Skocz do zawartości

Tasowanie kart, przekładanie.


tos

Rekomendowane odpowiedzi

ha dobre, to zostań praworęczny, bo takie są zasady :D

 

Podziwiam za brak samokrytyki ludzi, którym się nudzi tak bardzo, że wymyślają nowe zasady tylko po to, by opchnąć kolejna badziewna książkę swojego autorstwa.

Edytowane przez Rokka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, wedlug nauki

 

1 Inaczej pracuje mozg czlowieka, a dokladniej jego lewa lub prawa strona odpowiada za cos innego. Prawa strona odpowiada za emocje, za intuicje itp. Dzialanie jest jednak odwrocone, w ten sposob ze za lewą czesc odpowiada prawa strona mozgu.

 

2. Stad tez czesciej osoby leworeczne maja wiecej empatii, wieksze zdolnosci artystyczne, wieksze nastawienie na swiat zmyslowy itd. Dlaczego tak jest ze leworeczni sa nieco inni w tych dziedzinach? Czesciej pracuja inna polkula mozgowa bardziej ja rozwijajac.

Ktos powie, ja bede lewo i praworęcznym... Ha. Nie powino sie tego robic i uczyc sie jednoczesnie na lewa i prawa strone, bo to moze powodowac pewne niekorzystne zaburzenia organizmu ( nauka jednak niejednoznacznie to zbadała do tej pory pod wzgledem klinicznym)

 

 

Stad w tarocie zasada lewej reka jako blizszej naszej polkuli odpowiedzialnej za intuicje itp stany. To brak samokrytyki? ; - )

Nie, zasada działania naszego mozgu to nauka przeciez. Jest tu ktos leworeczny lub ktos kto ma duza wiedze w tarocie i rozwinie temat pod tym wzgledem?

 

Wedlug mnie tasować mozna jak sie chce, by bylo wygodniej, ale wybor w przekladaniu? (Tu mam juz dwie teorie ktore warto z kims znajacym temat skonfrontować i wymienic sie myslami.)

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, zawsze możesz się stosować do książkowych tarotowych 'procedur': tasować (w odpowiedni sposób!) karty, przekładać 'odpowiednią ręką' na ściśle określoną liczbę kupek (w dodatku w odpowiednim kierunku tzn. do siebie albo od siebie). Pamiętaj oczywiście o tym, żeby odpowiednio przygotować się do rytuału i kłaść karty tylko w określonych dniach (przy odpowiednim układzie planet), a później interpretować ściśle określone książkowo rozkłady w ściśle określonych w książkach znaczeniach kart... i jak chcesz, na wszystkie te teorie będzie można znaleźć 'naukowe' uzasadnienie.

Ja to mam...

Tak, być może się mylę, bo nie opieram pracy z tarotem na 'współczesnej nauce' (zawsze wydawało mi się, że tarot jest 'ciut' starszy). Ale co ja tam wiem... w końcu działam niezgodnie z zasadami, bo u mnie 'prawa ręka naturalnie tasuje, a lewa trzyma' -i uświadomiłam to sobie po wielu latach, po przeczytaniu pierwszego posta w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeciez wedlug wieloletniej tradycji wybiera sie karty lewą. Prawda? Z tym tasowaniem to troche skrót myslowy.

Wybierasz karty lewa?

 

Zeby cie bardziej zaskoczyć, osobiscie bardziej odpowiadałaby mi intuicyjnie prawa reka do wybierania.

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U leworęcznych prawa reka naturalniej tasuje a lewa trzyma. Według zasad ma byc odwrotnie...

 

Chłopie, coś Ci się pomieszało, na pewno jest odwrotnie u leworęcznych. Prawa ręka wykonuje czynność a lewa jest bierna naturalnie u praworęcznych. Jak np. u mnie;) Podziwiam jeśli ktoś z obecnych tu praworęcznych tasuje lewą!

 

 

Ja przekładam prawą, a wybieram lewą. Prawdą jest, że lewa ręka (a prawa półkula) odpowiada m.in za intuicję. To takie skrzyżowanie. Dzieci nie powinno się przestawiać, bo wtedy się stają podwójnie skrzyżowane, najgorsze co może być to być oburęcznym, mimo, że powszechnie jest to uważane za wielkie "wow". Tu nie forum medyczne, nie będę się rozwodzić nad tematem dalej. Jednak nie ma co wyciągać na siłę lewą ręką, jeżeli ktoś automatycznie robi to prawą moim zdaniem. To jak z przestawianiem tych dzieciaków - owszem, może się nauczyć pisać prawą ręką, bo na to się mu zwraca uwagę... Ale proszę dać takiemu słoik do odkręcenia, "intuicyjnie" odkręci lewą, bo nie miał nad sobą w tej czynności bata;) Jeżeli ktoś "intuicyjnie" wyciąga karty prawą, zmienianie tego na siłę nie sprawi, że nagle będzie wyciągać karty lepiej. Wszystko indywidualnie, tak jak ktoś czuje.

 

 

PS. Nie zauważyłam, by karty z przełożenia gorzej odwzorowywały przyszłe zdarzenia niż te ciągnięte lewą. Więc raz jeszcze - indywidualność ponad naukę w kwestii dywinacji.

Edytowane przez Czarownica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jesteś ewenementem, jeśli będąc leworęcznym lepiej jest Ci tasować prawą, a lewą bierną mieć...;) Z punktu widzenia nauki ciekawy egzemplarz do badań! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkalas sie z tym ze wybiera sie prawa? Ktos tak w ogole robi?

W przypadku kart to mnie "ciagnie" bardziej, pomimo ze jestem leworeczny. Dziwne, nie dziwne ale tak jest...

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojcze, :)

Fajnie zaczynamy pisac...

Wiesz, ze to o co pytalem przeczy "tworcom" tarota. Stad pytanie. Najwieksi tarocisci na swiecie podaja ze najlepiej ma to byc lewa reka. Na forum nikt nie przestrzega ani i tradycji ani zasad, ani BHP itd...Wole pytac kogos kto ma wieksza wiedze i podchodzic do czegos ostroznie. Nie wazne czy mam doswiadzenie 60 lat czy 6 lat. Zawsze mozemy sie dowiedziec cos nowego jesli mamy otwarty umysl. Stad pytam... :)

 

ps. Zauwazylem ze nikt nie przestrzega tu na forum ani tradycji ani zasad Tarota, ktore zostaly opracowane przez najwiekszych tarocistow wieki temu. Troche mnie to dziwi, bo to tak jakbysmy mieli plany nowoczesnego samochodu, lub gotowy samochod i kazdy z nas probowal go udoskonalac wymujac poszczegolne czesci. Sądząc ze tak bedzie lepiej ;)

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alathea

zawsze wyciagam karty prawa, trzymam je w lewej...

sprawdzalnosc wrozb? - roznie:)

 

moze zasady sa po to, zeby je lamac ;)

nie nalezy sztywno trzymac sie raz ustalonych zasad, w ten sposob nadal Slonce krazyloby wokol Ziemi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tos, piszesz baaaardzo ogólnikowo. Kogo uważasz za twórcę tarota? Których największych tarocistów masz na myśli? Które tradycje i zasady masz na myśli?

Podziel się swoją wiedzą, skoro nas wszystkich tutaj masz za laików. Rozpocznij rzeczową i merytoryczną dyskusję, zamiast rzucać teksty jak to nie zdajemy sobie sprawy jak się mylimy (aaach, edytowałeś post), nie stosujemy bhp, zasad i tradycji.

btw. ja, jeśli dzielę karty na kupki, robię to lewą ręką 'do siebie', karty wyciągam również lewą ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojcze, :)

Najwieksi tarocisci na swiecie podaja ze najlepiej ma to byc lewa reka.

 

 

A czy "najwięksi tarociści na świecie" podają powód? Czy powodem samym w sobie jest ich rzekome bycie "największymi tarocistami na świecie"?

 

Tak sztywne podejście, bez odrobiny krytycyzmu... Napisałabym, że naziści też słuchali Hitlera bo to furer, nie zadając pytań... ale nie chcę odejść w prowokację, więc proszę, pomiń to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez, trudno by było komus z nas poprawic konstrukcje samochodu wyscigowego. Podobnie jest z wlasnymi zmianami w tarocie. Mysle ze najwieksi tarocisci maja wieksza wiedze od nas, stad pytam...sam poszukujac wiedzy.

 

miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej nie odpowiedziałeś na żadne z pytań. Kim oni są, czy mają argumenty? Chcesz merytorycznej dyskusji, ale uciekasz od niej z braku punktu zaczepienia. Metaforycznie i o samochodach to można ciągnąć wątek przez kolejne 5 stron i bez rozwiązania, tylko czy to nas czegokolwiek nauczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy z nas przeciez zna prekursorów tarota, mam wymieniac nazwiskami od XIX wieku? Wczesniejsze przekazy sa nieco zamazane ale rowniez sa... Zle odczytujecie moje wypowiedzi , nie ma tu ani odrobiny wywyzszania sie. Tylko chec wiedzy. Sam jestem leworeczny wiec sam sklaniam sie do innowacji...i to był powod postu, ale gdyby nie tradycje i porządek zapanowałby chaos.

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczytuję tego jako wywyższanie się, tylko jakąś straszną konserwę, która nawet nie wie, dlaczego jest konserwą, rozumiesz, bez obrazy. Dalej pytam o to, czy owi najwięksi mają jakieś argumenty na to, o czym tak drylują? Sama ich jestem ciekawa, ale dopóki nie dowiem się o żadnych, dopóty dalej będzie to co "należy" jakimś wymysłem, mistyczną otoczką, kreacją artystyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamierzasz brnąć w samochody?

Mam się dać sprowokować i zabrnąć w Twój ton pt "jeśli furer wydaje rozkaz to przecież go nie negujemy, prawda?"

Ponawiam prośbę o merytoryczną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jesli porownujesz tworcow tarota do rasitsow i hitlera to nie powinnas w ogole brac sie za karty. ;) { wiem ze tak nie jest. Mam nadzieje}

 

Ja osobiscie porownuje ich do inzynierow konstruktorow znajacych sie na swoim rzemiosle, stad inzynierowie budujacy nowoczesny wyscigowy samochod oraz laicy poprawiajacy po nich bez narzedzi. Kolo mozna sobie zmienic, wymienic lepsze opony, ale nie silnik ;)

 

Milego dnia ... :)

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, dobre ;)

 

Miłego.

 

ps.Zwykle gdy ktos nie ma racji to bez powodu probuje podwazyc kompetencje mowiac ze druga ososba na pewno nie ma wiedzy. Nie mi to rozsądzac. Skoro tak bedzie milej, i dzieki temu zpaanuje milsza i cieplejsza atmosfera to zgadzam sie. Moge powiedziec - nie mam racji :)

Usmiech dla was.

 

pssss...ale zostawmy slowko jesli

Edytowane przez tos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, coś Ci się pomieszało, na pewno jest odwrotnie u leworęcznych. Prawa ręka wykonuje czynność a lewa jest bierna naturalnie u praworęcznych. Jak np. u mnie;) Podziwiam jeśli ktoś z obecnych tu praworęcznych tasuje lewą!

 

no to właśnie mi uświadomiłaś, że ja tasuję karty lewą ręką mimo iż jestem praworęczna, hmm dziwne ale nigdy się nad tym nie zastanawiałam, co więcej nawet nie umiem tasować prawą ręką

 

szczerze mówiąc to nie przywiązuję do tego aż takiej wagi, myślę, że ważniejsze jest skupienie się na pytaniu i problemie niż to którą ręką tasuje się lub wyciąga karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOVE and PEACE :-)))

 

Dziewczyny... Przecież mówiąc o większości, czyli praworęcznych - prawa jest dająca a lewa biorąca (w uogólnieniu)....

Kiedy stawiam komuś karty i ciągnę dla niego, to robię to prawą...

Dla siebie - lewą...

Kiedy proszę kogoś o wyciągnięcie kart dla siebie, proszę by ten ktoś zrobił to lewą...

Leworęczni - odwrotnie...

Zawsze tak robiłam...

Nie widzę problemu...

Buziaki wszystkim i dużo słoneczka :-)))

 

Ps. A tasuję...oburącz!!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOVE and PEACE :-)))

 

Dziewczyny... Przecież mówiąc o większości, czyli praworęcznych - prawa jest dająca a lewa biorąca (w uogólnieniu)....

Kiedy stawiam komuś karty i ciągnę dla niego, to robię to prawą...

Dla siebie - lewą...

Kiedy proszę kogoś o wyciągnięcie kart dla siebie, proszę by ten ktoś zrobił to lewą...

Leworęczni - odwrotnie...

Zawsze tak robiłam...

Nie widzę problemu...

Buziaki wszystkim i dużo słoneczka :-)))

 

Ps. A tasuję...oburącz!!! ;-)

 

Ja tez :- )

 

Dziekuje. O to mi chodziło.

Jest jeszcze inny podział, nad ktorym mysle.

Dlaczego dla siebie inna reka?

To prawda to napisalas. Słyszalem o tym, ze prawa dajaca lewa biorąca...Jednak w innmy kontekscie

To co mnie zastanawia:

 

To prawa reka daje energie, wklada cos, jest przekaznikiem, natomiast lewa zbiera złą energie , oczyszcza organizm, by to usunac...oczyszcza. Moze ktos ma lepsza wiedze. Prosze skorygowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo wesolej energii rokka.

Znacie u zrodla jak to bylo z leworecznymi w czasach najwiekszego rozwju tarota i co mowili prekursorzy?

 

Nie pozostanie nic innego jak rozlozyc karty i samemu sprawdzic co karta powie na ten temat...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz duzo wesolej energii rokka.

Znacie u zrodla jak to bylo z leworecznymi w czasach najwiekszego rozwju tarota i co mowili prekursorzy?

 

Nie pozostanie nic innego jak rozlozyc karty i samemu sprawdzic co karta powie na ten temat...

;)

 

skąd wiesz ile i jaką mam energię?

 

po co sprawdzać? po prostu, do cho***y weź karty i wreszcie potasuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, coś Ci się pomieszało, na pewno jest odwrotnie u leworęcznych. Prawa ręka wykonuje czynność a lewa jest bierna naturalnie u praworęcznych. Jak np. u mnie;) Podziwiam jeśli ktoś z obecnych tu praworęcznych tasuje lewą!

 

 

Ja przekładam prawą, a wybieram lewą. Prawdą jest, że lewa ręka (a prawa półkula) odpowiada m.in za intuicję. To takie skrzyżowanie. Dzieci nie powinno się przestawiać, bo wtedy się stają podwójnie skrzyżowane, najgorsze co może być to być oburęcznym, mimo, że powszechnie jest to uważane za wielkie "wow". Tu nie forum medyczne, nie będę się rozwodzić nad tematem dalej. Jednak nie ma co wyciągać na siłę lewą ręką, jeżeli ktoś automatycznie robi to prawą moim zdaniem. To jak z przestawianiem tych dzieciaków - owszem, może się nauczyć pisać prawą ręką, bo na to się mu zwraca uwagę... Ale proszę dać takiemu słoik do odkręcenia, "intuicyjnie" odkręci lewą, bo nie miał nad sobą w tej czynności bata;) Jeżeli ktoś "intuicyjnie" wyciąga karty prawą, zmienianie tego na siłę nie sprawi, że nagle będzie wyciągać karty lepiej. Wszystko indywidualnie, tak jak ktoś czuje.

 

 

PS. Nie zauważyłam, by karty z przełożenia gorzej odwzorowywały przyszłe zdarzenia niż te ciągnięte lewą. Więc raz jeszcze - indywidualność ponad naukę w kwestii dywinacji.

 

 

 

hehe. Faktycznie zgadzam się z tym ze najorzej jest być oburecznym. Sama jestem takim ewenementem i dosc ciezko jest kiedy to dwie Twoje ręce są tymi głównymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz ile i jaką mam energię?

 

po co sprawdzać? po prostu, do cho***y weź karty i wreszcie potasuj :D

 

Juz to dawno robie. Do tego z dobra skutecznoscia. Dzieki Bogu. To nie zmienia jednak merytoryki tematu...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to dawno robie. Do tego z dobra skutecznoscia. Dzieki Bogu. To nie zmienia jednak merytoryki tematu...

;)

 

gadać by .. gadać :D jak ja tego nie lubię, marnowanie czasu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, samochody...ok moze byc na podstawie samochodow...

 

Masz skutecznosc, jestes szybki, jednak gdy wlejesz do baku wlasciwa mieszanke wowczas samochod ma o wiele lepsze osiagi. Tu tkwi fakt, ze niektorzy sa lepsi w Tarocie od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...