Jump to content

Debbie Ford "Rozwód początkiem życia-duchowe korzyści z rozstania" Studio Astropsych

werona
 Share

Recommended Posts

„Złość, strach, ból serca, wina, bezradność, smutek, strata, ulga i bezsilność to tylko niektóre emocje, które mogą się pojawić w tym momencie. Myślisz sobie: jak ja przez to przejdę? Czy to się kiedykolwiek skończy? Dlaczego to przytrafiło się akurat mnie? Nie umiem sobie z tym poradzić. Powinienem był odejść wcześniej. Już nigdy więcej nie będę szczęśliwy. Są to jedne z wielu natrętnych myśli, które przychodzą ci do głowy, nie pozwalają spać, zabierają Ci radość, sprawiają, że jesteś nieobecny dla rodziny i w pracy, oraz pochłaniają niezliczone godziny twojego życia.”

Kiedy przeczytałam ten pierwszy akapit wstępu pomyślałam sobie, że jedno słowo ROZWÓD zawiera w sobie tak dużo mocnych przeżyć i tak dużo negatywnych emocji. I uzmysłowiłam sobie, że bez względu na to czy rozwodziłam się po związku małżeńskim, czy kończyłam długoletni związek nieformalny – emocje temu towarzyszące były identyczne. Po takim przeżyciu jak rozstanie z bliską sercu osobą ciężko jest wypełnić swoją samotność, odciąć się od przeszłości i ułożyć swoje życie po raz drugi. I wbrew temu, co wiele osób tuż po rozstaniu uważa za niemożliwe, Debbie Ford, autorka książki „Rozwód początkiem życia – duchowe korzyści z rozstania” wydanej przez Studio Astropsychologii, znalazła świetny sposób na powrót do „normalności” po rozwodzie. I nie chodzi tu o porady jak poradzić sobie z wychowywaniem dzieci czy materialną stroną samotności, ale o duchową stronę naszego życia, którą poprzez rozwój duchowy możemy wykorzystać do polepszenia życia i traktowania naszego doświadczenia jako zysk a nie stratę.

Autorka w swojej książce opisuje 7 duchowych praw rozwoju (inaczej praw wszechświata), których zrozumienie pomoże czytelnikowi w odkryciu powodu, dla którego przechodzi przez ten ból, a jednocześnie wskazówki zawarte w tych prawach pozwolą na uzdrowienie i przywrócenie do miejsca, które znajduje się głęboko w środku i jest wypełnione mądrością, wiedzą i współczuciem dla ludzkiego doświadczenia.

1. Prawo Akceptacji: Pierwsze i duchowe prawo, które brzmi: Wszystko jest tak, jak powinno być, czyli nic nie zdarza się przypadkiem i nie ma zbiegów okoliczności, a nasze życie jest tak zaprojektowane przez Boga, abyśmy dostawali dokładnie to, czego potrzebujemy do wspierania indywidualnego procesu ewolucyjnego.
  2. Prawo Kapitulacji: Kiedy przestaniemy stawiać opór i poddamy się sytuacji takiej, jaka jest, nadejdą zmiany, co oznacza, że opór jest pierwszym winowajcą w kwestionowaniu naszego prawa do uzdrowienia.
  3. Prawo Duchowego Przewodnictwa: Bóg zrobi dla ciebie to, czego sam nie potrafisz dla siebie zrobić, czyli pokora…
  4. Prawo Odpowiedzialności: Z bożą pomocą uda nam się właściwie spojrzeć na to, jak uczestniczymy w dramacie rozwodowym i współtworzymy go, czyli czas na wzięcie odpowiedzialności za całą sytuację i czas na pogodzenie się z przeszłością.
  5. Prawo Wyboru: Branie odpowiedzialności umożliwia wybór nowej interpretacji, która nas umacnia, czyli stajemy się odpowiedzialni, separujemy się od naszego partnera i odcinamy się od niego poprzez wycofanie się z zarzutów kierowanych do niego.
  6. Prawo Wybaczania: Po tym, jak odetniemy łączący nas sznur, poprośmy Boga o wybaczenie, co da nam dar wybaczania i współczucia.
  7. Prawo Tworzenia: Doświadczenie wolności przebaczenia otwiera bramy do nowej rzeczywistości, czyli wybaczenie pozwala na zerwanie wszystkich więzów, którymi jesteśmy przywiązania do przeszłości.

W całej książce, krok po kroku przechodzimy przez te prawa, co daje nam kolejne etapy pozbycia się strachu, bólu i pozwala na przejście na wyższy poziom zrozumienia swojej sytuacji.

Książkę czyta się jednym tchem. Jest napisana prostym językiem, zawiera mnóstwo przykładów z „życia wziętych” i zdecydowanie pozwala na uporządkowanie swojego życia i „narodzenie się” na nowo w lepszym, bardziej świadomym siebie wydaniu. Polecam ją wszystkim po trudnych rozwodowych (i rozstaniowych) przejściach, ale i również osobom, które wikłają się w różne dziwne relacje i nie potrafią się z nich wyplątać głównie przez swoje własne lęki i ograniczenia.

Osobiście jestem zachwycona, że miałam możliwość zapoznania się z tą książką i zrecenzowania jej dla ezoforumowiczów :usmiech:

Książkę można kupić w sklepie Talizman.pl - cena 33.40 zł

Edited by NeoNówka
dodanie linków
  • Like 1

- hmm... dobrze wiedzieć, że istnieje Taka pożyteczna Książka... :)))

- te "7 Praw"... to bardzo fajna sprawa... :D

- dzięki Weronko... za jej obiektywna "ocene"... :)

---pozdrawiam... infedro :)