Jump to content

Debbie Ford "Rozwód początkiem życia-duchowe korzyści z rozstania" Studio Astropsych


werona
 Share

Recommended Posts

 

 

„Złość, strach, ból serca, wina, bezradność, smutek, strata, ulga i bezsilność to tylko niektóre emocje, które mogą się pojawić w tym momencie. Myślisz sobie: jak ja przez to przejdę? Czy to się kiedykolwiek skończy? Dlaczego to przytrafiło się akurat mnie? Nie umiem sobie z tym poradzić. Powinienem był odejść wcześniej. Już nigdy więcej nie będę szczęśliwy. Są to jedne z wielu natrętnych myśli, które przychodzą ci do głowy, nie pozwalają spać, zabierają Ci radość, sprawiają, że jesteś nieobecny dla rodziny i w pracy, oraz pochłaniają niezliczone godziny twojego życia.”

 

Kiedy przeczytałam ten pierwszy akapit wstępu pomyślałam sobie, że jedno słowo ROZWÓD zawiera w sobie tak dużo mocnych przeżyć i tak dużo negatywnych emocji. I uzmysłowiłam sobie, że bez względu na to czy rozwodziłam się po związku małżeńskim, czy kończyłam długoletni związek nieformalny – emocje temu towarzyszące były identyczne. Po takim przeżyciu jak rozstanie z bliską sercu osobą ciężko jest wypełnić swoją samotność, odciąć się od przeszłości i ułożyć swoje życie po raz drugi. I wbrew temu, co wiele osób tuż po rozstaniu uważa za niemożliwe, Debbie Ford, autorka książki „Rozwód początkiem życia – duchowe korzyści z rozstania” wydanej przez Studio Astropsychologii, znalazła świetny sposób na powrót do „normalności” po rozwodzie. I nie chodzi tu o porady jak poradzić sobie z wychowywaniem dzieci czy materialną stroną samotności, ale o duchową stronę naszego życia, którą poprzez rozwój duchowy możemy wykorzystać do polepszenia życia i traktowania naszego doświadczenia jako zysk a nie stratę.

 

Autorka w swojej książce opisuje 7 duchowych praw rozwoju (inaczej praw wszechświata), których zrozumienie pomoże czytelnikowi w odkryciu powodu, dla którego przechodzi przez ten ból, a jednocześnie wskazówki zawarte w tych prawach pozwolą na uzdrowienie i przywrócenie do miejsca, które znajduje się głęboko w środku i jest wypełnione mądrością, wiedzą i współczuciem dla ludzkiego doświadczenia.

  1. Prawo Akceptacji: Pierwsze i duchowe prawo, które brzmi: Wszystko jest tak, jak powinno być, czyli nic nie zdarza się przypadkiem i nie ma zbiegów okoliczności, a nasze życie jest tak zaprojektowane przez Boga, abyśmy dostawali dokładnie to, czego potrzebujemy do wspierania indywidualnego procesu ewolucyjnego.
  2. Prawo Kapitulacji: Kiedy przestaniemy stawiać opór i poddamy się sytuacji takiej, jaka jest, nadejdą zmiany, co oznacza, że opór jest pierwszym winowajcą w kwestionowaniu naszego prawa do uzdrowienia.
  3. Prawo Duchowego Przewodnictwa: Bóg zrobi dla ciebie to, czego sam nie potrafisz dla siebie zrobić, czyli pokora…
  4. Prawo Odpowiedzialności: Z bożą pomocą uda nam się właściwie spojrzeć na to, jak uczestniczymy w dramacie rozwodowym i współtworzymy go, czyli czas na wzięcie odpowiedzialności za całą sytuację i czas na pogodzenie się z przeszłością.
  5. Prawo Wyboru: Branie odpowiedzialności umożliwia wybór nowej interpretacji, która nas umacnia, czyli stajemy się odpowiedzialni, separujemy się od naszego partnera i odcinamy się od niego poprzez wycofanie się z zarzutów kierowanych do niego.
  6. Prawo Wybaczania: Po tym, jak odetniemy łączący nas sznur, poprośmy Boga o wybaczenie, co da nam dar wybaczania i współczucia.
  7. Prawo Tworzenia: Doświadczenie wolności przebaczenia otwiera bramy do nowej rzeczywistości, czyli wybaczenie pozwala na zerwanie wszystkich więzów, którymi jesteśmy przywiązania do przeszłości.

W całej książce, krok po kroku przechodzimy przez te prawa, co daje nam kolejne etapy pozbycia się strachu, bólu i pozwala na przejście na wyższy poziom zrozumienia swojej sytuacji.

 

Książkę czyta się jednym tchem. Jest napisana prostym językiem, zawiera mnóstwo przykładów z „życia wziętych” i zdecydowanie pozwala na uporządkowanie swojego życia i „narodzenie się” na nowo w lepszym, bardziej świadomym siebie wydaniu. Polecam ją wszystkim po trudnych rozwodowych (i rozstaniowych) przejściach, ale i również osobom, które wikłają się w różne dziwne relacje i nie potrafią się z nich wyplątać głównie przez swoje własne lęki i ograniczenia.

 

Osobiście jestem zachwycona, że miałam możliwość zapoznania się z tą książką i zrecenzowania jej dla ezoforumowiczów :usmiech:

 

 

Książkę można kupić w sklepie Talizman.pl - cena 33.40 zł

Edited by NeoNówka
dodanie linków
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

- hmm... dobrze wiedzieć, że istnieje Taka pożyteczna Książka... :)))

- te "7 Praw"... to bardzo fajna sprawa... :D

- dzięki Weronko... za jej obiektywna "ocene"... :)

 

---pozdrawiam... infedro :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...