Skocz do zawartości

Grób


gawinek992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pilnie proszę o interpretację snu. Otóż sen był bardzo krótki, chodziłem z ojcem po cmentarzu [za dnia, słoneczny, ale nie upalny dzień], gdy przechodziliśmy obok pewnego grobu mój ojciec powiedział że to grób pewnego mafioza [dokładnie ujął to w słowa mniej więcej takie: "Tutaj leży ciało/leżą prochy tego mafiozy"], po tych słowach spojrzałem na napis na grobie i przeczytałem coś w stylu Don <włoskie_imię> <włoskie_nazwisko>, czyli byłem pewien że był to ktoś wyżej postawiony w rodzinie mafijnej. Gdy przeszedłem obok tego grobu przez przypadek wszedłem na grób z którego pod wpływem przejścia osunęła się płyta wierzchnia, gdy to zauważyłem z ciekawości spojrzałem do środka i spostrzegłem że grób ten jest pusty, spojrzałem na ojca i poszedłem dalej, później jeszcze raz spojrzałem na grób, jakby rozglądając się czy ktoś widział że to ja zniszczyłem, po czym szybszym krokiem podszedłem do ojca. Tutaj sen się urywa. Bardzo proszę o interpretację ze względu na to, że z doświadczenia wiem że takie "nietypowe" sny mają dużo ukrytych znaczeń.

 

Dziękuje z góry za pomoc, Dawid.

Oczywiście jako motywację za każdą w miarę "sensowną" interpretację, rep+

 

 

PS. Symbole jakie wyczytałem sam xP : otwarty, pusty grób/grobowiec (czyiś, kogoś obcego). Może to pomoże ;)

Edytowane przez gawinek992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wormars

Z ojcem gdzies dowiecie sie o smierci kogos znanego o kim slyszeliscie. Niedlugi czas po tym bedziesz szykowal ojca do pochowku. nie jest to blizej okreslony termin ale jest sam motyw smierci. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

bardzo często w snach cmentarz symbolizuje jakieś strare zkończone sprawy być może mogą dotyczyć ciebie i ojca albo waszej rodziny (chodzenie po cmentarzu to porostu wspominanie, szukanie czegoś czasowo odległego). napis na grobie w obcym języku moze wskazywac na jekieś sprawy urzędowe zaś jęyk włoski i moze podkreślać to że jest to sprawa tak dawna że jest juz zapomnian - prawie obca. Otwarty pusty grób to poprostu pokreślenie wydźwięku samego symbolu cmentarza jako spraw minionych zapomnianych. Dodatkowo pusty grób moze wskazywać na to że ta sprawa zastanie zakpończona ale na twoim ojcu nie zrobi to wrażenia tak jakby on ta sprawę dawno zakończył (nie ogląda się na osunięta płytę).

Co do śmierci no cóż ja tu nie widzę symbolu wskazującego na jajkiekolwiek przykre zdarzenie a co dopiero śmierć. Śmierć w snach objawia się zupełnie innymi symbolami duuuuuuuuuuuuużo bardziej dyskretnymi a wręcz pisanymi między wierszami.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, dziękuje serdecznie za odpowiedź ^-^ A teraz takie ode mnie pytanie, ponieważ przeglądając znaczenia i symbolikę grobu we śnie wyczytałem coś takiego iż widzieć czyiś grobowiec oznacza, że "Coś, co uznałeś za stracone, wróci do Ciebie. " Czy to może się wiązać z tym że jest sprawa którą wewnętrznie zakończyłem, pogodziłem się, ale jednak coś pójdzie jak by na przód? Jeśli to pomoże mogę wysłać opis sytuacji w której się znalazłem na PW :). Co do języka włoskiego, całe to nazwisko z przedrostkiem Don może mieć związek z niedawno obejrzanym filmem Ojciec Chrzestny =^-^= Tym bardziej że z Włochami mam tyle wspólnego co nic :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi że sprawa pójdzie do przodu lecz poprostu wróci chodźby za sprawą wspomnień ale nie można wykluczyć jakiejś urzędowej wiadomości - pisma (to też może być ten napis na grobie).

Co do senników i zanczeń poszczególnych symboli to niestety są bardzo nieprecyzyjne gdyż nie uwzgledniaja powiązania poszczególnych symboli ze sobą a to bardzao często zmienia ich cały wydźwięk.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...