Skocz do zawartości

O Papieżu naszym z Polski


Zawód Papież

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj są urodziny wielkiego polaka Papieża. Z tej okazji zacząłem rano rozmyślać nad dwiema kwestiami. Czy Papież był urzędnikiem watykańskim czy rzeczywiście spadkobiercą misji św. Piotra. Jeżeli tak, co musiał wiedzieć bądź zrobić, żeby otrzymać powołanie do objęcia funkcji głowy stolicy apostolskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem channeling w którym powiedziano, że Jan Paweł II to Emmanuel i przyszedł na Ziemię by dać czarnym szansę by milionami mogli przechodzić do światłai i miliony z tego skorzystały. Powiedziano, że po śmierci Jana Pawła II tylko nieliczni będą mieli okazję by powrócić do światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott, jak umotywujesz biblijnie instytucję papiestwa?

 

– Doktorze Gerstner, jak pan wie, Ewangelia Mateusza uwypukla rolę Jezusa jako syna Dawida i króla Izraela, posłanego przez Ojca, by zapoczątkować królestwo niebieskie. Sądzę, że Mt 16,17-19 pokazuje, jak Jezus to czyni. Dał On Szymonowi trzy rzeczy: po pierwsze – nowe imię „Piotr” (czyli Skała); po drugie - obietnicę, że zbuduje na nim swój Kościół; po trzecie – klucze królestwa niebieskiego. Szczególnie ten trzeci element wydaje się bardzo zastanawiający. Mówiąc o „kluczach królestwa” Jezus nawiązuje do ważnego starotestamentowego fragmentu z Księgi Iząjasza 22,20-22, gdzie król Ezechiasz, spadkobierca tronu Dawida, mianuje Eliakima nowym zarządcą pałacu, zastępując nim dotychczasowego zarządcę, Szebnę. Każdy może łatwo rozpoznać, który z dotychczasowych członków rady królewskiej został nowym zarządcą, gdyż otrzymuje on „klucze królestwa”. Zawierzając „klucze królestwa” Piotrowi, Jezus ustanowił urząd zarządcy, kierującego sprawami Kościoła będącego Jego królestwem na ziemi. „Klucze” są więc symbolem urzędu i prymatu Piotra, przekazywanego kolejnym następcom, jak to miało miejsce w ciągu wieków.

 

– To mocny argument, Scott – stwierdził dr Gerstner.

 

– Jak w takim razie odpierają go protestanci?

 

– Cóż, nie pamiętam, żebym zetknął się z nim wcześniej – przyznał. – Musiałbym to przemyśleć. Przejdźmy do twoich pozostałych punktów.

 

 

W domu najlepiej - Scott i Kimberly Hahn Scott i Kimberly Hahn to byli protestanci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszperałem trochę w i oto co znalazłem...

 

...

gdy papież w końcu odwraca się by odejść, tłum woła:

"błogosławieństwo! błogosławieństwo!"

na to papież:

wybaczcie mi, muszę się jeszcze nauczyć zawodu papieża...

 

co prawda jego wypowiedź była wygłoszona jak podejrzewam z przymrużeniem oka, aczkolwiek nawet on nazwał swoją funkcję zawodem. i tu nasuwa się pytanie... zawód czy nie zawód :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , powiedz ludziom że jesteś Androgenijczykiem z planety Androgynii z planety Androgynii i piłeś piwo z Plejadjaninem i z Nebuljaninem ,napewno uwierzy ,dzisiaj ludzie niekturzy żyją tak oderwani od rzeczywistości,i takie rzeczy potrafią wymyśleć że szok ,w końcu każdy swój własny świat Umysłowy Ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy ,do której mam dostęp z Kroniki Akashy czy też Channelingu :

Powołanie na Papieża to proces trwający wiele lat ,powołuje go Bóg poprzez szereg sytuacji życiowych ,taki człowiek nawet niewie że będzie Papieżem ,w tym czasie normalnie zdobywa wiedzę i doświadczenie przydatne do pełnienia tej zaszczytnej funkcji ,lecz w głębi serca czuje on że nie jest mu przeznaczone zwykłe życie ,bowiem jego Miłość do ludzi Jest tak Ogromna ,że tylko jako Papież ,wie że będzie mógł ją wyrazić w taki sposób w pełni ,a czy to zawód,to myślę że tak ,to bardziej posługa,poświęcenie i oddanie Bogu Miłości ,którą otrzymywał od Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powołanie na Papieża to proces trwający wiele lat ,powołuje go Bóg

 

Tia. A papieży którzy organizowali krucjaty, mieszali się do wojen, pozwalali na wyrzynanie rdzennej ludności obu ameryk również powoływał Bóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie mieszałbym Boga do wyboru papieża, wybór jest powodowany poprosu zwykła polityką wewnętrzną kościoła (konklawe to tylko zbiór "księgowych" w purpurze). Oczywiście czasem im się ręka omsknie co powduje spustoszenie skarbca tak jak to było w przypadku JP II, dlatego jego następca jest stary i jedwabiście konserwatywny - beton prawdziwy beton.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze piszę z przymrużeniem oka,metaforami,alegoriami,przenośniami,trzeba do wszystkich odpowiedzi ,które pisze ktokolwiek mieć emocjonalny dystans,a nie skrytykować ,zamiast samemu się wysilić i coś napisać od siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze piszę z przymrużeniem oka,metaforami,alegoriami,przenośniami,trzeba do wszystkich odpowiedzi ,które pisze ktokolwiek mieć emocjonalny dystans,a nie skrytykować ,zamiast samemu się wysilić i coś napisać od siebie :)

 

Pit za bardzo bierzesz uwagi do siebie. Ja nie widze tu żadnej krytyki twojej osoby ten dyskurs wygladą tak jak rozmowa dwóch slepców o ukwieconej łące, wiedzą że jest, jak pachnie ale czy to jest wszystko? Nikt z nasz nie jest biskupem i na konklawie nie był stąd zgadywanki, przypuszczenia i Kronika Akashy - ktora jest równie dobra jak opis wyminionej powyżej łąki.

Pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Absolutną Rację Sławomirze,zauwarzyłem że nieraz wszyscy nawzajem robimy sobie "Wodę Z Mózgu" ,jak chcę dobrze,lecz to i tak wychodzi coś absolutnie przeciwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

papież oprócz tego, że jest powołany przez zwykłych ludzi w dzisiejszych czasach to jeszcze sam zaczął nazywać swoją funkcję robotą. uważam, że jan paweł drugi jako pierwszy się do tego jakoś bardziej oficjalnie przyznał... znalazłem w sieci fanpejdż książki, którą ostatnio kupiłem i która zrodziła takie pytanie w mojej głowie "z zawodu jestem papieżem", jeżeli ktoś chciałby przejrzeć sobie kilka ciekawych anegdot to polecam... https://www.facebook.com/ZawodPapiez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...