Skocz do zawartości

Co to było? LD czy OOBE?


Seps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Około dwa tygodnie temu czytałem to forum, ponieważ bardzo ciekawiła mnie tematyka świadomego śnienia oraz wyjścia z ciała. Niestety po przeczytaniu kilku tematów wyraźnie doczytałem, że szatan się w to wplątuje. Przestraszyłem się, ale postanowiłem spróbować. Wieczorem kiedy byłem bardzo zmęczony położyłem się do łóżka, zamknąłem oczy ręce wzdłuż pasa. Zacząłem liczyć do 30 sekund. Ok doliczyłem, otworzyłem oczy na dwie sekundy (dodam, że ze straszną obawą zobaczenia czegoś strasznego), następnie znowu do 30 sekund. Lecz moja świadomość nie pozwoliła mi otworzyć oczu. Czułem obcą osobę przebywającą w moim pokoju jakby nie z tego świata, która jakby zbliżała się do mnie, chciała coś ode mnie. Przez zamknięte oczy widziałem zakrwawione postacie. To było straszne. Jedynym wyjściem była modlitwa. Odmówiłem Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo. O dziwo pomogło. No nic zaprzestałem tej techniki do wczoraj. Położyłem się spać (przez ostatnie dwa tygodnie w cale nie myślałem o LD czy OOBE), śniłem, dokładnie nie pamiętam o czym, aż nagle zacząłem liczyć do 30sekund. Nie panowałem nad tym. Liczyłem, liczyłem. Czułem to. Ręce miałem pod głową, czułem jak ciało mi drętwieje. Zacząłem czuć jakieś straszne wibracje. To były najdłuższe sekundy w moim życiu. Otworzyłem oczy i widziałem jakieś osoby, jak to zobaczyłem to wydarłem się i w szybkim tempie przewróciłem się na bok. Tak gwałtownie, nad tym tylko zapanowałem. Po jakimś czasie się obudziłem. Uświadomiłem sobie, że ktoś mnie do tego zmusił, ponieważ śniłem o tym jak liczyłem, tylko nie jestem pewien kto. Czy to był szatan? Jak nie to kto? Dlaczego nad tym nie panowałem i dlaczego tylko to pamiętam z mojego snu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To czy było to oobe z perspektywy czytelnika jest ciężkie do określenia, lecz sugerując się Twoją wypowiedzią mogło to być oobe pod warunkiem że osoby które zobaczyłeś nie były w świecie snu. Pomiędzy oobe a ld jest niewielka granica aczkolwiek poznasz ją poprzez to iż w ld wszystko dzieje się w świecie snu wyimaginowanym takim jak sobie go stworzysz, natomiast w oobe może się dziać to również w świecie w którym fizycznie jesteś. Postacie zaś które widziałeś przez zamknięte oczy to moim zdaniem hipnagogi nic strasznego jeśli już zacząłeś zabawę z oobe i ld to przyzwyczaj się do nich. Co do szatana to wygrywa wtedy gdy przestanie się w niego wierzyć aczkolwiek sądze że to nie jego sprawka, zakładam że dopiero "podróże" senne zacząłeś praktykować. To jest jak z chorobą dopóki nie wiesz co to za choroba nie zauważasz wszystkich jej objawów. Tu jest podobnie, z drugiej zaś strony chyba każdy w życiu miał oobe tylko większość ludzi nazywa je "dziwnym" snem, a wiec nie ma czego sie przejmować. Wkoncu praktyka czyni mistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem na pytanie z tematu: w drugim przypadku miałeś oobe, w pierwszym nie jednak ld tam nigdzie nie występowało, na resztę pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...