Skocz do zawartości

Jabłko, babcia,orzeł


Justys

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam dzisiaj taki sen...

 

Byłam u siebie domku w kuchni...na blacie stała miska z jabłkami.

Potem zobaczyłam babcie która robiła moje ulubione ciasto- jabłecznik.... Pamiętam że rozmawiałam z nią ale nie pamietam o czym...czułam sie dobrze, miałam straszną ochote na jabłko ale kiedy zaczełam je obierac ze skórki spostrzegłam że one są zgnite! Odeszła mi ochota na zjedzenie jabłka i zaczełam się martwić iż ciasta nie będzie, jednakże babcia uspokojiła mnie że nie wszystkie jabłka są zepsute a te które były nadgnite też można wykorzystać...

 

(Moja babcia nie mieszka z nami, mam z nią dobre kontakty ale nie jestem z nią zbytnio związana, a jabłecznika już straaaasznie dawno nie jadłam. Nie miałam poczucia że to jest tylko sen, wszystko bylo realistyczne i działo się w "teraźniejszości" )

 

Przebudziłam się...a gdy ponownie zasnełam - śniło mi się że jestem u siebie w pokoju, wygladam przez drzwi balkonowe na taras, spoglądam w niebo i widze orła... wyszłam na taras aby bardziej sie mu przyjrzeć jak szybuje wysoko po niebie i wtedy on wylądował na dachu a drugi (nie wiem skąd ten drugi się wziął) na tarasie obok mnie ... okazało sie że oba były małe a ja nie wiedziałam co mam robić...

 

(pogoda była piękna, słoneczko świeciło czułam ciepło jakie daje... pamiętam że w tej części snu był we mnie niepokój)...

 

Z góry dziękuje za interpretacje... sprawdzałam w senniku znaczenie symboli ale nie potrafie "scalić" ich w jedność, nie potrafie rozgryść sensu tego snu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Justys,

 

Rzeczywiście sen dotyczy czasu obecnego.

 

I krąży wokół problemów moralnych.

Zapowiada on przemianę jakiejś przykrej sytuacji w łatwiejszą do zniesienia.

 

Doznałaś zawodu. Twoje oczekiwania i nadzieje nie spełniły się. To, co się stało weszło w kolizję z Twoimi życiowymi kryteriami.

Z powodu przeżytych cierpień dokonuje się w Twoim wnętrzu, w osobowości zniszczenie tego, co stanowi istotę Twojego piękna.

 

Ale Babcia ma rację. Nie wszystkie jabłka są zepsute. A niektóre mają w sobie choć odrobinę dobrej treści, którą można wykorzystać, która nie czyni ich zupełnie bezużytecznymi.

 

Brak pewności siebie i nieśmiałość, która wynika z braku zdolności do angażowania się w związki, hamuje Twoją swobodę w poszukiwaniu nowych doświadczeń.

 

Widzisz swoje ogromne możliwości, ale jeszcze nie do końca uświadamiasz sobie ich charakter. Odczuwasz potrzebę dążenia do wyższych wartości. Czujesz swoje wewnętrzne ciepło, optymizm, energię i wiarę we własne siły. Jesteś otwarta na nowe związki, ale te odczucia muszą jeszcze w Tobie dojrzeć.

 

Pozdrawiam

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Caliah;*,

 

Istotnie trafiłaś w setno sprawy...

Miałam nadzieję, że właśnie to przeczytam,aż mi sie płakać zachciało...

 

 

"Brak pewności siebie i nieśmiałość, która wynika z braku zdolności do angażowania się w związki, hamuje Twoją swobodę w poszukiwaniu nowych doświadczeń"- która część snu mówi o tym??

Edytowane przez Justys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Brak pewności siebie i nieśmiałość, która wynika z braku zdolności do angażowania się w związki, hamuje Twoją swobodę w poszukiwaniu nowych doświadczeń"- która część snu mówi o tym??

 

Motyw balkonu, tarasu, który w odróżnieniu od wnętrza mieszkania obrazującego przeważnie nasze życie rodzinne, nie stanowi przestrzeni zamkniętej.

 

Być może nie potrafisz jeszcze określić swoich oczekiwań wobec życia. Nie wiesz czego checesz, co chwila zmieniasz zdanie, boisz się stabilizacji.

Edytowane przez caliah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest odwrotnie- zawsze wiem czego chce... nieznosze zmieniać zdania...aaaaa stabilizacje kocham -i wydaje mi sie że w tym problem, bo przecież ''(...)piękna jest taka pewność, ale niepewność piękniejsza..."

 

Dziekuje jeszcze raz, że poświęciłaś mi swój czas .

Kolorowych snów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...