Jump to content

Silva - moje problemy


lukass

Recommended Posts

Witam wszystkich praktykujących doskonalenie umysłu.

Jestem tu po raz pierwszy od niedawna również interesuję się metodą Silvy na poczatku czytałem w sieci na ten temat i znalazlem sposób wchodzenia w stan Alfa tylko problem w tym,że ten sposób jest inny niż proponuje Silva w swojej książce tzn by na początku schodzić po krętych schodach na niższe pietro i zaprogramować sobie w ten sposób wchodzenie w stan Alfa ale Ja teraz przeczytałem ksiażke Silvy i on proponuje całkiem inaczej po za tym u Silvy nie ma nic o ''plaży czasu'' więc moje pytanie czy mogę sobie zaprogramować teraz inny sposób wchodzenia w stan Alfa tzn Silvy skoro już ustawiłem jak mam w niego wchodzić?? Co mam robić czy pozostać przy już zaprogramowanym czy zaprogramować od nowa sposobem Silvy??? Prosze o poradę.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Lukass spokojnie możesz spróbować metodą Silvy. Jak się okaże, że działa i jest dla Ciebie lepsza/skuteczniejsza to ok jak nie to pozostań przy starej metodzie. Nie bójmy się eksperymentować troszkę :) Tak swoją drogą to dobrze by było gdybyś się wybrał na kurs z jakimiś "żywymi" ludźmi:) Zdecydowanie lepiej się wszystko przyswaja niż z książek, a takich kursów w Polsce jest organizowanych całkiem sporo. Pozdrawiam i owocnych praktyk życzę :)

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jeden problem mianowicie dziś rano programowałem się metodą Silvy tak jak było to opisane i wyszedłem ze stanu Alfa tak jak było opisane,wcześniej programując się innym sposobem poprostu otwierałem oczy i tyle a dziś po wyjściu ze stanu Alfa metodą Silvy strasznie zle się czułem (depresja) i pomyślalem by wejść w Alfa stara metoda i nie wychodzic i jak ręką odjąl wszystko przeszlo i było normalnie (dla mnie normalnie).

Czy to możliwe by przebywć w stanie Alfa nawet kilka miesięcy albo lat????

Czy zle samopoczucie w stanie Beta jest spowodowane złą karma????

Jak uwolnić karmę i się oczyścić???

Posiadam niestety tylko fragmenty książki Silvy i tu nie ma nic na ten temat POMOCY!!

 

Dzieki Tyr za odpowiedz.pozdrawiam

Edited by Silvey
Post pod postem
Link to post
Share on other sites

Co do wychodzenia z medytacji czy też stanu alfa to zawsze należy to robić powoli niejako odwracając proces wejścia. Zwykłe otwieranie oczu może prowadzić do nieprzewidzianych problemów na podłożu emocjonalnym. Po prostu twój umysł jest jak by pijany tym co przed chwilą doświadczył i dlatego bodźce wydają się intensywniejsze. Natomiast mogą pojawić się problemy z koncentracją a nawet natręctwa czy lekkie paranoje. Co do wychodzenia sposobem Silvy to jest to na początku troszkę jak trzeźwienie:) Umysł ma "kaca" powracając do zwykłego dla siebie czyli ograniczonego sposobu działania więc na początku może to być odczuwane jako dyskomfort. Po pewnym czasie nauczysz się przenosić część pozytywnych wzorców do normalnego świadomego działania i problemy z deprechą powinny się skończyć.

 

Co do przebywania w stanie alfa przez dłuższy czas to jest to możliwe ale wymaga niezwykle dużo pracy i zmiany sposobu życia oraz myślenia.

 

Złe samopoczucie powoduje w nas przede wszystkim cierpienie i pragnienia których nie możemy spełnić (co prowadzi do cierpienia właśnie:)) karma ma na to tylko pośredni wpływ. Po prostu tworzy nam warunki bytu w taki albo inny sposób wpływające na nasze możliwości doskonalenia się (może nam być łatwo albo mamy pod górkę cały czas:)). Karmę uwalniamy przez medytację i afirmację naszego życia. Trzeba po prostu akceptować to co się w okuł nas dzieje i nie dawać się porwać przez smutek czy zwątpienie. Nie znaczy to oczywiście, że nie mamy darzyć do zmian. Chodzi po prostu o nie robienie tego po tz. "trupach". Oczywiście wszystko to jest tylko mój subiektywny punkt widzenia i nie musi on a nawet nie powinien być dla nikogo jakimś wyznacznikiem tego co jest właściwe a co nie. Na pewno wiele osób ma zupełnie inne doświadczenia/przemyślenia w tym temacie więc poczekaj spokojnie na jakieś inne punkty widzenia, a potem wyciągnij z tego co dla Ciebie najlepsze:) Pozdrawiam

Edited by Tyr
Link to post
Share on other sites
  • Ismer changed the title to Silva - moje problemy

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...