Skocz do zawartości

Ćwiczonko :) ZAKOŃCZONE


Gość Gaja11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gaja11

Witajcie :)

Mam dla was ćwiczenie :) (na marginesie bardzo fajny pomysł z tym ćwiczeniem) :)

A więc tak oglądałam dzisiaj pewny film I oto pytanka do was:

 

1. O czym był ten film jaka tematyka?

2. Jakie wrażenie zrobił na mnie ten film?

3. Co ma nam zostać przekazane poprzez ten film?

4. I dla odważnych ;) Jak jest tytuł? (mniej więcej, wiem że to trudne więc to dla odważnych;) )

 

 

odpowiedź w poniedziałek wieczorkiem :) Pozdrawiam

Edytowane przez NeoNówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) tematyka- 8mieczy

o czym jest film- głupiec/ pustelnik/ 9mieczy

Dramat. Skojarzyło mi się z przeciwnościami losu, takimi jak choroba. Film jest o dziecku, które w wyniku poważnej, nieuleczalnej choroby zostało same, osamotnione. Główny bohater jednak był osobą dojrzałą. Pogodził się ze śmiercią- bo w końcu umarł.

 

2) wrażenia- 5kielichów/ śmierć/ 7 monet

Ewidentnie widać, że ten film wywarł na Tobie duże wrażenie. Oglądałaś go ze smutkiem, współczuciem, żalem. Dzięki niemu dotarły do Ciebie pewne prawdy, które wpłynęły na zmianę postrzegania pewnych spraw, na zmianę życia, nawyków itp. Postanowiłaś, że od tej pory inaczej pokierujesz swoim życiem.

 

3) przekaz- 10 buław/ królowa monet/ królowa buław

Główną prawdą jest to, by w wyniku tragedii nie poddawać się totalnie i czekać na najgorsze. Należy wykorzystać ostatnie szanse na spełnienie swoich marzeń, realizację celów, zachować pogodę ducha i działać. Nie zatracać się do końca.

 

z tytułem nie próbuję zgadywać :P zapytałam tylko z czym jest związany- rycerz mieczy/ 8 monet

 

takie oto moje o, wypociny xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O czym był ten film jaka tematyka? Q pucharów, 4 pucharów, 10 buław - o uczuciach, może nieszczęśliwej miłości, o brzemieniu, które bohaterka musiała nieść przez całe życie

2. Jakie wrażenie zrobił na mnie ten film? 8 mieczy, Wisielec, 7 buław - mógł Cię nieco zainspirować, do tego na pewne kwestie zostało rzucone inne światło, spojrzałaś na coś z innego punktu widzenia

3. Co ma nam zostać przekazane poprzez ten film? Kochankowie, Umiarkowanie, Kapłan - równowaga, wybór, między miłością a czymś innym

4. I dla odważnych ;) Jak jest tytuł? (mniej więcej, wiem że to trudne więc to dla odważnych;) )tu wyciągnę jedną kartę - 7 mieczy - nie wiem... kojarzy mi się z oszukaną osobą "Oszukana" z Brandżeliną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O czym był ten film jaka tematyka? VI kielichów, Sąd, IX kielichów - obyczajowy chyba... Nie wiem, powrót do swoich korzeni, do szczęśliwego dzieciństwa, by odnaleźć szczęście w życiu? Tak jakby ktoś żył przeszłością i trzeba się z nią uporać, rozprawić się z nią...uświadomić, że przed nim również wiele szczęścia, tylko trzeba się nauczyć korzystać z życia

2. Jakie wrażenie zrobił na mnie ten film? III buław, IV denarów, Wieża - generalnie bardzo duże wywarł wrażenie, ale może też pokazał jak kruche są plany, nadzieje i postanowienia wobec kolei losu? I jakoś tak zmiażdżył Twoje dotychczasowe poglądy

3. Co ma nam zostać przekazane poprzez ten film? Koło, II kielichów, Król Denarów - że czasem rozwiązania które szykuje nam los są dla nas najlepsze, przeznaczenie&przypadek i takie tam :P

4. I dla odważnych ;) Jak jest tytuł? (mniej więcej, wiem że to trudne więc to dla odważnych;) ) Królowa Buław wyjaśnienie/ Siła, Rydwan, IV kielichów Tytułem jest słowo określające kobietę, może być też jej imię... Albo jedno słowo, rodzajnik żeński.

 

Główna bohaterka jest kobietą bardzo elegancką, z klasą, żywiołową i energiczną (X denarów, IX denarów, Rycerz Buław)...Singielka... wyemancypowana...jednak na horyzoncie ma swojego lovelasa, z którym ma szansę na zacieśnienie relacji (Rycerz Kielichów, As denarów, Królowa Kielichów) Ogólnie dziewczyna ma kosmicznie dużo marzeń, które pragnie realizować, bo energia ją rozpiera, przeszkodą dla niej może być jakiś chłód i rezerwa ze strony otoczenia, może jakieś krzywe relacje z facetem:P Jednak postanawia zachowywać się miło dla ludzi i świata, być taką może trochę matką teresą i wspierać ludzi w biedzie XDDD

 

Trochę przyszalałam, coś mi to chyba dziwnie wyszło, patrząc na te dramaty co napisały koleżanki...

 

Amelia? Emma? :P

 

Albo jakiś popaprany drama-obyczaj, Almodovar albo Allen, albo coś w stylu Jane Austen... Uh!

Edytowane przez Czarownica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jeszcze nie ma odpowiedzi to spróbuję i ja :)

 

1. O czym był ten film jaka tematyka?

śmierć, paż denarów, 6 denarów - jak dla mnie okuszeniu przez los, zmianach w życiu, ale również o gotowości niesienia pomocy

2. Jakie wrażenie zrobił na mnie ten film?

9 denarów, 10 buław, 10 kielichów - raczej wywołał dosc duze wrażenie- pokazał dla jakich celów warto żyć, pomógl wyznaczyć priorytety w życiu

3. Co ma nam zostać przekazane poprzez ten film?

eremita, gwiazda, siła - ma pokazać że nalezy wsłuchac sie w siebie, że nadzieja w zyciu każdego człowieka jest bardzo wazna. Przy jej pomocy mozna poradzic sobie z najtrudnieszymi sytuacjami i osiagnąc stabilizację fizyczna i duchową

4. I dla odważnych ;) Jak jest tytuł? (mniej więcej, wiem że to trudne więc to dla odważnych;) )

7 mieczy, kochankowie, król denarów - nie wiem czemu ale skojarzyło mi sie z "Jestem bogiem" hahaha pewnie jak kulą w płot ( tym bardziej, że nie byłam i nie wiem o czym jest filmik )ale co tam ;)

Cóż , czekam na rozwiązanie :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11

1.O czym film Film który oglądałam to film o dziewczynkach które uczęszczały do gimnazjum i z różnych przyczyn sprzedawały swoje ciało. Generalnie film dotyczył trójki dziewczyn, które były tzw "galeriankami". Jedna z tych dziewczyn wciągnęła w to inną która była bardzo spokojnym i ułożonym dzieckiem, na dodatek miała na oku pewnego chłopaka ale dała się wciągnąć w taką formę "pracy". Był tam również motyw śmierci.

2Jakie wrażenie wywarł na mnie film Powiem szczerze ogromne wrażenie. Byłam w szoku a zarazem oglądając go i widząc w jakiej sytuacji życiowej i rodzinnej były te dziewczyny było mi ich strasznie żal. Bardzo emocjonalnie oglądałam ten film.

3.Co ma zostać przekazane poprzez ten film Przede wszystkim jest to film kierowany do widzów dorosłych, do rodziców, pokazuje że dzieci odrzucone którymi nikt się nie interesuje, które pochodzą z patologicznych rodzin często wybierają sobie złą drogę. Pokazuję także dzisiejszą rzeczywistość i dzisiejsze podejście nastolatków do życia, do własnego wyglądu i do pieniędzy

4.Tytuł filmu Galerianki

Polecam

Karolinaa u Ciebie zgadzał się motyw śmierci, dziecko które było osamotnione itd. Co prawda nie do końca się zgadza aczkolwiek szłaś w dobrym kierunku :) Z tym jakie wrażenie wywarł na mnie film poradziłaś sobie doskonale 100% prawdy (bo nawet myślałam co zrobić żeby takim dziewczyną pomóc które są w takiej sytuacji życiowej jak te w filmie)

Erza Scarlett Poradziłaś sobie świetnie! Film był o uczuciach czego nie da się ukryć a także o brzemieniu, które bohaterka musiała nieść przez całe życie. Zgadza się na pewno. Jakie wrażenie zrobił na mnie film również twoja odpowiedź się zgadza. Co miało zostać przekazane równowaga wybór między miłością a czymś innym i z tym też się zgodzę bo z perspektywy głównej bohaterki tak to właśnie wyglądało musiała wybierać między miłością a koleżanką która namawiała ją do złego. No z tytułem nie trafiłaś ;)

CorneliaZgadzam się z tym jak opisałaś moje wrażenie oraz super trafiłaś z tytułem ! Jedno słowo, rodzajnik żeński a tytuł to ''Galerianki" także brawo!

ansieZgadzam się z wrażeniem jaki na mnie wywarł film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gaja11

Dodatkowe podziękowania otrzymują:

Karolinna

Erza Scarlett

Cornelia przede wszystkim za to jak poradziłaś sobie z tytułem :)

Dziewczyny super wam poszło! Gratuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...