Skocz do zawartości

śmierć, rozpacz


Martuch

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak:

Śniło mi się dzisiaj, że wróciłam do domu dosyć późno (było już ciemno) i jak zwykle witałam się z rodzinką. Najpierw poszłam do mamy, która leżała na kanapie, później do brata, który siedział w swoim pokoju przy komputerze (grał w coś). Szukałam taty, lecz nie mogłam znaleźć. Obeszłam cały dom (dół i górę) i nigdzie go nie zastałam. Jedyną dziwną rzeczą było to, że w łazience u góry było zapalone światło i porozrzucane po podłodze pranie a u rodziców w sypialni niepościelone łóżko i ubrania taty wyrzucone z szafy na fotel. Poszłam, więc do mamy zapytać się gdzie jest tata a ta oznajmiła mi, że ojciec nie żyje. Rozpłakałam się... Czułam straszny smutek, strach. Biegałam po całym domu szukając obrączki taty. Chciałam mieć coś, co by mi o nim przypominało i co bym mogła przy sobie nosić. Miałam zamiar powiesić sobie ją na naszyjniku, na którym noszę medalik z Maryją. Jednak nigdzie nie mogłam jej znaleźć. Poszłam do mamy i zaczęłam się jej pytać gdzie jest ta obrączka. Ona jednak nie wiedziała. Uklękłam przy niej i zaczęłam wypytywać się o to jak to się stało i w jakich okolicznościach tata zginął, lecz ta nie chciała rozmawiać ze mną na ten temat. W pewnym momencie ktoś oblał wodą lustro, które wisi nad kominkiem. Od razu wyczułam, że to tata. Zaczęłam się pytać, dlaczego mnie zostawił, ale ten już nie dał więcej po sobie znaku. Strasznie się rozpłakałam i uciekłam do sypialni rodziców i położyłam się na miejscu taty. Próbowałam zasnąć.

Najbardziej w pamięci utkwiły mi takie szczegóły jak: ciemne niebo za oknem... Jasne pomarańczowe światło w domu. Moja panika, strach i płacz; Mama, która leżała w salonie na kanapie i nie miała siły i chęci ze mną rozmawiać; poszukiwanie obrączki; to jak niby tata oblał wodą lustro ("znak").

Właśnie te wszystkie wyżej wymienione szczegóły jak i sam fakt śmierci mojego ojca bardzo mnie niepokoją i nie dają mi spokoju przez cały dzień.

Byłabym bardzo wdzięczna za interpretacje tego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Martuch,

 

Twój sen dotyczy Twojego obecnego życia, głównie jego sfery psychicznej.

Ciemność, która zwróciła Twoją uwagę wskazuje na to, że czegoś nie rozumiesz i nie jesteś pewna jak masz się zachować i jaką decyzję podjąć.

 

Twoja psychika jest w dość trudnej sytuacji. Jesteś trochę zmęczona.

Czujesz potrzebę wyzwolenia się, osiągnięcia własnej niezależności.

Sytuacja ta prowadzi do osłabienia więzi uczuciowej z kimś z Twojego otoczenia.

Towarzyszy temu pewien stan depresji (pomarańczowe światło, o którym napisałaś)

 

Szukasz ojca, czyli swobody działania, wyzwolenia się spod autorytetu, dominacji.

 

Jesteś świadoma sytuacji, w jakiej się znajdujesz i szukasz rozwiązania.

Wiesz, że musisz wykluczyć pozory ukrywające Twoją prawdziwą osobowość.

 

Nie jesteś zadowolona z obecnej sytuacji życiowej, ze swoich uczuć.

Szukasz obrączki - symbolu harmonii, zrozumienia i zgody.

Te poszukiwania przynoszą Ci radość. Prowadzą do poznania prawdy o sobie i prowadzą od rozwoju Twojej osobowości, Twojego życia wewnętrznego.

 

Niestety przeszkadzają Ci w tym jakieś wyparte wspomnienia z dalekiej przeszłości/dzieciństwa.

Aby je usunąć powinnaś traktować proces przemiany, jaki właśnie zachodzi poważnie i z szacunkiem.

 

Prawda o samej sobie, którą odkryjesz pozwoli na rozkwit Twojej osobowości i dalszy rozwój Twojego życia wewnętrznego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...