Skocz do zawartości

Magia grimuaryczna


Gość Masterus Patricius

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz wyznawać doktryny katolickiej lub żydowskiej, ale musisz się do niej jakoś ustosunkować. Ważne jest to, żeby kwestia religijna nie budziła w twoim umyśle jakichś konfliktów emocjonalnych. W tej magii działamy głównie z pomocą tej części boskości, która jest w naszej duszy.

 

Uwaga: edytowałem post, bo wcześniej źle zrozumiałem pytanie.

Edytowane przez Lukan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do magii grimuarycznej bardzo interesująca.. Oczywiście, że aktualnie jak autor podkreśla wszystko jest uproszczone i jej efekty nie są takie jakie się pożąda.. Lecz mam do Was pytanie wszystkich pytanie.. Czy dla Was magia służy do tego aby polepszyć byt materialny i "rządzić" własnym życiem? Jest mnóstwo możliwości jakich niesie ze sobą taka praktyka.. Ale straszliwie zainteresowałem się kolegą.. Bardzo proszę o odpowiedz na wiadomość którą wysyłam..Ale żeby nie robić off topu, powiem szczerze nie jesteś pierwszą osobą która natknęła się na coś takiego dlatego chciałbym wymienić pewne spostrzeżenia.. Oczywiście nie na forum, bo nie jest to "ciekawe".. Co do praktykowania.. Czy osoba która to praktykuje zostaje milionerem? Bo tego sobie życzy? Czy autor textu ma z tego tytułu jakieś dochody?

Pozdrawiam

Edytowane przez Derawen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh jak by nam się udało to by nikt tu tego nie opisał bo każdy mógł by tworzyć cuda , nie dostaniesz tu ani nigdzie indziej gotowej formuły ,szczególnie ,że grimuary mają braki i haczyki aby pierwszy lepszy profan nie dokonał dużo :) ten temat to tylko wskazówki i tyle , drogą musisz podążać sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panie Lukan, pisales ze podczas 1wszej inwokacji moze wystapic , dzialanie procy- co masz na mysli? ( i zalecales uzywanie bloody stone)zwlaszcza jesli ktos stara sie przywolac te "dobre" duchy z vi i vii ksiegi mojzeszowej. Czy nawet wtedy istnieje ryzyko, ze zjawi sie nie ten byt ktorego staralismy sie wezwac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt procy może przyjąć postać dowolnego negatywnego efektu w życiu, jak na przykład problemy zdrowotne, zarówno poważne jak i chwilowe, utrata pracy, zniszczenie domu przez pożar i inne. Lisiewski dzieli te efekty na pomniejsze i na właściwy efekt procy typowy dla ewokacji, który polega głównie na doświadczeniu zdrady ze strony bliskiej osoby. Przestrzeganie przepisów z grimuarów i protokołu Systemu Dawnej Magii minimalizuje te efekty do bezpiecznego poziomu.

W Księgach Mojżesza ewokuje się złe duchy, chyba że masz na myśli pracę z Shemhaphorash, ale to nie jest ewokacja tylko teurgia.

Przy ewokacji dobrych duchów (jak np. duchy olimpijskie z Arbatel of Magic albo anioły z Liber Juratus) efekt procy też może wystąpić, ale jest mniejszy niż ma to miejsce przy demonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze str. Lukana :

''Historia mojego idola''

Ostateczny wynik procesu był ten - iż włóczęga za swe praktyki zniewolenie bezbronnej - skazany został - na 12 lat ciężkiego więzienia.

 

Czegoś tu chyba nie rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele tu do rozumienia. W historii spodobała mi się skuteczność bohatera w tym co robił. A złe zakończenie wynika z tego, że historię opowiadano w okresie pooświeceniowym, kiedy wyjątkowo mocno starano się zdyskredytować magię. W starożytnym Egipcie na przykład by go raczej chwalono za biegłość w tej poważanej wtedy sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się skutecznosc bohatera ?

Obecnie podobny efekt niektórzy uzyskują stosując pigułkę gwałtu.

 

 

Oprocz tego do negtywnych dzialan zaliczmay oczywiscie wszelkiego rodzaju klatwy,uroki,magie tzw.milosna,wszelkie sposoby majace na celu kontrole lub manipujacje drugim czlowiekiem,ale to wie kazdy z nas chyba.

powyższy cytacik jest z tematu Etyka uprawiania Magii, założonego przez Mr.Magick, który pochwalił kilka Twoich wypowiedzi w tym temacie, krytyczne uwagi chyba przeoczyłam.

 

Jakiego trójpowrotu po swoich działanich się spodziewsz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papa Midnite

Żadnego.Pewnie dlatego,że prawie 3 powrotu podlega jedynie ten kto się w nim zaprogramuje,ew.uprawia ścieżkę,która to wpaja.

Moralność moralnością.Magia magią.Magia jest sztuką,sztuka by być wspaniała nie musi być piękna ani moralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie magiczny urok miłosny nie różni się od zauroczenia kogoś np. swoją wrodzoną charyzmą. Możesz się nie zgadzać, trudno, żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest wiedziec na co stac drugiego człowieka i czego mógłby się dopuścic wierząc w swoją bezkarnośc, bo przecież

potrafi nawet ''uciszyc psy'' na kilka dni.

Nie wydaje mi się, żebyś miał podstawę w doświadczeniu, do tego by ważyc urok miłosny czy wrodzoną charyzmę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie mam, bo gdybym miał charyzmę, to nie traciłbym czasu na jakieś zaklęcia miłosne.

Swoją drogą, Korwin-Mikke raz w telewizji mówił, że wie z doświadczenia iż sporo kobiet lubi gwałt i bycie pomiataną, tylko się do tego nie przyznaje, więc się tak o nie przejmuj. :)

Edytowane przez Lukan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukan czy posiadasz Heliotrop polecany amulet przeciwko demonom, ktory podobno neutralizuje efekt procy? Czy wiesz jakie zrodla (najlepiej historyczne) opisuja ten kamien jak amulet przeciwko demonicznym bytom? I skad zaczerpnieta jest sztuka jego tworzenia? Miales juz za soba 1wsza ewokacje czy nadal jestes na etapie przygotowan?

Przepraszam, ze Ciebie obrzucam pytaniami ale w koncu jestes przodownikiem tego tematu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam heliotrop. W starszych źródłach jest wykorzystywany jako kamień niewidzialności, chyba dopiero w Grand Grimoire ma zastosowanie przeciwko demonom.

Metoda jego przygotowania jest stworzona przez Lisiewskiego w oparciu o ogólną wiedzę tradycji. Polega właściwie tylko na oczyszczeniu go, bez konsekracji explicite, bo właściwości tego kamienia są zawarte w jego esencji od początku, czego materialną manifestacją jest jego wygląd fizyczny (wygląda jakby był poplamiony krwią przelaną mieczem).

Nie przeprowadzałem jeszcze ewokacji, ale nie próżnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukan, czy pan Lisewski opisuje w jakiejs ksiazce swoje doswiadczenia - w szczegolnosci mam na masyli pelna manifestacje?. Czy poza ksiazkami pobierasz od kogos wskazowki co do magi ceremonialnej?

Jak wyglada sytuacja zastapienia przedmiotow typu -rzeczy zrobione przez dziewice^^? Domyslam sie , ze jesli jest mozliwosc uzycia zamiennika to szansa na udany rytulal maleje lub calkowice uniemozliwia odniesienie sukcesu.

Sam starasz sie robic wszystkie potrzebne rekwizyty wlaczajac to pieczecie bytow czy moze korzystales czesciowo z kiedys juz wspomnianej strony- enochian.org? Widze , ze ceny sa piekne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisuje bardzo dokładnie jak wygląda manifestacja fizyczna, a zwłaszcza spektakularne efekty ją poprzedzające. Np. na 8thmatrixpress.com.

Konsultuję się z jednym doświadczonym magiem ceremonialnym oraz pobieram wskazówki z zamkniętej grupy dyskusyjnej pod wezwaniem Lisiewskiego.

"Domyslam sie , ze jesli jest mozliwosc uzycia zamiennika to szansa na udany rytulal maleje lub calkowice uniemozliwia odniesienie sukcesu." Dokładnie tak napisałem na stronie.

Z enochian.org kupuję tylko puste metalowe dyski i ryję na nich. Pentakle, talizmany, szatę, ołtarz* i krąg trzeba wykonać samemu, resztę można kupić.

 

*Ołtarz do rytuału aspersji i konsekracji komnaty. Do ewokacji i innych operacji może być zwykły czysty stolik.

Edytowane przez Lukan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ze str. Lukana :

''Historia mojego idola''

Ostateczny wynik procesu był ten - iż włóczęga za swe praktyki zniewolenie bezbronnej - skazany został - na 12 lat ciężkiego więzienia.

 

historia znikęła ze strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...