Skocz do zawartości

KOS - Świat Wahadełek - Markus Schirner


Asper

Rekomendowane odpowiedzi

swiat-wahadelek_1415.jpg

 

Dzięki uprzejmości administratorów forum otrzymałem szansę zrecenzowania książki Markusa Schirnera "Świat wahadełek" - pierwszej z dwóch części na temat radiestezji. Bardzo podekscytowany czekałem, aż w końcu dostanę ją w swoje ręce. Tak też się stało, jednak pierwsze wrażenie zupełnie rozminęło się z moimi wyobrażeniami na temat książki, od strony technicznej:

Pierwsze co powaliło mnie na ziemię to jej format. Jest wielkości bloku rysunkowego. W parku jej czytać na pewno nie będę - pomyślałem. No i nie myliłem się, ponieważ materiału do czytania, nie ma w niej zbyt wiele. Druga rzecz to jej okładka, wywarła na mnie wrażenie jakby była robiona na szybko. I trzecia, ostatnia rzecz, to jakość papieru, jak na taki format wydaje mi się zbyt "lichy" i podatny na potarganie. Ale, jak to się mówi: "nie oceniaj książki, po...." - i to chyba święta racja.

 

Na wstępie mamy dosłownie kilka wskazówek jak posługiwać się wahadłem. Informacje na ten temat ograniczono właściwie do niezbędnego minimum. Przeleciałem przez nie jak wichura, w oczekiwaniu na jakieś atrakcje i nagle BANG! Diagramy, które totalnie wybiły mnie z tropu! Przyznaję, miałem dość duże oczekiwania, co do tej książki. Z początku poczułem się zawiedziony, ale materiał, który znajduje się w niej od strony 14, powoli zaczął przechylać szalę na stronę zachwytu. Mnogość i pomysłowość diagramów po prostu mnie oszołomiła. Można znaleźć w nich naprawdę wszystko (a jak nie wszystko, to większość) - od znaków runicznych po herbaty. Pozwoliłem sobie przepisać, jakie dokładnie diagramy - wraz z krótkim opisem jak z nich korzystać - tam znajdziecie:

  • Procenty, liczby, litery
  • Strefy zadrażnień
  • Biometr Bovisa
  • Woda
  • Pogoda
  • Czakry
  • Meridiany
  • Esencje kwiatowe Bacha
  • Kalifornijskie esencje kwiatowe
  • Istoty świetlne, esencje mistrzów
  • Aura Soma
  • Aura Soma/pomady mistrzów
  • Olejki eteryczne
  • Drzewa
  • Kadzidła
  • Diagnozy
  • Terapie
  • Homeopatia
  • Sole Schusslera
  • Witaminy
  • Substancje mineralne
  • Pędy roślin i zarodki
  • Herbaty
  • Europejskie zioła lecznicze
  • Chińskie zioła lecznicze
  • Indiańskie zioła lecznicze
  • Kolory
  • Kamienie szlachetne
  • Techniki medytacji
  • Reinkarnacje
  • Enneagram
  • Pytania życia
  • Znaki runiczne
  • Totem - koło medyczne
  • I Cing
  • Astrologia
  • Tarot

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Przypuszczam, że tak brzmi motto życiowe Pana Markusa. I dobrze! Rzadko kiedy, spotyka się na rynku tak wciągającą praktycznie pozycję. Uważam, że takich książek powinna być mnogość, ponieważ pozwalają w szybki sposób sprawdzić i usprawnić swoje zdolności. Na pewno będę do tej książki powracał jeszcze wielokrotnie. Myślę, że może być bardzo pomocna nie tylko dla początkujących, ale i zaawansowanych (zwłaszcza tych, którzy mają jeszcze problemy z diagnozami mentalnymi).

Jeśli chodzi o wykonanie, książkę oceniam na trójeczkę z plusem (może doczekamy się poprawionej edycji). Jeśli mowa o materiale w niej zawartej, jest to zdecydowanie szóstka.

Pomysł na książkę, sam w sobie jest genialny, zabrakło tylko staranności - mimo wszystko, oceniam tę pozycję na mocną czwórkę z plusem i sądzę, że każdy kto interesuje się wahadlarstwem powinien ją mieć u siebie na biurku (Tak. Na biurku, bo zapewniam, że często będziecie z niej korzystać).

 

Lp8nZcOrfeybMaXsrX.jpg

 

 

Życzę udanych ćwiczeń,

M.

 

 

Książkę można kupić w wydawnictwie - cena 27,30 zł

Edytowane przez NeoNówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...