Jump to content

Banany w czekoladzie z wiórkami kokosowymi - deser.

Recommended Posts

Wczoraj wymysliłam deser dla rodziny i siebie.

Składniki:

(na 4 osoby)

4 banany

1-2 tabliczki czekolady mlecznej lub gorzkiej

mleko

cynamon

wiórki kokosowe

Wlej mleko do garnuszka, ktory powinien stac w innym z goraca, wciaz gotujaca się wodą, kiedy juz sie mleko rozgrzeej( a dajecie go na oko, nie za duzo nie za malo,zeby czekolada potem nei byla za rzadka, a lejąca się, płynna. Wrzucacie kilka kostek czekolady wciaz mieszajac drewnianą łopatką i tak sobie dokladacie w zaleznosci ile tego sosu czekoladowego chcecie :) jak sie za rzadki robiwiecej czekolady, a jak za gesty mleka, ale lepiej nalac raz nie za duzo. bo moze wam czekolady zabraknac do zageszczania :). Następnie w trakcie mieszania robicie przerwe,obieracie banany, kladziecie na talerzyku i kiedy czekolada bedzie gotowa polewacie nią banany wg uznania :) .Banany posypujemy cynamonem i na to wiorki kokosowe, obok tez, zeby ladnie wygladaly.

:)

Zeby bylo bardziej czekoladowo polecam zapalic swieczke o aromacie czekolady :)

Smacznego :)

Moi chcieli dokladke :D

Edited by sheina

Banan i czekolada rewelacja.

Ostatnio jest taka moda na weselach,że dają fontannę z czekoladą i do wyboru bananki i inne rarytaski,niby dla dzieci a kolejka dorosłych pod fontanną

Jak byłam jeszcze piękna i młoda to miałam ulubione delicje kupowałam banany i czekoladę i tak na przemian zagryzałam ale Twój deser na pewno pyszniejszy