Skocz do zawartości

Piękne wiersze i cytaty


emikka

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam zamieścić parę ładnych cytatów i wierszy, może komuś się przydadzą, podniosą na duchu. Zastrzegam, że nie wszystkie są podpisane, aczkolwiek wszystkie stanowią cytaty. :)

 

"Czuję się jak ktoś, kto bujał w obłokach i nagle spadł" - kłapouchy

 

"Lustro to moje okno na świat, kiedy z niego skoczę - we własne wpadnę ramiona" - przeczytane na ławce w parku

 

"Serce to pałac szklany- gdy pęknie, nie można go naprawić" - ??

 

"Za naiwność trzeba płacić. Za głupotę, za wszystko" - ??

 

"Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch jednakich spojrzeń w oczy" - W. Szymborska

 

"Świat należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń" - ??

 

"Strach przed cierpieniem jest gorszy niż samo cierpienie. Żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia" - ??

 

"A gdy serce Twe przytłoczy, myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto" - M. Konopnicka

 

"Piliśmy z jednej szklanki wodę, co była w ręku moim cała.

Dłoń moja Twoją spotkała.

I nie wiem, czy krawędzi szkła, czy dłoni mojej, gdy zadrżała.

Dotknęły wargi twe, co wodę musnęły tylko mimochodem,

Aby się na krawędzi szkła spotkać z moimi,

które chłodem przejęła przezroczystość szkła" - ??

 

Mam więcej, jakby co :)

Edytowane przez emikka
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :) Cieszę się, że komuś się spodobało. Nie mam autorów, bo miało być na moje potrzeby

 

"Wieczorna rosa przykryła świat,

Zgasł jasny promień na niebie,

Każdy ma w sercu jakiś kwiat,

Na miejsce kwiatu mam ciebie.

Serce mnie boli,

dusza się rwie,

Usta wciąż szepczą:

-Ja kocham cię" - ?? (usłyszane od babci)

 

If I could be anything, Iwould be your tear. So I could be born in your eye, live on your cheek and die on your lips - mój ex

 

"A gdy serce nabrzmiewa mi od pocałunków, wyjmuję je i zapalam, by świeciło jak świeczki nad smutnym, pociemniałym kamieniem ulicy" - A.Watt

 

"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - ??

 

I znowu zmroziło mnie uczucie czegoś nieodwołalnego. Nie usłyszeć więcej jego śmiechu - ta myśl mnie zadręczała" - ??

 

"Lecz oczy są ślepe, szukać należy sercem" - ??

 

"Kolce nie służą do niczego, to tylko złośliwość kwiatów" - ?? (ale tu mi zalatuje Małym Księciem :P)

 

"Wiatr dmie z gór,

Prze się w bór,

I śle śnieg

Na pstry brzeg

Znikł sprzed chat

Chmiel i kwiat

Liść spadł z drzew

Zwiądł i krzew

I bieg wód

Ściął już lód

A mój żal

trwa jak stal " - ??

 

"Żyjmy jak ludzie wolni, a nie jak ludzie, dla których wolność jest usprawiedliwieniem zła " - z Biblii

 

"Żyjąc samotnie sami wszystko sobie zawdzięczamy" - P.S I love u

 

"Nie stój nad mym grobem

Nie ma co łkać

Nie ma mnie tam,

Nie poszłam spać,

Jestem w tysiącu wiatrów podmuchach,

W diamentowych śniegu zawieruchach,

Promieniem słońca w zbożu jestem,

Jesiennych kropel deszczu szelestem,

Nie stój nad mym grobem, nie płacz,

Nie ma mnie tam,

Ja nie odeszłam" - Desperate Housewives

 

"Czas nie leczy ran, tylko przyzwyczaja do bólu: - ??

 

"Odkąd cię kocham - zawsze byłeś. I przedtem też. Bo tak naprawdę to nie było żadnego przedtem przed tobą" - ??

 

"Aniele mój, szukałam Cię, kiedy szczęście porwał wiatr. Gdy złe słowa splotły sieć, nikt nie słyszał serca skarg .. " - to z jakiejś piosenki

 

"Nagle przeskakuje iskra, dotyk, namiętność, pocałunki i chwila, moment, mokre twarze, mokre włosy, mokre usta, splątane istnienia, poplątane myśli i jeszcze bardziej poplątane uczucia. Wszystko żyje, biegnie, goni dalej, a oni są tu i teraz. Zatracić siebie, nic przy tym nie uronić, tylko zupełnie i ostatecznie zatracić się w tej chwili. Tu i teraz." - Bikini, Wiśniewski

 

"Kocham cię nie wiedząc jak, ani kiedy, ani czemu. Kocham cię po prostu - bez zawiłości i pychy. Tak cię kocham, że inaczej nie umiem. Tylko w ten sposób, który nie rozróżnia "jestem" i "jesteś". Tak blisko, że twoja ręka na mojej piersi jest moją. Tak blisko, że zamykają się twoje oczy w moim śnie. Nie chcę brać, tylko dać więcej niż mam" - ??

 

"Miłość to dwie samotności, które spotykają się i nawzajem wspierają" - Rainer Maria Rilke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Dodam coś od siebie, takie moje motta żaciowe, nie moje w sumie, wszystkich autorów niestety nie znam, ale bliskie mi jakoś :

 

"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę, zamiast przeklinać ciemność!"

 

"Nie liczy się nic, liczą się przyspieszone tętna"

 

"Dwóch więźniów patrzyło przez więzienne kraty: jeden widział błoto, drugi widział gwiazdy"

 

"Gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca"— Antoine de Saint-Exupéry

 

"Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło" - Oskar Wilde

 

"Życie to chytra sztuka. Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z Tobą w szachy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szczęście jest tylko wtedy prawdziwe, kiedy się nim dzielimy" - ?

 

"Ten świat jest złożony z tysięcy harf, których nie sposób dojrzeć oczyma. Nasz świat jest wypełniony takimi harfami, a każda z nich wydaje inny dźwięk. Wszystkie te dźwięki współgrają ze sobą, tworząc niepowtarzalną melodię." - Clannad After Story

 

"Świat jest piękny. Nawet jeśli jest pełen smutku i łez, otwórz swoje oczy. Rób to na co masz ochotę. Zostań tym, kim chcesz. Znajdź przyjaciół. Nie spiesz się i korzystaj z czasu, dorastając." Clannad After Story

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wiara w marzenia, chociaż osiągnęliśmy wiek męski,

pozwala oszukać nieśmiałe serce i straszny fakt klęski"

 

""...

Nie każde złoto jasno błyszczy,

Nie każdy błądzi, kto wędruje,

Nie każdą siłę starość zniszczy.

Korzeni w głębi lód nie skuje,

 

Z popiołów strzelą znów ogniska,

I mrok rozświetlą błyskawice.

Złamany miecz swą moc odzyska,

Król tułacz wróci na stolicę.

..."

 

"...ale nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze..."

 

"...Czy życzysz mi dobrego dnia, czy oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę; czy sam dobrze się tego ranka czujesz, czy może uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?..."

 

Wszystko Tolkien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"He exists in a world beyond your world,what we only fantasize he does,he lives a life where nothing is beyond him"

Nie wiem kto to powiedział,ale zdaje sięze w jakims filmie,a przysniło mi sie dziś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka pieknych cytatow,poswieconych Nam. . .Kobietom:

 

''Szklanki i piekne kobiety zawsze sa w niebezpieczestwie.'' /M.de Cervantes/

 

''Kobieta jest wiosna...przychodzi po jesieni i zimie,przynosi swiezosc i cieplo...i jeszcze jest nadzieja.'' /R.Hereux/

 

''Kobieta uczy nas chodzic i kochac.'' /H.F.Kaden/

 

''Kobieca natura jest jak morze:ulega najlzejszemu naciskowi,a jednak dzwiga najciezsze okrety.'' /H.Nelson/

 

''Oskarzasz kobiete,ze przechodzi od jedego do drugiego;nie krytykuj Jej,Ona szuka tylko stalego mezczyzny.'' /J.W.Goethe/

 

''Maz jest panem u siebie...kiedy zony nie ma w domu.'' /I.Bergman/

 

''Kobieta jest zaproszeniem do szczescia.'' /Ch.Baudelaire/

 

''Piekna kobieta podoba sie oczom,dobra kobieta - sercu.Pierwsza jest klejnotem,druga - skarbem.'' /N.Bonaparte/

 

Pozdrawiam Wszystkie Kobiety;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka madrosci poswieconych...Mezczyznom :_zawstydzony::

 

''Kobiety bez towarzystwa mezczyzn wiedna,a mezczyzni bez kobiet glupieja.'' /A.Czechow/

 

''Dla mezczyzny kobiety sa tym,czym zagle dla zaglowca - nie poplynie bez nich.'' /J.Chardonne/

 

''Piekno jest dla kobiety wazniejsze niz inteligencja,bo mezczyznom latwiej przychodzi patrzenie niz myslenie.'' /M.Dietrich/

 

''Mezczyzna nabywa delikatnosci,kobieta rodzi sie z nia.'' /S.Dubay/

 

''Mezczyzni poluja,kobiety lowia.'' /W.Hugo/

 

''Szczesliwe malzenstwo to takie,w ktorym maz rozumie kazde slowo,ktorego zona. . .nie wypowiedziala.'' /A.Hitchcock/

 

''Dzentelmen to mezczyzna,ktory potrafi opisac kobiete bez poslugiwania sie rekami.'' /A.Guinnes/

 

''Kobiecym pierwiastkiem w naturze jest subtelnosc.Meskim - tworzaca sila.Kobieta widzi jasniej.Mezczyzna zreczniej urzeczywistnia widzenia!'' /P.Mulford/

 

''Kobiety zelazna reka podtrzymuja biologiczny porzadek,podczas gdy mezczyzni gonia po swiecie za szalenczymi pomyslami,ktore popychaja naprzod historie.'' /G.G.Marquez/

 

''Zycie rodzicow jest ksiega,ktora czytaja dzieci.'' /sw.Augutyn/

 

''Zona jest dla mlodego mezczyzny kochanka,dla dojrzalego - towazyszka,dla starego - pielegniarka,i w kazdym wieku jest pretekst,aby sie ozenic.'' /F.Bacon/

 

Cieple pozdrowienia i duzo :buzki: przesylam Wszystkim Mezczyznom :_oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka wybranych sentencji o kobietach... :_usmiech:

 

„Kobieta nie powinna być gorsza od anioła, mężczyzna zaś tylko trochę lepszy od diabła” (Michał Gogol)

 

„Jeden pocałunek mężczyzny może złamać całe życie kobiety” (Oscar Wilde)

 

„Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.” (Marylin Monroe)

 

„Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.” (Józef Maciejewski)

 

„Nie ma kobiet niezrozumiałych, są tylko mężczyźni niedomyślni.” (Magdalena Samozwaniec)

 

"Wszystko, cokolwiek się powie o kobiecie, jest prawdą." (Honore de Balzac)

 

"Kobiece zgadywanie jest o wiele dokładniejsze niż męska pewność." (Rudyard Kipling)

 

"Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą." (Alfons Allais)

 

"Kobieta stanowi niebezpieczeństwo dla każdego raju." (Paul Claudel)

 

"Kochająca kobieta wybacza wszystko, lecz nie zapomina niczego." (Kahlil Gibran)

 

"Gdzie u kobiety zaczyna się miłość, tam kończą się wszystkie zasady." (Tadeusz Dołęga- Mostowicz)

 

"Kobieta jest kluczem do mężczyzny." (Witold Gombrowicz)

 

"Kobieta chce być kochana bez powodu, bez "dlaczego", dobrych manier, wdzięku, inteligencji, ale dlatego, że ona jest." (Henri Amiel)

 

"Kobieta-Ikar leci dłużej, bo jest lżejsza.

Powietrze ją unosi i wiatr ją chwyta pod ramię.

Wzlatuje bez nadziei, uśmiechnięta jak gejsza-

- po czym spada tak ciężko jak kamień." (Maria Pawlikowska-Jasnorzewska)

 

"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (Sophia Loren)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...