Skocz do zawartości

kim jest ...? ZAKOŃCZONE


Gość alathea

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alathea

widze, ze dwa cwiczenia tylko otwarte, wiec dorzucam swoje - krociutkie

 

:co:Kim jest patron/patronka szkoly mojej corki ?

dodam, ze jest to osoba o slawie miedzynarodowej

 

1. kobieta/mezczyzna

2. w jakiej dziedzinie sie wykazal/la

3. moze sie uda jakos dookrelic -> narodowosc

 

wynik w poniedzialek

zapraszam serdecznie do zabawy :roza:

Ania

 

PS dane cory Ola 20.01.1997

Edytowane przez NeoNówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim jest patron/patronka szkoly mojej corki ?

dodam, ze jest to osoba o slawie miedzynarodowej

 

1. kobieta/mezczyzna – 8 MONET, KRÓL KIELICHÓW, KRÓL MONET - mężczyzna

2. w jakiej dziedzinie sie wykazal/la – 4 BUŁAW, 5 MIECZY, 3 KIELICHÓW, 4 MONET, 6 MIECZY – wszechstronny umysł, pracoholik, pracował w domu lub laboratorium, podróżnik, zaznacza mi się tu fizyk, chemik i lekarz, 5 Mieczy kojarzy mi się z promieniowaniem (tu pada podejrzenie na Marie Curie-Skłodowską – zatem dlaczego wcześniej mężczyzna?)

3. moze sie uda jakos dookrelic -> narodowość 9 BUŁAW, KRÓLOWA KIELICHÓW, 3 MONET -

pierwsza myśl to Francja… ale zaznacza się tu też wyraźnie związek z naszym „sąsiadem” – pracowitym narodem, z którym przyjaźń wymaga od nas wiele pracy czyli Niemcy

 

Okazuje się to wcale nie łatwe ćwiczenie, dlatego nie umiem jednoznacznie określić ”danych” patrona stąd trzy propozycje - Albert Einstein, Mikołaj Kopernik, Alfred Nobel… ufff :_mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne

No to i ja się pobawię :) Ciekawe co tam namodzę :P

 

1. kobieta/mezczyzna - AS MONET, KRÓL MONET, GŁUPIEC - mężczyzna

2. w jakiej dziedzinie sie wykazal/la - 6 BUŁAW, 10 BUŁAW, MAG, 8 MONET, ŚWIAT - światowiec o wszechstronnych zdolnościach. Ciężko pracował, pracoholik wręcz, ale dzięki temu osiągnął światowy sukces.

dodatkowo: PUSTELNIK, 4 MONET, GWIAZDA - po dodatkowych kartach widać, że facet prowadził samotniczy tryb życia, pracował mozolnie w samotności. Umysł ścisły, więc matematyk, fizyk, chemik może.

3. moze sie uda jakos dookrelic -> narodowosc - 9 MIECZY, SĄD, 6 MONET - państwo, w którym doszło do jakiej masakry, zabójstw, a później wzajemnie sobie pomagano. Myślę tu o czasach II wojny światowej i mogą to być Niemcy.

 

Nie wiem czemu, ale kojarzy mi się to z Albertem Einsteinem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kobieta/mezczyzna Księżyc - kobieta

2. w jakiej dziedzinie sie wykazal/la - R. mieczy - walka, powstaniec, coś w ten deseń

3. moze sie uda jakos dookrelic -> narodowosc As pucharów - chyba nasz ziomek ;)

 

jeszcze w trakcie tasowanie skojarzyła mi się Emilia Plater i pewnie to miało wpływ na wyciągnięte karty, ale co tam ;P

Dziewczyny pewnie są bliżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) płeć- pustelnik- mężczyzna, starszy, przygarbiony, wspierający się laską. Możliwe, że z brodą i wąsami. Przewodnik duchowy, mądry, dojrzały, doświadczony. Może osamotniony w tym co robił.

 

2) dziedzina- 3 kielichy/ królowa kielichów/ rycerz kielichów- po samych kielichach skojarzyło mi się ze zjednywaniem ludzi, niesieniem pokoju i wszystkim co z tym związane. Znów ukazuje się bogate wnętrze tej osoby, duchowość.

 

3) kraj- 6 kielichów jako odp/ koło/ 8 buław- kraj z bogatą przeszłością, zmiennymi kolejami losu. Obstawiam, że to Polak.

 

Karol Wojtyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11

A więc tak:

1. Jeżeli chodzi o płeć to mężczyzna lub kobieta która żyła w sposób typowo męski poza tym pokazała mi się osoba, która była autorytetem z silną osobowością, która zdobyła sławę i uznanie dla pozycji naukowej. Karty to - Król mieczy i Królowa Buław

2. Dziedzina - Ja już wcześniej mówiłam to pokazałam mi się osoba, która zyskała uznanie dla pozycji naukowej. Poza tym pokazała mi się osoba, której dziedzina były ścisłe kierunki naukowe, precyzyjne i ekonomiczne myślenie, praca intelektualna także ta wykonywana w domu. (4 mieczy). Pokazała mi się także osoba, która w jakiś sposób była ograniczona w swoich działaniach. (8 mieczy). Ale wcielała w życie swoje marzenia, była konsekwentna i gotowa do walki.( 9 buław)

3. Narodowość - Królowa Buław, Królowa Kielichów i Diabeł. Pojęcia nie mam czemu ale po zobaczeniu tych kart skojarzyły mi się Niemcy :D Takie mam przeczucie :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kobieta/mezczyzna – mężczyzna (As buław, Pustelnik, 10 monet)

2. w jakiej dziedzinie sie wykazal/la - chemik, lekarz, biolog, filozof, naukowiec, wynalazca, matematyk, elektrotechnik ..trochę tego jest  (Mag, Pustelnik,4 Kielichy)

3. moze sie uda jakos dookrelic -> narodowość – Polak, ewentualnie Polak na emigracji, typuje -Jędrzej Śniadecki, Ignacy Mościcki oraz Maria Skłodowska-Curie wpisałam ją, gdyż ma dla mnie dużo męskich cech. (5 monet, Królowa buław, Paż kielichów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

witam ponownie:)

 

1. mezczyzna

2. wsio - czlowiek renesansu

 

chyba juz sie domyslacie ;)

 

3. Italianoo

 

Leonardo Da Vinci

 

napisalam, ze osoba jest o slawie miedzynarodowej - dla ulatwienia , poniewaz cora chodzi do holenderskeij szkoly

 

najlepiej chyba udalo sie malcie, zakretce i userce- gratulacje i zaraz wrzuce po punkciku :bukiet:

ale i na przyklad karolinie pieknie wyszly karty na pkt. 2. - te kielichy jakos mi sie ze sztuka skojarzyly

userka - te zabojstwa - to zaraz pomyslalam jak zginal Juliusz Cezar ;)

 

wlasciwie, to wszystkie bylyscie blisko :_okok:

wiadomo, ze narodowosc bardzo trudno okreslic - i tu chyba najblizej byla malta - > Francja (geograficznie :P)

choc Niemcy byly i u niej ostatecznym typem :)

 

pozdrawiam i slicznie dziekuje za udzial :_buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...