Skocz do zawartości

jak wejśc w stan medytacji


ewwa

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzez - Koncentrację na oddechu,na jakimś przedmiocie zewnętrznym,na płomieniu np. świecy ,na liczeniu w wyobrażni np .od 10 ,9,8,7 itp. ,na symbolach z kart tarota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wejść w stan medytacji tj. stan alfa potrzebna ci będzie najpierw jakaś praktyka wspomagająca np. mantra, mala czy jak wymienił pit, oczywiście początki bywają trudne ;) więc nie przejmuj się, trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać, że jest się już w stanie medytacyjnym? Ja wczoraj próbowałem medytować na leżąco licząc wydechy od 1-10 i do tyłu i tak przez wiele minut to jedynie odczułem silne uspokojenie oraz spłycony oddech, również po zakończeniu czułem te efekty... czy to to?

 

I jakiego typu nagrań mam słuchać by ułatwić sobie medytowanie? Jakieś medytacyjne muzyczki czy lepiej słuchać tylko mantr om i aum albo tybetańskie chanty? Czy można je słuchać na słuchawkach?

Edytowane przez ciemnota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, że za pierwszym razem uzyskałem samadhi i to przy grającym telewizorze :jezyk1:

 

Znowu medytowałem ale z słuchaniem mantry aum. Odczuwam bardzo silne uspokojenie oraz spłycenie oddechu. Nawet silne psychotropy mnie tak nie uspokajały jak medytacja :o

 

Kiedy podczas medytacji mogą pojawić się spektakularne efekty? Typu odczucie OOBE i wiele innych?

 

PS. Czy spłycenie oddechu oraz silny efekt uspokojenia świadczy o głębokiej medytacji?

Edytowane przez ciemnota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy spłycenie oddechu oraz silny efekt uspokojenia świadczy o głębokiej medytacji?

Tak ,z czasem doznasz innych ciekawszych,ale najważniejsze nie ulegaj fascynacji temu co przeżyłeś i nie ulegaj potrzebie pochwalenia się ,chyba że np. mi , ja medytuję 20 lat to już dawno za sobą mam wiele ciekawszych przeżyć ,i nie myśl o tym ,czy to to ? ,jak długo ? itd. ,nie chce mi się wiele pisać ,poczytaj mój blog- 34 wpisy , tam masz ciekawą lekturę i niecodzienne doznania moje które przeżyłem ,to taka moja Autobiografia , nie musisz od razu wszystkiego czytać ,rozplanuj sobie ,jeden wpis lub parę na dzień ,to będzie świetna medytacja ,oraz poczytaj w dziale o medytacjii posty moje i innych użytkowników, wiele już napisałem się i nie chcę powtarzać.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jakiego typu nagrań mam słuchać by ułatwić sobie medytowanie? Jakieś medytacyjne muzyczki czy lepiej słuchać tylko mantr om i aum albo tybetańskie chanty? Czy można je słuchać na słuchawkach?

 

a może spróbuj kiirtanu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, Dopiero zaczynam medytować i mam taki problem, mianowicie nie wiem jak pozbyć się obaw przed nie-wybudzeniem? Jak takie wybudzenie wygląda? Czy należy ustawić budzik czy jak? a poza tym przez pierwsze 5 min mam bardzo niespokojny oddech i się denerwuje, później uspokoję się na 10 min i zaczynają się myśli natłaczać, właśnie o tym jak się wybudzić i już później nie potrafię się skupić i wracam do punktu wyjścia. Jak to przezwyciężyć? Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W transie bądź podczas medytacji nie zasypiasz to stan relaksacji odprężenia więc obaw się wyzbądź bo nawet jak uśniesz a medytować będziesz w pozycji leżącej to tak jak normalnie wstajesz rano tak się przebudzisz .Zamiast medytacji będziesz mieć drzemkę ;-)

Może poszukaj w swoim mieście szkół medytacji i tam Ci wyjaśnią krok po kroku co i jak bo Twój oddech wskazuje na spore lęki a tam nie da się zawisnąć w czasoprzestrzeni ;-) nawet podczas głębokiej hipnozy nigdzie się nie da zawiesić ;-)

 

Co do czasu możesz sobie ustawić budzik ;-)

 

Ja stosuję autohipnozę częściej i przed mówię sobie ile potrwa moja relaksacja ;-)

Edytowane przez befadka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Befadka dziękuję za odpowiedź, uspokoiłam się, spróbuję jeszcze parę razy sama,bo czuję, że samemu można osiągnąć więcej. Jednak jak mi się nie uda wybiorę się do takiego ośrodka, który znalazłam u siebie w mieście - nazywa się Buddyjski Ośrodek Medytacyjny Diamentowej Drogi i medytacje są bezpłatne. Może ktoś słyszał o takim ośrodku? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że nie mówicie o tych co mantry promują tak zaciekle (szkoła medytacji i samorealizacji bodajże) bo oni tam straszne pierdoły opowiadają aż uszy odpadają, poza tym mało kto wie że oni są związani z sektą misja czaitani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego wolę sama próbować, bo w takich ośrodkach to nigdy nic nie wiadomo, aż mnie ciarki przeszły jak pomyślałam o sekcie wrr.... :)

dziś już miałam postępy tak myślę, ale nie będę powielać postów. W każdym razie cały czas na początku mam jakiś lęk czy niepokój. Serce bije szybciej i ten oddech taki nienaturalny, ale dziś po 20 min było już całkiem dobrze, a ten stan do którego doszłam mimo, że trwał może z minutę dał mi ogromną motywację, że jestem na właściwej drodze. Muszę jeszcze nad pozycją popracować bo coś mnie kark boli. Czy pozycja leżąca jest dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że nie mówicie o tych co mantry promują tak zaciekle (szkoła medytacji i samorealizacji bodajże) bo oni tam straszne pierdoły opowiadają aż uszy odpadają, poza tym mało kto wie że oni są związani z sektą misja czaitani

 

Nie zauważyłam niczego z sekt ;-) poszłam i zabrałam z tego to co najbardziej potrzebowałam a nie ślepo wpatrzona jak w obrazek w panią co o tym opowiada ;-)

 

Mantry w początkach pomagają oderwać myśli od nas samych ,skupić się i zrelaksować ;-)

 

Mantry to stale potarzane słowa w przetłumaczeniu to tylko słowa wielbiące Boga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może serie filmików na youtube które zaczynają się od tego:

?????????????????????????

 

Sam na podstawię tych filmików zacząłem medytować i technikę w nich przedstawioną tylko stosuję--------koncentracja na oddechu.

Ogólnie jest tam powiedziane żeby wyeliminować wszelkie myśli poprzez koncentrację na oddechu (osobiście myślę iż eliminacja myśli nie jest możliwa, jedynie można je ograniczyć do tej jednej---o oddechu--) i wtedy po spłyceniu oddechu, wchodzimy w stan medytacyjny (Nirmal).

Wydaje mi się iż te wszystkie techniki sprowadzają się po prostu do jednego, do koncentracji na jednej rzeczy co ogranicza nasze myśli do minimum i pozwala wejść w stan medytacyjny. Jaką technikę każdy sobie wybierze to już jego indywidualna sprawa.

 

W filmie jest również opowiedziane o trzecim oku i ciele astralnym jako następstwach praktykowania medytacji, i tutaj mam kilka pytań do użytkownika:

 

Pit

 

Jesteś już doświadczony w medytacji, jak napisałem już 20 lat to robisz, więc mam kilka pytań do ciebie, bardzo dla mnie ważnych:

Czy osiągnąłeś już tzw. Trzecie oko i dalej, ciało astralne??

 

Wiem że masz 34 wpisy w swoim blogu i mam zamiar je przestudiować w wolnej chwili, dlatego usatysfakcjonuje mnie twoja krótka odpowiedź typu: TAK lub NIE, lub oko TAK, ciało astralne NIE albo na odwrót.

Jeśli nie to ile czasu może zająć, praktykując skutecznie medytacje, osiągnięcie "trzeciego oka", słyszałeś o kimś kto to osiągnął??

 

Jeszcze raz proszę o "krótką odpowiedź" i czy znajdę opisy, chociaż krótkie, tych doświadczeń\doświadczenia w twoim przypadku na twoim blogu??????

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil :) odpowiem ci tak : 3 oko to metaforyczny 6 zmysł ,Intuicyjne-Transcendentne-Nadświadome Myślenie i Odbiór Boskiej Rzeczywistości Wewnętrznej ,to tzw. oko mądrości spoglądające do wewnątrz ,a Medycznie Chalucynogenna Szyszynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też pięknie :) lecz w sumie.....hmm "Medycznie Chalucynogenna Szyszynka"---czyli doświadczenia z tym związane to halucynacje, a jak halucynacje to znaczy że nie przedstawiają niczego prawdziwego(istniejącego gdzieś) tylko stworzone przez mój umysł obrazy??

We wspomnianym przeze mnie filmie "trzecie oko" jest określane jako bardzo potężne narzędzie duszy, widzenie wyższych częstotliwości rzeczywistości itp. ( do zobaczenia w końcówce 2 i początku 3 części cyklu filmów które są pod linkiem jaki podałem w poprzednim poście). Czyli według medycyny są to po prostu halucynacje?? ponoć po grzybkach też są halucynacje :) no i według medycznego punktu widzenia doświadczenia związane z trzecim okiem i np. tymi grzybkami można zrównać???????? no bo trzecie oko w medycynie i "grzybki" wywołują halucynacje :(

A co z moimi pytaniami????? ;)

Edytowane przez profil84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest 3 oko odpowiedziałem to nasz 6 zmysł powodujący Transcendentny,Ponadzmysłowy,Nadświadomy ,Androgyniczny Odbiór Rzeczywistości .

Co Do Astralnego Świata ,to Medytacja powiedziałbym jest takim naturalnym narkotykiem która zabezpiecza nas przed łączeniem się z naszym systemem nerwowym i zmysłami bez jakichkolwiek narkotyków zewnętrznych,psychotropów,tabletek ani alkoholu ,gdy napływa do nas coraz więcej i więcej z czasem energii Astralnej - Kosmicznej powodującej zwykle napływ tej energii do Szyszynki i Rozszczepiając Silnie Osobowość Człowieka Jego Logikę,Psychikę,Umysł ,Duszę i Ducha ,a powodującej różnego rodzaju Omamy ,Halucynacje,Wizje ,Schizy itp.

Ja Przebywam W Ciele Astralnym Dzięki Wieloletniej Praktyce Medytacji Ciało Astralne wykrztałciło u mnie się tak bardzo ,że odczuwam emocje innych jak własne ,bo ciało Astralne o Subtelne Ciało Energetyczne Które Otacza Człowieka ,To Jego Emocjonalne Ciało Jak symboliczne przedstawienie emocji w Jodze Kundalini jako "Czakry" lub Tybetańskie Litery Na Uniwersalnej Mandali która przedstawia 7 Centrów Emocjonalnych na moim avatarze ,gdzie medytując nad tymi literami pracujemy ze swoimi emocjami - wciągamy powietrze i na wydechu wyobrażamy sobie że wydalamy/wyrzucamy z siebie negatywne emocje :

 

OM - Oddala Dumę I Egoizm.

 

MA - Usuwa Zazdrość.

 

NI - Wycisza Pożądanie.

 

PAD - Usuwa Niewiedzę.

 

ME - Likwiduje Chciwość I Nadmierne Przywiązanie.

 

HUM - Wibrując W Okolicach Serca,Usuwa Złość I Nienawiść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już napisałaś w innym poście a ja ci odpowiedziałem (umarłem dawno temu i teraz odrodziłem się powtórnie ) , i nie rozrzucaj i nie off topuj proszę cię tego samego po raz po raz xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo długo nie wiedziałem jak medytować, ciągle miałem z tym problemy, ani relaksacyjna muzyka, ani skupienie się na oddychaniu, mantry. Znajomy podpowiedział mi, że najwidoczniej chodzi o jakąś niezałatwioną sprawę, coś co kiedyś zawaliłem. Naprawienie tego błędu pomogło mi się uspokoić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tak dużych problemów ze skupieniem na oddechu nie mam, świadomość spłycania oddechu jest ciekawa ale póki co, po za jednym razem, tylko tyle mogę osiągnąć. Niestety wciąż mam problem z otoczeniem, szumy z podwórka, sąsiedzi na klatce albo za ścianą - cały czas je słyszę. Może rzeczywiście spróbować zatyczek do uszu? No i niestety nie mieszkam sama a to też utrudnia. Może z czasem nabiorę większej wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów, praktykuje medytacje od jakiegoś czasu, często zdaza sie tak ze podczas medytacji gdy koncentruje sie na nogach bądź rękach dochodzi do tego że przestaje je czuć normalnie a odczuwam tak jakby mrowienie, momentami dośc intensywne. A pytanie jest takie czy dalej w to brnąć, czy to bezpieczne?(ps moimi zamiarami są odłączenie na krótki okres ciała eterycznego od ciała fizycznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię seastianie :) ja medytuję już lata i powiem ci że takie mrowienie jest czymś zupełnie normalnym ,to dokładnie napływ energii astralnej - kosmicznej do ciała , i pozbywając się zurzytej energii z ciała ,za pomocą medytacji powodujesz że coraz więcej tej energii gromadzisz w sobie (a energia astralna ,to twoje subtelne ciało emocjonalne ,tzw. Aura która cię okrywa ,bowiem energia to emocja )

U mnie po 20 latach Samodoskonalenia Duchowego i Samodyscypliny tak czuję Ciało Astralne (Emocjonalne) że czuję i widzę poprzez emocję ,a emocje innych są moimi ,a słuchając muzyki na słuchawkach ,zamykając oczy tak żeby bodźce zewnętrzne mnie nie rozpraszały i puszczając wodzę wyobraźni ,to takie mrowienie-fachowo,naukowo -czuję takie bioprądy jak obiegają mi moje całe ciało ,jakbym prawie płonął z Ekstazy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak jest, ze po takiej medytacji czuje lekkośc i odprężenie. I tez wieze w to ze energia to emocja bowiem mysl ma siłe twórczą. W takim razie cisne dalej w tym kierunku mój tok medytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To życzę ci powodzenia w twojej drodze samodoskonalenia ,i pamiętaj żeby stosować codziennie te słowa które mam niżej w sygnaturze :)

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To życzę ci powodzenia w twojej drodze samodoskonalenia ,i pamiętaj żeby stosować codziennie te słowa które mam niżej w sygnaturze :)

 

nie widzę sygnatury ;/;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
dopisze to tu. za głeboko wchodze w stan medytacji jak uchraniac sie przed tym dzieki za odpowiedzi

 

co to znaczy za gleboko? im glebiej sie wchodzi w ten stan tym moim zdaniem lepiej chyba ze masz na mysli ze zasypiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...