Skocz do zawartości

Jak działa Tarot?


maks

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem amatorem. Mam kilka różnych talii Tarota, z piętnaście różnych książek o Tarocie, wróżę sobie od czasu do czasu (tylko dla siebie).

Tydzień temu zdałem sobie sprawę z tego, że nie wiem do końca na jakiej zasadzie działa Tarot? Co powoduje, że zwykłe karty papieru z symbolicznymi obrazami mają moc przepowiadania zdarzeń. Zacząłem przeglądać forum i nic na ten temat nie znalazłem, zadałem to pytanie przy okazji innego tematu i w odpowiedzi LaPapesse zaproponowała mi lekturę książki Gibaszewskiego "Tarot: doktryna ezoteryczna a fenomen wróżebnej magii Tarota". Zamówiłem tę książkę i czekam na przesyłkę. Ale bardzo jestem ciekawy, jaką Wy macie swoją teorię na ten temat. Ja na razie nie mam żadnej. Dopiero szukam, ale jakoś na razie nie znalazłem tej, która by do mnie przemówiła. Może w książce będzie coś ciekawego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

"Co powoduje, że zwykłe karty papieru z symbolicznymi obrazami mają moc przepowiadania zdarzeń." - Czy naprawde uważasz, że materia nieożywiona może pokazywać Ci przyszłość? No ale przecież pokazują.. Jakim cudem jakiś rozkład jakichś sił ma determinować Twoją przyszłość.. I dlaczego właśnie te karty a nie jakiekolwiek inne? Czy siły potrafia odczytywać symbole na nich zawarte?

Dla mnie oczywiste jest, że stoi za tym jakiś inteligentny byt. Jeżeli już do tego dojdziesz to przestaniesz śmiać się z tego, że ktoś wierzy w Boga, bo Bóg nagle może tak samo istnieć jak ten byt który przekazuje Ci poprzez karty swoją wiedzę.

I jeszcze pytanie, zakładając, że to byt, czy myślisz że robi to za darmo...?

Jestem chrześcijaninem, a chrześcijaństwo jasno mówi, że za wszelkim wróżbiarstwem stoją demony. Ale cóż.. skoro tak lekkomyślnie chcesz korzystać z dobroci pasożytów udających przyjaciół to powodzenia. Polecam program na youtubie Jarmark cudów, o tarocie i nie tylko.

To jest bagno, ściąganie na siebie przekleństwa. No ale cóż. Powodzenia.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Erza

karty i symbolika w nich zawarta to tylko narzędzia działające na naszą podświadomość

karty jako takie nie mają mocy sprawczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować LaPapesse, który polecił mi książkę P. Gibaszewskiego: "Tarot: doktryna ezoteryczna a fenomen wróżebnej magii Tarota":)

Edytowane przez maks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wormars

Chcialem sie wypowiedziec ale po dluzyszym namysle powiem tylko 2 kwestie : 1 - nie trac pieniedzy na beznadziejne ksiazki . 2 - nie bede komentowal wypowiedzi ... szkoda czasu . Zycze wam powodzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie.

"Co powoduje, że zwykłe karty papieru z symbolicznymi obrazami mają moc przepowiadania zdarzeń." - Czy naprawde uważasz, że materia nieożywiona może pokazywać Ci przyszłość? No ale przecież pokazują.. Jakim cudem jakiś rozkład jakichś sił ma determinować Twoją przyszłość.. I dlaczego właśnie te karty a nie jakiekolwiek inne? Czy siły potrafia odczytywać symbole na nich zawarte?

Dla mnie oczywiste jest, że stoi za tym jakiś inteligentny byt. Jeżeli już do tego dojdziesz to przestaniesz śmiać się z tego, że ktoś wierzy w Boga, bo Bóg nagle może tak samo istnieć jak ten byt który przekazuje Ci poprzez karty swoją wiedzę.

I jeszcze pytanie, zakładając, że to byt, czy myślisz że robi to za darmo...?

Jestem chrześcijaninem, a chrześcijaństwo jasno mówi, że za wszelkim wróżbiarstwem stoją demony. Ale cóż.. skoro tak lekkomyślnie chcesz korzystać z dobroci pasożytów udających przyjaciół to powodzenia. Polecam program na youtubie Jarmark cudów, o tarocie i nie tylko.

To jest bagno, ściąganie na siebie przekleństwa. No ale cóż. Powodzenia.

 

Dokładnie tak.

Same karty są jedynie przekaźnikiem informacji.

 

A tak przy okazji, LaPapesse nie jest kobietą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak, ale wiem, że działa. A to chyba ważniejsze.

Są różne teorie, i każda może być prawdziwa po całości albo w kawałku.

 

Dla mnie to tylko narzędzie, ale książkę mam zamiar przeczytać, ponieważ poznałam Pana Piotra wczoraj i mam podobne podejście do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tarot jest to energia. A czemu można odczytać?

Tak samo jak jasnowidzenie.

Czy telepatia. Czy intuicja u kobiet.

Czy sny prorocze.

Czemu jest tak, a nie inaczej?

Energie Tarota mozna odczytać. I to jest wróżenie.

A przed nauka jeszcze duzo czasu.... zaczym zbuduja super szybki komputer kwantowy - który na zasadzie zderzeń czastek w przyrodzie, wyliczy co bedzie za kilka dni , czy za rok.

To jest wszystko energia i fizyka.

Telepatii też nie mozna odczytać - a działa.

Tak samo z Tarotem.

Tarot - jest to potężna energia.

I należy jej sie szacunek.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...