Skocz do zawartości

Nietypowe mieszkanie


JoKron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś ze znawców tematu pokusi się o pomoc mi w określeniu jak zorientować na siatkę bangua moje mieszkanie?

 

Ma tak nietypowy kształt, ze nie wiem jak ustawić całość, jak salon (największy pokój).

 

Proszę o radę i pomoc.

 

Rzut_mieszkania:

 

Joan K's Photos - Image Hosting

 

Nie chciałabyś od razu użyć prawdziwego feng shui? Takiego z datą budowy i kierunkami geograficznymi? Ba gua nie działa na dłuższą metę - sam twórca tak stwierdził - prof. Lin Yun.

Wymyślił to na potrzeby zachodu. To nie jest prawdziwe feng shui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałabyś zaznaczyć gdzie masz okna a gdzie ściany - wtedy można wyznaczyć skierowanie (przód w znaczeniu feng shui) i osadzenie (tył). Potem już tylko krok to stworzenia wykresu. Masz "Feng Shui dla Żółtodziobów"? Świetna książka! Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za odpowiedz. Na rysunku kierunek północny zaznaczony jest dużą literką N, okna też są zaznaczone - 3 , w tym jedno z zaznaczonym balkonem. Słyszałam o zorientowaniu ze względu na kierunki i tak próbowałam. Nie wiem tylko które z tych stref uznać za rozszerzone a które za ucięte i jak się z nimi obejść. tzn jak wzmocnić brakujące i co zrobić z rozszerzonymi jeśli takowe są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za odpowiedz. Na rysunku kierunek północny zaznaczony jest dużą literką N, okna też są zaznaczone - 3 , w tym jedno z zaznaczonym balkonem. Słyszałam o zorientowaniu ze względu na kierunki i tak próbowałam. Nie wiem tylko które z tych stref uznać za rozszerzone a które za ucięte i jak się z nimi obejść. tzn jak wzmocnić brakujące i co zrobić z rozszerzonymi jeśli takowe są?

 

A masz możliwość pokazania jak to mieszkanie leży w całym budynku? Druga sprawa, ta północ zaznaczona może być niedokładnie. To jest północ na mapie a my badamy magnetyczną, one się nie pokrywają. Jeśli mogłabyś podać adres tego całego domu i rysunek jak to mieszkanie leży w tym domu - to można znaleźć to miejsce na zumi czy innej mapie i zmierzyć tam kierunek ( z uwzględnieniem deklinacji).

Trzecia sprawa - rok zakończenia budowy domu i historia tego mieszkania. To wszystko zadecyduje jaki tam jest wykres.

 

Jeśli to wszystko jesteś w stanie dostarczyć, mogę Ci zrobić taki wykres i nałożyć na mieszkanie. Potem tylko zostanie interpretacja - albo tu na forum albo kupisz sobie żółtodzioby - wbrew tytułowi bardzo fajna książka!

 

Co do wzmacniania stref - nie przejmujemy się tak bardzo w tradycyjnym feng shui kształtami brakującymi i dodanymi. Patrzymy raczej jaka tam jest energia. Bo może się okazać że w przestrzeni odjętej "wylądowała" niekorzystna energia i dzięki temu unikniesz kłopotów.

 

Czy coś się złego dzieje w tym mieszkaniu co Cię skłoniło do badania feng shui? Czy też robisz to na wszelki wypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, postaram się odnaleźć plany budynku z umiejscowionym mieszkaniem, może się uda. Jesli chodzi o kierunki to są zaznaczone dobrze bo sprawdzałam kompasem. Rok zakończenia budowy - to 2008. Czy adres w sensie ulicy i nr czy tylko nr, czy również miasto?

Jak zdałaś mi pytanie co mnie skłoniło zmusiłaś mnie do zastanowienia... Nic złego się nie dzieje, ja czuje, że w moim mieszkaniu jest dobra energia ale chciałabym wzmocnić strefę kariery i zaczęłam szukać gdzie ona u mnie jest?? :wink:

Druga strefa, którą chciałabym się zająć to strefa partnerstwa i też nie wiem jak ją umiejscowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz adresu podawać publicznie. Znajdź swój dom na zumi (widok satelitarny) zrób printscren, zaznacz tam na bloku swoje mieszkanie i wklej tu na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. To jeszcze podaj datę urodzenia (może być tylko rok i miesiąc, chyba że urodziłaś się w lutym, to wtedy też dzień). Potrzebne to jest do wyliczenia tzw. liczby Ming Gua, która powie nam jak pomieszczenia na Ciebie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mieszkanie jest bardzo dobre, nie ma tu jakichś niebezpieczeństw czy złych rzeczy. Jest jedna interesująca cecha, że jest to wykres tzw. podwójnej gwiazdy na skierowaniu. Oznacza to, że czasem pieniądze i kariera mogą przychodzić kosztem zdrowia i związków. Będziesz musiała na tę sferę w życiu uważać. To jest tam gdzie jest 838. Koniecznie postaw tam coś czerwonego. W ciągu dnia okno często otwieraj, ale w nocy zasłaniaj cięższą zasłoną najlepiej w kolorze bordo lub czekoladowego brązu. Ten pokój po prawej stronie to zapewne sypialnia? Jest dobra dla Ciebie, najlepiej śpij tam gdzie jest sektor 374. W sypialni tam gdzie zachodzi 838 najlepiej ustawić szafy ale bez luster. To wzmocni zdrowie i związki. Można tam też postawić coś czerwonego, na przykład romantyczne świece :o) I je zapalać. Unikaj części 265, niech nikt tam nie śpi, to niezdrowe miejsce.

Miejsce 838 w salonie to miejsce bogactwa, to świetne miejsce aby postawić biurko i pracować tam, ale mając za plecami ścianę. I trzeba by coś postawić miedzy osobą siedząca a korytarzem.

Trzeba też uważać na nerki, pęcherz i kobiece sprawy a także słuch, ponieważ energia związana z tymi układami jest osłabiona. Szczególnie jeśli oprócz Ciebie mieszka tam ktoś o Ming Gua 1. Ale dotyczyć to może wszystkich.

Ten pokój gdzie jest 374 to ma w sobie jakąś energię artystyczną, może wzmacniać wyczucie piękna i upiększać też życie romantyczne, ale pod warunkiem że jest tam wzorowy porządek :o) Jeśli tam jest sterta gratów, to ucierpieć na tym może związek, a w Twoim życiu może pojawić się chaos. To bardzo ważne dla Ciebie miejsce. Postaw lub powieś tam coś pięknego co Cię szczególnie inspiruje, jakieś marzenie itd.

W kuchni mogą być tendencje do zapychania się rur i narastania kamienia. Im częściej używasz zlewozmywaka tym bardziej aktywujesz energię która przyciąga do Ciebie osoby potrzebujące i czasem kłopotliwe, szczególnie starsze panie ;o) Jeśli masz problem z teściową lub z jakąś starszą panią, powieś tam wietrzne dzwonki (w rejonie 592). jeśli cierpisz lub ktoś inny cierpi często na gardło i na zaziębienia, w pobliżu drzwi wejściowych (rejon 729) umieść coś brązowego, najlepiej coś z kamienia, jakąś ceramikę. Może to być kompozycja 8 kamyków w jakimś ceramicznym naczyniu, albo przyklejona do czegoś i powieszona na ścianie w ramce.

To by było tak mniej więcej o tym mieszkaniu :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xuan, bardzo dziękuję Ci za ta interpretację!

 

Spieszę wyjaśnić jak to u mnie jest:

 

Strefę 838 obecnie zajmuje sofa ale pod oknem cały czas ciągnęło mnie żeby postawić stolik do komputera - intuicja?

Koniecznie ustawie coś w kolorze czerwonym bo chce wzmocnić strefę partnerstwa :)

Mieszkanie urządzone mam w stylu skandynawskim wiec prawie cale na biało czy wystarczy ciężka zasłona czy kolor czekoladowy musi być?

Mniejszy pokój należy do moich dzieci i to one maja tam swoja sypialnie ale dokładnie w sferze 374.

W części 838 małego pokoju stoi stolik/biurko a w strefie 265 po obu stronach ściany stoją szafy - uff!

Coś w tym jest, ze jeśli chodzi o nerki, sprawy kobiece jest pewne osłabienie i szczególnie dotyczy to mojej córeczki.

 

Gdzie mogę sprawdzić jej i synka Ming Gua?

 

Pokój 374 ma energie artystyczna? To ciekawe, bo mój synek pięknie rysuje, kocha muzykę, właśnie dostał się do szkoły muzycznej - czy to ma jakiś wpływ na osoby w pokoju mieszkające?? :usmiech:

Czy to co powieszę w tym pokoju na ścianie będzie dotyczyło mnie?

Staram się tam tez utrzymać porządek, choć to nieco trudne, w pokoju dzieci ;)

 

Rzeczywiście w strefie 592 zapycha mi się zlew! Mam zmywarkę wiec rzadko go używam ale mimo wszystko , kurcze ale numer!

Faktycznie tez przeziębienia to u nas dość często wiec na pewno umieszczę coś brązowego w strefie drzwi wejściowych, czy ma znaczenie czy będzie to ciemny czy jasny brąz?

 

A co oznaczają strefy 156, 611 i 947?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Xuan, bardzo dziękuję Ci za ta interpretację!

 

Spieszę wyjaśnić jak to u mnie jest:

 

Strefę 838 obecnie zajmuje sofa ale pod oknem cały czas ciągnęło mnie żeby postawić stolik do komputera - intuicja?

Koniecznie ustawie coś w kolorze czerwonym bo chce wzmocnić strefę partnerstwa :)

Mieszkanie urządzone mam w stylu skandynawskim wiec prawie cale na biało czy wystarczy ciężka zasłona czy kolor czekoladowy musi być?

Mniejszy pokój należy do moich dzieci i to one maja tam swoja sypialnie ale dokładnie w sferze 374.

W części 838 małego pokoju stoi stolik/biurko a w strefie 265 po obu stronach ściany stoją szafy - uff!

Coś w tym jest, ze jeśli chodzi o nerki, sprawy kobiece jest pewne osłabienie i szczególnie dotyczy to mojej córeczki.

 

Gdzie mogę sprawdzić jej i synka Ming Gua?

 

Pokój 374 ma energie artystyczna? To ciekawe, bo mój synek pięknie rysuje, kocha muzykę, właśnie dostał się do szkoły muzycznej - czy to ma jakiś wpływ na osoby w pokoju mieszkające?? :usmiech:

Czy to co powieszę w tym pokoju na ścianie będzie dotyczyło mnie?

Staram się tam tez utrzymać porządek, choć to nieco trudne, w pokoju dzieci ;)

 

Rzeczywiście w strefie 592 zapycha mi się zlew! Mam zmywarkę wiec rzadko go używam ale mimo wszystko , kurcze ale numer!

Faktycznie tez przeziębienia to u nas dość często wiec na pewno umieszczę coś brązowego w strefie drzwi wejściowych, czy ma znaczenie czy będzie to ciemny czy jasny brąz?

 

A co oznaczają strefy 156, 611 i 947?

 

W strefie 838 lepiej dać cięższą zasłonę w tym kolorze. Kolor jest istotny. Może być bordo też.

O ming gua masz tutaj:

http://www.ezoforum.pl/feng-shui/2111-odkryj-swoja-ming-gua-i-dowiedz-sie-jak-jej-uzyc-z.html

 

W strefie drzwi wejściowych można jasny lub ciemny brąz.

Te inne strefy mogą mieć znaczenie w zależności od ming gua innych domowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Małgosiu

 

Mam takie pytanie - w domu DUI zbudowanym w okresie 7, skierowanym na E2 gdzie-w którym sektorze ustawiłaby Pani akwarium?

Czy to może być płd-wsch, a jeśli tak to co ono wtedy pobudzi - sukces zawodowy, finanse?

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Arturze,

 

Południowy zachód byłby dobry, ale pod warunkiem że nikt z domowników nie jest Ming Gua 3.

Północ też może być, ale też pod warunkiem że nikt nie jest Ming Gua 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - jestem Ming Gua 1.

Płd-zach - 3G drzewo 8W ziemia 4C drzewo - czy tu nie potrzeba ognia?

Północ to drzwi wejściowe i kwadratowy przedpokój więc ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - jestem Ming Gua 1.

Płd-zach - 3G drzewo 8W ziemia 4C drzewo - czy tu nie potrzeba ognia?

Północ to drzwi wejściowe i kwadratowy przedpokój więc ciężko...

 

Ogień też trzeba, ale pytałeś o akwarium :o)

Możesz zastosować podświetlaną kaskadę wodną - będziesz mieć wszystko razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:)

To jeszcze ostatnie pytanie - a dlaczego z pkt. widzenia fs ono nie powinno być na płd-wsch?

Tam by mi pasowało estetycznie.

 

Mogłoby zaszkodzić Twojemu zdrowiu. A poza tym energia w tym miejscu jest trudna do użycia - trzeba by dokładnej analizy, aby nie zaszkodzić. Jednak w Twoim przypadku odradzałabym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tam sypialnię

 

Trochę szkoda takiego miejsca na sypialnię, ponieważ można to miejsce wykorzystać do pracy, załatwiania interesów itd.

To miejsce może być zbyt energetyzujące do spania. Możesz się czuć tuż po obudzeniu bardzo pobudzony a nawet mieć kłopoty z zaśnięciem bo będziesz myślał o finansach, pracy.

Oczywiście moc oddziaływania zależy od warunków i jeśli nie masz tam okna, drzwi a ruchliwość jest tam znikoma (jak to w sypialni) to i efektów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogień też trzeba, ale pytałeś o akwarium :o)

Możesz zastosować podświetlaną kaskadę wodną - będziesz mieć wszystko razem.

 

Pani Małgosiu.

W kontekście tego ognia na płd-zach. Jednym z elementów dzięki którym można go wzmocnić jest kolor ścian. Czy kolor brzoskwiniowy wzmacnia ogień czy niezbyt...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Małgosiu.

W kontekście tego ognia na płd-zach. Jednym z elementów dzięki którym można go wzmocnić jest kolor ścian. Czy kolor brzoskwiniowy wzmacnia ogień czy niezbyt...?

 

Ja bym zastosowała ciepłe światło lub/i świece czerwone stożkowe. Kolor brzoskwiniowy jest na granicy kolorów Ziemi i Ognia. Poza tym jeśli to sypialnia to kolor powinien być dostosowany również do wykresu Czterech Filarów osób tam śpiących.

Ten pokój ma w sobie wielki potencjał i tak jak Wlade wspomniał - szkoda go na sypialnię. I jeśli by tam zrobić pokój do pracy - można się pokusić o wyróżnienie na przykład jednej ściany kolorem czerwonym, ale w sypialni to może nie zdać egzaminu :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chciałabym polecić wam bardzo dobrą stronę z poradami feng-shui.

Dodaj sobie szczęścia - Feng shui

Rady zawarte na tej stronie pozwolą ci stworzyć korzystne warunki w miejscu pracy .

Dowiesz się, jak najlepiej ustawić meble, jak siedzieć przy biurku w jakich kolorach urządzić wnętrze i jaką zakładać garderobę oraz jakie symbole zastosować by wzmocnić swą zawodową pozycję i szanse na sukces.

Dowiesz się także jakich sytuacji i przedmiotów w życiu zawodowym lepiej jest unikać.

Feng shui pomoże ci wykorzystać pozytywne enrgie w kreowaniu zawodowej kariery.

Daj swemu szczęściu szansę..

 

 

Bardzo ciekawa strona! Tylko robiona trochę w pośpiechu :cfaniak_na:

 

Kalendarz BaZi i Kalkulator Wędrującej Gwiazdy - żywcem wstawiony kod z mojej strony! Wystarczy wejść w kod źródłowy i widać ze ktoś poszedł sobie na skróty.

Nawet nie wykasował niepotrzebnych linijek kodu, który pochodzi z Fusion6 a przecież cala strona jest robiona w innym systemie. Tak się składa, że moja strona jest robiona w Fusion :faja: Nawet tytuł podstrony jest identyczny jak u mnie.

Jeśli ktoś jest na tyle leniwy żeby kopiować bez zastanowienia coś z innej strony to tylko świadczy o nim i jego podejściu do życia.

Strach pomyśleć czego można się spodziewać w temacie Feng Shui :stres: tym bardziej, że nawet nie raczył przeczytać tej dyskusji i zareklamował siatkę bagua ze strefami z FS intuicyjnego o którym tu nie mówimy.

 

ręce opadają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To mieszkanie jest bardzo dobre, nie ma tu jakichś niebezpieczeństw czy złych rzeczy. Jest jedna interesująca cecha, że jest to wykres tzw. podwójnej gwiazdy na skierowaniu. Oznacza to, że czasem pieniądze i kariera mogą przychodzić kosztem zdrowia i związków. Będziesz musiała na tę sferę w życiu uważać. To jest tam gdzie jest 838. Koniecznie postaw tam coś czerwonego. W ciągu dnia okno często otwieraj, ale w nocy zasłaniaj cięższą zasłoną najlepiej w kolorze bordo lub czekoladowego brązu. Ten pokój po prawej stronie to zapewne sypialnia? Jest dobra dla Ciebie, najlepiej śpij tam gdzie jest sektor 374. W sypialni tam gdzie zachodzi 838 najlepiej ustawić szafy ale bez luster. To wzmocni zdrowie i związki. Można tam też postawić coś czerwonego, na przykład romantyczne świece :o) I je zapalać. Unikaj części 265, niech nikt tam nie śpi, to niezdrowe miejsce.

Miejsce 838 w salonie to miejsce bogactwa, to świetne miejsce aby postawić biurko i pracować tam, ale mając za plecami ścianę. I trzeba by coś postawić miedzy osobą siedząca a korytarzem.

Trzeba też uważać na nerki, pęcherz i kobiece sprawy a także słuch, ponieważ energia związana z tymi układami jest osłabiona. Szczególnie jeśli oprócz Ciebie mieszka tam ktoś o Ming Gua 1. Ale dotyczyć to może wszystkich.

Ten pokój gdzie jest 374 to ma w sobie jakąś energię artystyczną, może wzmacniać wyczucie piękna i upiększać też życie romantyczne, ale pod warunkiem że jest tam wzorowy porządek :o) Jeśli tam jest sterta gratów, to ucierpieć na tym może związek, a w Twoim życiu może pojawić się chaos. To bardzo ważne dla Ciebie miejsce. Postaw lub powieś tam coś pięknego co Cię szczególnie inspiruje, jakieś marzenie itd.

W kuchni mogą być tendencje do zapychania się rur i narastania kamienia. Im częściej używasz zlewozmywaka tym bardziej aktywujesz energię która przyciąga do Ciebie osoby potrzebujące i czasem kłopotliwe, szczególnie starsze panie ;o) Jeśli masz problem z teściową lub z jakąś starszą panią, powieś tam wietrzne dzwonki (w rejonie 592). jeśli cierpisz lub ktoś inny cierpi często na gardło i na zaziębienia, w pobliżu drzwi wejściowych (rejon 729) umieść coś brązowego, najlepiej coś z kamienia, jakąś ceramikę. Może to być kompozycja 8 kamyków w jakimś ceramicznym naczyniu, albo przyklejona do czegoś i powieszona na ścianie w ramce.

To by było tak mniej więcej o tym mieszkaniu :o)

 

 

Xuan, od czasu jak dostałam od Ciebie charakterystykę mojego mieszkania to trochę drążyłam temat i postarałam się zastosować Twoje rady. No i nasunęły mi się nowe pytania. Napisałaś w moim mieszkaniu jest wykres podwójnej gwiazdy na skierowaniu i że będę musiała na to uważać. Czy można to jakoś zneutralizować? Czy mam rozumieć, że jak w sferze zawodowej będzie mi się układać to w prywatnej nie i na odwrót?

 

Moje mieszkanie jest całkowicie białe ale chciałam pomalować 2 sciany z oknami w strefie 156 i 838 na inny kolor, myślałam o takim bladym pudrowo-brzoskwiniowym różu, czy to dobry kolor? Chciałabym w ten sposób ożywić strefy bogactwa i partnerstwa. Czy to dobry pomysł?

 

Jeśli mogłabyś mi odpowiedzieć będę wdzięczna i z góry pięknie dziękuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Xuan, od czasu jak dostałam od Ciebie charakterystykę mojego mieszkania to trochę drążyłam temat i postarałam się zastosować Twoje rady. No i nasunęły mi się nowe pytania. Napisałaś w moim mieszkaniu jest wykres podwójnej gwiazdy na skierowaniu i że będę musiała na to uważać. Czy można to jakoś zneutralizować? Czy mam rozumieć, że jak w sferze zawodowej będzie mi się układać to w prywatnej nie i na odwrót?

 

Nie aż tak. To raczej oznacza, że będziesz musiała znaleźć kompromis między pracą zawodową a domem. Ponieważ dom generalnie będzie trochę bardziej wspierać bogactwo niż związki i zdrowie, musisz to wyrównać dając w tym miejscu więcej Yin - coś miękkiego, fotel pluszowy czerwony albo zasłonę czy nawet kotarę zasłanianą na noc. Może coś stać w oknie albo możesz powiesić tam witraż z dużą ilością czerwieni.

 

Moje mieszkanie jest całkowicie białe ale chciałam pomalować 2 sciany z oknami w strefie 156 i 838 na inny kolor, myślałam o takim bladym pudrowo-brzoskwiniowym różu, czy to dobry kolor? Chciałabym w ten sposób ożywić strefy bogactwa i partnerstwa. Czy to dobry pomysł?

 

Jeśli mogłabyś mi odpowiedzieć będę wdzięczna i z góry pięknie dziękuję,

 

Tak, to dobry kolor, ale postaraj się w 838 dać więcej czerwieni - może być w postaci dodatków. Stosując czerwień w 838 wzmacniasz równocześnie bogactwo i sprawy rodzinne (związki). Natomiast raczej nie dawaj tam wody w ruchu, bo woda jest yang i co prawda wzmocni bogactwo, ale może zaszkodzić zdrowiu czy związkowi - te dziedziny potrzebują yin. Lepiej też w 838 ograniczyć aktywność - mniej otwierania okien (raczej uchylanie). Można postawić lampę solną na parapecie - działa znakomicie. Szczególnie jesli jest pomarańczowa lub różowa.

 

:mruga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xuan, nie mieszkam obecnie w Polsce, tym cały problem jeśli chodzi o prawdziwą konsultację. Mam jedno istotne pytanie jeśli możesz coś zasugerować będę bardzo wdzięczna. Od jakiegoś czasu wszelkie sprawy finasowe w mojej rodzinie układają się mocno średnio, konsekwencje tego są dość przykre. Dokonałam szeregu zmian w domu w którym mieszkam, coś drgnęło ale tylko troche. Dzisiaj odkryłam, że przyczyną problemów może być samochód który od ponad roku blokuje swobodne wejście do domu. Jest to z lekka uszkodzone Punto, któe czeka na to aby je wyszykować, opłacić, i aby syn zrobił prawojazdy. Nie mam możliwości aby zupełnie je zabrać z przed domu, mogę je jedynie trochę przestawić, tak aby nie tarasował całęgo wejścia. Opłacenie auta i prawa jazdy wymaga nakładów finansowych a z tym jest dość krucho, więc samochód stoi.... jak widzisz sutuacja trochę sie zapętliła. Powiedz czy przesunięcie samochodu to dobry pomysł? Czy jest coś co mogę jeszcze zrobić w tym względzie? Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xuan, nie mieszkam obecnie w Polsce, tym cały problem jeśli chodzi o prawdziwą konsultację. Mam jedno istotne pytanie jeśli możesz coś zasugerować będę bardzo wdzięczna. Od jakiegoś czasu wszelkie sprawy finasowe w mojej rodzinie układają się mocno średnio, konsekwencje tego są dość przykre. Dokonałam szeregu zmian w domu w którym mieszkam, coś drgnęło ale tylko troche. Dzisiaj odkryłam, że przyczyną problemów może być samochód który od ponad roku blokuje swobodne wejście do domu. Jest to z lekka uszkodzone Punto, któe czeka na to aby je wyszykować, opłacić, i aby syn zrobił prawojazdy. Nie mam możliwości aby zupełnie je zabrać z przed domu, mogę je jedynie trochę przestawić, tak aby nie tarasował całęgo wejścia. Opłacenie auta i prawa jazdy wymaga nakładów finansowych a z tym jest dość krucho, więc samochód stoi.... jak widzisz sutuacja trochę sie zapętliła. Powiedz czy przesunięcie samochodu to dobry pomysł? Czy jest coś co mogę jeszcze zrobić w tym względzie? Pozdrawiam Serdecznie.

 

Droga gemini, samochód może tu nie być przyczyną...Trzeba by - jak w poprzednich przykładach - sprawdzić wykres domu i wzmocnić miejsce bogactwa i pomyślności. W zasadzie najlepiej jest gdy konsultant zobaczy to miejsce i zmierzy kierunki, ale w dzisiejszych czasach - w ramach forum - można spróbować to zrobić na odległość. Potrzebny jest widok budynku przez zumi albo googlemaps oraz data budowy budynku. Jeszcze plan mieszkania.

 

Pozdrawiam

xuan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...