Skocz do zawartości

Ból czakra podstawy?


sikorka11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od kilku tygodni zajmuje się czakrami. Najważniejsza jest dla mnie harmonia,energia i cierpliwość w czakrach.Pracuję na razie nad czakrą podstawy,krzyżową,słoneczną,serca i gardła.Nie tykam czakry korony i trzeciego oka.Bo uważam,że gdy przyjdzie odpowiedni moment same się otworzą.Każdej czakrze poświęcam tyle samo uwagi,dają mi o sobie znać wyraźnie podczas pracy nad nimi.Czuję je.Ale niestety mam dość bolesny problem.Od 2 dni strasznie boli mnie kość ogonowa,jakbym spadła z hamaka i ją sobie zbiła.Ból nasila się kiedy wyjdę na dwór i zacznę podziwiać naturę,lub gdy zacznę rozmyślać o drzewach itd. i w ogóle to miejsce mam strasznie wrażliwe. I mam pytanie czy to jest na początku normalne,że mnie tak boli? Co mam zrobić?

Dziękuję z góry za pomoc

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście coś sie tam dzieje czuje ciepło może przygotowujesz sie do energii kundalinii bądź otwiera się ta czakra .. Przeciesz nikt nie powiedział że otwieranie czakr jest przyjemnym odczuciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ślicznie za pomoc :] twoja wypowiedź mnie uspokoiła bo już myślałam,że coś złego dzieje się z moim czerwonym maleństwem :D A czy jak tak dalej będę kontynuować to takie zjawisko może mieć miejsce przy innych czakrach? :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj rano jak chciałam popracować nad czakrą podstawy to włączyłam muzykę do tej czakry,i nagle poczułam taki dreszcz biegnący od czakry podstawy do słonecznej.I teraz boli mnie miejsce,w którym jest krzyżowa i słoneczna.Słoneczna to w taki sposób jak bym miała skurcz żołądka,trochę poboli i znowu zaczyna,krzyżowa i podstawy tak samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ masz zablokowaną czakrę 4 Anahata -Czakra Serca jest zamknięta ,i dlatego u większości ludzi Energia Kundalini przemieszcza się tylko od 1 Czakry podstawy tam gdzie jest uśpiona wężowa Energia Kundalini ,poprzez Drugą Czakrę Sakralną ,lub Seksualną ,po 3 Czakrę Manipura -Splotu Słonecznego ,tam gdzie znajduje się nasza energia życiowa i opada na dół i tak do góry i na dół ,tylko po ty 3 Materialnych Czakrach -Ośrodkach Świadomości sięc przemieszcza ,następne 3 górne Czakry to Czakry Duchowe.

Ponieważ ludzkość jest tak bardzo uzalerzniona od pokoleń ,od Materialistycznego Myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem ,a nie mogę edytować ,więc muszę jeden post pod drugim,a co jest bardzo ważne.

Czakra 4 -Anahata -Serca , spaja górne Duchowe ,i dolne Materialne Czakry ,więc może najważniejsze wprowadzać do swojego organizmu jak najwięcej Radości i Miłości ,a do mózgu Endorfin, tak otwieramy ośrodek 4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw poćwicz oddychanie kolorami przez czakry i naładuj je troszeczkę a nie bierz sie odrazu za kundalinii .Ono przyjdzie z czasem i samo jeśli bedziesz dobrze pracowała nad sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw poćwicz oddychanie kolorami przez czakry i naładuj je troszeczkę a nie bierz sie odrazu za kundalinii .Ono przyjdzie z czasem i samo jeśli bedziesz dobrze pracowała nad sobą

Właśnie to robię,a za kundalini na razie nie mam zamiaru się brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo z siebie jak juz bedziesz gotowa sie uaktywni .. Bo jak za wcześnie to bedziesz miała problemy wtedy... a kundalinii wcale nie jest takie miłe i przyjemne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady i pomoc :)

Ale martwi mnie jeszcze jedna rzecz,otóż boję się że zaburzę sobie moje czakry bo dookoła mnie jest sporo osób,które lubią mi sprawiać przykrość i dokuczać mi,a przez to się nimi denerwuje i martwię się,że zaburzę czakry.I do tego rodzice mnie straszą,że będą musieli pojechać do energoterapeuty bo sobie wszystko po burzę,więc nie mam łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dziękuję ślicznie za pomoc :] twoja wypowiedź mnie uspokoiła bo już myślałam,że coś złego dzieje się z moim czerwonym maleństwem :D A czy jak tak dalej będę kontynuować to takie zjawisko może mieć miejsce przy innych czakrach? :}

Cześć sikorka Energia Kundalini"i boże dla czego akurat wybrałaś ta drogę? to jest bardzo niebezpieczna metoda, budzisz niepojęta energie serce jest podstawa jeśli nie masz czystego nawet nie waz się wchodzić wyżej -najwyżsi jogowie mogą jedynie rozwijać ostanie trzy czakry bolę to normalny proces dam ci coś..

DHYANA

Dla przestrogi dodam ze możesz wylądować na kozetce u psychiatry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktykowałem ta metodę przez 2 lat pod okiem instruktora tylko dwa razy potajemnie przekroczyłem "visudha" az do "sahasrara" to co się ze mną działo lepiej nie mówić od tamtej pory zawsze zamykałem na" anahata" faktem jest ze pokusa jest ogromna ale ja nie jestem na nią gotowy i może nie będę nigdy .

Pozdrawiam.

Jeszcze raz opublikuje specjalnie dla ciebie sikorka może będziesz chciała skorzystać a nawet więcej powiem ty musisz skorzystać z tej metody zapewniam ze pomoże ci wszelkiego rodzaju stany ,które doświadczysz i mam nadzieje ze nie wykończą bo zamiast żyć będziesz umierać to nie bajka..

STYMULOWANIE, OCZYSZCZANIE I HARMONIZACJA CZAKR DOTYKIEM

Jedną z najłatwiejszych i najmniej wymagających metod pracy z czakrami jest użycie dotyku własnych (lub cudzych ;-))) rąk. Na dodatek metoda ta nie jest w żadnym stopniu zależna od wizualizacji. Ograniczeniem jej efektywności jest natomiast praca kanałów energetycznych, zwanych meridanami, które mają zakończenia w środkowej części dłoni, od ich wewnętrznej strony. By pobudzić działanie tych kanałów można stosować chińskie kulki do chi-kung (dostępne w większości sklepów indyjskich oraz "ezoterycznych") lub gyanmudrę.

*Gyan mudra - "Wielka mudra", gest polegający na złączeniu w kółko palca wskazującego i kciuka, przy reszcie palców wyprostowanej. Jest to mudra wiedzy i mądrości a jej działanie jest bardzo złożone i wielopoziomowe. Wpływa harmonizująco na wszystkie procesy jaki w tobie zachodzą - na poziomie duchowym, energetycznym, emocjonalnym, mentalnym, fizycznym... i t.d. Jej działanie można porównać do naczyń połączonych. Obieg energii w ciele zostaje otwarty i pobudzony. tam, gdzie brakuje energii - zostaje ona skierowana, tam gdzie jest jej za dużo zostaje doprowadzona.

Mudrę tę można wykonywać dowolnie często i dowolnie długo. Na dodatek w każdej sytuacji, choć jej działanie najsilniejsze jest w stanie relaksu i w medytacji.

Uwaga! Gyanmudrę wykonujemy obydwoma rękami i nie zaciskamy palców, dłoń nie może być napięta.

Jeśli w trakcie wykonywania gyanmudry poczujesz mrowienie w palcach lub ich drętwienie, nie przejmuj się - to normalny objaw spowodowany przepływem energii.

Ćwiczenie które opiszę poniżej jest metodą wspomagającą przy opanowaniu reiki.

Połóż się wygodnie na plecach, na możliwie twardym podłożu, żeby kręgosłup był wyprostowany. Zrelaksuj się i oddychaj tak, jak w poprzednich ćwiczeniach. Skup się na doznaniach z wnętrza ciała. Spróbuj poczuć kolejno każdą z czakr, zaczynając od podstawy a kończąc na koronie. Następnie połóż jedną dłoń na czakrze podstawy a drugą na czakrze korony, pomyśl o tym, że ich energie się równoważą. Jeśli poczujesz taką potrzebę, możesz zamienić dłonie miejscami.

Następnie zrób to samo z czakrą trzeciego oka i czakrą seksualną, później z czakrą gardła i czakrą splotu słonecznego.

Na koniec połóż obie dłonie na czakrze serca. Jeżeli wykonujesz to ćwiczenie przed snem, możesz zasnąć w tej pozycji.

W innym przypadku wróć w przyjemny sposób myślami do pokoju.

http://2.bp.blogspot.com/_7S2kIKkHyzU/TCS2wGNTvTI/AAAAAAAAAXQ/aS2Lca_yTyg/s1600/GYAN+MUDRA.jpg

Edytowane przez hund
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was takiego małego dedyka ;)

[video=youtube;Sl_ExU46KXE]http://www.youtube.com/watch?v=Sl_ExU46KXE&feature=player_embedded#at=39

"OM"

Siedziba najwyższej doskonałości w człowieku. Poprzez tę czakrę doświadczamy jedności z Bogiem. Nie bez powodu nazywa się ona koroną (nie tylko ze względu na położenie) - jej pełne rozwinięcie to triumf boskości w nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huncie masz Rację W Całej Pełni ,nie ma to jak moc przebudzonej Kundalini -Energii Duchowej ,wiele lat uprawiam wszelkie techniki samodoskonalenia ,w tym Jogę Kundalini ,dodam że Energia Kundalini Która się budzi (u większości ludzi jest niestety uśpiona i przez to odbierają świat nieświadomie) ,u innych w wyniku praktyk duchowych -Jogi,Zgłębiania Magii ,Medytacji i innych technik Samodoskonalenia lub Samorozwoju - Energia Duchowa - Wężowa -Kundalini (Psychiczno-Emocjonalna) budzi się w 1 Ośrodku Czakrze Podstawy i Przemieszcza się tylko po 3 Ośrodkach (Czakrach Materialnych ,Zmysłowych ,Sfera Profanum) wędrując z Góry na Dół I z Powrotem ,U Niekt. ludzi Energia Kundalini Osiągnęła 4 Ośrodek - Czakrę Serca lub Boskiej Miłości ,która to Czakra 4 łączy ze sobą 3 Dolne Czakry Materialne z 3 Górnymi Czakrami Duchowymi (Spirytualnymi ,Sferą Sakrum) ,osiągnięcie 7 Ośrodka Oznacza : Oświecenie ,Iluminację ,Mistyczne Zaślubiny Z Bogiem Lub Unię Z Bogiem ,Osiągnięcie Królestwa Niebieskiego ,Wejście Do Nieba Czy Do Raju ,Przebudzenie Duchowe ,W Pełni Oświeconą Jaźń itd.

Proces Budzenia Uśpionej Kundalini ,i Kontrolowanie tego procesu by Przebudzona Kundalini dotarła bezpiecznie ,poprzez 7 Ośrodków Energetycznych (Psychiczno-Emocjonalnych ) na sam szczyt łącząc Nas z Bogiem ,i by po drodze nie zapaść w jakieś nieraz bardzo ciężkie ,choroby i dolegliwości :Psychiczne,Emocjonalne,Duchowe lub Fizyczne ,nawet śmiertelne ,jest nielada wyczynem godnym Boga .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze rady i pomoc.Wiem,że przebudzone za szybko Kundalini jest niebezpieczne,ale mi do tej pory nawet nie przyszło do głowy,aby ją aktywować,albo pobudzić.Jeśli chodzi o czakry to nie wyobrażam sobie,że moje ręce je na siłę otwierają,tylko oddycham ich kolorem,wydycham brud i się uziemiam.Czasem wyobrażam je sobie jak świecą,jako maleńkie lampki.I nic więcej. Pobolały mnie,przez dwa,trzy dni. I od tygodnia lub dwóch jest normalnie.Czuję ciepełko i leciutkie pulsowanie.Zmienił się mój pogląd na świat i na życie, teraz tak inaczej patrze, inaczej wszystko dostrzegam.I w ogóle zauważyłam zmianę na lepsze.Budząc się jestem szczęśliwa przez cały dzień i tak codziennie :))I zaczęłam w siebie wierzyć. I tak jak wcześniej napisałam nie zajmuję się okiem,ani koroną.Najważniejsze są dla mnie niższe czakry i ich harmonia.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za wasze pełne mądrości rady :) Wzięłam je pod uwagę i na pewno je zapamiętam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze rady i pomoc.Wiem,że przebudzone za szybko Kundalini jest niebezpieczne,ale mi do tej pory nawet nie przyszło do głowy,aby ją aktywować,albo pobudzić.Jeśli chodzi o czakry to nie wyobrażam sobie,że moje ręce je na siłę otwierają,tylko oddycham ich kolorem,wydycham brud i się uziemiam.Czasem wyobrażam je sobie jak świecą,jako maleńkie lampki.I nic więcej. Pobolały mnie,przez dwa,trzy dni. I od tygodnia lub dwóch jest normalnie.Czuję ciepełko i leciutkie pulsowanie.Zmienił się mój pogląd na świat i na życie, teraz tak inaczej patrze, inaczej wszystko dostrzegam.I w ogóle zauważyłam zmianę na lepsze.Budząc się jestem szczęśliwa przez cały dzień i tak codziennie :))I zaczęłam w siebie wierzyć. I tak jak wcześniej napisałam nie zajmuję się okiem,ani koroną.Najważniejsze są dla mnie niższe czakry i ich harmonia.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za wasze pełne mądrości rady :) Wzięłam je pod uwagę i na pewno je zapamiętam :)

 

Cześć sikorka bardzo się ciesze ze wzięłaś te rady do serca, pamiętaj o swoim źródełko czystej pozytywnej energii i napełniaj je blaskiem radości,miłości,współczucia i zrozumienia .

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Pozdrawiam was serdecznie i życzę , wspaniałego świetlistego dnia , wypełnionego radością,spokojem i uśmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Już sama nie wiem co mam robić bo naprawdę mnie nastraszyliście energią Kundalini.Ja jej nie chce aktywować :(

Co mi radzicie? Mam zrezygnować z czakr? bo ta metoda,która mi podaliście nie za bardzo mi się podoba,wolę sobie wyobrażać.

A da się w ogóle coś zrobić,żeby nie pozwolić energii Kundalini się aktywować?

Życzę wszystkim miłego dnia i Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Już sama nie wiem co mam robić bo naprawdę mnie nastraszyliście energią Kundalini.Ja jej nie chce aktywować :(

Co mi radzicie? Mam zrezygnować z czakr? bo ta metoda,która mi podaliście nie za bardzo mi się podoba,wolę sobie wyobrażać.

A da się w ogóle coś zrobić,żeby nie pozwolić energii Kundalini się aktywować?

Życzę wszystkim miłego dnia i Pozdrawiam :))

Sa inne metody sikorko nie koniecznie musisz aktywować prastara sztukę by wzbogacać swoje czakry od podstawy do korony znam jedna mila metodę po której będziesz jak nowo narodzona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://puncta.blox.pl/resource/lotos.jpg

Wycisz się i skup na oddechu -zamknij oczy poczuj przepływ pierwotnej energii przy wdychaniu do twojego organizmu i przy wypuszczaniu powietrza wyobraź sobie ze na twoich rekach zbiera się świetlista energia ,którą formujesz w świecąca kule , przy wydechu transportuj ja do swojej czakry podstawy i wyżej mam nadzieje ze 3 fazy oddechu masz opanowane ćwiczenie jest pozytywne z tego względu ze ćwiczysz oddech ,skupienie i wizualizacje i jest bezpieczna metoda ..energie tworzysz z pranayam-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam opanowane.A mam pytanie czy to może być inna pozycja?A nie lotos? A ta świetlista energia,którą sobie wyobrażę na rękach to może mieć kolor czakry i czy w taki sposób będę mogła je oczyszczać?A ten transport to ma wyglądać w taki sposób,że wyobrażam sobie te ręce zanoszące tą energie do czakr?

Dziękuję za pomoc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam opanowane.A mam pytanie czy to może być inna pozycja?A nie lotos? A ta świetlista energia,którą sobie wyobrażę na rękach to może mieć kolor czakry i czy w taki sposób będę mogła je oczyszczać?A ten transport to ma wyglądać w taki sposób,że wyobrażam sobie te ręce zanoszące tą energie do czakr?

Dziękuję za pomoc :))

Jak sobie wyobrazisz tak będzie tylko zachowaj harmonie przepływu i po prostu ja czuj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,chciałabym was prosić o pomoc w interpretacji tego zjawiska.

Otóż od tygodnia zrobiłam sobie przerwę z czakrami,bo nie miałam za bardzo na nie czasu tyle spraw na głowie,że naprawdę.Ale udawało mi się znaleźć trochę czasu na medytację i na muzykę do czakry serca.Bardzo tego długo słuchałam,wsłuchiwałam się w każdy dźwięk,poczułam strasznie wyraźnie splot i serce i oko.Tak mi się ta muzyka spodobała,że słuchałam jej w każdej wolnej chwili,czułam jakby mnie zmieniała od środka w pozytywnym sensie..I za dnia towarzyszyły mi dreszcze po ciele,gwałtowne zmiany nastroju,i doszedł ból w kości krzyżowej ale bardzo słabiutki.Czułam jak te dreszcze wędruje mi po ciele do góry i na dół.Wieczorem gdy leżałam w łóżku tak nagle dziwnie mi się zrobiło tak poczułam się szczęśliwa i usłyszałam cichą,strasznie spokojną muzykę.Nigdzie nie grało,słyszałam ją w głowie.Nigdy czegoś takiego nie słyszałam,tak jakby ktoś śpiewał mantrę OM,nagle przestało i za kilka minut znów się zaczęło tylko tym razem ciszej i krócej.A dziś czuję się niezwykle,czuję tak jakby taką błogość,radość,spokój trudno to opisać i do tego czuję te wszystkie wspaniałe uczucia w czakrze serca. Co to mogło być?

Pozdrawiam Serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...