Skocz do zawartości

Wasza pierwsza ksiązka do tarota lub jakie bardzo polecacie


Apokalipto

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie mam takie jak w temacie, na tarocie się nie znam kompletnie ale chciałabym poznać jego tajniki i zapoznać się z kartami i z tym jak je rozkładać i jak je interpretować. Więc podsuńcie mi jakieś dobre materiały do nauki czytania kart tarota :) takie na jakich Wy bazowaliście na początku bądź w trakcie waszej przygody z tarotem :)

Edytowane przez Apokalipto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moją pierwszą książką było "Vademecum tarota" Barbary Antonowicz-Wlazińskiej. potem "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhafa i "klucze do tarota" też jego. bardzo dobre pozycje według mnie. polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vampirella

Pierwszą książką po którą sięgnęłam było "Vademecum tarota" Barbary Antonowicz-Wlazińskiej. Również polecam książki Suligi i Banzhaf'a.

Poza tym polecam także klasyczny "Pictorial Key to the Tarot" Waite'a, gdzie bardzo ciekawie opisana jest symbolika poszczególnych kart oraz "The Book Of Thoth" Crowley'a (chociaż ta książka nie na początek).

Edytowane przez Vampirella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w sumie to zależy od Ciebie. ja swoje pierwsze karty kupiłam osobno a książki osobno. drugą talie podarowała mi przyjaciółka i jest to najlepsza talia z jaką mi sie pracuje. ksiażki tego pana są zawsze dobre wiec śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Polecam bardzo "Kosmiczny dar tożsamości" W. Zylbertala. Dobry początek na zapoznanie się z początkami astrologii. Banzhaf ("Klucze") jest niezły, ale bardziej jako techniczny skrypt, albo początkowa pomoc do interpretowania radixów. Zylbertal, albo Weres ("Homo zodiacus", "Nieznany świat astrologii") gwarantują zaszczepienie większej pasji. Zwłaszcza Weres, ze swoim kwiecistym i obrazowym językiem. Bardzo sympatyczny wstęp do horoskopów.

 

Pozdrawiam !

 

----------

 

Gwiazdologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Wasza pierwsza ksiązka do tarota lub jakie bardzo polecacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...