Jump to content

KOS - Życie duszy


Guest Mana
 Share

Recommended Posts

Tym razem dzięki współpracy Ezoforum i wydawnictwa KOS w moje ręce trafiła książka „Życie duszy” , której autorem jest Philippe Morando (jest on autorem również chociażby: „Twoje sekretne moce i panowanie nad przeznaczeniem” i „ Karma i reinkarnacja – Nowe objaśnienia”).

 

 

 

 

 

 

Książka podzielona jest na tzw. trzy części. Część pierwsza to: od jednego życia do drugiego; część druga to: czy istnieje sprawiedliwość społeczna; część trzecia zaś dotyczy problemu: co dzieje się na tamtym świecie. Książka ta ma budowę na zasadzie: pytanie – odpowiedź…. coś jakby na zasadzie wywiadu.

 

Osoba odpowiadająca na pytania stara się przedstawić swoje poglądy tak, aby jak najlepiej można było je zrozumieć, używa więc różnorakich przykładów, odwołuje się chociażby do wyników sesji hipnozy regresyjnej. Denerwujące może być kilkakrotne odsyłanie do innej książki autora „Karma i reinkarnacja – Nowe objaśnienia”, wiedząc jednak, że omawiana pozycja jest tzw. „ciągiem dalszym”, takie odwołania są zrozumiałe, choć nie znając poprzedniej pozycji, może to trochę wybić czytelnika z rytmu.

 

Książkę czyta się szybko (dość krótka pozycja, ok. 110 stron, do tego dość duża czcionka), część pytań nawiązuje do poprzednich, co wpływa na to, że różne problemy są dość dogłębnie przedstawione. Same pytania są dość uniwersalne, o ile ktoś wierzy, że coś takiego jak reinkarnacja istnieje. Pozycja ta chwilami może wciągnąć (nawet moja mama zaczęła ją trochę czytać, choć tylko pobieżnie, a ją za bardzo takie tematy „nie kręcą”).

 

Nie ze wszystkim, co jest w tej książce, trzeba się zgadzać, niektóre teorie autora są ciekawe, z innymi nie całkiem się zgadzam, no ale cóż, nadal to tylko teorie. Czy polecam tę pozycję?? To trudne pytanie, na pewno nie jest to jakaś genialna pozycja, wywody autora wydają się jednak nawet logiczne, do tego cena jest dość przystępna. Reasumując, przydałoby się jednak najpierw zabrać za pozycję poprzednią, wówczas uniknie się pewnego ucinania niektórych wątków. Tak więc, jeśli ktoś chce porównać swoje poglądy dotyczące ‘życia duszy’, może zajrzeć do tej publikacji, reszcie nie będę odradzać, ale może lepiej najpierw przekartkować książkę w księgarni i się zastanowić, czy to jest właśnie to, czego szukamy…

 

 

 

 

 

Jeśli miałabym ocenić tę pozycję w przedziale od 0 do 10 to ta książka uzyskałaby jakieś 5+, bądź w zaokrągleniu 6, ani ona mnie nie zafascynowała, ani nie wywarła skrajnie negatywnych emocji.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Książkę można kupić w wydawnictwie - cena 22.05 zł

Edited by NeoNówka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...