Skocz do zawartości

Jakieś zaklęcia?


Kuroi Neko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dopiero niedawno założyłam sobie konto i jeszcze nie do końca orientuję się na tym forum, więc przepraszam z góry za jakieś moje błędy, niedociągnięcia i ogólnie za wszystko co zrobię źle :icon_wink:

 

Niedługo mam bardzo ważne egzaminy i potrzebuję jakiegoś pomocnego 'czary mary'. Niestety nie wiem dokładnie jak mogę sprecyzować czego dokładnie potrzebuję, a czasu mam mało (tydz)....

 

Nie wiem czy to jakoś pomoże, ale kiedy myślę o tych testach to mam takie przeczucie, że źle mi to wszystko pójdzie, ogólnie czuję taką dziwną energię w okolicy czakry serca i trochę sie denerwuję ;/ Nie jest to dla mnie normalne, bo zazwyczaj przed sprawdzianami się nie denerwuje i podchodzę do takich rzeczy bardziej na luzie. Oprócz tego mam wrażenie że kompletnie do tych testów nic nie potrafię (a gdyby ktoś tutaj wpadł na pomysł żebym się pouczyła i wtedy to uczucie da mi spokój, no to raczej nie nauczę się w kilka dni materiału z 3 lat).

 

Znacie jakieś pomocne zaklęcia dla 'początkujących' (o ile nie 'bardzo początkujących' w moim wypadku), które jakoś pomogą mi w tych 3 dniach egzaminów?

 

Aha. I wiem, wiem, że nie powinnam się brać za żadne zaklęcia, bez żadnej podstawowej wiedzy o magii i tych sprawach (tzn no w sumie no to bez przegięcia, coś tam wiem, ale na pewno nie umywam się tutaj do Was...), ale ja na prawdę tego potrzebuję ! :sad: Zresztą jbc to nie bd mój pierwszy raz kiedy bd się 'bawić' w zaklęcia pomocnicze (do innych na razie się nie dotykam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 24 kwietnia Merkury będzie w retrogradacji. Jest to fatalny czas na jakąkolwiek magię, a zwłaszcza związaną ze z kwestiami intelektualnymi. Parę dni temu przeoczyłem ten fakt i teraz cierpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papa Midnite

Najprostsza odpowiedź.To tak nie działa.Nie będzie efektów bez pracy.Mniej pracy włożysz,żeby się do egzaminu nauczyć,niż opanować jakiekolwiek podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza odpowiedź.To tak nie działa.Nie będzie efektów bez pracy.Mniej pracy włożysz,żeby się do egzaminu nauczyć,niż opanować jakiekolwiek podstawy.

 

Tak jak już pisałam wcześniej - w tydz nie da się nauczyć materiału z zakresu 3 lat - human, mat.przyr. i j ang ! ;<

 

wspomoz sie runami proponuje np rune ansuz

 

Przepraszam, ale o runach to ja wgl nie mam zielonego pojecia oprócz tego, ze jest takie 'coś' =_= Może wytłumaczysz na czym to by miało polegać?

 

OMG.... Jestem pod wrażeniem swojej niewiedzy, a jednocześnie pod jeszcze większym wrażeniem niewiedzy ludzi ze swojego otoczenia wśród których to ja mam największą wiedzę na 'te' tematy :mutny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu nie da się nie zdać. Można ewentualnie dostać mało punktów a to zaważy o mojej przyszłości, której jakoś nie widać -,-

 

Aha i to nie jest tak, że ja się nie uczyłam systematycznie tylko od kilku przedmiotów co roku mam inną nauczycielkę i każda uczy inaczej, każda ma inne wymagania i to już raczej nie jest moja wina !!! Oszczędź takich komentarzy, bo nie po to tu jestem ! >_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papa Midnite

Nie będę mydlił Ci oczu.Jesteś po coś co ma Cie uratować z dość kiepskiej sytuacji.Tylko,że tak to nie działa.Jeżeli wolisz miłe iluzje to proszę bardzo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej XD Nie powiedziałam, ze jestem w kiepskiej sytuacji. Wcale nie prosze o jakieś 'cuda niewidy' które namalują mi na kartce szóstkowe oceny tylko o coś co pomoże unikać mi pomyłek, jakoś wyostrzy moją intuicję i skupienie (czego ostatnio u mnie brak), co przyciągnie do mnie więcej szczęścia i ogólnie coś co mi pomoże napisać ten test lepiej niż np próbne ;)

 

Hehe :) Nawet najboleśniejsza prawda jest lepsza niż piękne kłamstwa, choć pozory mówią inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu. Skoro żadnych zaklęć itd lepiej teraz nie rzucać, to znacie może jakieś 'przepisy', jakieś zabobony, no ogólnie coś, co przyciągnie do mnie w te dni szczęście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tabletki są i woda jest. Połykam wszystko i gites jest !"

albo

"Szybko katar znika, gdy tę tabletkę łykam"

;D

 

eh , moje zaklęcia są skuteczniejsze, wczoraj kazałam się wynosić katarkowi i sobie poszedł :D 3 dni chorowania :D to się nazywa perswazja ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu. Skoro żadnych zaklęć itd lepiej teraz nie rzucać, to znacie może jakieś 'przepisy', jakieś zabobony, no ogólnie coś, co przyciągnie do mnie w te dni szczęście?

 

myśl pozytywnie, bo ściągasz to, o czym myślisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe XD To były zwykłe rymowanki XD Ja nie układam zaklęć, nie potrafię i wgl =_= spoko, ja też :D

 

A co jak jestem pesymistką? ;D

 

szybciej umrzesz ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viperius

Czarny kotku, jak było wspomniane, mantruj. Polecam OM GAM GANAPATAYE NAMAHA, zaś jak runować się dowiesz w innych tematach. Chociaż Tobie myślę, wystarczy najprostszy talizman z run wymienionych wyżej (kreślisz te runy na kartce i do kieszonki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do run zgadzam się z Viperius, a tak w ogóle to się po prostu denerwujesz bardziej niż zwykle, bo wiesz, że te egzaminy zaważą na twojej przyszłości. Nie potrzebujesz zaklęć tylko czegoś z czym będziesz czuła się bezpieczna, więc albo runy albo ja proponuje zaprosić jakiegoś Aniołka, by czuwał nad Tobą w czasie egzaminów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pesymiści, to z tego wiecznego zadręczania się psychicznego :D

 

A no właśnie ponoć optymiści, bo przez to że zawsze myślą, że bd lepiej nie zważają aż takiej uwagi na zagrożenia itd ;D

 

Czarny kotku, jak było wspomniane, mantruj. Polecam OM GAM GANAPATAYE NAMAHA, zaś jak runować się dowiesz w innych tematach. Chociaż Tobie myślę, wystarczy najprostszy talizman z run wymienionych wyżej (kreślisz te runy na kartce i do kieszonki).

 

Ktoś tu się zna na japońskim? ;D Miło x3 Dziękuję za instrukcje ;)

 

Co do run zgadzam się z Viperius, a tak w ogóle to się po prostu denerwujesz bardziej niż zwykle, bo wiesz, że te egzaminy zaważą na twojej przyszłości. Nie potrzebujesz zaklęć tylko czegoś z czym będziesz czuła się bezpieczna, więc albo runy albo ja proponuje zaprosić jakiegoś Aniołka, by czuwał nad Tobą w czasie egzaminów :)

 

Właśnie denerwuje się lekko i tylko wtedy kiedy o tym teście myślę, a tak ogólnie to nie. Aniołek? Hmmm.... Ja jestem 'nie wierząca'. Tzn wierzę w Boga po części i w te niektóre tam rzeczy, ale nie praktykuję. Wgl bliższy już jest dla mnie buddyzm niż chrześcijaństwo, więc nie wiem czy tak można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu japońskiego nie widzę xD

A co do twojej wiary to w czym to przeszkadza? Dlaczego nie można? Nikt nie powiedział, że buddysta nie może wierzyć w istnienie aniołów. One nie są przypisane tylko religii chrześcijańskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viperius

Japoński w nicku Kuroi Neko, chociaż nie jestem pewien czy w przypadky i przymiotników te i się nie kasuje po złożeniu... W sumie nie ważne, bo trochę offtopowo.

Aniołowie nie są zarezerwowani do Chrześcijan, jak napisała Valestil. Są to po prostu istoty bliższe Bogu(Bogom) niż ludziom, jednak ze względu na swój wysoki poziom rozwoju oferujące pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuroi Neko do zaklęć pesymizm nie jest wskazany tak w ogóle. Powiem ci, że trzy dni przed maturą dopiero zacząłem się uczyć a zdałem z bardzo dobrymi ocenami. Przeczytaj sobie opracowania dla przypomnienia lektur jak i popracuj nad wstępem, który idealnie będzie zapowiadał rozwinięcie. Pomyśl jak można łączyć różne lektury w jedną całość, która się ze sobą wiąże. Z angielskiego powtórz konstrukcję czasów jak i w myślach sobie rozmawiaj po angielsku.

Najważniejszą rzeczą jest spokój. Jeżeli będziesz miała wolny umysł to łatwiej będzie ci się skupić. Nie myśl o przyszłości po prostu trwaj w pięknym umyśle pozbawionym wszelkich blokad. Skoncentruj się na swoich zakłopotaniach i rozwal je niczym ścianę z piasku. Do zaklęć potrzebna jest silna wiara bo to ona w nich powoduje wiedzę. Właściwie nie potrzebne jest ci żadne zaklęcie lecz zwykła pewność siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu japońskiego nie widzę xD

A co do twojej wiary to w czym to przeszkadza? Dlaczego nie można? Nikt nie powiedział, że buddysta nie może wierzyć w istnienie aniołów. One nie są przypisane tylko religii chrześcijańskiej :)

 

No nie wiem. Nigdy czegoś takiego nie robiłam, więc nie wiedziałam XD

 

Japoński w nicku Kuroi Neko, chociaż nie jestem pewien czy w przypadky i przymiotników te i się nie kasuje po złożeniu... W sumie nie ważne, bo trochę offtopowo.

Aniołowie nie są zarezerwowani do Chrześcijan, jak napisała Valestil. Są to po prostu istoty bliższe Bogu(Bogom) niż ludziom, jednak ze względu na swój wysoki poziom rozwoju oferujące pomoc.

 

Właśnie w wypadku łączenia przymiotnika z rzeczownikiem dodaje się 'i' ;D

Hmmm.... Nadal nie za wiele wiem o tych aniołach ;P Albo poczytam i zobaczymy czy moze coś z tego wyjdzie x3 A tak wgl to jak ta ich pomoc wygląda? Tzn tak mniej więcej?

 

Kuroi Neko do zaklęć pesymizm nie jest wskazany tak w ogóle. Powiem ci, że trzy dni przed maturą dopiero zacząłem się uczyć a zdałem z bardzo dobrymi ocenami. Przeczytaj sobie opracowania dla przypomnienia lektur jak i popracuj nad wstępem, który idealnie będzie zapowiadał rozwinięcie. Pomyśl jak można łączyć różne lektury w jedną całość, która się ze sobą wiąże. Z angielskiego powtórz konstrukcję czasów jak i w myślach sobie rozmawiaj po angielsku.

Najważniejszą rzeczą jest spokój. Jeżeli będziesz miała wolny umysł to łatwiej będzie ci się skupić. Nie myśl o przyszłości po prostu trwaj w pięknym umyśle pozbawionym wszelkich blokad. Skoncentruj się na swoich zakłopotaniach i rozwal je niczym ścianę z piasku. Do zaklęć potrzebna jest silna wiara bo to ona w nich powoduje wiedzę. Właściwie nie potrzebne jest ci żadne zaklęcie lecz zwykła pewność siebie.

 

Pewności siebie u mnie brak, ale za to jestem baaaardzo zabobonna i wgl w tego typu rzeczy wierzę bardzo (zaklęcia itp).

 

Hmmm... przedmioty humanistyczne to jeszcze jakoś pójdą, angielski - bez problemu, gorzej z mat.-przyrem. ;/ Na takich tematach to ja leże D: Wgl ostatnio jakoś mam problem ze skupieniem. Czytam polecenie i nadal nie wiem o czym czytam o_O

 

Teraz na nowo zaczęłam medytować, ale nie daje to większych efektów oprócz tego, że nic mi się nie śni (no a tego to ja nie lubię ! ;<)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że robie offtop ale muszę zapytać...skąd ci się wzięło to połączenie poprzez "i"? 黒猫 (kuro neko) powinno być ;)

A co do Aniołów, one nie wymagają cudów. Wystarczy, że je do siebie zaprosisz, poprosisz o pomoc i podziękujesz im ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viperius

Chyba pomyliłaś i keiyoushi z na keiyoushi, w tych drugich łączysz przez "na" przymiotnik.

Thoth ma dużo racji, zapal białe świece, poproś swego Opiekuna (vel Anioła Stróża) o pomoc, po czym siądź do książek, powtórz wzory, konstrukcje, układy, z pomocą aniołów myślę, będzie dużo łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że robie offtop ale muszę zapytać...skąd ci się wzięło to połączenie poprzez "i"? 黒猫 (kuro neko) powinno być ;)

A co do Aniołów, one nie wymagają cudów. Wystarczy, że je do siebie zaprosisz, poprosisz o pomoc i podziękujesz im ;)

 

KUROI NEKO jest dobrze, ponieważ kuro to podstawowa wersja wyrazu a jest to 'i' przymiotnik ;P Nie róbcie przez to offtopu, bo jeszcze się specjalnie kogoś o to pytałam XD

 

Chyba pomyliłaś i keiyoushi z na keiyoushi, w tych drugich łączysz przez "na" przymiotnik.

Thoth ma dużo racji, zapal białe świece, poproś swego Opiekuna (vel Anioła Stróża) o pomoc, po czym siądź do książek, powtórz wzory, konstrukcje, układy, z pomocą aniołów myślę, będzie dużo łatwiej.

 

I tylko tyle? Tzn wystarczy poprosić przy świecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Viperius

"Kuro" to nie wersja podstawowa, tylko rzeczownik - ciemność. Kuroi to przymiotnik - ciemny, czarny. Więc, jakbyś chciała napisać "kot ciemności" to by było "Kuro no neko" (ew. Kuroi koto no neko), a "Ciemny(czarny) kot" - Kuroneko/kuro neko.

/offtop.

 

Świece nie są potrzebne, ale zarówno świece jak i kadzidła mogą wzmocnić intencję, ale przede wszystkim - utrwalić Cię w pewności, że Anioły czuwają, a tego chyba pragniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nie robić offtopu...kogo o to pytałaś?

Wystarczy nawet bez świeczek ;) Anioły to nie magia to duchy opiekuńcze, one Cię słyszą ;)

 

Pytałam moją nauczycielkę japońskiego ! ;D Nadal bd się spierać, że mam źle napisane w nicku? ;P

Aha i 'ciemny' to wcale nie jest 'kuro', bo 'kuro' to 'czerń', a 'ciemny' to 'kurai'. Specjalnie dla Was sprawdziłam całą teczkę notatek z lekcji ;P

 

"Kuro" to nie wersja podstawowa, tylko rzeczownik - ciemność. Kuroi to przymiotnik - ciemny, czarny. Więc, jakbyś chciała napisać "kot ciemności" to by było "Kuro no neko" (ew. Kuroi koto no neko), a "Ciemny(czarny) kot" - Kuroneko/kuro neko.

/offtop.

 

Świece nie są potrzebne, ale zarówno świece jak i kadzidła mogą wzmocnić intencję, ale przede wszystkim - utrwalić Cię w pewności, że Anioły czuwają, a tego chyba pragniesz?

 

A jakbym chciała ze świecami to muszą być koniecznie białego koloru, czy to obojętne? I jak to się też ma z kadzidłami? Teraz zostały mi już tylko moje ulubione kokosowe na zapleczu XD

A i pytanie, bo nie zdążyłam nic poczytać. Mam tego swojego Anioła od tak poprosić, czy jakaś formułka do tego jest, czy powinnam coś powiedzieć specjalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa ! Od jutra zaczynają się egzaminy ;< Trzymajcie za mnie kciuki, życzcie mi szczęścia, no coś tego typu XD Poproszę o wsparcie duchowe i duuużo szczęścia, po najbardziej pechowych urodzinach w całym życiu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

My się w sumie już znamy, aczkolwiek jesteśmy na per pani i obawiam się ,żę juz po kontakcie bo ona jest na rocznym zwolnieniu.Nie mam z nią kontaktu, a chciałabym jej podziękować za pomoc, której udzieliła mi w banku.

Edytowane przez neit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej nie, ale poszukaj w otoczeniu wspólnych znajomych z tą kobietą - po prostu może poproś kogoś o jej numer telefonu?

Chcesz się z kimś zaprzyjaźnić, to się o tę przyjaźń postaraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...