Skocz do zawartości

Szamanizm


Laire

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj muszę polemizować... Sama kroczę drogą szamańską, szamanką jeszcze nie jestem, bo dopiero przechodzę przez inicjację... Także może jednak jest wśród nas jakiś szaman, neoszaman? =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czego bym miala Cie nauczyc... sama odbieram wlasnie nauki... Jedno wiem na pewno... Jak sie zapyta ludzi czym sie zajmuje szaman, to prawie u kazdego uslyszy sie stereotypowa odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli co odpowie... To, że aby wejść w odpowiednią fazę transu, musi zażyć środki odurzające. Że jego rolą jest rozmowa z duchami... Coś w tym typie^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz mnie ukarać, ja już złapałem tyle duchów i istot że ciężko pamiętam (przynajmniej tak było do niedawna). Teraz wszystkie wypuściłem, i pomagam im spocząć w spokoju/odnaleźć swoje święte miejsce, a wszystko za sprawą mojej przyjaciółki z tego forum^^ Pomogła stać mi się lepszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

WTF??? A o Castaneda to kolega słyszał? :P No proszę... mieszkam w bardzo dużej aglomeracji, ba urodziłem się tutaj więc nie mam szans zostać szamanem? :D Za późno mój drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Jaga_Wiedzma

Sądzę, że techniczna cywilizacja nie stoi na przeszkodzie temu by kroczyć ścieżką szamańską. Poza tym im więcej Szamanów Miejskich, tym lepiej.

Poza tym jarku 999 nie powinieneś narzucać innym prawdy, którą zamieszczasz jako swe Credo. Jeśli ktos widzi prawdę nie w Jezusie, a w drodze Szamana, czy innej, to ma do tego prawo. Twoja wypowiedź sugeruje, że Jezus jest jedynie słuszną drogą. Być może dla Ciebie tak, Dla innej osoby być może nie. Pozwól innym na samodzielny wybór. Mamy wszak wolną wolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

jeśli pozwolicie to dołączę się do rozmowy;)

Powiem szczerze i nie będę owijać w bawełnę. Szamanką zostać bym chciała i doskonale wiem, że cholernie długa droga przede mną. Na razie zbieram informacje, czytam, poszukuję, wnioskuję i sprawdzam. Przyswajam wszystkie sposoby i wierzenia, by móc w przyszłości wybrać dla siebie najlepszy sposób.Z naturą kontakt zawsze miałam świetny i zawsze czułam, że na tym świecie istnieje jeszcze coś oprócz rzeczy materialnych. Cóż, parę, a nawet parenaście lat nauki przede mną, ale nie poddaję się;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na Taraka.pl

Pojedź na jakiś zjazd, gdzie organizatorem jest Wojciech Jóźwiak lub ktoś od niego. Przeżyj kilka takich spotkań. Bądź w stworzonym Twoimi rękami szałasie potu. Reszta - ta metafizyczna - pojawi się sama z czasem. Gwarantuję.

No i gratuluję obrania jednej z najwspanialszych ścieżek rozwoju jakie znam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taraka.pl --> strona od której się uzależniłam parę miesięcy temu;)

Dzięki za miłe słowa;) Czuję, że na taki zjazd nie jestem jeszcze gotowa,ale na pewno kiedyś się zdecyduję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dwa słowa odnośnie szamanizmu.

 

Jeśli chcesz być 'szamanem' a masz 'otwarty dostęp do internetu' to.... porzuć lepiej od razu tą zachciankę, bo nigdy nie będzie z ciebie prawdziwy szaman, choćbyś nie wiem ile inicjacji przeszedł (swoją drogą ciekawe kto tych inicjacji miałby udzielić... techniczny szaman? kupa śmiechu...)

 

Innymi słowy.... dla kogoś kto urodził się w 'technicznej cywilizacji' i żyje w niej, ta droga nie ma racji bytu. No sami postarajcie się zrozumieć...

 

No własnie staram się zrozumieć i nie bardzo mogę...

 

Szamanizm to forma praktyki wyrosła w religiach animistycznych, a animizm zakłada, że wszystko co istnieje ma ducha. Skoro szman kontaktuje się z duchami, to szaman z technicznej cywilizacji i z otwartym dostępem do neta równie dobrze może pracować z duchem sieci, duchem swojego miasta, duchami metra i tak dalej.

 

Szaman to pośrednik między światem duchów i światem ludzi, a nie tylko plemienny czarownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie staram się zrozumieć i nie bardzo mogę...

 

Szaman to pośrednik między światem duchów i światem ludzi, a nie tylko plemienny czarownik...

 

Doskonale wytłumaczone u Szyjewskiego. Dokładnie tam również opis tego o czym piszesz mylenie postaci szamana z czarownikami, magami i tak dalej. Choć z drugiej strony pewnie dzieje się tak, gdyż pojęcie szamanizmu jest uniwersalne i pewne cząstki odkrywamy w wielu kulturach, poza tym ja wiążę też szamanizm z animizmem, ze względu na pierwotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie czym jest szmanizm. Moge tak od siebie powiedzieć podobnie jak Asus że przejawia się wszędzie czyli można ze wsząd słyszeć głos duchów. Pamiętam z pierwszego jak to ja nazywam odpału że trzeba bardzo uważać to jest ciasna tak naprwde droga a i męczoca. Dużo mógł opowiedzieć od siebie ale to już bym zmienił temat topicu chyba i tak zmieniłem :) wybaczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

szaman to jasnowidz doskonale widzący świat eteryczny, czyli również duchy ale i energie przedmiotów, roślin, ludzi.

A gdy widzi to mu wystarczy że spojrzy na rośline i wie do czego sie nada, czy uzdrowi ciało czy umysł.

Jest tylko jedno ale, u nas szamani grają w gry na kompie i chodzą do pracy by zarobić na kredyt bankowy, więc trzeba ich szukać w dżungli najlepiej amazońskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie... Czy jest tu ktos, kto podaza ta sciezka, pobiera lekcje, uczy sie, spotkaly go ciekawe zjawiska albo dostrzega cos ponad tym wszystkim? Prosze o opinie, chetnie wymienie sie doswiadczeniami... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zależy jak interpretujesz sam szamanizm, jeżeli sam / sama masz wiedzę / doświadczenie w temacie możesz rzucić kilka słów odnośnie kierunku w jakim chcesz aby dany temat się rozwinął, to by pomogło uniknąć straconego czasu odnośnie niedomówień i urazów wywołanych przez przecenianie oczekiwań własnych nad cudzymi oczekiwaniami :P

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chce poznac doswiadczenia innych, by upewnic sie ze dobrze interpretuje samo pojecie. :) Sama jestem prowadzona przez kogos i otacza mnie kilka osob, ktore moga byc obeznane w temacie. :) Jakiekolwiek inne/odmienne opinie chetnie poznam.

Edytowane przez ciachowa
dopisanie zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dla mnie sam szamanizm jest swojego rodzaju nadinterpretacją zjawisk zachodzących w naturze, nadając im nadprzyrodzonych znaczeń w czysto naturalnym środowisku, trzeba przyznać że dawni szamani mieli dobrze wyćwiczoną zdolność obserwacji (porównywanie tego co widzieli z tym co znali) jak i ciekawość świata która pchała ich do nietypowego działania (acid-trip), ale na tym kończy się mój szacunek odnośnie szamanizmu.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, postrzegam to nie jako nadinterpretację a dostrzeganie w tym rodzaju cudu, umiejętność 'wyczytywania' za pomocą świetnej orientacji właśnie. Wiem że nie ma właściwych i niewłaściwych ścieżek, moja jest stricte duchowa, zaczęła się od śmierci bliskiego, potem samobójstwa i poszukiwaniach w muzyce... Jakkolwiek to rozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ano, tak czasem bywa że osoby po traumie szukają usprawiedliwień czy wyjaśnień w ezoteryce, "tam za kulisami" gdzie każde uzasadnienie ma sens na miarę potrzeby znalezienia wyjaśnień (im bardziej zdesperowana osoba w tym większe bajki wierzy), taka już ludzka natura. Sugeruję zastanowić się nad tym czy potrzebujesz tego do dalszego życia? Czy jedynie po to by zaspokoić swoją osobistą potrzebę "rozumienia tego świata"?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, szukalam rozwiazan po tym zdarzeniu, rozumiem podejscie 'do bajek' jak najbardziej. Inaczej to widze, bo jestem, czuje sie i w odczuciu innych jestem inna osoba niz bylam przed tymi zdarzeniami. Natomiast od dziecka brakowalo mi czegos jeszcze niz ten swiat, czulam ze jakis jest moj cel, powolanie tylko jeszcze go nie znam. Rozeznanie w rozwoju duchowym rozpoczelam sama, dopoki nie spotkalam kogos kto mnie nakierowal na konkretna sciezke duchowa, bo sam juz jakas kroczyl. Zawsze chcialam duzo dac ludziom nie wyznaczajac granic, ale wykorzystywali to. Oczywiscie wlasny rozwoj, rozumienie innych i siebie to nornalne w zyciu kazdego czlowieka. Dostrzegam natomiast niezwyklosc w odkrywaniu przyczyn zachowan ludzkich oraz tego, czego mozemy sie nauczyc od zwierzat, co jest nam stanie dac natura dla zdrowia i urody... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...