Skocz do zawartości

Oczyszczenie umysłu


obcy_astronom

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zacząć próbować medytacji, ale różne źródła podają inne informacje co do oczyszczenia umysłu. Jedne podają, że powinno pozostać się w kompletnej ciszy. Inne zaś, że powinno się podśpiewywać mantry. Kolejne, mówią o włączaniu specjalnej muzyki do medytacji. Które źródła mówią prawdę, a jeśli wszystkie, to od czego powinien zacząć początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Powinieneś spróbować każdej metody, zacznij od ciszy, jeżeli cisza będzie dla Ciebie "zbyt" cicha, użyj odpowiednich mantr, jeżeli te będą Ci przeszkadzały, spróbuj z muzyką...tak będzie najlepiej dla Ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sowilo92

Jeśli nie będzie Ci pasowało, to będziesz tylko myślał, kiedy w końcu wstaniesz i pójdziesz do kompa, TV, albo coś w tym stylu, a jeśli to będzie to, to będziesz medytował, medytował, medytował i nie zauważysz, że już minęły 2 godziny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem, że słuchanie muzyki i śpiewanie mantr mi nie pomaga. Pierwszym sposobem wytrzymuję koło 20 minut, a drugim ok. 10 min. Cały czas rozpraszają mnie jakieś myśli, albo zaczyna mnie coś swędzieć, albo drętwieje mi stopa... Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joga to również ścieżka medytacji ,a dokładnie "Radża joga" - Ścieżka Serca/Medytacyjna ,i dlatego Bodhidharma przybywając do klasztoru Szaolin po wielu latach Samodoskonalenia Duchowego z Indii Do Chin ,widząc tamtejszych mnichów jak tylko siedzą i medytują a przy tym stają się leniwi ,nauczył ich sztuki walki "Kung Fu".

I dlatego jak są Medytacje Statyczne/Siedzące takie jak : Zen,Vipassana,Transcendentalna ,Jogiczna,tak są medytacje Aktywne/Ruchowe : Joga,Tai Qi ,Spacer itp.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za Kung Fu raczej się nie wezmę (chociaż bym bardzo chciał), bo u mnie w mieście nie ma żadnych szkół czy treningów. Joga? Już prędzej. Znacie może jakieś dobre strony pokazujące asany, które powinno się ćwiczyć? A może jakieś inne porady dotyczące medytacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o filmiki, tylko raczej o konkretne strony ze zdjęciami/rysunkami i opisami do nich. Teoretycznie mógłbym sobie coś wygooglować, no ale nie wiem na ile strony, które mi wyskoczą będą wiarygodne. A może ktoś zna jakąś ciekawą literaturę na ten temat? Autorzy i tytuły książek mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej konkretnie? Coś, co ktoś przeczytał, był zadowolony, pomogło mu, ale żeby nie była to "Joga dla dzieci" :)

Przeglądając różne strony internetowe trafiłem na to. Warto się na tym opierać?

Edytowane przez obcy_astronom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej konkretnie? Coś, co ktoś przeczytał, był zadowolony, pomogło mu, ale żeby nie była to "Joga dla dzieci" :)

 

Chcesz poleconej książki bądź metody tylko że często gęsto bywa tak że to co dobre dla jednego niekoniecznie może być dobre dla Ciebie.

 

Zachęcałabym Ciebie do poszukiwań tego co dla Ciebie będzie najlepsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam!

Pit wnioskuję że znasz się na jodze.

Napisz czy joga jest bezpieczna dla człowieka po operacji kręgosłupa, części lędźwiowej dokładnie tzw. kręgozmyk.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eni

To chyba lepiej do lekarza skierować pytanie albo doświadczonego rehabilitanta, bo "duchowiak" :) może Ci w tym temacie coś kompetentnie powiedzieć, tylko jeśli sam jest lekarzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...