Skocz do zawartości

Sen świadomie przerwany !


Senna123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Otóż, przypomnialo mi się, jak kilka latek temu ( bylam mniejsza ), gdy śnilo mi się coś strasznego, to jakby w śnie : zamknęlam jedno oko, drugie natomiast mialam otwarte, otworzylam oboje oczu, po chwili zrobilam na odwrót ( zamknięte otworzylam, tamto otwarte zamknęlam, potem z oboje oczu otworzylam, oboje zamknelam i już nie spalam, sen się skończyl. Nie jasno napisane, jednak dokladnie pamiętam, że tak robilam i nic mj się nie uroilo !

 

Latwiej :

Jedno oko zamknelam, potem otworzylam, zamknelam drugie i otworzylam, zamknelam oboje i po otworzeniu snu nie bylo...

 

Co to może być ?

Wiem, że dziwnie opowiadam to tak dokladnie, ale tak to zapamiętalam.

Dodam, iż robilam to jakby wiedząc, że zaraz skończę tym sen... I bylo tak kilka razy.

 

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Senna123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro śniąc wiedziałaś że zaraz skończysz sen, to znaczy że wiedziałaś że śnisz, a to z kolei oznacza że miałaś po prostu świadomy sen (LD)

Napisałaś iż wówczas byłaś mniejsza, jeżeli prawidłowo cię rozumiem masz na myśli pewnie okres dziecięcy lub nastoletni, w tym przedziale wiekowym samoistne LD zdarzają się znacznie częściej niz u dorosłych ludzi więc nie ma się czym martwić.

mam nadzieję że pomogłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bylo to w okresie dziecięcym, natomiast nastolatką jestem teraz. Ciekawe przeżycie, jednak zastanawia mnie to, czemu świadomy sen pojawil się niespodziewanie z nikąd, w ogóle nie wiedzialam o istnieniu takiego zjawiska, nie próbowalam, nie przygotowywalam się na to i przeszlam do LD bez spotkań jakimi kolwiek hipnagogami ? Nurtuje mnie ta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.

Ja także czasami śniąc mam świadomość, że śnię. Najczęściej dzieje się tak kiedy są to koszmary...

Właśnie trzy dni temu śnił mi się jeden z nich i chociaż wiedziałam, że to sen i próbowałam (w tym śnie) różnych sposobów na obudzenie się, nie udało mi się. Pamiętam, że tym razem włączałam jakieś okienko próbując wyłączyć sen [coś na zasadzie wyłącz komputer (dziwne]), a wtedy najczęściej przeskakiwałam w nim kilka wydarzeń. Kiedyś po prostu śniąc kiedy np. działa mi się w tym śnie jakaś krzywda to powtarzałam sobie, że to tylko sen i się obudzę, a zaraz potem rzeczywiście się budziłam. Teraz już się tak nie dzieje. Wspomnę tylko, ze jestem nastolatką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziej się tak nie tyko wtedy kiedy mam koszmary,ale także w innych sytuacjach,kiedy jest to normalny i przyjemny sen. W zasadzie to wtedy nawet szybciej orientuje się że to właśnie sen i jestem w pełni świadomy tego co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi kolega powiedział, że jak mam koszmar, to żebym próbował otwożyć oczy z całych sił. Może z 8 lat wtedy miałem :P

 

No i głaskam we śnie psa, a ten ma jakieś zielone trzecie oko jak jakiś ufoludek. Zaraz zza rogu domu wyskoczył czarny humanoid z takim samym okiem. Czarna przerażająca sylwetka i te oko. Wszystko tam trwało ułamek sekundy. Nagle coś mnie pociągnęło do tyłu i zacząłem myśleć o otwarciu oczu. Jak już mi się to udało(fizycznie) to zobaczyłem swój pokój i coś mnie ciągnęło z całym łóżkiem, wyjechałem już nim z domu i powoli zacząłem normalnie widzieć. Także wybudzenie się świadomie jest możliwe jak najbardziej, tylko może rzeczywistość zmieszać się ze snem a to bywa przerażające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cóż.

Ja także czasami śniąc mam świadomość, że śnię. Najczęściej dzieje się tak kiedy są to koszmary...

Właśnie trzy dni temu śnił mi się jeden z nich i chociaż wiedziałam, że to sen i próbowałam (w tym śnie) różnych sposobów na obudzenie się, nie udało mi się. Pamiętam, że tym razem włączałam jakieś okienko próbując wyłączyć sen [coś na zasadzie wyłącz komputer (dziwne]), a wtedy najczęściej przeskakiwałam w nim kilka wydarzeń. Kiedyś po prostu śniąc kiedy np. działa mi się w tym śnie jakaś krzywda to powtarzałam sobie, że to tylko sen i się obudzę, a zaraz potem rzeczywiście się budziłam. Teraz już się tak nie dzieje. Wspomnę tylko, ze jestem nastolatką :)

 

tu się zgodzę z BLOOD jak bylam nastolatką czesciej zdarzaly mi sie koszmary. za pierwszym razem to wyszlo jakos tak poprostu. kiedy we snie dochodziło do momentu, w ktorym czulam , za "to juz koniec, za chwile bedzie po mnie" pomyslalam, ze nie chcę na to patrzeć i zaczelam we snie krzyczec " ja chce się obudzić" powiedzialam tak trzy razy, po czym sie rzeczywiscie obudzilam. potem robiłam tak, ze specjalnie myslalam o tym przed snem i powtarzalam soebie, ze kiedy wróci jakis koszmar chce się z niego obudzic, tak, jak to było poprzednim razem i potem zawsze w takiej sytuacji we snie powtarzam ze chce sie obudzic i tak wlasnie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam tak dosyć często,wiem że to sen jeśli jest przypuścmy zły to zazwyczaj mocno oczy zamykam aby poczuć że opuszczam sen , za moment otwieram i jestem wybudzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...