Skocz do zawartości

Ars Scripti-2 "Tarotowy Portret Psychologiczny"


Gość Erza

Rekomendowane odpowiedzi

Tarotowy Portret Psychologiczny

 

 

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ars Scripti-2 oraz ezoforum.pl miałam możliwość otrzymania, przeczytania i zrecenzowania „Tarotowego Portretu Psychologicznego”, którego autorką jest Alla Alicja Chrzanowska.

Z niecierpliwością czekałam na tę książkę. Na wstępie przyznam się, że spodziewałam się nieco większej tej pozycji. Jednak z perspektywy czasu sądzę, że jej mały format jest wygodny, mieści się w damskiej torebce, więc spokojnie można zabrać sobie tę książkę w podróż, nie martwiąc się przy tym o ilość zajmowanego przez nią miejsca.

 

Książka została podzielona na pięć rozdziałów. Pierwszy pokrótce wyjaśnia, czym jest tarotowy portret psychologiczny i w jaki sposób można go wykorzystywać. Autorka wymienia m.in. analizę predyspozycji i zdolności danej osoby, określenie misji życiowej oraz sposobów jej realizacji, a także sugeruje nam, iż znajomość Portretu może pomóc w wyznaczeniu najbardziej korzystnej daty na zakup domu, zmianę pracy czy zwarcia związku małżeńskiego.

W drugim rozdziale dowiadujemy się w jaki sposób przystąpić do analizy naszego indywidualnego portretu. Liczne przykłady oraz rysunki pomocnicze ułatwiają nam już na wstępie możliwość pracy z portretem, czy to własnym czy klienta. W dalszej części rozdziału poznajemy znaczenie poszczególnych kart na danej pozycji.

Rozdział trzeci – dla mnie najbardziej interesujący – traktuje o karmicznym portrecie psychologicznym. Dzięki obliczeniom możemy poznać odpowiedź na pytanie kim byliśmy w poprzednim wcieleniu, co robiliśmy i w jaki sposób możemy to teraz odpracować lub w jaki sposób mamy wykorzystać zdobytą ówcześnie wiedzę w celu wykonania zadania na życie obecne.

Czwarta część książki przestawia Tarotowy Portret Partnerski. Na podstawie wiadomości w nim zawartych możemy śmiało pokusić się o analizę naszych relacji z partnerem, szefem czy przyjacielem.

W ostatnim rozdziale poznajemy metodę obliczenia wibracji dnia. Mamy możliwość poznania czy dany dzień jest korzystny na zawarcie spółki czy też jest sprzyjający rozmowom z partnerem.

Warto wspomnieć, iż autorka kilkakrotnie sugeruje, że wiedza zawarta w tej pozycji jest tylko wskazówką jak pracować z Portretem dalej. Od siebie dodam, że ta książka wiele wniosła do mojej pracy z Tarotem i poszerzyła moją wiedzę na temat Tarotowego Portretu Psychologicznego. Zachęcam wszystkich ciekawych do lektury. Książka nadaje się zarówno dla osoby stawiającej już pierwsze kroki na drodze Tarota, jak i doświadczonego już tarocisty.

Miłego czytania! :slonko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...