Skocz do zawartości

Wielki Stwórca


Tyr

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno temu nie istniało nic tylko Wielki Stwórca przed swym tipi. Stwórca czując się samotny pomyślał i w okuł niego pojawił się las i rzeka i ziemia i niebo. Ale świat ten był nie podatny Jego woli bo był na Jego potrzeby i w nim się zawierał. Stwórca więc postanowił, że uczyni inny świat podległy Jego woli i zasiedli go swymi dziećmi które będzie mógł kochać i nie będzie już samotny. Wziął więc garść ziemi i zaczął lepić z niej świat. Ale ziemia nie poddawała się działaniom Stwórcy. Kruszyła się i nie trzymała formy albo nie pozwalała zmienić swojej. Stwórca zrozumiał, że to zły materiał i pozostawił ziemie. Wstał i poszedł nad rzekę. Zaczerpnął wody i z niej począł tworzyć świat. Ale woda w ogóle nie chciała Go słuchać. Ziębiła Mu dłonie i uciekała między palcami. Stwórca poniechał więc wody i wrócił przed tipi do swego ogniska i począł tworzyć świat z ognia. Lecz ogień był zbyt nie trwały płonął za intensywnie albo gasł za szybko i parzył ręce Stwórcy. Ze smutkiem więc porzucił On ogień i patrząc w niebo postanowił, że stworzy świat z powietrza. Okazało się jednak że i powietrze nie poddaje się Jego woli. Jest nie uchwytne i wciąż w ruchu. Jeszcze z wielu rzeczy próbował Stwórca powołać swój nowy świat ale wszystko co znalazł okazało się nie odpowiednie.

-Muszę znaleźć coś takiego co będzie po części pochodzić z mojego świata a po części już z tego jeszcze nie istniejącego- powiedział Stwórca i zamyślił się. Jego wzrok padł na dym nad tipi i Stwórca zaczął go obserwować. Dym wił się i plątał tworząc przed Jego oczyma obrazy zupełnie wcześniej nie znane. Był w wielu kolorach i odcieniach czasem był gęsty, a czasem prawie znikał. Stwórca ucieszył się i począł tworzyć swój świat, a dym chętnie poddał się Jego woli i sam podsuwał Mu nowe obrazy i pomysły.

-Tak właśnie powstał nasz świat i twoje plemię synu. Wszyscy jesteśmy ulepieni z dymu z nad ogniska Wielkiego Stwórcy. Tak samo nasz świat i wszystko co nas otacza jest z tego dymu. Tym samym wszyscy jesteśmy połączeni bo wszyscy jesteśmy tym samym.-

-A co się teraz dzieje z Wielkim Stwórcą- spytał chłopiec

-Nadal siedzi przed swym tipi i z dymu tworzy nowe cuda i nowe istoty wzbogacając swój świat. I przepełnia Go radość bo wszystko co tworzy należy tylko do niego i w tej radości kocha to bardziej nawet od siebie. Zawsze pamiętaj o tym na swej ścieżce mój synu i nigdy nie stawiaj się wyżej niż inne stworzenie bo wszystko to tylko …

-Dym z nad ogniska Stwórcy- dokończył chłopiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Historia Chłopie :okok: dokończę jeśli pozwolisz .

I tak Stwórca ,siedząc i Paląc Myślał ,jak by tu pokazać się ludziom w materialny sposób ,i nagle go olśniło EUREKA !!!

Wcielę się w Każdego Człowieka na Ziemi ,i ukryję w Sercu jego ,żeby nie było mnie łatwo odnależć ,i by jeden z moich Aniołów Szatan nie stał się silniejszy ode mnie.

Ponieważ brat mój Szatan ,który jak jeden z moich aniołów ,a z czasem awansował na Archanioła jest bardzo sprytny i przebiegły ,to myślał nawet że dorówna mnie Bogu .

Za tę jego zuchwałość ,pychę i nadmierny ,nieopanowany Egoizm ,strąciłem go na Ziemię gdzie utracił swoje Anielskie cechy -Dobroć,Tolerancję,Cierpliwość, i Miłość ,a pozostały mu same złe cechy i obiął w nieświadomy sposób Rządy na Ziemi .

I co ,i co pyta się chłopiec z ożywieniem ?

Rzadko dawaj wiarę temu ,co usłyszysz lub zobaczysz w świecie ,ponieważ Szatan potrafi mieszać ludziom w głowach ,i zazdrości temu kogo wywyższam,natomiast mnie odnajdziesz w Sercu Swoim ,w Swoim Wnętrzu .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podobało Pit...co do zakończenia to moje jest właśnie takie jak w pierwszym poście, ale każdy może z tego wyciągać dowolne dobre dla niego wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podobało Pit...co do zakończenia to moje jest właśnie takie jak w pierwszym poście, ale każdy może z tego wyciągać dowolne dobre dla niego wnioski :)

 

Dokładnie,każdy może tę historię dowolnie zinterpretować i napisać po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...