Jump to content

Pytania poczatkujacego

bulip

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jako ,że talie zakupiłem niedawno ( jakieś 3 dni temu) oraz po przeczytaniu paru stron (niekiedy informacje częściowo się wykluczały) mam parę pytanek :

1) Czy można interpretować karty odwrócone jako normalne ?

2) Czy można stawiać tarota tylko z Wielkich arkanów czy trzeba z całej tali ,jak dla początkującego cała talia

to ogrom wszystkiego i trudno się w tym połapać.

3) Czy po skończeniu wróżenia trzeba posortować talie według kolejności czy można po prostu odłożyć na miejsce?

4) czy można wróżyć w kilku miejscach czy trzeba znaleźć jedno i tylko w nim wróżyć?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Miło powitać nowego tarocistę :)

1) Czy można interpretować karty odwrócone jako normalne ?

Zdania są podzielone. Część osób w ogóle nie odwraca kart - stosują tylko pozycje proste. To czy dana karta pokazuje swoje znaczenie pozytywne czy negatywne zależne jest wtedy od pozycji w układzie i tego co stoi obok.

Inni natomiast odwracają karty - stosują pozycje proste i odwrócone. W takim wypadku pozycja odwrócona ma znaczenie odmienne od prostej.

Musisz sam wybrać jaki system bardziej Ci pasuje.

2) Czy można stawiać tarota tylko z Wielkich arkanów czy trzeba z całej tali ,jak dla początkującego cała talia

to ogrom wszystkiego i trudno się w tym połapać.

Można, musisz jednak pamiętać, że wróżba z samych Wielkich Arkan będzie niepełna. Najlepiej od samego początku wróżyć i uczyć się całej talii. Początkowo mże się to wydawać trudne, z czasem znaczenie wejdą Ci w głowę same (musisz po prostu dużo ćwiczyć i czytać).

3) Czy po skończeniu wróżenia trzeba posortować talie według kolejności czy można po prostu odłożyć na miejsce?

Jak wolisz - ja nie segreguję.

4) czy można wróżyć w kilku miejscach czy trzeba znaleźć jedno i tylko w nim wróżyć?

Można.

Pamiętaj tylko, żeby było to miejsce raczej spokojne - w hałasie raczej trudno się skoncentrować :)

Guest Gaja11

1) Czy można interpretować karty odwrócone jako normalne ? Ja w ogóle nie stosuje tzw odwróconych kart

to ogrom wszystkiego i trudno się w tym połapać. Najlepiej jak byś nauczył się od razu pracować z całą talią ale możesz korzystać tylko z AW

3) Czy po skończeniu wróżenia trzeba posortować talie według kolejności czy można po prostu odłożyć na miejsce? Ja odkładam na miejsce

4) czy można wróżyć w kilku miejscach czy trzeba znaleźć jedno i tylko w nim wróżyć? Możesz ale najlepiej byłoby gdyby w tym miejscu panował porządek i spokój żebyś mógł się skupić:)

Guest Gaja11

To zależy od Ciebie jak wolisz.

Sam musisz wypracować sobie technikę pracy z Kartami.

Ja zawsze oczekuje konkretnie zadanych pytań a co za tym idzie osoba która pytanie zadaje wypowiada je na głos.

Od Ciebie zależy jak będziesz chciał postępować.