Skocz do zawartości

moje refleksje na temat snów


astoreth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim pierwszym poście chciałabym podzielić się z wami mimi refleksjami na temat snów. Zapewne nie będę zbyt odkrywcza w swoich teoriach, ale mimo to chcialabym na ten temat porozmawiać z wami.

 

Po pierwsze uwazam, że nie wszystkie sny tłumaczy się za pomocą uniwersalnego sennika. Niektóre sny tlumaczy się dosłownie, inne na opak, a jeszcze inne intuicyjnie, albo za pomocą znaków, ale indywidualnych dla każdej osoby. Np. moja mama ma tak, że kiedy śni jej się jej zmarły brat, to zawsze ja albo moje siostry zachorujemy w najbliższym czasie. Z kolei ja jak śnię o stacji pkp widzianej noca w pewnej miejscowości to wiem, że ktoś z rodziny, czy znajomych umrze. Moja ciocia natomiast śni o małym dziecku, które nosi na rekach osoba, która w najbliższym czasie umrze. Śni jej się to tak dlugo, aż ta osoba zejdzie ze świata naprawdę.

 

Miałam też kilka snów, które tłumaczyło sie dosłownie albo intuicyjnie (tak, że część snu się sprawdzała dosłownie, a częśc była zmieniona). Na przykład często śniły mi sie odpytki w szkole albo klasówki, które miały dla mnie duże znaczenie i zawsze mi się sprawdzalo z dokladnością do każdego wypowiadanego słowa. Zdażylo mi sie też, że śniło mi sie, że mama i siostra mają raka. Im nic nie było, ale za 2 dni okazało się, że ciocia ma raka. Z kolei 2 dni temu śnilo mi sie, że moja 2letnia siostra umarła. Widziałam jej zsiniałe ciałko w trumnie, było ciemno. Później ona zaczęła żyć, ale mama mówiła, że zostalo jej nie wiele czasu. Wczoraj dowiedziałam się naprawdę, że siostra zachorowała na anginę. Sny intuicyjne albo dosłowne odczuwam bardzo intensywnie, towarzysza mi podczas oglądania ich silne emocje i zawsze dobrze je pamiętam po przebudzeniu. Inne sny są bardziej zamazane i często pamiętam je fragmentarycznie.

 

Co na te tematy myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj hmm ja myślę że nie każdy ma takie odczucia i sprawdzania się snów, że sny nie jako przemawiają do nas pokazują tak jakby przyszłość... ja np czegoś takiego nie mam i nie wiem czy dobrze czy też źle. A takie coś jak ty masz czy ogólnie takie sny to jakaś twoja umiejętność .... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...