Skocz do zawartości

Przesądy, wierzenia i zwyczaje na temat snów.


51%Devil49%Angel

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałabym się dowiedzieć jakie znacie przesądy, wierzenia i zwyczaje dotyczące snów. Czy waszym zdaniem się zazwyczaj sprawdzają czy nie. Które są najbardziej popularniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już przyjęty został symbol wypadających zębów jako oznakę choroby czy śmierci. Nie potwierdzam.

No i kiedyś rodzice mówili, że gdy nie zjem kolacji, to przyśnią mi się cyganie :lol_na: Też Nieprawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, tak... zęby to jedn z najbardziej zdemonizowanych symboli. Całkiem niesłusznie.

Mi przyszły do głowy"łapacze snów", które mają rzekomo chronić przed koszmarami sennymi.

O, i na pewno ta niesławna "Zmora", co to przychodzi i przygniata osobie śpiącej klatkę piersiową, a w rzeczywistości jest tylko errorem układu nerwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie waszym zdaniem są inne symbole senne, które zwiastują coś złego. Proszę powiedzcie mi też jakie waszym zdaniem są najpopularniejsze symbole co mają zapowiadać szczęście? Może znacie również inne postacie mityczne, bądź naszej demonologii ludowej, które mają związek ze snem i co o nich wiecie? Czy łapacz snów na pewno spełnia funkcję obrony przed koszmarami, bo ja słyszałam że jest po to aby po przebudzeniu sen nie uciekł i abyśmy go pamiętali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbolika symboliką ale jest wiele innych ważniejszych rzeczy jak sytuacja, emocje całokształ snu. Na sen trzeba spojrzeć z góry jako na całościowy przekaz bez historii symboli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie doświadczający eksterioryzacji/ lub jej 'objawów' :P/ a nie mający o niej pojęcia, często wyjaśniają głosy lub paraliż, obecnością duchów/ demonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, czy, jeśli przyśni nam się jakaś osoba nam znana-tzn., że o nas mysli, tęskni lub coś podobnego?

 

są 2 wytłumaczenia, pierwsze to nasza podświadomośc ma coś z nią do załatwienia, druga myśli o nas dość intensywnie (energetycznie powodując połącznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Polaris

Też tak uważam. Mnie się czesto ktoś śni, z kim mam do pogadania od dłuższego czasu, ale często właśnie myślę o tym kimś przed snem i wtedy się w tych snach pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, czy, jeśli przyśni nam się jakaś osoba nam znana-tzn., że o nas mysli, tęskni lub coś podobnego?

Słuchaj, nie wykluczone że myśli/tęskni etc. ale to NIE TO wywołuje pojawianie się danej osoby w naszym śnie, tylko nasza podświadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, które czynniki są najważniejsze przy interpretacji snów? Te psychofizyczne? Kulturowe, mam na myśli religię, zwyczaje, przekonanie. Czy jeszcze jakieś inne duchowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...