Skocz do zawartości

CZAKRY książki, linki itd.


aron

Rekomendowane odpowiedzi

To ja podam znane mi książki o czakrach i ich rozwoju:

- Rudolf Steiner "Jak osiągnąć poznanie wyższych światów" wyd. Genesis

- Genevieve Lewis Paulson "Kundalini i czakry" wyd. Ravi

- C.W. Leadbeater "Czakry"

I inne, szerzej o rozwoju duchowym z ćwiczeniami:

- J.A.S :"Radża joga"

- Karol Brandler Pracht "Kształcenie ducha - Podręcznik rozwoju dochowego od ucznia do mistrza" wyd. KOS

- dla kabalistów Franz Bardon "Wtajemniczenie do hermetyzmu. Droga prawdziwego adepta"

- seria o ciałach Arthura Powella

 

Ja jeszcze stosuję mudry - mogą leczyć, oczyszczać czakry. Potężną wiedzę mają też chińczycy z ich Qi kung i akupunkturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Interesuje mnie dobra książka, publikacja, strona na temat Czakr oczywiście. Nie chcę tytułów skopiowanych z sieci, chcę żeby ktoś doświadczony polecił mi dobrą pozycję dla początkującej osoby.

 

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam taką dosyć starą książkę, nie wiem czy jeszcze można ją dostać, Swami Rama - Droga ognia i światła, o kundalini jodze no i o czakrach. Super pozycja, no i wiedza z samego źródła. Poszukaj, warto.

Ogólnie to uważaj na to co czytasz i praktykujesz, bo na necie większość tzw. poradników, stron ezoterycznych przedstawia wiedzę skopiowaną z innych źródeł, gdzie autor nie ma pojęcia o czym pisze, a w najlepszym przypadku potrafi otwierać, oddychać albo obracać czakrami :D 

Czakry to dosyć niebezpieczna wiedza, a bez odpowiedniego przygotowania można zrobić sobie kuku.

A najlepiej to znaleźć sobie kompetentnego nauczyciela, chociaż pewnie będzie niezmiernie ciężko o takiego.

Trzeba by takiego swamiego ściągnąć do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaje sobie sprawę, że sieć zasypana jest informacjami, które ja osobiście biorę na dwa razy, przez to, że jestem zieleniutka w tym temacie. W "swoim dziale" czyli w kwestii Tarota potrafię sobie przefiltrować znalezioną wiedzę w sieci :) ale Czakry stanowią dla mnie ciekawostkę i chętnie poznałabym tę tematykę w bardziej, że tak się wyrażę zaawansowany sposób :)

 

Dziękuję za tytuł i nikt więcej nie pokusi się o podanie ciekawych książek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro też znalazłem oba tomy książki.

 

A możesz zdradzić czemu akurat czakry?

Rozwinąć czakry można w bardziej bezpieczny sposób, niż praca bezpośrednio nad nimi. Masz medytację, poznawanie siebie, umysłu itd..., czyli ogólnie rzecz biorąc praca nad sobą.

Jak dążysz do samouświadomienia to i czakry automatycznie się oczyszczają, no i jest to naturalny proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro też znalazłem oba tomy książki.

 

A możesz zdradzić czemu akurat czakry?

Rozwinąć czakry można w bardziej bezpieczny sposób, niż praca bezpośrednio nad nimi. Masz medytację, poznawanie siebie, umysłu itd..., czyli ogólnie rzecz biorąc praca nad sobą.

Jak dążysz do samouświadomienia to i czakry automatycznie się oczyszczają, no i jest to naturalny proces.

 

wiesz co, na ten moment zalezy mi przede wszystkim na zdobyciu wiedzy na temat ogólnie rzecz biorąc Czakr. Nie wiem, czy będę pracowałą nad ich oczyszczaniem, rozwojem, po prostu chce zdobyć wiedze teoretyczną, a co będzie później to ja sama nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warto wiedzieć co się oczyszcza;D

Wiedzieć, oczywiście warto. Sama wiedza nie zaszkodzi :)

 

wiesz co, na ten moment zalezy mi przede wszystkim na zdobyciu wiedzy na temat ogólnie rzecz biorąc Czakr. Nie wiem, czy będę pracowałą nad ich oczyszczaniem, rozwojem, po prostu chce zdobyć wiedze teoretyczną, a co będzie później to ja sama nie wiem :)

To książka, którą Ci podałem będzie dobra, idealna wręcz.

A co do praktyki, jeśli mogę Tobie coś poradzić, więcej dobrego dla siebie zdziałasz jak weźmiesz się za medytację i ogólnie rzecz biorąc za samopoznawanie siebie.

Czakry zostaw w spokoju, same się zatroszczą o siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałam Wisznu ja chcę się dowiedzieć teoretycznie jakie są, czemu służą itp, lubię po prostu wiedzieć takie rzeczy. Medytacja dla mnie nie jest prosta, ponieważ ja z natury jestem delikatnie mówiąc szalona i siedzenie w miejscu to dla mnie ogromna kara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czakry sa punktami wręcz węzłami energii, a nie oczyszczone tamami dla przepływu energii w organizmie i organizm zamiast dwóch strumieni energii ma zatęchłe kałuże ot dlaczego warto je oczyszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja pozwolę sobie zwrócić waszą uwagę na trochę bardziej codzienna role czakr i PODSTAWOWYM sposobem ich pielęgnacji.

 

Otóż... najdokładniejsza instrukcja obsługi naszych czakramów zawiera się generalnie w 2 "częściach" 1. Ciało 2. Sumienie. ;)

O Co mi chodzi... Wszystkie fragmenty naszego istnienia ( ciala astralne, mentalne, energetyczne, fizyczne itp. ) są ze sobą polączone i wiążą je bliskie zależności.

Pracując nad sobą w jednej z tych płaszczyzn pośrednio rozwijamy pozostałe.

 

Nasze Czakramy odpowiadają na nasze Ciało mentalność, nastawienie itp. Aby czakramy były zdrowe wystarczy po prostu mieć zdrowe podejscie do życia ;)

Naszymi " miernikami " i "kontrolerami" są własnie miedzy innymi sumienie i ciało. Kiedy źle sie odrzywiamy - nasze ciało da nam szybko o tym znać. Kiedy się przemeczamy itp. również!

Od nawet takich niby nieistotnych rzeczy zależy stan naszych czakramów. Sumienie... gdy go słuchamy od strefy mentalnej i duchowej także nie grozi nam osłabienie czakramów.

Dajmy na to Czakra serca... miłość do bliźnich, przyjaźń ... czesto nie słuchamy sumienia i zapominamy o tej sferze skupiając się na potrzebach czysto fizycznych...

Hmm tego spojrzenia na czakramy nie da się ukazać w poście, więc dalej nawet nie będę pisał... proszę tylko o zwrocenie uwagi że czakramy to nie tylko energia i można a nawet TRZEBA ja stymulować po przez nasze życie a nie tylko energetyzacje medytacjie itp.

 

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dobre ale niestety karma objawia się także w czakrach ,czakramów raczej bym nie stymulował tylko oczyszczał i harmonizował.PRZESTRZEGAM PRZED OTWIERANIEM CZAKR.To rzecz dla bardzo zaawansowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę tylko o zwrocenie uwagi że czakramy to nie tylko energia i można a nawet TRZEBA ja stymulować po przez nasze życie

zgadzam się. czakry niejako same się oczyszczają i rozwijają gdy prowadzimy odpowiedni styl życia, odpowiednie jedzenie, praca nad sobą, zachowanie równowagi w życiu, spokój, dobro, zachowanie higieny umysłu itd. itp...

co z tego jeśli nawet będziemy je oczyszczać jakimś sposobem, to poprzez nieprzestrzeganie odpowiedniego stylu życia będą one się "brudzić" ;) i tak w kółko

podstawą tu jest umysł i poznawanie go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,jest jedno ale, zapominacie ze żyjemy w czasach Kalii i czakry nie maja już tej zdolności do samooczyszczania co kiedyś poza tym żyjemy inaczej,w innym środowisku,i czas pracy duszy miedzy wcieleniami tez jest krótszy,a poprzez złe przeżyte życie zbiera dużo negatywnej karmy i kolo się zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie dobra książka, publikacja, strona na temat Czakr oczywiście. Nie chcę tytułów skopiowanych z sieci, chcę żeby ktoś doświadczony polecił mi dobrą pozycję dla początkującej osoby.

 

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Bardzo krotka, przejrzysta i dobra dla osoby poczatkujacej pozycja to "Oczyszczanie czakr" Doreen Virtue. To cienka, esencjonalna ksiazeczka, w dodatku stosunkowo ladnie wydana. Poexperymentowac na sobie mozesz z kolorami, zapachami (kadzidel) i kamieniami. Sprawdzic, ktore Cie przyciagaja. Bedziesz miala wtedy odpowiedz, ktora czakra domaga sie Twojej uwagi - chce sie wzmocnic/oczyscic. To oczywiscie widac tez w zyciu - w tym jak sie realizujesz w roznych aspektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chodzi o książki na temat czakr, to ciekawą pozycją jest "Księga czakr" S. Sharamon, Bodo J. Baginski, sporo ćwiczeń, napisana prostym językiem i pod kątem pracy z czakrami znacząco wyczerpuje temat. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer podpiął ten temat
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.04.2008 o 15:31, aron napisał:

To ja podam znane mi książki o czakrach i ich rozwoju:

- Rudolf Steiner "Jak osiągnąć poznanie wyższych światów" wyd. Genesis

- Genevieve Lewis Paulson "Kundalini i czakry" wyd. Ravi

- C.W. Leadbeater "Czakry"

I inne, szerzej o rozwoju duchowym z ćwiczeniami:

- J.A.S :"Radża joga"

- Karol Brandler Pracht "Kształcenie ducha - Podręcznik rozwoju dochowego od ucznia do mistrza" wyd. KOS

- dla kabalistów Franz Bardon "Wtajemniczenie do hermetyzmu. Droga prawdziwego adepta"

- seria o ciałach Arthura Powella

 

Ja jeszcze stosuję mudry - mogą leczyć, oczyszczać czakry. Potężną wiedzę mają też chińczycy z ich Qi kung i akupunkturą.

 

 

Dziwi mnie, że nikt nie wymienił tego współczesnego jednego z najbardziej wiarygodnych znawców Czakr - Johari Harish!

 

Wszyscy wyżej wymienieni autorzy nie zajmowali się czakrami wprost i nie byli specjalistami w tej dziedzinie, mieli swoją wiodącą ideologie, do której podłączali  wiedzę o czakrach.

 

Johari Harish jako jogin i hindus wprost czerpał z tej wiedzy ezoterycznej Indii.

 

Poniżej dwie fundamentalne pozycje o czakrach, które uzupełniają znacząco wiedzę o czakrach i odsłaniają pewne niuanse związane z zawarta symboliką w czakrach. Opisane rzeczowo i konkretnie bez lania wody i tych różnych wtyków autorów, którzy podorabiali czakrom swoje pomysły.

 

 

 

J H Czakry.jpg

J H Siła życia.jpg

Edytowane przez Białoksiężnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...