Skocz do zawartości

Czakry - czyli jak je rozwijać?


Zdanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nigdy nie pracowałem nad czakrami, lecz am zamiar wyćwiczyć czakre trzeciego oka. Jak mam tego dokonać? Jakie wizualizacje itp.?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie zaczyna sie nauki plywana od przepłynięcia jeziora. jeżeli jest to poczatek pracy zacznij od oczyszczenia czakr 1-7 czy pracowales kiedys wahadlem robiles wizualizacje medytowales pracowales z oddechem napisz cos wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko medytowałem nie więcej niż 10 minut. Wizualizacje owszem robiłem. Z oddechem nie pracowałem (nie wiem o co dokładnie chodzi). Z wahadłem nic nie miałem wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze kolory czakr znasz spróbuj wizualizowac wdech czysty kolor wydech brudny kolor i blokady ale zacznij od 1czakry i kolejno.mocnym sposobem oczyszczenia czakr sa swiece w intencji oczyszczenia czakr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze kolory czakr znasz spróbuj wizualizowac wdech czysty kolor wydech brudny kolor i blokady ale zacznij od 1czakry i kolejno.mocnym sposobem oczyszczenia czakr sa swiece w intencji oczyszczenia czakr .

 

Sądząc po innych postach tego Pana, jest strasznie napalony na magię i próbuje robić wszystko naraz, a nawet medytować nie umie.

 

i proste konsekwencje

 

Na własnej głupocie człowiek się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze kolory czakr znasz spróbuj wizualizowac wdech czysty kolor wydech brudny kolor i blokady ale zacznij od 1czakry i kolejno.mocnym sposobem oczyszczenia czakr sa swiece w intencji oczyszczenia czakr .

 

nie rozumiem :) nigdy nie miałem odczynienia z czakrami więc sie na tym nie znam za dobrze (znam tylko kolory, miejsca i za co odpowiadają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie rozwoju skup sie na pracy świecami oczyszczanie czakr,mogą byc podgrzewacze swieca w intencji musi wypalić sie do końca podpalamy zapalniczka a nie zapałkami

Edytowane przez gullfaxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze kolory czakr znasz spróbuj wizualizowac wdech czysty kolor wydech brudny kolor i blokady ale zacznij od 1czakry i kolejno.mocnym sposobem oczyszczenia czakr sa swiece w intencji oczyszczenia czakr .

Ta... "Na pewno" to dobra metoda dla początkującego. Jeżeli już coś mu tłumaczysz, to wytłumacz mu co to są te czakry, i jak ma rozpoznać czy coś ma brudny kolor czy nie. A jeśli piszesz o świecach to napisz mu, jak on ma ich używać, po co ma oczyszczać czakry i jak ma chłopak rozpoznać czy już są oczyszczone. Bo inaczej mącisz mu tylko w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Może ja swoje 3 grosze .

Czakry (z Sanskrytu-Indie) To Symboliczne Przedstawienie Naszych ośrodków Emocjonalnych,Energii Psychiczno-Emocjonalnej ,A Psychika i uczucia z Nią Zwwiązane mają Ogromny wpływ na nasz Nastrój,Myślenie,Samopoczucie i Zdrowie Fizyczne czyli Razem To Niematerialna Otoczka Która Nas Otacza (Aura)

A ogień ma działanie oczyszczające z negatywnej energii ,kolory natomiast od czasów pierwotnych oddziaływały na psychikę ,i stąd świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze spróbuj jednak oczyscic czakry swiecami a wyniki to dluga droga przede wszystkim staraj sie nauczyc jednego i potem bierz sie za inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz sie za otwieranie czakr najpierw trzeba je oczyścić i zharmonizować a otwierać będą sie same w miarę postępu ,tak jest najbezpieczniej dobra jest tez muzyka na czakry specjalna ,na początek komplet na 7em czakr.Dobrym sposobem moze byc spiewanie jak mantry dzwiekow 1czakra LAM, 2czakra WAM, 3Cczakra RAM ,4czakraJAM , 5czakra HAM, 6czakra KSZAM, 7czakra OM .

Edytowane przez gullfaxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym te śpiewanie polega? Mam oczyszczać po kolei czakry (tak jak w tamtym linku) i do tego śpiewać? Zgubiłem się

 

Widzę, że jesteś KOMPLETNIE zielony.

 

Mantrowanie, to tak jakby przeciąganie dźwięków gardłowych przy wydechu.

 

Zakładamy, że masz wibrować słowo "WAM"

 

1. Bierzesz wdech.

2. Wydychając wibrujesz "W" czyli: wwwwwwwwwwwwwwwww

3. Potem "A": AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

4. Na koniec "M":MMMMMMMMMMMMMMMMM

 

2,3 i 4 punkt to jest właśnie wydech. Wdychając powietrze pomyśl o tej mantrze, a wydychając ponownie ją wibruj. I tak z kilkanaście minut nawet.

 

To nie będzie nudne, bo te dźwięki mają w sobie to coś, co sprawia, że chcemy je wydawać. Kiedy twoje myśli odejdą od "mantry" to natychmiast wróć i skup się na niej.

 

Przykład mantrowania "OM":

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis jest bardzo dokladny trzymaj sie instrukcji,zaczynasz od kilku powtórzeń, genialność leży w prostocie .ile Ty masz lat ze jest to zbyt skomplikowane a chcesz sie zając magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, ze powinieneś sobie znaleźć inne hobby.

 

"Chyba nie musze tego śpiewać przez tyle?"

"Ale czy po przez przyjaźnienie się z żywiołem nabyje jakieś zdolności w swiecie materialnym?"

 

Musisz pojąć istotę magii.

Efekty zdobywa się latami, to w pewnym sensie sztuka, jak sztuka walki - nie stajesz się mistrzem od razu. Jeżeli tylko chcesz zdobyć cel omijając wszystkie drogi: nigdy do niego nie dojdziesz.

 

Zajmij się czymś innym, np. kolekcjonowaniem znaczków pocztowych, ponieważ jesteś kolejnym napaleńcem, który o magii wiele tyle ile mu powiedział kolega i filmy SF i usilnie próbuje się trzymać tych przekonań.

Edytowane przez Rytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Magia to Bardzo Poważna Sprawa ,Do bycia Misstrzem W Magii trzeba dojrzewać powwoli ,bo inaczej człowiek może być Nie Magiem ale Pacjętem w Szpitalu Psychiatrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat i magią interesuje sie już z ponad rok.

 

Po prostu już nie wiem, mam oczyszczać czakry wg tego http://www.ezoforum.pl/czakry/34111-medytacje-z-czakrami.html czy po przez dźwięki?

 

 

1. Jak poznam że już oczyściłem czakry?

2. Wtedy mam zabrać się za ich otwieranie?

3. Muszę je otwierac po kolei czy mogę zaczac od trzeciego oka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 praca z czakrami to praca wieloletnia,ad 2 juz odpowiedzialem ad 3 juz odpowiedzialem przypomnij sobie posty Rytusa i moje odpowiedzi na Twoje pytania ile mozna mowic to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 praca z czakrami to praca wieloletnia,ad 2 juz odpowiedzialem ad 3 juz odpowiedzialem przypomnij sobie posty Rytusa i moje odpowiedzi na Twoje pytania ile mozna mowic to samo

 

Proponuję jakiegoś ebooka o czakrach i pracy nad nimi.

Osobiście nie znam ciekawych tytułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się ze się obraził za niepoważne traktowanie nu zobaczymy, jeżeli chodzi o linki wystarczy wpisać w Google oczyszczanie czakr i do koloru do wyboru ale obawiam się ze miałeś racje i zrobi sobie kuku pracując na sile od 6 czakry w dodatku ja otwierając ale to jego wybór,

Edytowane przez gullfaxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy będę czytał takie głupoty jeszcze że ktoś ma problemy z czakrami, aż mnie tyłek boli :hahaha: pprobl;em to ma ,ale chyba ze sobą co jest tym samym ,i najlepiej na czakrę pomaga psycholog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM do rozwoju duchowego takze nie ale jezeli juz to jednak trochę własnego wysiłku i myślenia by się przydało jak widac PIT ma jeszcze do przerobienia temat cierpliwości i zrozumienia słabości ducha u innych -moja życzliwa podpowiedz dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 16 lat i magią interesuje sie już z ponad rok.

Rok to w zasadzie niewiele, jeśli chodzi o głębszą naukę czegoś konkretnego. Przez rok to może opanujesz jedną, dwie techniki czegoś tam. Lepiej zajmij się jedną rzeczą naraz, a potem następną.

Edytowane przez LoonyMystic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beneton123
Ile razy będę czytał takie głupoty jeszcze że ktoś ma problemy z czakrami, aż mnie tyłek boli :hahaha: pprobl;em to ma ,ale chyba ze sobą co jest tym samym ,i najlepiej na czakrę pomaga psycholog.

 

Za ten post użytkownik Pit otrzymuje ostrzeżenie skutkujące banem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm hmm a jak się dostaje bana , to co później, trzeba jakąś pokutę uczynić, wychłostać się czy i czekać na zbawienie ?

 

Zdanek jak masz "problem z czakrami" to najlepiej sie nimi nie zajmuj, jak się czymś nie interesujesz to i nie ma problemu :chytry_na:

Edytowane przez peyotl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niesłusznie dostał. Jak dla mnie jego wypowiedź nie obrażała nikogo, a jedynie była... słabo uargumentowana. Nie wiadomo do końca do kogo się to odnosiło (chociaż zapewne do Zdanka) i czemu tak sądził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja myślę, że te czakry i praca z nimi to marnowanie czasu, skupianie się na cieniu, nie na tym, co go rzuca. Myślę, że ludzie, którzy się nimi zajmują, przeskoczyli z jednego systemu, gdzie wiedzieli wszystko (a w zasadzie nic) do drugiego, całkiem podobnego. Nie bójcie się myśleć samodzielnie, pozbądźcie się nawyku tłumaczenia wszystkiego gadką o czakrach i aurach.

 

Dawniej czasami czułem się tu jak na hinduskim targowisku, gdzie trzeba było zadbać najpierw o bezpańską krowę. Czemu? Bo jest święta. Czemu? Bo jest krową. Y, yyy... A taki pasikonik? Czemu nie święty? Bo nie jest krową. Ludzie, zamiast ciągle czcić krowę, o której wiecie tylko, że jest święta bo jest tym, czym jest - pomyślcie. Czemu akurat krowa? Czy na pewno jest święta? Za co jesteście jej wdzięczni? Gdzie objawia się jej moc? Podziwiacie ją, czy czcicie, bo kiedyś pijany mędrzec tak przykazał a ciemny lud za nim poszedł?

 

Wiem, że wiele osób, które się wypowiedziały, myślało sporo (medytowało itp) nad swoim stosunkiem do czakr, aur i całej tej wschodniej nomenklatury w całej tej wschodniej ścieżce. Wiem, że znalazło sens w argumentowaniu tym różnych różności. Szanuję to, a przynajmniej staram się szanować.

Ale facet ewidentnie się zraził do czakr, aur itp. i metod pracy z nimi. A wy zamiast spytać, czego oczekiwał (a nuż powie, że myślał, że będzie strzelał fajerbolami - wtedy dopiero byłbym poirytowany i rozśmieszony zarazem), mówicie, że magia nie jest dla niego, bo mu się nie podobają czakry. Jest wiele ścieżek, nie tylko wasza! Może powinien poszukać czegoś, co go zadowoli, nie rezygnując z tego, na czym mu zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiasz sie krowy krowa jest święta ponieważ odżywiamy się jej mlekiem ,dzieki niej mamy gee i dostarcza opalu poza tym jest powiedziane ze Kryszna jest pasterzem krów i stad jeden z przydomków Kryszny- Gowinda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Kriszna uratował krówki, bo zasłonił je górą - jest fajniusi, milusi, potężny i tru, prawdopodobnie pasterze są mu wdzięczni. Rozumiem.

Jeśli o krowę chodzi i o jej znaczenie - dobrobyt - jest znane. Ale spróbuj w Indiach połakomić się na krowie mleko (albo wydoić taką krówkę!!), to zazdroszczę wyczucia i czegokolwiek innego(byle nie nazwać cechy określającej taką osobę głupotą). Coś mówiłeś o mleku? Przypomnij, z jakim kręgiem kulturowo-filozoficzno-religijnym się utożsamiasz?

Wytłumacz mi, co znaczy gee i co krowy mają do opali lub opału (nie wiem, o co Ci chodziło).

 

 

Czyżby? ... Po nitce do kłębka? :))

 

Więc to, że coś jest powiedziane i że ktoś ma jakieś określenie zupełnie mnie nie przekonuje do rozpoczęcia kultu takiego bóstwa. Nie i koniec. Bo to bez sensu - jestem święty, bo nazywają mnie Jaś Kowalski. Jestem patronem kowali i powinni mnie czcić, bo moje określenie to Kowalski. W dodatku z dużych liter! A w słowie Jaś występuje rdzeń Ja-, który oznacza, że jestem bóstwem siebie! O, wielki jest Jaś Kowalski!

Tak to działa?

Perun wyraża moc błyskawicy, niszczycielską siłę, co inspiruje wojowników, by udzielił im tyciu-tyciu ze swej mocy na czas bitwy. Rozumiem.

Perun jest święty, wielki i tru, bo to Perun. Nie rozumiem.

Jasne?

 

A jeśli chodzi o to, dlaczego "czepiam się krowy", podejście do niej w Indiach wydało mi się najgłupszą z tych wszystkich świętych głupot, przerastającą nawet kult JHWH jako bóstwa miłosiernego, znając jego wyczyny ze ST. To tak na zasadzie analogii, bo podejście do czakr i aur macie podobne.

 

Dla Słowian natura była święta. Święta była równowaga, porządek, którego na ogół się nie zmieniało. Mimo to, Polanie wypalali lasy i zyskali na tym, wzmacniając pozycję swoją i Słowian w ogóle. To przejaw kontroli nad fanatycznym i bezrozumnym podejściem do wiary, która służy tylko kapłanom. Kiedy się do "dziwnego" zachowania jeszcze podaje jakieś rozsądne argumenty, widzimy, że mamy do czynienia z człowiekiem myślącym, nie z ciemnogrodzianinem.

 

 

Już, już... - kłębek! :))

 

A kłębkiem jest to, że niektórzy ludzie uciekając od KK, nawet jeśli idą do innych religii, rzekomo mądrzejszych, bo starszych i uznanych, i tak, chcąc, nie chcąc, uciekają z Ciemnogrodu do Ciemnogrodu. Zmienia się opakowanie - symbole, bóstwa czczone, trudne pojęcia, święta itp. Podejście jednak pozostaje to samo : Robię tak, tak, tak i tak. Czemu? Bo KTOŚ mi tak kazał.

Mózg to mięsień, a mięśnie nie ćwiczone zanikają. Może już wkrótce wieeelu ludzi zrówna się świętością i poziomem intelektualnym ze świętymi krowami? Będziemy zadowoleni? Może to już dawno nastąpiło, a teraz myślimy jeszcze mniej?

A który "Pan jest pasterzem Twoim"? Dokąd Cię prowadzi? Wiesz? Orientuj się, bo może i on się zgubił.

Edytowane przez Tireno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`Indie miały wysoka kulturę jak my chodziliśmy w skórach.I nie jest to kwestia geograficzna ale kwestia szacunku, być może tez kwestia wcieleń.krowy dają opal nie mam liter ale chodzi o taka sama jak ŁÓDŹ , suszone odchody krowie u arabów wielbłądzie. GEE jest to masło ale udoskonalone,co do reszty wolno CI mieć swoje zdanie.Nie będę komentował dla mnie to bełkot,najzabawniejsze jest to ze nie jestem związany z tamta kultura ani duchowością tylko ja bardzo szanuje i lubię.

Edytowane przez gullfaxi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez związku z tą kulturą/ideologią, tak często się do niej odwołujesz?

 

Bełkot? Spoko;]. Wzajemnie.

 

To, że Hindusi malowali sobie kropki na czołach, pisali, robili miękkie tkaniny i dzielili się na kasty, nie znaczy, że byli lepsi. Historia udowadnia, że ludzie mogą tyle samo, niezależnie, skąd pochodzą i w jakich kieckach chodzą. Udowodnili to dzicy Wikingowie, a później Europejczycy, którzy nagle "wyszli z jaskiń" na podbój świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej święty w Indiach to był i jest wyzysk drugiego człowieka pod pozorami mitów i wierzenia w bóstwa. Wmawianie ludziom przez tyle tysiącleci że kastowość jest ich nieodzowną formą spełnienia się na drodze karmy jest wielce szkodliwa i podła. Ktoś kto uważa Indie za święte powinien tam urodzić się i żyć w najniższej społeczności to może mając mentalność europejczyka zrozumiałby jaki to kraj i jakie społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak słusznie zauważyłam, ale właśnie ta inna mentalność daje możliwość zauważenia tych drastycznych kontrastów, bo jeśli ktos urodzony i w danej społeczności wychowany to niestety ale trudno mu wyjść poza kanony obowiazujące we własnej społeczności. Dlatego zawsze mnie dziwi jak to możliwe i czemu się tak ludzie zachwycają tą wschodnią kulturą i egzotyką. Swojej dobrze nie poznali a czyjąś się zachłystują. Ludzie tam jezdżą się uduchawiać jakby to było jakieś wybrane i niezastąpione miejsce na Ziemi. Jestem pewna że gdyby Polacy przez kilka tysięcy lat urabiali Wisłę jako świętą rzekę i kąpali się w niej dla oczyszczenia i innych rytuałów, a Wawel świętym miejscem uzdrawiającym :D to napewno i tu byłyby wycieczki uduchawiających się z całego świata. Wtedy tacy co niektórzy mogliby sobie pootwierać aśramy w okolicy i robić sobie niezłe darszany od naiwnych ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niereformowalne podejście... Peyotl stwierdziła, że tam kłamstwo za kłamstwem, a ty na to odpowiadasz, opierając swój argument na kłamstwie (lub też nadinterpretacji, nie wiem...), o której mowa w poście napisanym przez Peyotl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze sie lubisz kłócić.Nie ma wiarygodnych dziel dotyczączacych rodzimej wiary wszystko jest rekonstrukcja w oparciu o pośrednie źródła i wykopaliska archeologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Wiesz, że właśnie nazwałeś historyków i archeologów, no i całe rzesze badaczy dawnych języków i zwyczajów kłamcami? A jeśli chodzi o wiarę rodzimą, mity były przekazywane ustnie, ale są jeszcze relacje historyków i sąsiednich ludów (Germanie, Grecy, Rzymianie). Wszystko jest rekonstrukcją? To jest pewna nowość. O tym nie wiedziałem. Myślałem raczej, że ta wiara rozwija się w 2 kierunkach - badanie i odzyskiwanie utraconego dziedzictwa oraz twórcze rozwijanie go w warunkach, które mamy obecnie. To drugie jest mało widoczne, bo dokonuje się raczej indywidualnie, ale jednak.

 

Kłócić się? Nie:). Lubię czasami pokazać coś ważnego wg mnie (z czym świat lub niektórzy dziwni ludzie się krzykliwie nie zgadzają) przypadkowym i nieprzypadkowym osobom. Szczególnie takim widzącym tylko czubek własnego nosa i próbującym kazać innym patrzeć tylko na ten nos. Świat jest wielki, jest piękny. Rozejrzyjmy się wkoło, nie ograniczajmy się tak bardzo, mówiąc - "tak jest, bo tak jest, bo musi tak być i koniec i wiem, że mam rację i ha ha ha !!! ^%$#@ niegodziwcy, obłudnicy, zbóje i niewierni wy, co się nie zgadzacie!"

Lubię dyskutować i polemizować. Ostro. Narzucając rozmówcy dość wysokie tempo myślenia i udowadniania, że wie tyle, ile mówi, że wie. Dobry sposób na wszystkich "guru". Zazwyczaj na koniec przepraszam za ciętość mojego języka;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nigdy nie pracowałem nad czakrami, lecz am zamiar wyćwiczyć czakre trzeciego oka. Jak mam tego dokonać? Jakie wizualizacje itp.?

 

Pozdrawiam :)

 

chlopaki ci tu mecza a chodzi o to ze dla twojego dobra najlepsoiej zacznij od podstaw:D a ja ci opowiem jaki mialam piekny sen i jak sie moja historia z czakrami zaczela;) a zaczelo sie wlasnie od 3ciego oka.snilo mi sie,ze patrze w lustro i mialam miedzy oczami pryszcza,takiego duzego wiec zaczelam go wyciskac i wyleciala najpierw ropa a potem caly syf z mojego umyslu .cudowny sen .po tym snie wszystko sie zaczelo :) pozdrowienia ,fajnie ,ze sie interesujesz tym wszystkim a to forum jest super bo mozna sie dzielic swoimi odswiadczeniami.jak dla mnie zacznij od medytacji jako takiej;) ale to moja osobista opinia:*

 

 

ojojoj ale sie rozwinela pozniej ta konwersacja :P zupelnie nie na temat hahhah. jedno ci jeszcze powiem- jest taka prosta bardzo mila medytacja ze sobie siadasz oddychasz gleboko na poczatek nie ma co cudowac ze sposobem oddychania po prostu tak jak ci wygodnie (polecalabym wdech przez usta wydech przez nos ).powinno ci pomoc liczenie wdechow po jakis 20 zacznij sobie wyobrazac,ze splywa na ciebie prysznic zlotego swiatla i permanentnie cie oczyszcza, i sobie plynie i cie oczyszcza;) milej zabawy

Edytowane przez monmoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór Wszystkim

[video=youtube;_YgGLQDn6Eg]http://www.youtube.com/watch?v=_YgGLQDn6Eg

 

Wstawiłem ten link nie tak bez powodu popatrzcie się na ta tancerkę i jej ruchy pełna czysta harmonia pomiędzy ciałem a muzyka magia zaklęta i prawdziwy talent przekazu tzw.mowa ciała.

Droga na ,która stawia się pierwszy krok bez latarki, potrafi być naprawdę ciemna jeśli macie chęć rozwijać tylko 3 oko tak bez przygotowań nazwę na "dziko" radze od razu odrzucić ta myśl, która może się okazać bardziej destruktywna niż pomocna .Wszechświat oparty jest na harmonii i zasadach droga światła jest ciemna i nie zawsze jest dane ujrzeć te upragnione światełko a może i nawet o to nie chodzi- tutaj chodzi najbardziej o nas samych ,dostrzec światło w sobie nie te płynące z żarówki ale te najprawdziwsze .Bardzo dużo osób skomercjalizowało do swoich potrzeb i spreparowało cala istotę pierwotnego źródła a napotykając na swoje drodze prawdziwych nosicieli tego światła czerpią z nich energie ..wyszczegajcie się ich , są wampirami energetycznymi, sami błądzą w swoim sztucznym świecie i zachowują jak pasożyty bardzo trudno ich wykryć ale jest to możliwe :)

Nie omijajcie żadnej z czakr i nie koncentrujcie się na tylko jednej to podstawowy błąd! nad-aktywność którejś z nich potrafi destabilizować prace wszystkich brak harmonii prowadzi do chaosu nigdy sobie nie narzucajcie twardych reguł schematów bo muszę to osiągnąć chce to bardzo nie ! to ma wypływać z was naturalnie niecierpiętliwość i jak najszybszy efekt nie jest tutaj wo-gole wskazany nauczcie się słuchać samych siebie jesteście "Tu i Teraz"małe kroczki stawiane skrupulatnie rekompensują może nie od razu ale efektem będzie nieugięta myśli i jasnym punktem przed sobą.

Zacznijcie od siebie.. słuchajcie swojego oddechu poczujcie go poczujcie myśli z nim związane rozluźniajcie napięcia poprzez ćwiczenia odkrywajcie to co jest niewidocznie nie narzucając sobie zbyt wiele w tej sferze nie ma zawodów ...

Pozdrawiam i zostawiam dla was wszystkich filmik dla tych co znają drogę :)

[video=youtube;7xYeUiTUxjQ]http://www.youtube.com/watch?v=7xYeUiTUxjQ

 

Musimy wciąż dawać i otrzymywać, aby to czego pragniemy stale krążyło w naszym życiu. Nie możemy pozwolić na zatrzymanie harmonii tzw. prawa dawania i oddziaływania dobrej energii.

Ktoś kiedyś powiedział, że jak dzielimy z kimś pozytywy to one się mnożą, jak mamy z kim podzielić się negatywami to je dzielimy. Pozytywy są w nas samych, a czas istnieje tylko po to byśmy mogli zrealizować swoje pragnienia!

Edytowane przez hund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie na czym polega otwarcie czakry? Spotkałem się z wieloma twierdzeniami na ten temat. Jako otwarcie rzeczywiste organu (tak jak przebicie skorupy), wprawienie czakry w ruch, poznanie jej właściwości i wiele wiele innych. Na czym to właściwie polega? Jak to osiągnąć? Czy ćwiczenia zawarte w tym opisie

Wzbudzanie energii

 

Usiądź albo połóż się, rozluźnij się i oczyść umysł świadomością oddechu. Skup swoją uwagę na stopach. Użyj swoich RĄK, aby przesunąć energię ze swoich stóp, poprzez nogi, do czakry podstawy. Wyobraź sobie, że chwytasz energię i przeciągasz ją przez siebie.

 

Uwaga: wyobraź sobie, że twoje RĘCE są wewnątrz twoich nóg, gdy to robisz.

 

Użyj świadomości oddechu jako pomocy we wzbudzaniu energii. Podnoś w sobie energię na wdechu, zatrzymuj ją na wydechu. Rób to w kółko, dociągając energię do czakry podstawy, co najmniej przez kilka minut. Możesz nie czuć nic w trakcie tego ćwiczenia; nawet jeśli tak się dzieje, i tak wciągasz pewne ilości energii, jej ilość będzie sie zwiększała w miarę praktyki.

 

Stymulacja czakr

 

Otwieranie czakry: Używasz do tego swoich wyobrażonych RĄK. Wyobraź sobie, że wydzierasz otwór w miejscu, gdzie znajduje się czakra. Nie musisz niczego wizualizować, po prostu to poczuj, jakbyś to robił naprawdę, nie patrząc się na to.

 

Czakry są niematerialne, więc stymulujemy je bez użycia jakichkolwiek fizycznych metod. Osiągamy to poprzez koncentrację uwagi na czakrze. Potrzebujesz miejscowego, mentalnego otwarcia, a to zapewnia wyobrażenie rodzierania. Przesuwając świadomość na czakrę i dostarczając wyobrażenia otwarcia jej swoimi RĘKAMI, bezpośrednio stymulujesz czakrę.

 

Uwaga: przed otwieraniem czakr wykonaj ćwiczenie ze wzbudzaniem energii.

 

1. Czakra podstawy. Wznieś energię do czakry podstawy. Użyj RĄK, aby ją otworzyć. Wepchnij energię do jej WNĘTRZA. Powtórz to siedmiokrotnie.

 

2. Czakra śledziony. Wznieś energię od stóp, poprzez czakrę podstawy, aż do tej czakry, otwórz ją i nasyć ją energią. Powtórz to trzykrotnie.

 

Kontunuuj to aż do czakry czoła, za każdym razem wznosząc energię od stóp i prowadząc ją przez wystkie niższe czakry aż do tej, która jest w danej chwili otwarta, powtarzając to dla każdej czakry trzy razy.

 

7. Czakra korony. Najpierw doprowadź do niej energię tak, jak w poprzednich punktach. Otwórz czakrę; jest znacznie większa niż inne. Wyobraź sobie, że masz w środku czubka głowy płaską kromkę chleba i rozrywasz ją swoimi RĘKAMI, lub wyobraź sobie, że otwierasz swój skalp. Powtórz cały proces jeszcze dwukrotnie, zaczynając od stóp.

są właściwe? Po czym poznać, że czakra została otworzona? Czy muszę pracować nad czakrami w transie? Bardzo proszę o odpowiedź osoby która ma wiedzę i praktykę. W internecie jest wiele sprzecznych treści, opinii, wolałbym uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji wynikających z niedoinformowania. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmdosyc drastyczny opis "wyobraz sobie ,ze wydzierasz otwor" ? jak dla mnie zbyt agresywnie.ja sobei wyobrazam ,ze to jest jak kwiat i sie dla mni eotwiera i wtedy delikatnie wplywa tam energia .szczerze mowiac nie musze sobie duzo wyobrazac,to sie po prostu dzieje:) i jesli musisz uzywac wyobrazonych rak do podnoszenia energi to jestes daleko w polu.nie do konca rozumeim czemu ktos uczy otwierania czakr i napelnianai ich energia zanim wogle nauczysz sie czuc i kontrolowac przeplyw energii w twoim ciele;)

mozna ciagnac eberie z gory lub z dolu ja osobiscie wole z gory i otwieram i napelniam czakry od gory w dol a potem podnosze energie od czakry podstawy .na poczatku wizualizujesz to jako swiatlo wplywajace w czakre ,potem to zwyczajnei plynie samo u mnie czakry wiruja troche ,pozwalam im znalezdz swoje tepo;)

 

powiem jedno :) zacznij od prostej medytacji ,wyobraz sobie ze splywa na ciebie zlote swiatlo ktore cie oczyszcza jak prysznic i po koleji napelnia twoje czakry i to ci na poczatek wystarczy:) jak zaczniesz czuc wiecej wtedy baw sie w otwieranie czakr.mozesz sobie rozregulowac czakry jak bedziesz zaczynal od ich"rozdzierania",najpierw je wyczuj:D

pozdrawiam ,buzka:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O RANY CO TO JEST????? Skąd te opisy brrrr!!!!HORROR Otwieranie czakr na dzień dobry to idealna metoda na pobyt w domu bez klamek.Otwieranie czakr jest dla ludzi ale na b.wysokim poziome rozwoju duchowego,i dusz starych mających szanse na wyjście z kręgu reinkarnacji.A i tak jest wskazana pomoc guru.Pierwszym krokiem winno być gruntowne oczyszczenie karmy a to bardzo żmudne zajęcie,trzeba także oczyścić ,przepracować obciążenia grzechowe,żeby to zrobić trzeba mieć naprawdę sporo wiedzy,trzeba takie rozpoznać i oczyścić programy, blokady i inne przeszkadzające i opóźniające nasz rozwój rzeczy nie mówiąc o usuwaniu bieżących zanieczyszczeń trzeba czy zgodnie z kierunkiem jaki wyznacza nam obecna inkarnacja w sumie jest to ogromna wiedza której uczymy się lub nie przez wiele wcieleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja proponuje od tego najpierw:

DEZYDERATA

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

 

O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoja opowieść.

Unikaj głośnych i napastliwych - są udręką ducha.

Porównując się z innymi możesz stać się próżny i zgorzkniały, bowiem zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

 

Niech twoje osiągnięcia zarówno jak plany będą dla Ciebie źródłem radości.

Wykonaj swą pracę z sercem - jakakolwiek byłaby skromna, ją jedynie posiadasz

w zmiennych kolejach losu.

Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa.

Niech Ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty; wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów

i wszędzie życie pełne jest heroizmu.

 

Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia.

Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa.

Przyjmij spokojnie co Ci lata doradzają z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości.

 

Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu.

Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.

Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny.

Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj.

I czy to jest dla ciebie jasne, czy nie - wszechświat bez wątpienia jest na dobrej drodze.

 

Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek On ci się wydaje,

czymkolwiek się trudzisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia, w zgiełkliwym pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą.

Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat.

Bądź pogodny. Dąż do szczęścia.

 

 

Max Ehrmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gullfaxi, podejrzewam, że jakbyś wziął jakiegoś bywalca buddyzmu lub hinduizmu prosto ze wschodu, powiedziałby Ci więcej o zachodnich wynaturzeniach tych ideologii / religii / filozofii życia. O tym, że jest to właściwie spłycona wersja dla motłochu, gdzie są hasła, które zostały wyzute ze znaczenia. Znaczenie! Ludzie, w pułapkę wpadamy przez nieświadomość konsekwencji tego, że istniejemy i robimy to, co robimy. I dziwi mnie jakiś niewyjaśniony owczy pęd do czakr, aur, energii - pięknie przedstawionych, ale... pozbawionych ZNACZENIA. O to mi chodzi przez cały czas. Zaczynacie operować pustymi hasłami, które prowadzą do rozumienia dogmatycznego, jak mamy to w Kościele Katolickim! Jeśli to Wasza ścieżka zdominuje po upadku Kościoła nasz kraj, już teraz weźcie się za nią, żeby nie okazało się kiedyś, że zaczęła pełnić dokładnie tą samą funkcję, co ich religia - być pretekstem dla wygodnisiów śliniących się na urzędy, żeby te urzędy i władzę z nimi związaną przejęli. Jeśli Wasza droga prowadzi do rozwoju, dlaczego słyszę tylko głupie hasła, zamiast widzieć mądrych, dobrych ludzi? Nie widzę tego rozwoju, ani duchowego, ani innego.

O to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gullfaxi, podejrzewam, że jakbyś wziął jakiegoś bywalca buddyzmu lub hinduizmu prosto ze wschodu, powiedziałby Ci więcej o zachodnich wynaturzeniach tych ideologii / religii / filozofii życia. O tym, że jest to właściwie spłycona wersja dla motłochu, gdzie są hasła, które zostały wyzute ze znaczenia. Znaczenie! Ludzie, w pułapkę wpadamy przez nieświadomość konsekwencji tego, że istniejemy i robimy to, co robimy. I dziwi mnie jakiś niewyjaśniony owczy pęd do czakr, aur, energii - pięknie przedstawionych, ale... pozbawionych ZNACZENIA. O to mi chodzi przez cały czas. Zaczynacie operować pustymi hasłami, które prowadzą do rozumienia dogmatycznego, jak mamy to w Kościele Katolickim! Jeśli to Wasza ścieżka zdominuje po upadku Kościoła nasz kraj, już teraz weźcie się za nią, żeby nie okazało się kiedyś, że zaczęła pełnić dokładnie tą samą funkcję, co ich religia - być pretekstem dla wygodnisiów śliniących się na urzędy, żeby te urzędy i władzę z nimi związaną przejęli. Jeśli Wasza droga prowadzi do rozwoju, dlaczego słyszę tylko głupie hasła, zamiast widzieć mądrych, dobrych ludzi? Nie widzę tego rozwoju, ani duchowego, ani innego.

O to mi chodziło.

 

Też tak sądze nie widze w niektórych ludziach tutaj tego rozwoju też zauważyłam te "głupie hasła" o których mówisz ... Chodź wiem że znajdzie sie też parę osób po których naprawdę widać że są rozwinieci ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

“Mistrz Zen powiada: “Jeśli spotkasz na swej drodze Buddę, zabij go!” Upomnienie to wskazuje, że żadne znaczenie, które pochodzi z zewnątrz, nie jest prawdziwe. Każdy z nas ma już w sobie Buddę Musimy go tylko rozpoznać. Filozofia, religia, patriotyzm – to tylko marne idole. Wielkie znaczenie, jakie istnieje w naszym życiu, wniesiemy my sami. Zabicie Buddy na drodze oznacza unicestwienie nadziei, że cokolwiek zewnętrznego może nam posłużyć za przewodnika. Nikt nie jest mądrzejszy od nikogo innego. Ludzie dorośli nie mają matek i ojców, tylko siostry i braci.

Scheldon Kopp

 

Wiecie co jest najpiękniejsze w latach młodości twórczość .pomysłowość a i ciekawość niczym nie skażona wypływająca od nas samych tego życzę wam wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Dobrze to ująłeś huncie ,ja od siebie dodam że to nasz Umysł jest Buddą Czyli Przebudzoną Świadomością ,a dla Chrześcijan i Katolików dzisiejszych mam takie że Chrystus To Zachodnie określenie stanu Buddy i oznacza Przebudzoną Świadomość Chrystusową (Duchową).

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywna energia, to moc świadomości uwalniania się od negatywów! To nie takie trudne, skupiając się na tym co cieszyć może i uskrzydlać co nieco! Na tym polega problem, że większość ludzi skupia swoje myślenie na tym, czego nie chce. A to właśnie owo myślenie jest w dużym stopniu powodem bezustannego pojawiania się tego negatywizmu!

Musimy wciąż dawać i otrzymywać, aby to czego pragniemy stale krążyło w naszym życiu. Nie możemy pozwolić na zatrzymanie harmonii tzw. prawa dawania i oddziaływania dobrej energii.

Ktoś kiedyś powiedział, że jak dzielimy z kimś pozytywy to one się mnożą, jak mamy z kim podzielić się negatywami to je dzielimy. Pozytywy są w nas samych, a czas istnieje tylko po to byśmy mogli zrealizować swoje pragnienia!

Pozytywna energia buduje harmonię i powoduje, że życie rozwija się, kwitnie, świeci. Pozytywna energia daje zapał do pracy nad sobą, wyostrza zmysły, podsuwa dobre rozwiązania i wynosi intuicję na wyżyny; tworzona z zaangażowaniem, tłumi wzrost energii negatywnej i przynosi zadziwiająco piękne owoce ;))

Mam dla was Pozytywne Życzenia:

POZYTYWNE ŻYCZENIA - ŻEBY ZAWSZE !

Żeby każdy dzień życia przynosił nowe nadzieje na jutro – ponieważ nadzieja daje nam wszystkim powód do próbowania.

Żeby każdy nowy dzień przynosił uczucie podekscytowania, radości i cudowny sens doświadczeń- ponieważ oczekując najlepszego, to dostaniemy.

Żeby znajdować pokój w prostych rzeczach, ponieważ to one zawsze będą.

Żeby pamiętać dobre rzeczy, a zapominać przykre i bolesne na rzecz tych przyjemnych, ponieważ to one przypomną nam, jakie nasze życie było wyjątkowe.

Żeby doświadczać wszystkich dobrych rzeczy w życiu –szczęścia z urzeczywistniania swoich marzeń, radość z czucia bycia wartościowym i satysfakcję, z tego, że wiemy, że osiągniemy sukces.

Żeby zrozumieć, jak ważne są cierpliwość i akceptacja innych takimi, jacy są. Ze zrozumieniem i miłością znajdziemy dobro w każdym sercu.

Żeby mieć wiarę w innych i umiejętność bycia wrażliwym. Otwierając serce i naprawdę dzielmy się cudem miłości i bliskości.

Poza tym wszystkim, żeby Każdy z Was zawsze miał pozytywne myśli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak sobie już tak nabałaganicie to warto sięgnąć po prosty sposób bardzo efektywny i skuteczny :)

 

STYMULOWANIE, OCZYSZCZANIE I HARMONIZACJA CZAKR DOTYKIEM

Jedną z najłatwiejszych i najmniej wymagających metod pracy z czakrami jest użycie dotyku własnych (lub cudzych ;-))) rąk. Na dodatek metoda ta nie jest w żadnym stopniu zależna od wizualizacji. Ograniczeniem jej efektywności jest natomiast praca kanałów energetycznych, zwanych meridanami, które mają zakończenia w środkowej części dłoni, od ich wewnętrznej strony. By pobudzić działanie tych kanałów można stosować chińskie kulki do chi-kung (dostępne w większości sklepów indyjskich oraz "ezoterycznych") lub gyanmudrę.

*Gyan mudra - "Wielka mudra", gest polegający na złączeniu w kółko palca wskazującego i kciuka, przy reszcie palców wyprostowanej. Jest to mudra wiedzy i mądrości a jej działanie jest bardzo złożone i wielopoziomowe. Wpływa harmonizująco na wszystkie procesy jaki w tobie zachodzą - na poziomie duchowym, energetycznym, emocjonalnym, mentalnym, fizycznym... i t.d. Jej działanie można porównać do naczyń połączonych. Obieg energii w ciele zostaje otwarty i pobudzony. tam, gdzie brakuje energii - zostaje ona skierowana, tam gdzie jest jej za dużo zostaje doprowadzona.

Mudrę tę można wykonywać dowolnie często i dowolnie długo. Na dodatek w każdej sytuacji, choć jej działanie najsilniejsze jest w stanie relaksu i w medytacji.

Uwaga! Gyanmudrę wykonujemy obydwoma rękami i nie zaciskamy palców, dłoń nie może być napięta.

Jeśli w trakcie wykonywania gyanmudry poczujesz mrowienie w palcach lub ich drętwienie, nie przejmuj się - to normalny objaw spowodowany przepływem energii.

Ćwiczenie które opiszę poniżej jest metodą wspomagającą przy opanowaniu reiki.

Połóż się wygodnie na plecach, na możliwie twardym podłożu, żeby kręgosłup był wyprostowany. Zrelaksuj się i oddychaj tak, jak w poprzednich ćwiczeniach. Skup się na doznaniach z wnętrza ciała. Spróbuj poczuć kolejno każdą z czakr, zaczynając od podstawy a kończąc na koronie. Następnie połóż jedną dłoń na czakrze podstawy a drugą na czakrze korony, pomyśl o tym, że ich energie się równoważą. Jeśli poczujesz taką potrzebę, możesz zamienić dłonie miejscami.

Następnie zrób to samo z czakrą trzeciego oka i czakrą seksualną, później z czakrą gardła i czakrą splotu słonecznego.

Na koniec połóż obie dłonie na czakrze serca. Jeżeli wykonujesz to ćwiczenie przed snem, możesz zasnąć w tej pozycji.

W innym przypadku wróć w przyjemny sposób myślami do pokoju.

 

gyan-mudra.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak sobie już tak nabałaganicie to warto sięgnąć po prosty sposób bardzo efektywny i skuteczny :)

 

STYMULOWANIE, OCZYSZCZANIE I HARMONIZACJA CZAKR DOTYKIEM

Jedną z najłatwiejszych i najmniej wymagających metod pracy z czakrami jest użycie dotyku własnych (lub cudzych ;-))) rąk. Na dodatek metoda ta nie jest w żadnym stopniu zależna od wizualizacji. Ograniczeniem jej efektywności jest natomiast praca kanałów energetycznych, zwanych meridanami, które mają zakończenia w środkowej części dłoni, od ich wewnętrznej strony. By pobudzić działanie tych kanałów można stosować chińskie kulki do chi-kung (dostępne w większości sklepów indyjskich oraz "ezoterycznych") lub gyanmudrę.

*Gyan mudra - "Wielka mudra", gest polegający na złączeniu w kółko palca wskazującego i kciuka, przy reszcie palców wyprostowanej. Jest to mudra wiedzy i mądrości a jej działanie jest bardzo złożone i wielopoziomowe. Wpływa harmonizująco na wszystkie procesy jaki w tobie zachodzą - na poziomie duchowym, energetycznym, emocjonalnym, mentalnym, fizycznym... i t.d. Jej działanie można porównać do naczyń połączonych. Obieg energii w ciele zostaje otwarty i pobudzony. tam, gdzie brakuje energii - zostaje ona skierowana, tam gdzie jest jej za dużo zostaje doprowadzona.

Mudrę tę można wykonywać dowolnie często i dowolnie długo. Na dodatek w każdej sytuacji, choć jej działanie najsilniejsze jest w stanie relaksu i w medytacji.

Uwaga! Gyanmudrę wykonujemy obydwoma rękami i nie zaciskamy palców, dłoń nie może być napięta.

Jeśli w trakcie wykonywania gyanmudry poczujesz mrowienie w palcach lub ich drętwienie, nie przejmuj się - to normalny objaw spowodowany przepływem energii.

Ćwiczenie które opiszę poniżej jest metodą wspomagającą przy opanowaniu reiki.

Połóż się wygodnie na plecach, na możliwie twardym podłożu, żeby kręgosłup był wyprostowany. Zrelaksuj się i oddychaj tak, jak w poprzednich ćwiczeniach. Skup się na doznaniach z wnętrza ciała. Spróbuj poczuć kolejno każdą z czakr, zaczynając od podstawy a kończąc na koronie. Następnie połóż jedną dłoń na czakrze podstawy a drugą na czakrze korony, pomyśl o tym, że ich energie się równoważą. Jeśli poczujesz taką potrzebę, możesz zamienić dłonie miejscami.

Następnie zrób to samo z czakrą trzeciego oka i czakrą seksualną, później z czakrą gardła i czakrą splotu słonecznego.

Na koniec połóż obie dłonie na czakrze serca. Jeżeli wykonujesz to ćwiczenie przed snem, możesz zasnąć w tej pozycji.

W innym przypadku wróć w przyjemny sposób myślami do pokoju.

 

gyan-mudra.jpg

 

Pozdrawiam.

 

fajne to:) zrobilam sobie wczoraj i ma ten spokoj w sobie ,brakowalo mi tego ostatnio .ktos jeszcze zna cos na ...jak by to ujac:)...zbalansowanie,odzyskanie balansu,rownowagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monmoon to jest wielka nauka "Reiki"- energii najbardziej przenikalnej do naszego wymiaru.

Chcesz jeszcze coś to proszę:

 

ĆWICZENIE NA SYNCHRONIZACJĘ PÓŁKUL MÓZGOWYCH

 

To ćwiczenie zawiera element wizualizacyjny, jednak zdecydowałem się je przytoczyć ze względu na dużą skuteczność i stosunkową łatwość. Ćwiczenie to jest przydatne do osiągania stanu alfa, pobudzenia zdolności twórczych, poprawy wizualizacji, podwyższenia ogólnego poziomu sprawności intelektualnej, poprawy nastroju i aktywizacji czakry korony i trzeciego oka.

Usiądź wygodnie, z wyprostowanymi plecami. Zamknij oczy i zacznij oddychać powoli i głęboko, przez nos, bez podziału na wdech i wydech. Skoncentruj się na doznaniach płynących z ciała, tak jak w poprzednich ćwiczeniach. Następnie skup swoją uwagę na mózgu. Wyobraź sobie półkule mózgowe jako dwie komory przedzielone tamą. Nie musisz ich widzieć, po prostu pomyśl o nich w ten sposób. Teraz wyobraź sobie (nie spuszczając uwagi z doznań płynących z wnętrza głowy), że powietrze przesycone jest złocistą energią, przypominającą prąd elektryczny. Nie musisz jej widzieć, ale postaraj się w jakiś sposób ją poczuć. Wyobraź sobie jak ta elektryczna, złocista energia jest wdychana przez ciebie razem z powietrzem. Poczuj, jak przez twój nos dostaje się do wnętrza lewej półkuli i zaczyna przenikać ją i nasycać sobą, powodując narastające uczucie elektryzującego mrowienia wewnątrz lewej połowy twojej głowy. Kiedy poczujesz, że lewa półkula jest maksymalnie nasycona tą złocistą, elektryzującą energią, wyobraź sobie jak otwiera się brama między półkulami i energia z lewej zaczyna przelewać się do prawej półkuli. Trwa to dopóki obie półkule nie będą jednakowo naładowane. Przypomina to naczynia połączone. kiedy poczujesz jak cała głowa wibruje łagodnie energią, pozostań w tym stanie tak długo, jak długo uznasz za stosowne. Następnie w łagodny i przyjemny sposób wróć myślami do pokoju.

Cwiczenie dobrze jest wykonywać regularnie. Można robić je tak często, jak często ma się na to ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki ci tu mecza a chodzi o to ze dla twojego dobra najlepsoiej zacznij od podstaw:D a ja ci opowiem jaki mialam piekny sen i jak sie moja historia z czakrami zaczela;) a zaczelo sie wlasnie od 3ciego oka.snilo mi sie,ze patrze w lustro i mialam miedzy oczami pryszcza,takiego duzego wiec zaczelam go wyciskac i wyleciala najpierw ropa a potem caly syf z mojego umyslu .cudowny sen .po tym snie wszystko sie zaczelo :) pozdrowienia ,fajnie ,ze sie interesujesz tym wszystkim a to forum jest super bo mozna sie dzielic swoimi odswiadczeniami.jak dla mnie zacznij od medytacji jako takiej;) ale to moja osobista opinia:*

 

 

ojojoj ale sie rozwinela pozniej ta konwersacja :P zupelnie nie na temat hahhah. jedno ci jeszcze powiem- jest taka prosta bardzo mila medytacja ze sobie siadasz oddychasz gleboko na poczatek nie ma co cudowac ze sposobem oddychania po prostu tak jak ci wygodnie (polecalabym wdech przez usta wydech przez nos ).powinno ci pomoc liczenie wdechow po jakis 20 zacznij sobie wyobrazac,ze splywa na ciebie prysznic zlotego swiatla i permanentnie cie oczyszcza, i sobie plynie i cie oczyszcza;) milej zabawy

 

Niestety nie mogę się z tobą zgodzić monmoon oddech jest podstawa w tym procesie -przepływu energii i otwierania czakr.

 

 

Oddychanie jest jedną z podstawowych funkcji naszego organizmu, a my dość często nie doceniamy jak ważne jest prawidłowe oddychanie dla naszego zdrowia.

 

Proces oddychania ma na celu dostarczenie "bąbelków" tlenu głównie do naszego mózgu, a także do wszystkich innych komórek naszego ciała, które dzięki tlenowi mogą się regenerować.

Tlen potrzebny jest do spalania węgla (pierwiastka organicznego). Przez cały czas w naszym ciele spalają się substancje organiczne w tlenie, dostarczając nam energii.

 

Niektórzy piją kawę lub inne napoje "energetyczne", by "ożywić" organizm. W gruncie rzeczy oszukują samych siebie. Chodzi tu, bowiem o podniesienie ciśnienia krwi, spowodowane wzmożonym procesem wydzielania adrenaliny. Gdy krew szybciej krąży, więcej tlenu zdoła dostarczyć do komórek w tym samym czasie, co poprzednio. W komórkach spala się w tlenie więcej "pokarmu", dzięki czemu czujemy się "żywsi", a dotleniony mózg staje się bardziej trzeźwy.

 

Gdy więc nauczymy się odpowiednio oddychać, albo kierować ciśnieniem krwi podług woli, wyzwolimy się od skutków ubocznych kofeiny.

 

W wielu religiach / systemach filozoficznych oddychanie cieszy się zasłużonym szacunkiem. W wielu kulturach wierzy się, że oddychanie to nie tylko czysto chemiczna reakcja, ale skomplikowany pod względem energetycznym proces, którego główna "akcja" rozgrywa się na wyższym niż fizyczny poziomie.

 

Gdy nauczymy się oddychać prawidłowo (a więc zgodnie z naturą, nie tak jak wymusiła na nas cywilizacja), będziemy:

 

• zdrowsi

• nauczymy się kontrolować narządy pozornie niezależne od woli ludzkiej, jak: serce, żołądek, nerki, wątroba (a także ciśnienie krwi)

• odniesiemy też wiele korzyści w rozwoju duchowym

 

Nasz organizm czasami sam się dopomina od nas głębszego oddechu. Dlatego, gdy jesteśmy znużeni to chce nam się ziewać.

 

A teraz praktyka:

 

Jogowie hinduscy (poza tym, że są specjalistami od właściwego oddychania) wyróżniają podział oddechu na 3 części:

 

1. oddychanie dolne

2. oddychanie środkowe

3. oddychanie górne

 

A także 4 fazy oddechu:

 

a. wdech

b. zatrzymanie oddechu

c. wydech

d. bezdech

 

1. Oddychanie dolne - w podobny temu sposób oddychają zazwyczaj mężczyźni. Jest to "oddychanie brzuchem". Chodzi o to, by jak najbardziej, jak najniżej wypiąć brzuch, przy jednoczesnym wciągnięciu klatki piersiowej. Opuszczamy, więc przeponę jak najniżej i wydymamy brzuch. Tak właśnie wygląda oddychanie dolne.

 

3. Oddychanie górne - w ten sposób najczęściej oddychają kobiety. Jest to "oddychanie klatką piersiową". A więc wciągamy brzuch, przepona idzie do góry i wypinamy klatkę piersiową (dla przesady możemy nawet odchylić barki w tył, łącząc łopatki). Wciągamy tyle powietrza ile się tylko da!

 

2. Oddychanie środkowe - jest etapem pośrednim między oddychaniem dolnym a górnym (celowo, więc opisywane na końcu). Postarajmy się wciągnąć brzuch i klatkę piersiową, a mimo to nabrać dużo powietrza. To trudne, ale nie niemożliwe. To właśnie jest oddychanie środkowe.

 

Pełny oddech - łączy te 3 etapy. Następują one po sobie w kolejności: 1, 2, 3. (dolne, środkowe, górne)

 

Gdy dojdziemy do perfekcji w opanowaniu tej metody, właściwym efektem będzie fala (na brzuchu). Jest to (poetycko mówiąc) fala harmonii, spokoju i mocy potężnego oceanu w nas samych.

 

A więc podsumowując:

• nabieramy powietrze wydymając tylko brzuch

• następnie powoli popuszczamy mięśnie splotu słonecznego, powoli pozwalając unieść się przeponie

• i wreszcie całe powietrze "przesuwamy" przeponą w górę i jak najwyżej

• powoli zaczynamy wciągać brzuch, a potem środek tułowia - wydychając.

 

Na koniec wciągamy klatkę piersiową wydmu****ąc z siebie całe powietrze do ostatniego pęcherzyka.

 

Bardzo ważna jest także rytmika oddechu. Tak, by np. - wdech zajmował 6 uderzeń pulsu (kroków, cyknięć zegara itp.) następnie zatrzymanie oddechu na 3 uderzenia i wydech na trwający 6 uderzeń i bezdech na 3 uderzenia.

 

Gdy dojdziecie do proporcji 16:8:16:8 uderzeń pulsu, nie zasapując się po 3 oddechach, to jesteście naprawdę dobrzy.

 

Kontrola oddechu (sanskr. - pranayama) - służy nie tylko dotlenieniu organizmu, ale także uspokojeniu ciała i ducha, uspokojenia myśli, a w końcu do zharmoniozowania tych trzech: ciała, umysłu, duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem,ze oddech jest bardzo wazny:) nie chcialam mieszac komus kto stara sie dopiero zaczac:).moze powinnam wspomniec ze ma oddychac gleboko na ten przyklad;) ja uwielbiam wydychac przez gardlo najbardziej mi to robi,ze tak powiem:) wszystko sie nagle zmienia.cudna jest medytacja ktora mam na mp3ce pan ktory ja prowadzi nazywa sie Samuel Sagan...bardzo fajne.chcialam tez dodac,ze jestem mimo wszystko laikiem w tym wszystkim .wszystko biore na wyczucie i trudno mi opisywac to co czuje i jak to robie ,nie jestem typem nauczycielki hahah a mimo to czasami chcialabym sie dzielic tym co uwielbiam ...ogolnie sorrki za wszelkie niejasnosci:)

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem,ze oddech jest bardzo wazny:) nie chcialam mieszac komus kto stara sie dopiero zaczac:).moze powinnam wspomniec ze ma oddychac gleboko na ten przyklad;) ja uwielbiam wydychac przez gardlo najbardziej mi to robi,ze tak powiem:) wszystko sie nagle zmienia.cudna jest medytacja ktora mam na mp3ce pan ktory ja prowadzi nazywa sie Samuel Sagan...bardzo fajne.chcialam tez dodac,ze jestem mimo wszystko laikiem w tym wszystkim .wszystko biore na wyczucie i trudno mi opisywac to co czuje i jak to robie ,nie jestem typem nauczycielki hahah a mimo to czasami chcialabym sie dzielic tym co uwielbiam ...ogolnie sorrki za wszelkie niejasnosci:)

buziaki

 

Monmoon a tak na marginesie ciężko się to pisze ha,ha ,ha wiesz od czego najpierw trzeba zacząć?

To ci powiem od świadomego wyboru co wybierasz życie biednego świętego mnicha czy kuglarza sprzedającego sztuczki za pieniądze ?

Jak widzisz świadomy wybór na początku drogi jest bardzo ważny albo idziesz za złudzeniem światła i szybko znajdujesz lub szukasz tego jedynego prawdziwego niekiedy przez cale życie .Czakry i rozważania ,polemiki i dobre rady jak na razie lepiej odłożyć-zostawić bo można nieświadomie zrobić komuś krzywdę, słuchasz Samuela Sagana nie wiem nie znam ..ale uważaj i podchodź z dystansem do wszystkich nowinek new age dużo jest teraz tego hochsztaplerów przerabiających pierwotne źródło do swoich potrzeb wręcz żywiących się na niewiedzy właśnie w ludziach ,którzy chcą szybko i łatwo i fajnie -milo czuć się jak "X-mean" ale to nie tak momoon .Teraz ci wytłumaczę pewna kwestie jak widzisz nie zacząłem od czakr itd 3 oka nie! od pozytywnej energii to jest podstawa do poznania prawdziwego światła wszystko ci mogą sprzedać ale tego akurat nie maja bo to źródło pierwotnej energii jest w nas samych a pobudzić je możesz swoja wiara i miłością ,która się dzielisz ona wraca do ciebie i znów jest w obiegu to jest naturalny przepływ źródło -prawdziwe światło wtedy otworzy się. przed tobą droga do pojęcia i zrozumienia transformacji .Będziesz gotowa na ta wielka probe połączenia się z absolutem inaczej tego nie widzę .

Pozdrawiam cie serdecznie i z całego serca i wierze ze płynie w tobie te źródełko nieskazitelnie czystej energii .

P.s Moja znajoma hinduska ma swój kramik ezoteryczny nie raz widzę ludzi przychodzących cale rodziny ,które bez całkowitej znajomości tematu kupują za bajońskie sumy kamienie" bo ona wie ze na "OM" to kamień księżycowy" i tyle jej świadomości w tym temacie druga lata z posażkiem Buddy za 50 E bo będzie jej pasować do wystroju i jej to wystarczy moda się zmieni to i posażek wyląduje na strychu ,zostaną nieliczni ci co znają drogę ta prawdziwa .

Buziol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D eej ja za niczym nie podazam,podazam tylko za soba i swoja intuicja:) wierze ,ze to co dobre i odpowiednie do mojego stopnia rozwoju do mnie przychodzi w odpowiednim momencie:) jestem otwarta na nauczycieli i nauke ale jesli cos mi nie pasuje to zwyczajnie tego nie przyswajam.a w to,ze plynie we mnie te zrodelko nieskazitelnie czystej energii w pelni wierze:P:D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D eej ja za niczym nie podazam,podazam tylko za soba i swoja intuicja:) wierze ,ze to co dobre i odpowiednie do mojego stopnia rozwoju do mnie przychodzi w odpowiednim momencie:) jestem otwarta na nauczycieli i nauke ale jesli cos mi nie pasuje to zwyczajnie tego nie przyswajam.a w to,ze plynie we mnie te zrodelko nieskazitelnie czystej energii w pelni wierze:P:D :D

Ha,ha ,ha już cie nie przynudzam długimi wywodami, może dla tego ze jesteś tu jedyna odbieram cie bardzo energetycznie i pozytywnie i drugi aspekt to energia kundalini tak wpływa na mnie :)

P.s Kunadlini w ciele człowieka, energia życia jest również energią seksualną,ha ,ha ,ha wybacz mi to żart ale i prawda czakra podstawy się odzywa .

Mam nadzieje ze cie nie uraziłem .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik:) u mnie czakra podstawy tez potrafi sie odezwac;) poza tym hmm ...jak by to ujac,w jakims choroskopie na caly rok wyczytalam,ze ze wzgledu na uklad planet w kwietniu zacznie na mnie meska czesc populacji zwracac uwage i tak jak nie wierze w takie rzeczy tak to sie jasno zaczyna od jakiegos tygodnia dziaaaala hahahha kolesie zaczepiaja mnie na fb ,wpatruja sie we mnie na silowni:D mile nie powiem ,ale nie o to mi w zyciu do konca chodz;)zawsze bylam zamknieta na mezczyzn bo mi sie zle kojarzyli ,moze zwyczajnie sie otwieram :D buziaki olbrzymie i duzo milosci i szczescia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzik:) u mnie czakra podstawy tez potrafi sie odezwac;) poza tym hmm ...jak by to ujac,w jakims choroskopie na caly rok wyczytalam,ze ze wzgledu na uklad planet w kwietniu zacznie na mnie meska czesc populacji zwracac uwage i tak jak nie wierze w takie rzeczy tak to sie jasno zaczyna od jakiegos tygodnia dziaaaala hahahha kolesie zaczepiaja mnie na fb ,wpatruja sie we mnie na silowni:D mile nie powiem ,ale nie o to mi w zyciu do konca chodz;)zawsze bylam zamknieta na mezczyzn bo mi sie zle kojarzyli ,moze zwyczajnie sie otwieram :D buziaki olbrzymie i duzo milosci i szczescia:D

No proszę czego ja się dowiaduje na fb tez mam konto ale to nieważne, chyba wiesz ze spekulują teraz na temat 13 znaku zodiaku i wszystkim się pozmieniały ja właśnie podlegam pod ten 13 znak nazwany wężownikiem a bylem strzelcem :)

Dziękuje za mile życzenia ale tej miłości to coś mało wiesz samotnie wyje do księżyca ha ,ha ,ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelec mowisz:) no tak :D nie wierze do konca w te choroskopy i znaki ale te strzelce to jakos dzialaja:) wyslij mi na priva jak sie nazywasz to cie dodam( tylko nie mysl,ze jestem jakas sliczna blondyneczka...nie jestem:) )wierze,ze ludzie sa stworzeni do roznych rzeczy .jedni sa ciagle w zwiazkach ,inni samotni a jeszcze inni maja obie te rzeczy w roznych okresach zycia .ja obecnie bezsprzecznie jestem w momencie kiedy dopoki nie pokocham siebie w koncu bezgranicznie i nie otworze sie na mezczyzn to zadnego zwiazku nie bedzie:D ...no i tak odeszlismy daleko od tematu czakr:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelec mowisz:) no tak :D nie wierze do konca w te choroskopy i znaki ale te strzelce to jakos dzialaja:) wyslij mi na priva jak sie nazywasz to cie dodam( tylko nie mysl,ze jestem jakas sliczna blondyneczka...nie jestem:) )wierze,ze ludzie sa stworzeni do roznych rzeczy .jedni sa ciagle w zwiazkach ,inni samotni a jeszcze inni maja obie te rzeczy w roznych okresach zycia .ja obecnie bezsprzecznie jestem w momencie kiedy dopoki nie pokocham siebie w koncu bezgranicznie i nie otworze sie na mezczyzn to zadnego zwiazku nie bedzie:D ...no i tak odeszlismy daleko od tematu czakr:*

Heh ale po przyjacielsku i na tym pułapie najbezpieczniej nieprawdaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[video=youtube;KRIXYzDotec]http://www.youtube.com/watch?v=KRIXYzDotec

 

Przesłanie

Serce ma 100 razy silniejsze pole elektryczne, 5000 razy silniejsze pole magnetyczne od mózgu:)

Pole świadomości, to pole jedności, pokoju, blogostanu, miliony razy silniejsze niż broń nuklerarna, jesli mamy do niego dostęp. Mamy do niego dostęp. Wchodzenie w to pole transformuje nasz system nerwowy tak, że wibrujemy, rezonujemy wibracją pokoju.

Kto chce czytać o pokoju? My chcemy tworzyć, żyć w pokoju..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace nad sobą proponowałbym zacząć od oczyszczenia obciążeń karmicznych i grzechowych oczyszczenia ciała fizycznego-zanieczyszczenia i zanieczyszczenia aury ciała fizycznego i potem takiegoż oczyszczenia ciał wyższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace nad sobą proponowałbym zacząć od oczyszczenia obciążeń karmicznych i grzechowych oczyszczenia ciała fizycznego-zanieczyszczenia i zanieczyszczenia aury ciała fizycznego i potem takiegoż oczyszczenia ciał wyższych

 

a jak to zrobic:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko można oczyszczać robiąc wizualizacje np, zlot ego płomienia oczyszczającego poszczególne problemy, można wahadłem lub w medytacji np wydychaj ac zanieczyszczenia a wdychając harmonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tym wdychaniem da sie oczyscic relacje karmiczne myslalam,ze to duzo bardziej skomplikowane:) ...a moglbys mi powiedziec cos wiecej o oczyszczaniu wahadelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię to w formie ja imię życzę sobie oczyścić to i to(np.moja 3 czakrę) i wahadło powinno przyjąć ruch wirowy w lewo to co podaje to są rzeczy najprostsze ogólnie dostępne ja stosuje te same techniki ale bardzo udoskonalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę widzieć aurę w kolorach żeby z nią pracować? Dla mnie jest niestety jeszcze bezbarwna. (Takie fluktuacje powietrza jakby) I jak oczyścić sie z obciążeń karmicznych, bo chyba uziemienie, bądź ten złoty promień tu nie ma zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złotym płomieniem można oczyszczać aurę. można wahadłem jak opisałem w poście wyżej uziemienie się dotyczy 1czakry zanieczyszczenia można sprawdzać wahadłem ja tez nie widzę aury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę widzieć aurę w kolorach żeby z nią pracować? Dla mnie jest niestety jeszcze bezbarwna. (Takie fluktuacje powietrza jakby) I jak oczyścić sie z obciążeń karmicznych, bo chyba uziemienie, bądź ten złoty promień tu nie ma zastosowania.

 

a ja mam dokladnie tak samo nie widze aury tylko ja czuje ,jedyne co widze to ta niebieska otoczka wokol ciala zaraz a potem to tylko cos jak mgla ...milo by bylo zobaczyc aure ale najwyrazniej to nie moja dzialka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię to w formie ja imię życzę sobie oczyścić to i to(np.moja 3 czakrę) i wahadło powinno przyjąć ruch wirowy w lewo to co podaje to są rzeczy najprostsze ogólnie dostępne ja stosuje te same techniki ale bardzo udoskonalone.

 

To napisz coś na temat tych swoich "bardzo udoskonalonych technik":)

 

Gullfaxi, a kto czy co Cię niby wtedy oczyszcza, jak wyrażasz to swoje pobożne życzenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował nad moimi metodami ważne ze sprawdzają się.To nie są pobożne życzenia tylko afirmacje które zwiększają skuteczność jezeli nie wierzysz to potraktuj jako dodatkowa energie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artuvia

Gullfaxi - piszesz, że pracujesz wahadełkiem. Ale jak zapewne doskonale o tym wiesz, wahadełko to jest tylko narzędzie i samo z siebie nie oczyszcza i nie uzdrawia. No chyba, że wiatr od jego kręcenia się ma takie właściwości. Dlatego, napisz proszę, kto/co jest źródłem Twoich informacji i oczyszczania? Z kim de facto komunikujesz się za pomocą wahadełka. Przecież od tego źródła i czystości połączenia z nim decyduje dokładność pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artuvia

Dzięki za odpowiedź. Moim zdaniem, podświadomość nie jest neutralnym źródłem wiedzy i to, co odpowiada bardzo często jest dalekie od tzw. boskiej prawdy. A skoro wspominasz o energii uniwersalnej, to jak się zapatrujesz na potrzebę oczyszczania tego połączenia? innymi słowy, czy słup światła o którym piszesz, wymaga oczyszczania czy też jest on czysty "z definicji"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są pobożne życzenia tylko afirmacje które zwiększają skuteczność jezeli nie wierzysz to potraktuj jako dodatkowa energie.

 

Przyjmijmy, że jak to twierdzisz są afirmację, ale w tym ujęciu pobożne życzenia tez nimi są.

 

wahadło jest narzędziem komunikacji z podświadomością

 

Równie dobrze może to być wszystko co wisi na sznurki, nitce, ect. i dynda:)

 

Apoprzez slup swiatla z Energia Uniwersalna.

 

Zastanawia mnie czemu korzystasz z koncepcji słupa światła, o której de facto ja Tobie mówiłem i ją opisywałem a nie odwrotnie. Ty miałeś zupełnie inne podejście i koncepcje...

 

Ja osobiście go oczyszczam zwłaszcza ze mogą być podczep to samo dotyczy łączy z slupem światła.

 

Ale skoro upierasz się, że wiesz o co chodzi to opisz jak oczyszczasz te podczepy (chodzi mi o miejsca podczepów, co tam się podczepia i co oczyszczasz aby te podczepy zniknęły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeej chlopcy:D to jakas rywalizacja jest czy co?:P poco cokolwiek udowaniac ? jak cos dziala dla kogos i nie ma ochoty tego tlumaczyc( co rozumiem,czemu nie) to jego sprawa .nie chodzi tu przeciez o to zeby sobie udowadniac kto wie lepiej albo kto jest na"wyzszym "poziomie :D buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...