Jump to content

Słowa hebrajskie


Guest Viperius

Recommended Posts

Guest Viperius

Spotkał się ktoś może z tym, że ktoś... nadaje woli intencje (aka rzuca zaklęcie) wymawiając hebrajskie litery? W sensie, wypowiada tylko te litery, jako jakby "skrót" polecenia. Niestety, nie mam pojęcia o głębszej wiedzy na ten temat, szczerze mówiąc, nie posiadam jej nawet na tyle, by uformować pytanie.

Link to post
Share on other sites
Nazwa użytkownika1

to zalezy :)

 

jezeli pracuje z drzewem to tymi 'literami' beda boskie aspekty przypisane do wyrazonego pragnienia - bedzie wiec to forma inwokacji i zestrojenia sie z danym aspektem do celow rytu i mocinejsza impregnacja pragnienia

jezeli natomiast ma mocno chaockie podejscie to po prostu traktuje je jako wzmacniacz rytu i obejscie swiadomosci - na takiej samej zasadzie jak stosuje sie uranski lub alfabet pragnien

Link to post
Share on other sites
Guest Thanastel

Litery A, M, S opisywane są jako trzy 'matki', oznaczają żywioły: powietrza, ognia i wody. A to głowa, M to korpus, S to kończyny.

G,D,K,P,R,T odpowiadają siedmiu planetom, siedmiu niebiosom i dniom tygodnia.

Pozostałe dwanaście liter wskazuje dwunastoczęściowy krąg znaków zodiaku, dwanaście miesięcy i członki ludzkiego ciała.

 

Uważam, że litery mogą być intencjami. Gdy składamy hołd żywiołom - formułke można zastąpić odpowiednią literą i ciągle ją wibrować. Mogę się mylić, ale weź to pod uwagę co napisałem.

Link to post
Share on other sites

W temacie napisałeś "słowa", a dalej pytasz o litery. Jeśli chodzi o słowa to np. w Sepher Raziel jest opisane jak wykorzystywać imiona Shemhamphorash jako zaklęcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Każda litera jest pewną cechą wyższego świata

 

Gdy zaczynamy wkraczać do świata duchowego nawet w najmniejszym stopniu, jakakolwiek nabywana przez nas informacja zawiera już w sobie wszystkie dwadzieścia siedem liter. Nawet jeśli pochwycimy najmniejszą ilość światła, to już umożliwia nam to wyczuwanie ruchów, rozumienie połączenia, jakie istnieje w literach, a tym samym umożliwia to poprawne czytanie książek, jak również poprawne rozumienie zawartych w nich słów.

 

Każda litera jest pewnym kodem, regułą albo cechą, którą człowiek osiąga w wyższym świecie. W " Talmud Eser ha- Sefirot",...... uczymy się na przykład, że litera Alef jest zbudowana z wyższego Jud - Galgalta we-Ejnaim - części Keter i Chochma. Niższą częścią litery jest -AHP , natomiast środek jest zwany Parsa: granica rozdzielająca część, do której mogę dotrzeć, zbadać oraz część, która pozostaje ukryta przede mną.

 

Albo na przykład istnieją kształty liter, które krzyżują linię.

Aby poznac sekrety liter hebrajskich i operowac nimi, konieczne jest wejście w duchowosc, a nie jedynie zaznajomienie sie z literami, czy ich wartością liczbowa, bo głębia tych liter jest zamknięta dla nas, dodam tylko jeszcze, ze każdy tekst kabalistyczny ma 125 warst ukrycia, czyli mamy co robić :)

wiadomości zaczerpniete z kursu "Sekrety liter hebrajskich" M. Laitmana

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...