Skocz do zawartości

Ziołowe amulety i talizmany


katarzyna68

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule ,interesuje się od jakiegoś czasu ziołowymi amuletami i talizmanami niby są znane od dawna a mało jest o nich na necie .

 

Czy ktoś ma jakieś informacje , ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne mieszanki ziół odpowiednio skomponowane które są w jakimś pojemniczku lub woreczku i noszone przy sobie .

Cytuje co wyszukałam na necie między innymi "Od wieków przypisuje się im szczególne właściwości. Przodkowie wykorzystywali je jako skuteczne leki, afrodyzjaki, kosmetyki a nawet talizmany przyciągające uwagę ukochanego, zapewniające przyjaźń lub obronę przed złymi ludźmi". , jak szukałam to trafiłam też na sklepy które oferują takie talizmany i na przepisy jak je zrobić samemu .

Dlatego jestem ciekawa czy ktoś co wie więcej lub je stosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne mieszanki ziół odpowiednio skomponowane które są w jakimś pojemniczku lub woreczku i noszone przy sobie .

Cytuje co wyszukałam na necie między innymi "Od wieków przypisuje się im szczególne właściwości. Przodkowie wykorzystywali je jako skuteczne leki, afrodyzjaki, kosmetyki a nawet talizmany przyciągające uwagę ukochanego, zapewniające przyjaźń lub obronę przed złymi ludźmi". , jak szukałam to trafiłam też na sklepy które oferują takie talizmany i na przepisy jak je zrobić samemu .

Dlatego jestem ciekawa czy ktoś co wie więcej lub je stosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy tym magiczne działanie ziół, podobnie jak lecznicze, wynika z ich składu chemicznego - zależy co na co...

Można poczytać prace farmakognostyczne dotyczące zawartości i działania różnych roślinnych składników i per analogiam odnieść je do założonego efektu magicznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...