Skocz do zawartości

Talie kart Tarota


Gość truskawka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro

@Ragna

Dzięki!

 

Dancing in the Dark Tarot, 

Crystal Visions Tarot, 

Dark Angels Tarot, 

Heaven and Earth Tarot,

Barbieri Tarot,

 

Zdecydowanie wygrywają w tym plebiscycie :D Dzięki wielkie!!!! 

 

Dancing in the Dark Tarot najwierniej nawiązuje do tradycyjnej talii RW, więc do nauki dla osoby początkującej będzie chyba najlepszy. 

 

Żałują, że Heaven and Earth Tarot nie występuje w polskim wydaniu. 

 

Wszystkie są super, sama nie wiem, na co się zdecydować :D Crystal Visions Tarot taki dziewczyński, też super na początek <3 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
51 minut temu, Priestess napisał:

Heaven and Earth Tarot,

Mój ostatni zakup to właśnie ta talia - jest prześliczna. Kupiłam w zestawie z książką - można tez kupić samą talię tylko z broszurową instrukcją. 
Tyle, że zapewne to wina retro - jednej karty zabrakło w talii i to Eremity. Posałam do wydawnictwa Lo Scarabeo czy mogą mi tą kartę dosłać bo szkoda wyrzucać cały zestaw( a tak się pewnie stanie jak zrobię zwrot do Anazona). 
No i  czekam na Eremitę. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
19 minut temu, Gringe napisał:

Mój ostatni zakup to właśnie ta talia - jest prześliczna. Kupiłam w zestawie z książką - można tez kupić samą talię tylko z broszurową instrukcją. 
Tyle, że zapewne to wina retro - jednej karty zabrakło w talii i to Eremity. Posałam do wydawnictwa Lo Scarabeo czy mogą mi tą kartę dosłać bo szkoda wyrzucać cały zestaw( a tak się pewnie stanie jak zrobię zwrot do Anazona). 
No i  czekam na Eremitę. 

a gdzie kupowałaś? mam nadzieję, że moja przyjdzie w całości :(

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
11 minut temu, Priestess napisał:

a gdzie kupowałaś? mam nadzieję, że moja przyjdzie w całości :(

Przez Amazona. Zgłosiłam do wydawnictwa numer serii z brakującą kartą - mam nadxieję, że to jednorazowy wybryk :obled:

Takia przyszła bardzo sklejona, sprasowana i z początku myślałam, że gdzieś się podkleiły dwie karty - ale nie :( 

 

Talia jest jednak przecudowna w swojej szacie graficznej i jest to moja pierwsza talia Tarota która nawiązuje do astrologii :) 

Polecam, mimo tych moich „przeboi”. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gringe napisał:

Mój ostatni zakup to właśnie ta talia - jest prześliczna. Kupiłam w zestawie z książką - można tez kupić samą talię tylko z broszurową instrukcją. 
Tyle, że zapewne to wina retro - jednej karty zabrakło w talii i to Eremity. Posałam do wydawnictwa Lo Scarabeo czy mogą mi tą kartę dosłać bo szkoda wyrzucać cały zestaw( a tak się pewnie stanie jak zrobię zwrot do Anazona). 
No i  czekam na Eremitę. 

Ja kupiłam lata temu talię Klary Olszewskiej,i tam były dwie karty eremity :tak:  czyli jakiej brakowało,nie pamiętam jakiej,napisałam do nich i przysłali mi ta której brakowało.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Stilla

Wpadłam na bardzo ciekawą talię Tarota - "The Gill Tarot", powstała w 1991 roku. Co prawda przestałam kupować talie nie-historyczne, ale na tę obiecałam sobie zapolować. Bazuje na Thoth Tarot, stąd specyficzne przedstawienie małych arkan. Zamysłem autorów było, aby powiązana była mocno z kabałą. Uważam, że podpisy są błyskotliwe, po za tym rysunki są na swój sposób urocze, jak z książeczek dla dzieci :) Jest do dostania w Polsce za w miarę normalną cenę.

 

Pełna galeria lepszej jakości tu: https://www.rozamira-tarot.ru/galeria/albom-gill-tarot-the-gill-tarot-deck-dzhill-taro.html

 

gill-tarot-elizabeth-josephine-gill-1.jp

 

gill-tarot-elizabeth-josephine-gill-2.jp

 

gill-tarot-elizabeth-josephine-gill-3.jp

 

gill-tarot-elizabeth-josephine-gill-5.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć Wszystkim, ponownie.
Wracam na Forum, po 9 latach :tak:
Co do tematu: coraz więcej talii jest kreowanych oraz wypuszczanych do użytku,
Możemy wręcz mówić o "przepychu".
Od siebie polecam, do głębokiej analizy psychologicznej: "Tarot De La Nuit" oraz "Runic Tarot".
A moje ostatnie odkrycie z cyklu "wsi spokojna, wsi wesoła" - to "Pastoral Tarot".
Utrzymany w zupełnie innej konwencji, niż dotychczasowe talie. 
Zobaczcie: https://www.bookdepository.com/Pastoral-Tarot-Lynn-Araujo-Lisa-Hunt/9781646711116
Na YouTube można zapoznać się z talią, w dowolnych filmach, po wpisaniu jej nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarot nocy właśnie testuję. Przepiękna talia:) 

Pastoral tarot też widziałam, kusi mnie, ale muszę swoje zapędy nieco przyhamować. 

Z talii które skradly moje zainteresowanie  to Dark Mansion Tarot.  Ale tylko podziwiam go z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...