Jump to content

Ars Scripti-2 "Tarotowy Portret Psychologiczny"


Guest Erza
 Share

Recommended Posts

Tarotowy Portret Psychologiczny

 

 

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Ars Scripti-2 oraz ezoforum.pl miałam możliwość otrzymania, przeczytania i zrecenzowania „Tarotowego Portretu Psychologicznego”, którego autorką jest Alla Alicja Chrzanowska.

Z niecierpliwością czekałam na tę książkę. Na wstępie przyznam się, że spodziewałam się nieco większej tej pozycji. Jednak z perspektywy czasu sądzę, że jej mały format jest wygodny, mieści się w damskiej torebce, więc spokojnie można zabrać sobie tę książkę w podróż, nie martwiąc się przy tym o ilość zajmowanego przez nią miejsca.

 

Książka została podzielona na pięć rozdziałów. Pierwszy pokrótce wyjaśnia, czym jest tarotowy portret psychologiczny i w jaki sposób można go wykorzystywać. Autorka wymienia m.in. analizę predyspozycji i zdolności danej osoby, określenie misji życiowej oraz sposobów jej realizacji, a także sugeruje nam, iż znajomość Portretu może pomóc w wyznaczeniu najbardziej korzystnej daty na zakup domu, zmianę pracy czy zwarcia związku małżeńskiego.

W drugim rozdziale dowiadujemy się w jaki sposób przystąpić do analizy naszego indywidualnego portretu. Liczne przykłady oraz rysunki pomocnicze ułatwiają nam już na wstępie możliwość pracy z portretem, czy to własnym czy klienta. W dalszej części rozdziału poznajemy znaczenie poszczególnych kart na danej pozycji.

Rozdział trzeci – dla mnie najbardziej interesujący – traktuje o karmicznym portrecie psychologicznym. Dzięki obliczeniom możemy poznać odpowiedź na pytanie kim byliśmy w poprzednim wcieleniu, co robiliśmy i w jaki sposób możemy to teraz odpracować lub w jaki sposób mamy wykorzystać zdobytą ówcześnie wiedzę w celu wykonania zadania na życie obecne.

Czwarta część książki przestawia Tarotowy Portret Partnerski. Na podstawie wiadomości w nim zawartych możemy śmiało pokusić się o analizę naszych relacji z partnerem, szefem czy przyjacielem.

W ostatnim rozdziale poznajemy metodę obliczenia wibracji dnia. Mamy możliwość poznania czy dany dzień jest korzystny na zawarcie spółki czy też jest sprzyjający rozmowom z partnerem.

Warto wspomnieć, iż autorka kilkakrotnie sugeruje, że wiedza zawarta w tej pozycji jest tylko wskazówką jak pracować z Portretem dalej. Od siebie dodam, że ta książka wiele wniosła do mojej pracy z Tarotem i poszerzyła moją wiedzę na temat Tarotowego Portretu Psychologicznego. Zachęcam wszystkich ciekawych do lektury. Książka nadaje się zarówno dla osoby stawiającej już pierwsze kroki na drodze Tarota, jak i doświadczonego już tarocisty.

Miłego czytania! :slonko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...