Skocz do zawartości

Książka po raz trzeci :) ZAKOŃCZONE


NeoNówka

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej prywatnej biblioteczce jest półka, która nazywam moje ulubione książki :)

 

Dziś to właśnie z tej półki wzięłam książkę przeznaczoną na ćwiczenie :) Bardzo dawno temu czytałam ją po raz pierwszy, ale chyba już na zawsze pozostanie jedną z moich ulubionych.

Myślę, że Karty bardzo fajnie pokażą wszystko co się jej tyczy :)

 

1. Tytuł książki.

2. Kim jest autor

3. Główny temat książki

4. Jakie wrażenie na mnie zrobiła ta książka, w momencie kiedy czytałam ją po raz pierwszy?

 

Życzę powodzenia :)

Edytowane przez NeoNówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tytuł książki.

7 buław,/I]- Tytuł związany jest z pokonywaniem jakiś trudności życiowych, ale też jest związany z ezoteryką czy z duchowością

2. Kim jest autor

Wieża, Moc, Rycerz Monet - mężczyzna, po przejściach trudnych życiowych, który teraz ma dużo siły w sobie na pomaganie innym, serdeczny,ciepły,przyjacielski, rzetelny, o konserwatywnych poglądach,

3. Główny temat książki

Kochankowie, 3 mieczy, pucharów- o uczuciach być może zranionych... o podejmowaniu ważnych decyzji życiowych, o podrózach, o nauce, o wiedzy o innych ludziach

4. Jakie wrażenie na mnie zrobiła ta książka, w momencie kiedy czytałam ją po raz pierwszy?

Rycerz Buław, 5 buław, 6 mieczy - czegoś Cię nauczyła, wpadłaś na jakieś nowe pomysły, zrozumiałaś jakies prawdy, zgłębiłaś wiedze. Pozytywne wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tytuł: IV Denary, X Kielichów, Królowa Kielichów

Miłość i pieniądze generalnie, wahania między jednym, a drugim, perypetie zarówno uczuciowe, jak i finansowe.

2. Kim jest autor - Papież, II Denarów, Cesarz

Człowiek dość wysoko postawiony, mający autorytet, możliwe, że pisanie przyniosło mu sławę, nagrody, pieniądze.

3. Główny temat książki - VIII Mieczy, Rycerz Mieczy, Kapłanka.

Na głównego bohatera spada wiele nieszczęść i sytuacji pozornie bez wyjścia, jednak dzięki swej determinacji i dążeniu do jasno określonego celu udaje mu się wykaraskać. Z czasem zaczyna rozumieć, iż pozorna strata oznaczać może w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo. W pogoni przez większą część życia za pieniądzem, późno dociera do niego, że tak naprawdę szczęśliwszy i zdrowszy był bez nich. Dążenie do celu jest często bardziej pasjonujące, niż osiągnięcie go.

4. Twoje wrażenia - VI Denarów, Wieża, Słońce.

Książka bardzo Ci się podobała, chwilami Tobą wstrząsnęła, zrozumiałaś, że czasem coś musi całkowicie runąć, by sytuacja mogła się poprawić i by zaświeciło słońce.

Hmm... Kołacze mi się po głowie "Pogoda dla bogaczy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubię ćwiczeń o książkach,ale spróbuje..:)

1. Tytuł książki.8 denarówhm...to coś o pilności,pracowitości,ciężkiej pracy i wysiłku....to karta ucznia lub osoby początkującej....szczęście sprzyjające poczatkującym..tytułu na pewno nie odgadnę więc nie próbuję....

2. Kim jest autor 9 denarów...kobieta..wewnętrznie ubogacona,która przeszła ze świadomości lękliwej i niepewnej siebie do świadomości swojego bogactwa...

3. Główny temat książki 5 denarówmyślę,że stała bohaterka na niepewnych nogach bojąc się ,że grunt może jej się z pod nóg usunąć..boh. opuszcza coś stabilnego by wejść na nowy ciekawy,ale też ryzykowny teren...przechodzi przez kryzys swojego rozwoju i przez lęki co do przyszłości...

4. Jakie wrażenie na mnie zrobiła ta książka, w momencie kiedy czytałam ją po raz pierwszy? swiat...może zmieniłaś po przeczytaniu światopogląd???odnalazłaś na nowo jedność,harmonię...to była dla Ciebie jak pośrednia stacja,ale ważna,bo odnalazłaś w niej swoje miejsce....nauczyła Cię ta pozycja bycia sobą,to było jak podróż w nowe szczęsliwsze czasy...może to być jakaś pozycja ezoteryczna lub psychologiczna...już nic innego nie wymyślę...:|

mam nadzieje,że chociaż dobre karty mi wyszły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tytuł książki: 10 monet, Rydwan, 3 pucharów - dość długi, coś o miłości i podróży

2. Kim jest autor Diabeł, 3 mieczy, 5 buław - osoba o niebanalnym intelekcie, ekscentryk, postać budząca kontrowersję, albo kocha się jego książki albo nienawidzi

3. Główny temat książki Koło, 8 monet, 4 buław - chyba wszystko kręci się wokół pieniędzy i uczuć - nie wiem, czemu kojarzy mi się to z tytułem "Duma i uprzedzenie" ;)

4. Jakie wrażenie na mnie zrobiła ta książka, w momencie kiedy czytałam ją po raz pierwszy? 2 mieczy, 2 pucharów, 5 monet - być może zmieniła ona nieco Twoje podejście do związków/miłości, miałaś niedosyt, być może chciałaś poznać dalsze losy bohaterów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tytuł książki. "Samotność w sieci"

 

2. Kim jest autor Janusz Leon Wiśniewski

 

Naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka).

 

Rybak dalekomorski, magister fizyki, doktor informatyki i... doktor habilitowany chemii (program komputerowy jego autorstwa stosuje większość najważniejszych firm chemicznych w świecie). Naukowiec i pisarz. Debiutancka "Samotność w Sieci" stała się w Polsce i w Rosji kultowym bestsellerem, została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Autor zbioru opowiadań "Zespoły napięć", "powieści Los powtórzony", tomików esejów "Intymna teoria względności", "Molekuły emocji", "Sceny z życia za ścianą", "Czy mężczyźni są światu potrzebni?", "Zbliżenia", oraz naukowej bajki dla dzieci "W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa". Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: "188 dni i nocy" oraz "Między wierszami".

 

Większość jego książek trafiła na listy bestsellerów. Ojciec dwóch córek: Joanny i Adrianny. Obecnie mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem. Na swojej stronie internetowej pisze: :Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies"

 

 

3. Główny temat książki

 

Powieść tak współczesna, że bardziej nie można: z Internetem, pagerem, elektronicznymi biletami lotniczymi, dekodowaniem genomu i SMS-ami. A przy tym tak tradycyjna jak klasyczna historia miłosna. Powieść o miłości w Internecie. Tej ostatecznej, tej, o której się marzy.

 

Magdalena07

2. Kim jest autor

Wieża, Moc, Rycerz Monet - mężczyzna, po przejściach trudnych życiowych, który teraz ma dużo siły w sobie na pomaganie innym, serdeczny,ciepły,przyjacielski, rzetelny, o konserwatywnych poglądach,

3. Główny temat książki

Kochankowie, 3 mieczy, pucharów- o uczuciach być może zranionych... o podejmowaniu ważnych decyzji życiowych, o podrózach, o nauce, o wiedzy o innych ludziach

4. Jakie wrażenie na mnie zrobiła ta książka, w momencie kiedy czytałam ją po raz pierwszy?

Rycerz Buław, 5 buław, 6 mieczy - Pozytywne wrażenie

KatiJo

2. Kim jest autor - Papież, II Denarów, Cesarz

Człowiek dość wysoko postawiony, mający autorytet, możliwe, że pisanie przyniosło mu sławę, nagrody, pieniądze.

3. Główny temat książki - VIII Mieczy, Rycerz Mieczy, Kapłanka.

Z czasem zaczyna rozumieć, iż pozorna strata oznaczać może w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo.

4. Twoje wrażenia - VI Denarów, Wieża, Słońce.

Książka bardzo Ci się podobała, chwilami Tobą wstrząsnęła, zrozumiałaś, że czasem coś musi całkowicie runąć, by sytuacja mogła się poprawić i by zaświeciło słońce.

 

Arivo

3. Główny temat książki 5 denarówmyślę,że stała bohaterka na niepewnych nogach bojąc się ,że grunt może jej się z pod nóg usunąć..boh. opuszcza coś stabilnego

by wejść na nowy ciekawy,ale też ryzykowny teren...przechodzi przez kryzys swojego rozwoju i przez lęki co do przyszłości...

4. Jakie wrażenie na mnie zrobiła ta książka, w momencie kiedy czytałam ją po raz pierwszy? swiat...odnalazłaś na nowo jedność,harmonię...to była dla Ciebie jak pośrednia stacja,ale ważna,bo odnalazłaś w niej swoje miejsce....nauczyła Cię ta pozycja bycia sobą

 

 

Erza

 

2. Kim jest autor Diabeł, 3 mieczy, 5 buław - osoba o niebanalnym intelekcie, ekscentryk, postać budząca kontrowersję, albo kocha się jego książki albo nienawidzi

4. Jakie wrażenie na mnie zrobiła ta książka, w momencie kiedy czytałam ją po raz pierwszy? 2 mieczy, 2 pucharów, 5 monet - być może zmieniła ona nieco Twoje podejście do związków/miłości, miałaś niedosyt, być może chciałaś poznać dalsze losy bohaterów :)

 

 

 

Wszystkim dziękuję za udział w warsztacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...