Skocz do zawartości

Lalki voodoo. Działają? Pozytywne czy negatywne?


Iva_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałabym zapytać o kilka spraw dotyczących laleczek voodoo.

No więc, wczoraj przypadkiem trafiłam na ten temat i od tamtej pory zastanawiam się nad prawdopodobieństwem tej sprawy. Wszędzie piszą, że to prawdziwe i raczej niebezpieczne. Dziś trafiłam na to forum i stwierdziłam, że zapytam.

No, a więc.

-Czy uważacie to za prawdę?

-Czy pozytywne są tak samo niebezpieczne?

-Czy można zrobić pozytywną, ale tak żeby działała na mnie?

-Jak ewentualnie wykonać takową?

-Czy ona jest tak samo niebezpieczna jak te negatywne?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź choćby na jedno pytanie z tych podanych u góry. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Papa Midnite

Laleczki mimo tego, że amerykańskie filmidła zrobiły swoje nie są domeną wyłącznie voodoo,aczkolwiek tam ta tradycja jest żywa i barwna,mówiąc ściślej powszechna.

Rozbijanie tego na prawidła magiczne,zasady,katalizator,uważam za zbędne i nie ma co o tym mówić.Upraszczając laleczka ma reprezentować osobę, na którą będą odprawiane czary, ew.może być to fetysz, lub lalka duchowa swoisty rodzaj chowańca,ducha opiekuńczego,lub reprezentująca bóstwo. Jednak jak domyślam chodzi o zastosowanie czysto magiczne i to powszechne.

 

Uniwersalna zasada jest taka, że lalka reprezentuje cel. Jest pośrednikiem pomiędzy mikro i makro. Działając na skali mikro na lalkę, osiągamy rezultat w skali makro. Działania w tym zakresie są proste,krzywdzenie,przeklinanie bądź uzdrawianie. Stosujemy do tego najczęściej igły,a lalka jest najczęściej robiona z materiału.Wystarczy do tego silna wola by ukierunkować już moc.Jednak ułatwia używanie pewnych osobistych rzeczy,zdjęć, włosów, paznokci, osoby na którą mamy oddziaływać. W tradycji hoodoo, bardzo pragmatycznej, dochodzą lalki do wygrywania rozpraw sądowych ,krzywdzenia na rozmaite sposoby, pozbywanie się koszmarów, czary miłosne.

 

Laik zawsze może próbować taką wykonać, używając jakiegoś przepisu, aczkolwiek jest to skomplikowana sprawa mimo powierzchownej prostoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bardziej prościej odpowiem choć tylko w moim własnym zdaniu a nie innych:

 

"-Czy uważacie to za prawdę?" - tak

 

"-Czy pozytywne są tak samo niebezpieczne?" - tak. Witaminy są pozytywne, lecz jeśli się nadużyje ich może to się "czkawką" odbić. Podstawa to umiar jak i w dobrym tak i w złym. Wszystko powoduje swoje skutki widoczne niekoniecznie w krótkich odstępach czasu.

 

"-Czy można zrobić pozytywną, ale tak żeby działała na mnie?" - tak

 

"-Jak ewentualnie wykonać takową?" - nie mam pojęcia. Nie znam się na tej dziedzinie. Moje poglądy są bardzo ogólne.

 

"-Czy ona jest tak samo niebezpieczna jak te negatywne?" - tak. Jest to narzędzie, które nieumiejętnie wykorzystywane odbić się może negatywnie w którymś momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...