Jump to content

STUDIO ASTROPSYCHOLOGII - CZAKRY dla początkujących


Cadaveris
 Share

Recommended Posts

„CZAKRY dla początkujących” David Pond

 

 

 

 

„ Czakry dla początkujących” jest kolejną próbą przedstawienia w prosty sposób znaczenia i wpływu czakr na codzienne życie każdego z nas. Czy udało się to autorowi i czy warto zajrzeć do tej książki?

 

David Pond jak sam twierdzi rozwija swoją wiedze na temat czakr od niemal trzydziestu lat. W między czasie stał się nauczycielem jogi, profesjonalnym astrologiem, pisarzem i przewodnikiem po miejscach świętych na całym świecie. Zorganizował sobie indywidualny tok nauczania i ostatecznie otrzymał dyplom magistra w dziedzinie metafizyki eksperymentalnej na Central Washington University.

 

Autor ma na swoim koncie już wiele książek o tematyce ezoterycznej. Tym razem wtajemnicza nas w zagadnienie czakr. Czakry są to centra energetyczne przez które przepływa energia odpowiedzialna za określoną sferę życia. David przedstawia nam ich klasyczny podział na 7 głównych czakr opisując ich znaczenie w życiu człowieka oraz sposoby na ich rozwijanie.

 

Książka składa się z 4 rozdziałów. W pierwszym rozdziale będącym wprowadzeniem, autor przedstawia nam czym są czakry, energia życiowa, konieczność rozwoju duchowego przez równowagę i oczyszczanie. Trzeba przyznać, że robi to w sposób bardzo prosty i obrazowy. Genialnie ukazuje hierarchie czakr poprzez porównanie ich do pięter budynku. Będąc na parterze mamy dość mocno ograniczoną widoczność z okna lecz z każdym kolejnym piętrem ta widoczność staje się coraz szersza. Z czakrami jest podobnie, idąc od dołu czakry odpowiadają za inne sfery życia, od bardzo podstawowych po szczyty duchowego rozwoju, pozwalając nam widzieć więcej.

 

Kolejny rozdział przedstawia nam opis głównych czakramów. Autor skupia się jedynie na zadaniach i właściwościach emocjonalno-psychicznej czakr, przedstawia jak działa i myśli człowiek będący na danym poziomie rozwoju. Pisze dosyć dużo na temat każdej czakry, przynajmniej objętościowo, bo tak naprawdę całość tego co chciał przekazać uczciwie można zamknąć w zaledwie kilku stronach, a nie kilkudziesięciu.

 

W przedostatnim rozdziale znajdujemy krótkie informacje dotyczące energii i sposobów rozwijania i postrzegania świata. Nie będę rozpisywać się na ten temat gdyż uważam, że chętni sami zapoznają się z punktem widzenia Davida Pond na temat energii, czakr, modlitwy i życia codziennego.

 

W ostatnim rozdziale autor zapoznaje nas ze swoimi sposobami na rozwijanie i harmonizowanie czakr. Osobiście uważam, że przedstawione medytacje są dobre, lecz brakuje w nich pewnych aspektów. Jak wcześniej wspominałem David skupia się jedynie na emocjonalno- psychicznej stronie czakr, co wg. mnie jest za mało by je odpowiednio rozwijać. Na samym końcu umieszczona jest tabela w której zapisane są podstawowe funkcje, punkt widzenia z danej czakry, zadanie i poziom świadomości danej czakry, a również stan w jakim występuje brak równowagi danej czakry.

 

Niestety, wydawnictwo nie popisało się jeśli chodzi o techniczną stronę książki. Może tylko w moim egzemplarzu w przedostatnim rozdziale większość stron jest w złej kolejności co uwierzcie mi, utrudnia czytanie. Ciekawostka, która udowadnia, że autor czasami przesadza z „laniem wody” jest fakt, że zauważyłem złą kolejność stron dopiero po 2 przeczytanych stronach w złej kolejności. Prawie jak oglądając „modę na sukces”, przeskoczyłem pare stron, a w ogóle tego nie poczułem w treści.

 

Podsumowując, książkę czyta się dość przyjemnie ze względu na prosty język oraz obrazowe przedstawienie tematu, jednakże częste powtórzenia , „lanie wody” oraz strony ułożone w złej kolejności potrafią odrzucić od dalszej lektury. Książka jak w tytule jest skierowana dla początkujących, osoba znająca temat raczej nic nowego się z niej nie dowie, aczkolwiek sposób w jaki autor przedstawia niektóre rzeczy, pozwalają na ponowne przemyślenie zagadnienia co czasami nawet najbardziej zaawansowanym może się przydać.

 

 

Książkę można kupić w sklepie Talizman.pl - cena 24,80 zł

Edited by NeoNówka
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...