Jump to content
Bonig

13 , czy ktoś wie co ona oznacza

Recommended Posts

Bonig

od dawna zastanawia mnie dlaczego 20 lat temu 13 zawojowała moje życie ..... 13-tego ślub, w kościele pod numerem 13-tym, dziecko urodziłam 13-tego o 13 13, sala porodowa 13, był chory i szybki chrzest 13-tego a nawet komunia 13-tego o 13-tej itd itd , czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego tak się dzieje ? zaznaczam że wszystkie te daty nie były świadomie wybierane :) ( łącznie ze ślubem )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Monika317

Uważana jest za liczbę niszczacą ład kosmiczny. Duży wpływ ma 3-ójka na 1-ynkę. Liczba ta stwarza zagrożenie poprzez niespodziewane wydarzenia dlatego trzeba być uważnym. Człowiek urodzony tego dnia będzie bardzo niezależny, będzie żywił niechęć do podporządkowywania się przez co będzie powodował konflikty. Mimo to liczba jest bardzo rozwojowa i ma w sobie dużo optymizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bonig

czyżby los mnie ostrzegał przed czymś czy może raczej moje dziecko , bo ta 13 łączy się z nim ??? jak ją odbierać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Sowilo92

niektórzy mówią, że 13 jest jak spirala, wprowadza w ruch i umożliwia rozwój, więc w generalnym rozrachunku jest pozytywna, jedynie droga jaką prowadzi może być trudna...więc myślę, że ona nie ostrzega, bardziej uczy...a czy Ciebie czy Twoje dziecko? Trudno powiedzieć, ale myślę, że to bardziej do Ciebie się odnosi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Monika317

Myśle że to nie jest jakieś zagrożenie :) jak pisze niżej jest to optymistyczna liczba nie patrz na to najgorsze dopatruj sie dobra w tym , Być może będzie miuało w przyszłości problemy z charakterem, ale każdy mądrzeje i myśle że z wiekiem przejdzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dark_ages

na sabacie było 13 uczestników - 12 czarownic i... diabeł, w piątek 13 1307 roku aresztowano Zakon Templariuszy, od tego momentu liczbę 13 uważa się za pechową, a piątki 13 przeszły do legendy jako pechowe

Share this post


Link to post
Share on other sites
La Papesse

Przecież 13 to czwórka. Ale chwilunia. Spójrzmy na mit 13, czyli archetyp, który narósł na tę liczbę.

Trzynastka — od czasów staroż. często uchodziła za liczbę wróżącą, przede wszystkim dlatego, że w systemie dwunastkowym następuje po przynoszącej szczęście dwunastce; dlatego u Babilończyków była liczbą zniszczenia tego, co doskonałe i liczbą świata podziemnego. Kabała zna 13 złych duchów. 13 rozdział Apokalipsy dotyczy Antychrysta i Bestii. Jednakże w określonych kontekstach 13 była, np. w starożytności, symbolem siły i wzniosłości, i tak np. Zeusa opisywano niekiedy jako trzynastego w kręgu dwunastu głównych bogów. Również w Starym Testamencie spotykamy niejednokrotnie 13 jako liczbę zbawienia. W niektórych kulturach indiańskich 13 jest liczbą świętą.
~Leksykon symboli
Trzynastka symbolizuje dysharmonię, katastrofę, śmierć, ruinę; przekleństwo; zdradę; sprzeczność, niespełnienie. Jako liczba następująca po szczęśliwej dwunastce uważana często, od czasów starożytnych, za złowróżbną, pechową, ale i za świętą, a na Bliskim Wschodzie za liczbę świata podziemnego, liczbę niszczącą porządek kosmiczny. Dnia 13 Nisana Haman wezwał pisarzy do sporządzenia listów do książąt i sędziów, aby zgładzono wszystkich Żydów Persji (Ks. Eslery 3,12); 13 Adara nastąpił odwet Żydów (9, l—4). Na Ostatniej Wieczerzy było trzynastu biesiadników. W Apokalipsie rozdział 13. zawiera wizję dwu bestii (dwu postaci Antychrysta). Agamemnona zabito dnia 13 gameliona, który Klitajmestra ogłosiła dniem świątecznym. Król Ojnomaos zabił w czasie wyścigów rydwanów kolejno trzynastu zalotników swej córki, Hippodamei, nim uległ Pelopsowi i zginął. Gdy Filip II Macedoński kazał dodać swój posąg do posągów dwunastu gł. bogów greckich, został wkrótce potem zamordowany na uroczystościach weselnych swej córki Kleopatry z Aleksandrem z Epiru. Na sabatach uczestniczyć miało w ucztach i orgiach 12 czarownic i Szatan, razem trzynaścioro. W czarnej magii wzywano trzynastu demonów. Jeszcze dziś wiele hoteli nie ma pokoju nr 13, wiele domów — mieszkań nr 13, aby nie odstraszać przesądnych gości lub lokatorów. We Włoszech nie używano numeru 13 w loteriach, w Paryżu omijano 13 w numeracji domów; we Francji najmowano też aualor-ziemes, czternastych gości do stołu na przyjęciach. Marynarze niechętnie wyruszają w morze 13. dnia miesiąca. Trzynastka przez okultystów nazywana była Śmiercią. W Kabale występuje 13 złych duchów. Przysłowie nm.: Trzynastka to diabelski tuzin. On jest trzynasty w tuzinie, tj. zbędny, niepotrzebny, potrzebny jak dziura w moście. Istnieją też dwuwykładne związki trzynastki. „Ismael miał spełna lat 13 czasu obrzezania swego" (Gen. 17,25). Król Salomon budował swój pałac przez 13 lat (3. Ks. Król. 7,1). Trzynastomiesięczny rok żydowski, celtycki. Trzynaście funkcjonuje jako symbol narodzin i śmierci. Trzynastka może się okazać szczęśliwą, jeśli do rytualnej dwunastki bogów a. bohaterów dodamy osobę główną, jak Jakuba i 12 synów, Jezusa i 12 apostołów, króla Artura i 12 rycerzy Okrągłego Stołu, Karola Wielkiego i 12 paladynów; podobnie sędzia i 12 przysięgłych itd. Trzynastkę przyjmuje się jako pomyślną datę urodzin; wyobrażenie trzynastki figuruje na licznych talizmanach. Trzynaście artykułów wiary a. 13 zasad, zestawienie doktryn judaizmu dokonane przez filozofa żyd. z XII w., Mojżesza Majmonidesa. Bar Mitzwa (hebr. 'syn przykazania') u Żydów — uroczystość przyjęcia chłopca do społeczności relig. dorosłych w dzień jego 13. urodzin, konfirmacja. Gdy Merlin, czarodziej i mędrzec legendy arturiańskiej, wybrał się ostatecznie z Ziemi do innych światów, zabrał z sobą 13 skarbów o własnościach magicznych; były to: kosz, kocioł, wóz, szachownica, róg (puchar), odzież, uździenica, nóż, płaszcz, pióro, taca (na chleb), miecz i osełka.
~Władysław Kopaliński, Słownik symboli

 

Jak widać, trzynastka jest bardzo "plutoniczna", jej znaczenie można interpretować jako transformację - a każda transformacja jest na bazie ówczesnej destrukcji. Takie też jest znaczenie Śmierci, czyli 13. karty Tarota. Karta ta jest kwintesencją znaczenia liczby 13: swojego czasu ezoterycy skupieni wokół Hermetycznego Zakonu Złotego Brzasku przyporządkowali kartę do alfabetu hebrajskiego, Zodiaku, Drzewa Życia itd. - kartę Śmierć przyporządkowano Skorpionowi, którym, jak wiadomo z astrologii, włada właśnie... Pluton. W numerologii 13 jest podliczbą, i oprócz oczywistego związku z czwórką, oznacza przeobrażenie, odpracowanie długów karmicznych(jeśli ktoś oczywiście w nie wierzy) czy po prostu nowy etap - metamorfozę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...