Skocz do zawartości

Święty Antoni od rzeczy znalezionych


Gość mahadeva

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mahadeva

Dawno temu już odseparowałem się od wiary katolicjiej, ogólnie od religii jakiejkolwiek, ale nie tak do końca, wybieram po prostu z różnych wyznań samą esencję, to co mają najlepszego do zaoferowania. Nigdy też nie byłem za kultem świętych, ale jeden święty zasługuje chyba na uwagę, jak po tylule można rozpoznać, to św. Antoni. Bywa że modlę się do niego gdy nie mogę czegoś znaleźć i to najczęściej pomaga. Z punktu widzenia ezoteryki, wydaje mi się, że w świecie mentalnym istnieje dość potężny myślokształt związany z tym świętym i człowiek modląc się do niego łączy się z tym myślokształtem myślami, stąd skuteczność takiej modlitwy, jeszcze pod warunkiem, że się w to wszystko wierzy. Człowiek chyba zbytnio nie ufa swoim możliwościom, że może bezpośrednio połaczyć się ze swoją nadświadomością i potrzebuje tego typu sztuczek. Taka modlitwa to być może tylko efekt placebo, a może faktycznie to ingerencja św. Antoniego. W co byśmy nie uwierzyli i to by przynosiło pozytywne rezultaty, Chrystus by podsumował "idź, twoja wiara cię uzdrowiła".

Edytowane przez mahadeva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Thanastel

Moja Babcia, która jest wierząca, często gdy czegoś szuka modli się do św. Antoniego, by on pomógł jej znaleść przedmiot. Co najdziwniejsze, moja Babcia jest wierząca i ma zadatki na medium, ponoć kiedyś słyszała wiele głosów w głowie, które jej podpowiadały. Najczęściej to co te istoty do niej mówiły się sprawdzało. Ogólnie jest dziwną chrześcijanką, akceptuje okultyzm i inne praktyki.

Co do św. Antoniego - gdy Babcia modli się do niego, zazwyczaj po kilku minutach odnajduje przedmiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrześcijaństwo to m.in. wiara w duchowość, również w istnienie istot duchowych i możliwość kontaktu z nimi, choć niektórzy zdają się jakoś tego nie zauważać :)

Dlatego nie widzę niczego dziwnego w tym, co napisałeś o swojej Babci :)

Nie wiem tylko, co rozumiesz przez okultyzm i inne praktyki, bo ten kierunek rzeczywiście może być w pewnej sprzeczności nauczaniem chrześcijańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...