna talia, choć bardzo serio.

Zerner-Faber Tarot (Enchanted Tarot) - przepiękna, pełna szczegółów, jedna z moich ulubionych

Witchy Tarot - urocza, kolorowa talia, tylko pozornie dla nastolatek, po bliższym spojrzeniu przekazuje wiele wiedźmich historii

Pagan Tarot - wypracowana, spokojna talia, umiejscowiona w naszych czasach, co sprawia, że dobrze się nią wróży na wiele współczesnych tematów (to talia raczej dla osób, które mają coś wspólnego z ezoteryką albo pogaństwem)

Manara Tarot - talia erotyczna, dobra dla spraw seksu, szczególnie do rozmów z dojrzałymi ludźmi

Mother Peace Tarot - ciekawa, okrągła talia o tematyce indiańsko-duchowej, bardzo skuteczna, ale specyficzna ze względu na tematykę i estetykę

Fantastical Creatures Tarot - wspaniale ilustrowana talia ze stworzeniami zwykłymi i niezwykłymi. Dobra nie tylko do wróżb, ale i do kontaktów ze stworzeniami "zza zasłony"

Maroon Tarot - mam tylko WA, kiedys dokupię całą talię. Karty bardzo ładne i średnio wróżalne, przynajmniej dla kogoś, kto posługuje się pełną talią, a ma tylko jej mniejszą część :)

Tarot of Love - interesująca, bardzo symboliczna talia idealna do wróżb na relacje międzyludzkie. Może się nie podobać, ale jest doskonale przemyślana.

Medieval Cat Tarot - świetna, stonowana, kocia talia gdzieś pomiędzy stylistyką RWS i Marsylskiego

Blue Moon Tarot - rewelacyjnie namalowana talia autorstwa Julie Cuccia-Watts, składająca się tylko z WA (część obrazów znalazła się później w Maat Tarot). Edycja limitowana. Używam jej wyłącznie do działań magicznych.

 

The Ancestral Path Tarot - tarot czterech kultur, ilustrowany przez Julię Cuccia-Watts, autorkę innych popularnych talii, np. Maat Tarot. Ciekawe obrazy, dobre interpretacje standardowych znaczeń kart - wersja niemieckojęzyczna, jest na sprzedaż

Tarot of New Vision - RWS obrócony o 180 stopni. Pomocnicza talia do rozkładów, w których coś jest niejasne, coś nie pasuje, coś jest nie tak. Udana, utrzymana w klasycznej stylistyce RWS - wersja mini, jest na sprzedaż

Secret Tarot - tajemniczy, milczący tarot, z którym trudno nawiązać kontakt. Ale kiedy się już uda - wyśpiewa wszystkie sekrety ;) - wersja mini, jest na sprzedaż

Labyrinth Tarot - pięknie ilustrowana rysunkami autorstwa Luisa Royo, mroczna talia do wróżb na tematy trudne i przykre - jest na sprzedaż

Gnome Tarot - zabawna, wesoła, ale sensowna talia, dobra do wróżenia na kwestie materialne - jest na sprzedaż

Women's Tarot - ładna i łagodna talia medytacyjna, jak sama nazwa wskazuje - dla kobiet - jest na sprzedaż

Tarot of White Cats - kiedyś na niej się uczyłam, to ładny klon RWS - jest na sprzedaż

Tarot of Gothic Vampires - mroczna, wampiryczna, romantyczna, krwista (ale bez przesady). Najlepiej tworzyło mi się na jej podstawie przygody do sesji w Wampira: Maskaradę ;). Nie wróżyłabym nią, wzbudza za dużo poczucia winy - jest na sprzedaż

Anraths Tarot - klasyczny RWS z ciekawym dodatkiem: kartami Księżniczek i Dam Dworu, które odpowiadają Rycerzom i Paziom (nie zastępują ich - talia ma o 8 kart więcej) - jest na sprzedaż

 

Tarot of Flower Spirits - karty i moja recenzja tej talii - oddana

Golden Klimt Tarot - bogata, złocona talia oparta na twórczości Klimta. Piękna, ale trudno było mi się z nią skontaktować - sprzedana

 

To chyba wszystko ;).

Edytowane przez wiedzmazdrzewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NV tez juz dawno nie uzywalam. Pamietam, ze kiedys nim "dowrozalam" na pytanie o oszustwo i jakies dzialanie za plecami osoby pytajacej. Fajnie to zadzialalo.

 

Kaos, wskazales stronke, na ktorej jest wszystko na temat tej talii - chyba wystarczy, zeby wyrobic sobie opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio - szok! - spodobał się Tarot marsylski. Szczerze go nie lubiłam, a teraz mam wielką ochotę kupić taki. Może po prostu czuję się już na siłach i nie potrzebuję pomocy obrazków na Małych Arkanach?

 

Czuję się gotowa na talię, która urzekła mnie na samym początku mojej przygody z Tarotem, a której nigdy nie kupiłam:

 

Taroteca [ ] - Labyrinth

 

Oraz ta mnie bardzo do siebie przyciąga. Mam mieszane uczucia, z jednej strony zdjęcia są momentami strasznie kiczowate, a z drugiej podoba mi się symbolika na tych kartach, linie na MA i słowa-klucze na każdej z kart - przydatne, jeśli się zapomni znaczenia, a jednocześnie nie lubi się kart z podpowiedziami.

Taroteca [ ] - Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna talia, kiedys o niej myslalam. Jesli jestes w klimacie faerie i innych podobnych stworkow bliskich naturze, to bedzie swietna :). Nie wiem na jakim jestes poziomie zaawanswoania, ale na poczatek nie bedzie latwa w interpretacji, tym bardziej, ze ma nietypowy ksztalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja dopieor zaczynam swoją przygodę jesli chodzi o wrózenie bo Tarotem intersuje sie od bardzo dawna. Czytałam, że na poczatek dobrze jest wybrac talię Ridera Waite i inne nie pamietam nazw ale jakos one do mnie nie przemawjaja nie czuję ich... Nie wiem, ale Talia która chciałabym sie posługiwać musi odzwierciedlac mnie... Musi ze mna wspolgrac... Musze ją czuć... :) dopiero jestem na etapie szukania i wiem, że jeszce to potrwa bo nie kupie dopoki nie bede pewna ze to ta :) Szukam takiej talii która będzie delikatna, kobieca, tajemnicza. Odpadaja te talie ktore maja czern niewiem czemu ale nie lubie tego koloru... boje sie Go... Musi zawierac kolory ale ani nie blade ani za bardzo jaskrawe... :) Jakie ja mam wymagania :D

Edytowane przez e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam. mam pytanie... chciałabym zakupić talię Druid Craft i jeszcze jakiś czas temu była ona na osiem.com.pl, ale teraz już nie ma. przeszukałam też parę innych sklepów, ale nie znalazłam. czy ktoś z Was zna jeszcze może jakieś sklepy internetowe, gdzie mogłaby ona być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałabym jeszcze do sklepu Nieznanego Świata, jeśli jeszcze tam nie patrzyłaś. U nich jest co prawda czasem drożej... Może napisz do osiem.com.pl i zapytaj, na kiedy moga Ci sciagnac. To przemili ludzie, na pewno pomoga. A talia doskonala, rozumiem chec zdobycia :).

 

Pozdrawiam,

wiedźma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

Myślę,że warto przeszukać choćby te stronki:

 

Deck Descriptions

 

Tarot Cards

 

Bo w moim odczuciu z tarotem jak z miłością... Mogą Ci inni mówić "ta osoba byłaby dobra dla Ciebie,powinnaś/powinieneś się z nią związać" - a Ty nic nie czujesz :-(.. Aż pewnego dnia - BANG ! I już wiesz z kim chcesz przez życie iść :-). (Wiem, możemy teraz teoretyzować jak takie związki często się kończą,ale nie takie jest przesłanie). Moją pierwszą talię kupiłam "za wielką wodą" w 1983 roku. Zobaczyłam... reklamę w TV podczas oglądania jakiegoś ezoterycznego programu :-D . I poczułam żądzę posiadania :-))) Oglądałam potem wiele i żadna -przez lata- tak do mnie nie przemówiła.Scala d'Oro" Tavaglione. Piękne,z jednej strony klasyczne, z drugiej.. nafaszerowane astrologią,kabałą i czym chcecie.. Załamka. A ja zielona ijedynie z wewnętrznym parciem . Do dzisiaj nie żałuję wyboru... Są takie... Od Kapłana...Mam Tarot Thota. Bo z wielu względów dobrze go mieć. The Mystic Dreamer Tarot to kolejna talia - od " pierwszego wejrzenia". Od Kapłanki tym razem.Babska, rozgadana,spokojna w barwach... I ostatni Tarot Snów Ciro Marchetti..Bez komentarza.. :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na to:

 

Sun and Moon Tarot

.: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: Sun and Moon Tarot

 

Ciekawa, taka minimalistyczna... Ludzki nawet twarzy nie mają, a jednocześnie została zachowana cała symbolika. Jest w niej coś uroczego :)

 

Ciekawa talia, moze dobrze ze bez twarzy bo sama sobie mozesz ich wizje dorobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, znalazłam takie oto karty: .: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: Tarot Lenormand instrukcja po polsku

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/tarot-lenormand/index.shtml

 

Są dla mnie o tyle ciekawe, że mam trochę dość ilustracji bazujących na RW - na małych arkanach cały czas pojawiają się ludzie, co mnie po prostu nudzi. Na tych są oprócz nich przedmioty i zwierzęta. Czy ktoś miał do czynienia z tą talią? Byłabym wdzięczna za informacje o niej.

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kart Pagan tarot ale zginęły mi a szkoda bardzo fajne karty. Więc poszedłem do sklepu kupić nowe i na talię thota zwróciłem uwagę jako na jedną z ostatnich. Każdą z talli wziąłem do ręki. Ale tylko przy tej poczułem jakby pulsowanie w lewej dłoni i nieraz nadal je czuję gdy je trzymam. To dziwne bo mi się wcale aż tak nie podobają ale coś do nich przyciąga i ja również mam co do nich dylemat jedna strona mówi nie druga tak ale jednak często o nich myślę a jak wezmę je do ręki to nie chce puścić chociaż by po to aby je trzymać, jakiś bezsens. Mam jednak mały problem nie wiem czym są figury princes princ i knight. Wydaje mi się że knight to król. Chociaż princs mieczy wygląda jak gdyby mniejsze postacie trzymał na sznurkach ale może być na odwrót.

Będę wdzięczny o pomoc bo te karty aż się proszą oto aby z nich korzystać. Szczególnie potrzebuję pomocy w odnalezieniu polskiego tłumaczenia książki jakiejś o tym tarocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie tłumaczenie "Tarot Thota. Klucz do zrozumienia Lon Milo Duquette "a w najbliższym czasie będzie wydana druga książka

Wielka Księga Tarota Crowley'a Angeles Arrien(Crowley) obie są do kupienia w ósemce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kupiłem przed chwilą The Pictorial Key Tarot - świetna talia, bardzo ładnie wydana, na bardzo dobrym papierze, rozmiarowo też jest idealna, dobrze leży w dłoni, świetnie się tasuje. A obrazki? Komputerowa grafika, przepiękne. Choć nie polecam na pierwszą talię, bo karty nie są podpisywane, zaś rysunki nie do końca są tak szczegółowe jak chociażby w drugiej mojej tali Roberta Lichodziejewskiego. Jednak lichodziejewski, choć także piękny, to jednak karty mają większe gabaryty i nieco gorszy papier. Np. na karcie głupca w talii Tarot obrazkowego klucza brakuje psa...to są takie niuanse, ale jak już ktoś zna znaczenie kart to talia jest idealna, jest prześliczna, obrazy na niej są jak żywe, realistyczne, pozbawiane jakiś parodiujących nazbyt upiększających dodatków.

Cena ok. 70zł więc nie tak źle, w środku jest instrukcja w wielu językach, niektórzy dołączają specjalną po Polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos gdzie moge zobaczyc sobie wszystkie karty Tarota- Lichodziejewskiego, Pictorial Key,Lo Scarabeo i Ciro Marchettiego i ktore moglabym sobie sciagnac na pulpit....bo kiedy otwieram moj komputer to chcialalabym miec jedna z kart z tych talii,jak na razie mam Radiant Rider Waite....

z gory dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos gdzie moge zobaczyc sobie wszystkie karty Tarota- Lichodziejewskiego, Pictorial Key,Lo Scarabeo i Ciro Marchettiego i ktore moglabym sobie sciagnac na pulpit....bo kiedy otwieram moj komputer to chcialalabym miec jedna z kart z tych talii,jak na razie mam Radiant Rider Waite....

z gory dziekuje...

 

Poszukaj tutaj Karty - Tarotek - Chomikuj.pl. Z tego co widzę Lichodziejewski jest.

 

Tarot snów jest tutaj http://chomikuj.pl/Taira/Tarot+of+Dreams

 

Legacy of the Divine jest tutaj http://chomikuj.pl/babayaga13/Galeria+Ezo/Legacy+of+the+Divine+Tarot+by+Ciro+Marchetti

Edytowane przez werona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzta mi jak załączyć plik na forum to mam zeskanowane AW lichodziejewskiego i obrazkowy

 

Musisz właczyć zaawansowana edycję, póxniej na dole zarzadzaj załacznikami, pokaże ci sie nowe okno, tam dodajesz pliki i potem udostępniasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podaje fajna stronke tam znalazlam wlasnie Tarot of Dreams :

 

Mystic Games -- Free tarot readings, IChing, daily horoscopes, and more. i Tarot of Dreams - Tarot Cards

 

dziekuje bardzo za odpowiedz apropo talii Pictorial Key, Lichodziejewskiego i Ciro Marchettiego (tyle sie jej naszukalam ze mnie oczy bola od komputera) a tu wystarczylo jedna wiadomosc na forum i wszystko po sprawie ;)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Arkana Wielkie The Pictorial Key Tarot

 

później zeskanuje resztę, niektóre wyszły niewyraźnie, nieco zamazane, bo musiały się ruszyć podczas zamykania skanera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Wiecie co,ja kupiłam talie Tarota Of Dreams Ciro Marchettiego i jest całkiem inna niż te,które są pokazywane.Nie mam skanera na chwilę obecną,bo bym zaprezentowała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,ja kupiłam talie Tarota Of Dreams Ciro Marchettiego i jest całkiem inna niż te,które są pokazywane.Nie mam skanera na chwilę obecną,bo bym zaprezentowała!

 

Co to znaczy inna? Bo ja też mam Tarota snów i jest dokładnie taki sam jak w necie. No może poza napisami, bo u mnie są po polsku :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Poprosiłam kobietę w sklepie ezoterycznym by sprowadziła dla mnie i to zrobiła był do kart czarny woreczek i książka w języku polskim ale karty różnią się o tych zamieszczonych w internecie i raczej nie ma jej jeszcze zamieszczonej.Byłam zszokowana wyglądem kart.Powiedziałam, ze to nie ta talia,a on mówi,Ze to ta.Kosztowały 129zł.

 

Książka jest pisana bardzo powierzchownie,gdybym wcześniej nie zajmowała się kartami tarota nie mogłabym się niczego z niej nauczyć wiecie.Szok i jeszcze raz szok!

 

Napisy też są po polsku.

Edytowane przez Reina
połączenie trzech następujących po sobie postów - prosiłabym o używanie opcji "edytuj" następnym razem, zamiast pisania kilku postów pod rząd :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłam kobietę w sklepie ezoterycznym by sprowadziła dla mnie i to zrobiła był do kart czarny woreczek i książka w języku polskim ale karty różnią się o tych zamieszczonych w internecie i raczej nie ma jej jeszcze zamieszczonej.Byłam zszokowana wyglądem kart.Powiedziałam, ze to nie ta talia,a on mówi,Ze to ta.Kosztowały 129zł.

 

nie mam jakie karty dostałaś... karty, które ja zamawiałam nie miały dołączonego woreczka i wyglądały tak - .: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: Tarot Snw (Tarot of Dreams) Ciro Marchetti. Zapakowane w twarde pudelko, z książką 253 strony, która jak dla mnie jest fantastyczna, bo jest opisem tej talii i talią kart pozłacanych... i rzeczywiście kosztowały 129zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kart Pagan tarot ale zginęły mi a szkoda bardzo fajne karty. Więc poszedłem do sklepu kupić nowe i na talię thota zwróciłem uwagę jako na jedną z ostatnich. Każdą z talli wziąłem do ręki. Ale tylko przy tej poczułem jakby pulsowanie w lewej dłoni i nieraz nadal je czuję gdy je trzymam. To dziwne bo mi się wcale aż tak nie podobają ale coś do nich przyciąga i ja również mam co do nich dylemat jedna strona mówi nie druga tak ale jednak często o nich myślę a jak wezmę je do ręki to nie chce puścić chociaż by po to aby je trzymać, jakiś bezsens. Mam jednak mały problem nie wiem czym są figury princes princ i knight. Wydaje mi się że knight to król. Chociaż princs mieczy wygląda jak gdyby mniejsze postacie trzymał na sznurkach ale może być na odwrót.

Będę wdzięczny o pomoc bo te karty aż się proszą oto aby z nich korzystać. Szczególnie potrzebuję pomocy w odnalezieniu polskiego tłumaczenia książki jakiejś o tym tarocie.

 

u Crowleya knight to rycerz, masz jeszcze królowe, księżniczki i książąt - nie ma króli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wtedy jak je sklasyfikować jak odczytać ich znaczenie? Chodzi mi o to jakie są ich odpowiedniki w klasycznym tarocie? Jestem w tej dziedzinie początkujący i nie znam wszystkich znaczeń kart na pamięć a ta talia nie jest zbyt intuicyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma odpowiedników w klasycznym tarocie, z doświadczenia wiem że niektóre karty które mają swoje odpowiedniki w klas. interpretuje się trochę inaczej np klasyczna moc to u crowleya żądza i ma trochę inną wymowę niż klasycznie. Ale to i tak są takie karty że je trzeba po prostu wyczuć, a da się je wyczuć jeśli już jakiś czas z nimi popracujesz to same Ci to pokażą. Jest książka Tarot terapeutyczny Mirońskich pomocna w interpretacji i ta o której napisała Iwona(ano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli radzisz abym zaufał całkowicie swojej intuicji? I wpatrywał się po prostu w karty i starał się je poczuć zrozumieć? To będzie trudne naprawdę zwłaszcza że niektóre z kart nie przedstawiają nic sensownego.

Najlepiej było by je sprzedać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw poczytaj, wpatruj się w szczegóły, we wszystkie symbole, wtedy pewne elementy będą Ci się jakoś kojarzyć, a intuicja to podstawa, bez intuicji nie będziesz dobrym tarocistą bez znaczenia jakiej talii będziesz używał. Bo talia Crowleya nie jest łatwą talią ale na pewno niezwykłą i moim zdaniem bardziej magiczną niż inne. To jest też kwestia 'dopasowania'. Mi np bardziej pasuje ta niż inne klasyczne, łatwiej mi ją czytać, bardziej do mnie przemawia, Ty możesz mieć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko, to znaczy, że masz inną talię Marchettiego - Gilded Tarot. To wcześniejsza jego publikacja, Tarot Snów był drugi. Tak czy owak sprzedawczyni wprowadziła Cię w błąd, masz prawo do reklamacji. Chyba że talia Ci się spodobała i chcesz ją zatrzymać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Wiesz minęło już parę miesięcy a on mówi wciąż,że nawet jej nie wymieni.Dałam sobie już z tym spokój bo nawet mi się podoba,ale mimo wszystko jest inna od tamtej późniejszej.Teraz powoli zbieram kasę i kupię Tarot Snów.Chyba stworzę kolekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzial ktos ta talie? .: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: 2012 Tarot Wniebowstąpienia - 2012: Tarot of Ascension instr. pl to talia : 2012 Tarot Wniebowstąpienia - 2012: Tarot of Ascension instr. pl

spodobala mi sie nawet :) a co wy o tym myslicie?????

 

Bardzo energetyczna talia :) dobrze mi się z nią pracuje tu mozesz podejrzeć całą talię :)Chomik ano11 - Chomikuj.pl -iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzial ktos ta talie? .: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: 2012 Tarot Wniebowstąpienia - 2012: Tarot of Ascension instr. pl to talia : 2012 Tarot Wniebowstąpienia - 2012: Tarot of Ascension instr. pl

spodobala mi sie nawet :) a co wy o tym myslicie?????

Przypomina graficznie tę talię: .: Osiem.com.pl :. Magiczny Sklep: Dark Grimoire Tarot instr. po polsku

 

Ma jeszcze jedną nazwę - Necronomicon Tarot (przy czym jest jeszcze jedna talia tak nazywająca się, ale wygląda inaczej).

Obie są oparte na opowiadaniach grozy Lovecrafta. Ta zalinkowana przeze mnie jest wybitnie mroczna, dla osób bardzo silnych emocjonalnie.

 

Ten Tarot Wniebowstąpienia wygląda nieźle, ale drażni mnie perspektywa na jego rysunkach.

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorayo, Caryca pytała chyba o tę talię: Lo Scarabeo Tarot . Chyba, ze wczesniej pytala o Universala, to przepraszam :).

 

Mnie sie Lo Scarabeo podoba, ma swoje mocne punkty, fajne interpretacje znanych wątków. Ale jednak nie wyznacza nowego kanonu, a zdaje sie, ze tak to sobie wyobrazali jego tworcy. Jest luźną wariacją na temat RWS, Thotha i Marsylskiego. Ale dobrą wariacją, od strony merytorycznej niczego mu nie brakuje.

Natomiast uwieraja mnie ilustracje. Sa sliczne, bardzo ladne. Wiem, ze ta talia miala byc best sellerem od LS, wiec musiala byc urodziwa, nie odstawac standardem od reszty talii ilustrowanych w podobny sposob, typowy dla Lo Scarabeo. A jednak tak, jak w innych taliach ta lekka cukierkowosc mnie nie razi, tutaj mi nie pasuje. Ale to zupelnie subiektywne odczucie, nie kieruj sie nim w zadnym razie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Poruszono w tym wątku Uniwersalny Tarot Writha i wspomniano, że jego zrozumienie wymaga wiedzy hermetycznej. Czy to znaczy, że w stosunku do małych arkan nie można stosować interpretacji ani z Waite'a, ani Tarota Marsylskiego? Muszę przyznać, że tarot ten spodobał mi się jak żaden inny, jest naprawdę piękny i mimo tego, że ma to być moja pierwsza talia, to brak scenek na MA mnie nie przeraża, jeśli tylko znajdę do nich interpretację w źródłach :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorayo, Caryca pytała chyba o tę talię: Lo Scarabeo Tarot . Chyba, ze wczesniej pytala o Universala, to przepraszam :).

 

Caryca pytala ogolnie o talie firmy LO SCARABEO :) Zadnej konkretnej nie mialam na mysli. Choc interesuje mnie talia Primavera (dziwi mnie jedynie, dlaczego tam tyle bab jest na rysunkach :P ) no i Casanowa... ale to moze kiedys :D

 

I tez mam dokladnie to samo odczucie co Ty 'cukierkowe' talie. Mnie drazni tez to, ze osoby wygladaja jak z komiksu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, to się nie zrozumiałyśmy :). Mogę powiedzieć o taliach LS coś więcej, bo kilka, jeśli nie kilkanaście przewinęło mi się przez ręce.

Po pierwsze są ładnie wydawane, porządnie drukowane na dobrej jakości papierze, a przynajmniej te, które mam i miała, takie były. Nawet po kilku latach używania są w dobrym stanie - nie jak nowe, ale niewiele można im zarzucić.

Są w większości słodkie i łagodne, takie jak wspomniana Primavera albo np. Renaissance, ale bywają i mroczne, jak Gothic Tarot of Vampires i ten nowy 2012: Ascension albo po prostu inne, jak np. Secret Tarot. Sporo jest takich niemal komiksowych, jak Pagan albo Teen Witch, ale znajdą się też takie jak np. Secret Forest, które są po prostu obłędne i zupełnie nie przystają do standardu LS. Jest też duża seria talii opartych na dziełach mistrzów pędzla - np. Tarot Klimta albo Boscha, a także seria talii historycznych, tzn. reprodukcji i rekonstrukcji talii XVIII-XIX-wiecznych i wcześniejszych, nietarotowych, przetworzonych na współczesne standardy.

Generalnie LS to ogromne wydawnictwo i można u nich znaleźć wiele kart dla siebie. Zajrzyj tutaj: Lo Scarabeo Tarot Cards - tu są chbya wszystkie ich talie, wraz z samplami kart i opisami.

 

Co jeszcze chciałabyś wiedzieć?

Edytowane przez wiedzmazdrzewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam :). Nie wszystkie, które wymieniłam w poście widziałam na własne oczy, ale widziałam i wróżyłam też wieloma, których nie wymieniłam ;). Obecnie jestem w trakcie wyprzedawania części kolekcji, której nie używam. I tak zostanie mi jeszcze kilkanaście talii... trzeba będzie zdecydować, które z nich koniecznie muszą zostać, a które mogą pójść w świat.

 

Cieszę się, że mogłam pomóc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Manare. Jest swietna pod wzgledem artystycznym, ale jesli chodzi o wrozalnosc... jest trudna. To znaczy wiele obrazow na niej przedstawionych jest trudnych do przyjecia. Wyobrazam sobie, ze wrozenie z niej mogloby sie odbywac

- w atmosferze pelnego zaufania miedzy osobami sobie bliskimi, ktore potrafia rozmawiac na tematy zwiazane z erotyka i przy tym bardzo splatane, wymagajace wyjasnienia, ktore nie obedzie sie bez traumy

- miedzy osobami bardzo otwartymi, majacymi do siebie zaufanie, ale tez duzy dystans i swiadomosc tego, ze ani slowa o takiej sesji nigdy nie powiedza

- dla osoby, ktora wyraznie prosi o rozwiazanie problemow ze swoja seksualnoscia.

To jest dosc brutalna talia, wiele w miej seksu z przemoca, rozbuchanej meskiej wyobrazni. Jest tam tez milosc, ale czesto dziwna, masochistyczna albo sadystyczna. To nie jest mila talia-harlequin, w ktorej kochankowie ida do mieciutkiego łoża w euforii, z miłością i wsrod blaskow slonca wpadajacych przez okno. W tej talii nawet karta Kochanków pokazuje związek S&M. To dobra talia, ciekawa, wyzwalająca, ale - jak powiedziałam - trudna.

 

Łagodniejsza w wymowie, bo bardziej subtelna i grająca na konwenansach, jest talia Casanovy. To byla ulubiienica moich kolezanek, wrozyly nia wielu osobom i wprawialy w zachwyt tak siebie, jak innych. Znaczenia kart sa nieco niestandardowe, ale tym niemniej ciekawe, a przy tym rysunki są wyrafinowane i nierzadko filuterne. Nie wróżyłam nią jednak, więc doświadczenia z pierwszej ręki nie mogę przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość agnieszka007

Witajcie.Nareszcie kupiłam Tarot Snów jest przepiękny.Można powiedzieć,że chorowałam na niego półtora roku,długo nie?Kobieta w sklepie niedawno załapała czym różnią się obie talie miedzy sobą.Pozdrawiam cze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teusz - nie jestem tarocistą, ale bez wątpienia na początek to zły wybór - hermetyczna jest dla zaawansowanych ezoteryków, którzy symbolikę różnych systemów mają w jednym paluszku. Najlepsze dla początkujących to są talie bazujące na marsylskim i Rider-Waite-Smith. W każdym razie wiele razy słyszałem, że są najlepsze, bo i najprostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ta hermetyczna odpada na początek, dwie pozostale tez raczej nie przekazuja głownych znaczeń kart i są dobre do rozważania nad znaczeniami, oraz wróżenia innym (np żeby ładnie wyglądało). Proponuję jednak odwołac się do klasyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim :) Otóż mam dylemat mam zamiar zakupić karty tarota,oglądałem wiele poradników i generalnie naczytałem się,że aby wybrać dobrą talię ma ona do nas przemawiać.Więc pooglądałem troszkę na allegro itp.I doszedłem do wniosku,że z tylu talii najbardziej podoba mi się talia Tarot of Dreams,i Pozłacany tarot ciro marchetti.Więc mam pytanie z tych dwóch talii jaką bardziej polecacie na początek ? :) Wykluczam możliwości typu : Ridera waita itp.Te tylko mi się podobają...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92
Cześć wszystkim :) Otóż mam dylemat mam zamiar zakupić karty tarota,oglądałem wiele poradników i generalnie naczytałem się,że aby wybrać dobrą talię ma ona do nas przemawiać.Więc pooglądałem troszkę na allegro itp.I doszedłem do wniosku,że z tylu talii najbardziej podoba mi się talia Tarot of Dreams,i Pozłacany tarot ciro marchetti.Więc mam pytanie z tych dwóch talii jaką bardziej polecacie na początek ? :) Wykluczam możliwości typu : Ridera waita itp.Te tylko mi się podobają...

 

Pozdrawiam :)

 

Wiesz co, ja myślę, że obie talie są przejrzyste, no i jeżeli obie Cię przyciągają, to teraz kwestia tylko, która bardziej i właśnie tę wybrać...dobrze byłoby gdybyś poszedł do jakiegoś sklepu stacjonarnego i "pomacał" obie te talie i dopiero wtedy podjął decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Tak to prawda.Mam obie te talie.Z powodzeniem można je brać na początek.Ich tematyka jest zbliżona.To od ciebie będzie zależało,którą wybierzesz i która ci będzie bardziej odpowiadać.Pozdrawiam,miłej nauki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. :slonko_na:

 

:zakochany:Bardzo mnie za intrygowała talia tarota Anielskiego Michel Angela and Maria Miduki wydana w 2004 roku.

Tu link jak wygląda ta talia:

Angel Tarot by Maria Miduki

Angel Tarot

Nigdy nie widziałam tak pięknej tali i czuje iż to jest właśnie ta na którą czekałam.

 

Proszę o krótka informacje czy Ktoś z państwa orientuje się gdzie można go kupić?? Może ktoś z Państwa ma tą talię na sprzedaż. Jeżeli tak to ile kosztuje?

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Z racji, że ja i moja przyszła żona chcemy nauczyć się tarota trafiliśmy tutaj. Ja byłem tym od jakiegoś czasu zainteresowany, jednak uważałem że to mało męskie i że się będzie śmiała. Ona z kolei zainteresowała się tym niedawno. I uważam że to już pierwsza jakaś interwencja w nasze życie. Czytałem kilka razy forum jako gość, wczoraj do 2 w nocy czytałem i znalazłem dużo, ale nie wszystko - w związku z tym pytania do bardziej doświadczonych:

 

1. Talia - wiem, że ogólnie ma mi się podobać. Więc wyłoniłem kilka która mi się podobają, w sumie mam swojego faworyta, ale jestem ciekaw, czy nie są za trudne dla początkującego. Poniżej linki:

Maroon:

http://www.czarymary.pl/product_info.php?products_id=45380

 

Lichodziejewski

http://osiem.com.pl/tarot-robert-lichodziejewski-p-3524.html

 

Tarot uniwersalny

http://osiem.com.pl/tarot-uniwersalny-wydanie-polskie-p-4532.html

 

Loscarebo

http://osiem.com.pl/loscarabeo-tarot-instrukcja-polsku-p-2346.htm

 

Tarot 78 drzwi

http://osiem.com.pl/tarot-drzwi-tarot-doors-instr-polsku-p-639.html

 

Universal Fantasy Tarot

http://osiem.com.pl/universal-fantasy-tarot-instrukcja-polsku-p-1898.html

 

2. Po wyborze talii pora nauczyć się rozkładów itp. w związku z tym planujemy zakupić też książki:

http://www.czarymary.pl/p_154_vademecum_tarocisty_hajo_banzhaf

 

http://sklep.tarotnet.pl/product_info.php?products_id=37441

 

3. Czy tak "uzbrojony" mogę spokojnie zacząć swoją przygodę, a dodatkowo nie będę Was denerwował więcej powtarzaniem pytań sprzed x tygodni? ;)

 

Pozdrawiam serdecznie, Bartek.

Edytowane przez Spider89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można skorzystać z linek, bo nie zostały wklejone do postu jako linki :usmiech:

 

Wybrałeś pozycje autorów, którzy bardzo różnią się od siebie "widzeniem kart"... Na forum jest wątek o literaturze do Tarota - http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3315-literatura-o-tarocie.html, i mnóstwo literatury było tam polecanej...

 

Do talii też jest wątek http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-tarocie/3524-talie-kart-tarota.html. Wybrałeś różne talie - jedne z "pokazaną" wprost symboliką, inne bez niej... w przpadku tych drugich znaczenia kart trzeba będzie uczyć się na pamięć, bo ciężko będzie "wyczytać" ją z kart... ale to jak ze wszystkim - jak kto woli...

Edytowane przez werona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki poprawione :)

Właśnie czytałem o tym, że te karty różnią się bardzo od siebie, jednak podobają mi się, jak pisałem jest jedna która mnie najbardziej pociąga, dlatego zapytałem które z nich nie są polecane dla początkujących. Jeśli chodzi o naukę - raczej jestem pojętnym uczniem, dodatkowo jak coś mnie zainteresuje to nie mam z tym problemów ;) Poczytam te tematy, może one rozwieją szybciej wątpliwości.

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczytałem, pomyślałem, policzyłem i:

kupuję dla siebie tą która od razu wpadła mi w oko - Maroon - aczkolwiek żeby sobie z nią poradzić biorę też talię Waita z książką do niej

Dla żonki talia która ją przyciągnęła - Spirit Tarot.

Dodatkowo dla każdego z nas po Vademecum Banzhafa.

Zamawiam wszystko 30 listopada, więc przez jakiś czas będę tylko czytał ;)

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczytałem, pomyślałem, policzyłem i:

kupuję dla siebie tą która od razu wpadła mi w oko - Maroon - aczkolwiek żeby sobie z nią poradzić biorę też talię Waita z książką do niej

Dla żonki talia która ją przyciągnęła - Spirit Tarot.

Dodatkowo dla każdego z nas po Vademecum Banzhafa.

Zamawiam wszystko 30 listopada, więc przez jakiś czas będę tylko czytał ;)

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Świetny pomysł:)

Poza tym polecam Ci stałe przeglądanie forum, bo tutaj często (np. w interpretacjach czy ćwiczeniach) opisujemy, jak nam się konkretne karty "objawiły" w praktyce.

Jeszcze w dziale Tarot są opisane poszczególne karty, co zostało zaczerpnięte z różnych autorów, więc można porównać znaczenia i zastanowić się, które i w jakich sytuacjach są nam najbardziej bliskie.

Pozdrawiam i życzę przyjemnego rozwoju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poczytałem, pomyślałem, policzyłem i:

kupuję dla siebie tą która od razu wpadła mi w oko - Maroon - aczkolwiek żeby sobie z nią poradzić biorę też talię Waita z książką do niej

Dla żonki talia która ją przyciągnęła - Spirit Tarot.

Dodatkowo dla każdego z nas po Vademecum Banzhafa.

Zamawiam wszystko 30 listopada, więc przez jakiś czas będę tylko czytał ;)

Dziękuję i pozdrawiam.

Maroon ma coś w sobie ale to dość specyficzna talia. Bardzo dobrze, że bierzesz też Waita z książką do niej. Ten Wait właśnie może posłużyć do ćwiczeń, nauki skojarzeń, łączenia pewnych rzeczy, porównywania własnych interpretacji poszczególnych kart do opisów ich w literaturze. Możesz ćwiczyć na Waitcie, a pracować na Maroon'ie.

Vademecum Banzhafa to kolejny dobry wybór - Banzhaf cieszy się uznaniem i wie, co pisze ;) jeśli mogę coś podpowiedzieć - zdaje się, że sam Banzhaf kiedyś stwierdził, że w Małych Arkanach nie ma wielkiej filozofii i należy je odczytywać tak, jak widzimy, to, co widzimy na obrazkach (od wielkiej filozofii są Wielkie Arkana ;)) - więc nie ma sensu kupować iluśtam pozycji iluśtam autorów interpretujących Małe Arkana... szkoda kasy - tym bardziej, że po jakimś czasie 'odkryjesz' swoje własne znaczenia, swoje własne interpretacje (ja np. nigdy w 5 Mieczy nie widziałam zdrady, fałszu itp - ja tam widzę poddanie się bez walki, rezygnację i... się sprawdza ;))

Natomiast warto zainwestować w literaturę, która wnosi coś więcej niż tylko techniczne wykorzystanie kart - taką, która wplata filozofię, opisuje drogę Głupca. Z takich 'łatwiejszych' w przyswojeniu jest chyba "Zrozumieć Tarota i swoje życie" Ostrowskiej, natomiast bardzo ciekawa "Droga Tarota czyli mitologiczny klucz do Wielkich Arkanów Tarota" Banzhafa odkrywa głębszy sens symboli WA (jestem zachwycona tą pozycją - po którymśtam przeczytaniu :)) - one pozornie mówią 'tylko' o WA, bo tak naprawdę mówią o Tarocie jako całości, poszerzają horyzonty Tarota, skłaniają do własnych przemyśleń no i indywidualnego podejścia do pracy z narzędziem, jakim jest Tarot.

Bo - powiem szczerze - szkoda Tarota do mechanicznego tasowania - losowania kart i łączenia wykutych na blachę książkowych interpretacji kart. Nie na tym to ma polegać...

Co do Spirit Tarot - piękna talia... kolekcjonerska. Nie nadaje się do typowej pracy Tarotowej.

Pozdrawiam :) i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...